Fiio E17 Dac/Amp & AudioQuest DragonFly 1.0 Dac/Amp Karşılaştırması

'Amfi, DAC ve Ekipman İncelemeleri' forumunda Hanamichi tarafından 12 Ekim 2014 tarihinde açılan konu

1. sametcalik24

sametcalik24
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    21
    Hocam shure srh 750 jvc fx 700 ve akg k 511 kullanıyorum

2. Pascalci

Pascalci
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    702
    Bu dediğine sonuna kadar katılıyorum.İlk başta bende sabre dac E11K kombinasyonu falan yaptım telefonda sırf ses çıkışı iyi diye HTC alıyordum sonra ikinci el 601 LE aldım müziğe bakış açım değişti kesinlikle giriş seviyesi bir dap en iyi telefondan daha iyi çalıyor
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 11 Haziran 2015, İlk mesaj zamanı 11 Haziran 2015 ---
    Hocam benden stop yanlış bilgi vermiyim forumda benden daha bilgili arkadaşlar var herhalde konuyu üstte görürlerse sana cevap vereceklerdir

Collapse Signature Expand Signature
  3. okty_k

okty_k
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,446
    Taşınabilir bilgisayar üzerinden müzik dinlemek için E17 ve DragonFly kullanmıştım, ikisi arasında benim de tercihim DragonFly yönünde olur.

4. Pascalci

Pascalci
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    702
    Edit: Kullandığın ekipmanlar amfi gerektirmeyen sürülmesi kolay kulakliklar yani x5 bunlara yeterde artar bile zaten zorlarsan ses bogulur

5. Mert Alan

Mert Alan
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    dragon fly da sony nwz a 15 ile çalışırmı acaba bunu merak ediyorum

6. Hanamichi

Hanamichi
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,541
    Andorid tabanlı denediğim cihazlarda çalıştı .Dragonfly bence bilgisayarda ya da sistemde ara bağlantı olarak kullanılabilecek bir cihaz . Çok zorda kalınırsa telefona bağlanıp kullanılabilir .

7. ismail nas

ismail nas
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    pekala sevgili üstadlar fiio e17k alpen 2 hakkında bilginiz varmı acaba..
    bende taşınabilir bilgisayar ve telefon bağlantısı yapabilecek f/p bi dac/amp arıyorum..
    saygılar..

8. Vaguv

Vaguv
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    130
    Elinize sağlık hocam güzel bir inceleme olmuş. Şu dragonfly bu tiple nasıl bu kadar şey yapabiliyor diye düşünmeden edemiyor insan :D Benim de ilgimi çekiyor son günlerde MDR-1A ile birlikte kullanacak bir dac arıyorum.

2 kişi bunu beğendi.
  9. Symstic

Symstic
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    23
    Hortlatayım. Bu ürün DT990 pro ve AKG K702 sürebilir mi ? Masa üstü bilgisayarda kullanacağım fiyatı makul daha iyi öneriler varsa alırım.

10. theodyofil

theodyofil
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    115
    K702 yi sürerler. DT 990 Pro'nun 80 Ohmluk modelini de sürerler ama 250 Ohm'luk pek uyumlu olmaz bu cihazlarla.

Symstic bunu beğendi.
  11. theoldman

theoldman
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    434
    Turkiye' de yok sanirim ancak yurtdisi imkani varsa dt770 pro 250 ohm modelini Sabaj D3 ile kullanmistim bir sureligine. guc ile ilgili problemi yok, kademesini tam olarak hatirlamamakla birlikte maksimuma hic cikamadigima eminim bu kulaklikla, sanirim %40 civari kullaniyordum genel olarak. fiyat bandinda ise sahne ve detay olarak yine iyi is cikariyor. ses potunu dijital artislar seklinde uretilen bir model kullandiklari icin bu fiyattaki urunlerde sikca gorulen pottan kaynakli cizirdama, lineer olmayan artis gibi sorunlar olmuyor. windows ile tam uyumlu, yani kablo surekli takili halde iken urunu actiginizda otomatik olarak sabaj dac a geciliyor, kapadiginizda ise windows surucu hoparlorler ile devam ediyor. epey kolaylik saglamisti diye hatirliyorum. daha ust duzey kombolarin bazilarinda ille kabloyu cekmek ya da manuel secim yapmak gerekiyor :) ekstra detay olarak yazdim.

onurdogan4 ve Symstic bunu beğendi.