Etymotic ER4S Kulakiçi Kulaklık İncelemesi ve Grado SR325is ile Karşılaştırma

'Etymotic Research' forumunda selim tarafından 3 Eylül 2010 tarihinde açılan konu

1. puskuruk

puskuruk
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    48
    Gümüş kablo + hm801 nasıl olur? Çünkü ben koyu ve analog dinlemeyi daha çok seviyorum.C4ü bir hafta içinde dinleme şansı bulacağım.Şimdilik onu bekliyoum.2. ele pek düşmesede 2. el ir hm801 galiba beni bu işte daha yukarılara tırmanmaktan kurtarır.Tabikide şimdilik daha cüzzi bir dap alabileceğim fakat 4 ay gibi bir süre zarfından sonra kimse tutamaz beni :yourock

2. historymanx

historymanx
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Halihazırda kullanıyorum ben gümüş kabloyla, 801 kullandım c4 ü ise Yağız kullanıyor ve arada dinleme şansımız oluyor Artun'un dediği gibi c4 ile de iyi oluyor. 801 kullandığım zaman Artun ile görüşmüştük o zaman dinleme fırsatı bulmuştum er4 ü ve hayli hoşuma gitmişti. Taşınabilire o derece meblağ ayırabileceksen Fatih'in dx100 ü al kullan. Gümüş kablo ile uyumuna gelirsek Yağız'ın bi tabiri var 'kabloyla birlikte er4 çok sürücülü gibi davranmaya başladı' Artun'un yorumu ise 'tizler çok daha gerçekçi hale gelmiş' benim naçizane yorumum ise bunlara katılmakla birlikte hem yata hem de derinlik olarak sahnenin genişlediği yönünde.

3. puskuruk

puskuruk
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    48
    Yorumunuz için çok teşekkür ederim.Dx100 için çok nötr olduğunu ve hm801in yanında sesinin gövdesiz kaldığını okumuştum. O yüzden beni heyecanlandırdı hm801 ve normalde zaten kef blade, tad reference one, focal maestro utopia gibi bir çok hoparlörü çok iyi sistemlerde dinleyebiliyorum.Fakat malesef mobil olmamı gerektiren bir dönem yaşıyorum malesef. Çok para yatırmak istemesemde mobile, müzik dinleyebilmek dinlerken zevk alabilmek için bir setup kurmak zorunda kaldım.

4. historymanx

historymanx
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Gövdesiz yorumuna itibar etmektense tecrübe etmeyi yeğlemelisin bence.

5. puskuruk

puskuruk
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    48
    Kesinlikle haklısınız ve zaten denemeden alınabilecek şeyler değil bence bu tür aletler.

6. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    Dünyada hm801'den daha gövdeli çalan bir müzikçalar olduğunu sanmıyorum ben :wink

Collapse Signature Expand Signature
  7. puskuruk

puskuruk
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    48
    Tamam o zaman ya ;D ehehe

8. puskuruk

puskuruk
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    48
    Merhabalar,

Ben firmayla konuşup custom er4s alacaktım, konuştum. Fakat Ateş Bey ile sohbet ettikten sonra custom olayının uzun ve zaman zaman acı veren süreci dolayısıyla fabrikadan custom olarak alma fikrinden uzaklaştım. Zaten dışarıda kullanım için fit problemi olan bir kulaklık. Ama kayıtta ve sahnede çok faydalı oluyor. Müzik dinlerkende tam olarak sevdiğim ses olduğuna Ateş Beyin w4ünü dinledikten sonra emin oldum. Öncelikle er4snin w4 tipi kasalı veya fitlisi olsa demeden edemeyeceğim. Fakat bir umut kablo değiştirdikten sonra rahatlayacağımı ve daha kavuşamadığım hm-601im ile iyi bir ikili olacağını düşündüğüm için size sormak istedim:

Amazonda bir sürü satıcı var. Güvenilir midir? Nereden alabilirim? Yardımcı olursanız sevinirim. Başka önerileriniz olursa dinlemeye hazırım. Başka çarem kalmazsa kasaya mod yapmayı düşünüyorum. :evl

9. MikePortnoy

MikePortnoy
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    3,146
    Amazonda hidef adli bir satıcı var ancak yine de amazon'un satıcılarına meram anlatmak oldukça güç kargo içerisine faturayı da koyuyorlar bu da gümrükte büyük bir probleme yol açıyor amozon ebay gibi olmadığı için bunun önüne geçilemiyor. Dolayısıyla w4 u yabancı forumlardan almakta fayda var zaten garanti belgesini d içerisine koyarlar gümrük deklarasyonunu düşük yaparlar. Yeter ki alındığı tarih 1 seneyi geçkin olmasın.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

10. puskuruk

puskuruk
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    48
    Bir şekilde Amerikadan aldırabilirim giden tanıdıklarıma ama w4 beni tatmin etmedi. Üstünde biraz düşününce bunu farkettim. Er4syi kendime daha yakın buluyorum. Kafamda kalan bir kaç iem daha var ikisin head-fide ilanını gördüm : ue900 ve se425. Fakat er4s tadını galiba bulamayacağım. Belkide w4ü yeterli dinleyemedim. Umarım ben yanılıyorumdur ve w4ü stresle dinlediğim için anlayamamışımdır.

11. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,319

W4'ü değişik uçlarla dinlemeden yargıya varmayın lütfen.Örneğin 232 uçlarıyla keyifli oluyor.

12. kornography

kornography
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    262
    W4'ü ben de hiç beğenmem.

13. MikePortnoy

MikePortnoy
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    3,146
    W4 tatmin etmiyorsa ue900 hicbir şekilde tatmin etmeyecektir.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

14. puskuruk

puskuruk
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    48
    Daha iyi dinleyip yorum yapabilirim umarım :)
    Ben beğendim. Yalnız sadece er4s kadar değil. Er4s galiba tam benim sesim

15. puskuruk

puskuruk
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    48
    Er4s'e earguide takan veya fit problemini çözebilen oldu mu? :)

16. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    625
    ER4s'in fit problemi yok ki? Zaten kullanılan uçlarla birlikte iyice içeri soktuğunuz için o küçük ve hafif kulaklığı taşıyorsunuz. Belki kulağınızın üstünden geçirmeyi deneyebilirsiniz.

17. puskuruk

puskuruk
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    48
    Kablosu ağır geliyordu ve aşağı direk olarak indiği için dışarıda problem oluyordu. Earguide ile kullanılabilir mi? Problem olur mu?

18. A Dying Wish

A Dying Wish
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    23
    Er4 kusun dan bir klips çıkıyor..Onun ile kabloyu elbisenize sabitlerseniz,hem mikrofonik etki hemde kablo ağırlığı meselesi ortadan kalkıyor..Hayret ki,er4 benim kullandığım en rahat iem'lerden biriydi.Hiçbir fit problemi yaşamadım.

19. puskuruk

puskuruk
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    48
    Ben o klips ile rahat edemedim :) Daha çok zaman geçirip bende rahat edebilirim.

20. kornography

kornography
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    262
    Er4 ile fit problemi olması için kulak kanalının doğuştan kapalı olması lazım, başka türlü fit sorunu nasıl olacak anlamadım:)
    Kulaklığın kasası hiç bir yere deymiyor zaten.

Kulaklığın Y noktasına klips takarsanız onu daüstünüzdeki kıyafete tururusanız ne mikrofonik etki oluyor ne de kablonun aşağıya çekilmesi durumu.

Sadece Er4 için değil, tüm kulaklıklarda deneyebilirsiniz bunu.

netknight bunu beğendi.