fiio Q1 Mark 2

'Ekipman Genel' forumunda galahad16 tarafından 9 Eylül 2019 tarihinde açılan konu

1. galahad16

galahad16
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    arkadaşlar öncelikle merhaba forumda yeniyim, odyofil dünyasına bir giriş yapmak istiyordum, uzun arayışlar sonucu başlıktaki amfiyi sennheiser momentum 2 wireless ve kızmayın ama beats pro aldım bass seven biri olduğum için ayrıca pioneer bass exciter kulak içi kulaklığını kullanıyorum, bi yandan bass sevdiğim için bi yandan da dengeli bi kulaklığım olsun diye bu tercihleri yaptım , bu amfiden önce LG hifi plus kullanıyordum ama böyle iyi beslenmesi gereken kulaklıklara geçince daha iyi bi amfi ihtiyacı duydum, öncelikle momentum tam bir hayal kırıklığı oldu benim için aptx desteklenmesine rağmen ses rezalet kötü kabloluda amfide kullanınca ses gayet tatmin edici ama gain ve bass bosst aynı anda açık olunca bazı şarkılarda distortion yapıyor kulaklık aktif ve pasif olmak üzere 28 ohm ve 480 ohm değerlerine sahip, amfi ise 150 veya 300 ohm a kadar olması lazım sizce nedeni bu mu, çünkü gain açınca inanılmaz bi ses artışı oluyor aynı anda bass boost kullanınca sanki bazen patlıyor ses, pioneer bass exciter kulaklığım bile hepsi açıkken vuruyor geçiyor bassı derinse derin toksa tok tartışmasız en iyi kulak içi bass kulaklığı rakibi yok bence, htc m8 htc 10 ve şu an htc u 11 kullanmaktayım m8 ve htc 10 da bu kulaklığı kullanırken yok artık bu nasıl bi ses diyordum çıkışları gayet iyiydi telefonların şimdi bu amfiyle kullanınca kulaklık sanki bambaşka bi canavara dönüştü bu işin ucu bucağı yok sanırım :) eğer momentumun potansiyeli buysa iade edip hd600 veya 650 almayı düşünüyorum, birde 2.5 mm jack girişi ve dsd girişi var bunların avantajları nelerdir nasıl kullanırım, iki uclu 2.5 mm kablosu bulamadım, momentumun wired girişi 2.5 mm bilgisi olanlar bir aydınlatsa beni hayrına...

#1 galahad16, 9 Eylül 2019
    Son düzenleme: 10 Eylül 2019
  2. galahad16

galahad16
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    hocam sizin incelemenizi okudum zaten, sorum 2.5mm jack ne işe yarar ses gücünü arttır mı, momentumdan alabileceğim en fazla verim bu mu yani eğer buysa hd600 660 800 gibi modellere geçmeyi istiyorum

3. Cyril

Cyril
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    490
    Merhaba. Yanlış anlamayın ama biraz daha okuyup, biraz daha dinlemeden direkt HD800'lere sıçrarsanız maddi manevi pişmanlıklara gebe kalmanız çok muhtemel. Kulaküstü kulaklık tavsiyeleri, kulakiçi kulaklık tavsiyeleri, hobiyle ilgili yabancı forum ve sitelerdeki "Şu paraya en iyi 10 kulaklık" gibi listeleri, yabancı diliniz yoksa çeviri aracılığıyla da olsa okuyun. “Kulaklık, hoparlör ve amfilerde empedans nedir, nelere dikkat etmeliyim, sadece rakamlara bakmam yetiyor mu?“ gibi soruların cevabı internette binlerce kez verildiği için tekrar tekrar kimse cevap yazmıyor çoğu zaman haklı olarak.

Keza kablo ve konnektör türevleri (3.5mm, 2.5mm, 4.4mm, XLR, TS, TRS, TRRS, balanced, unbalanced vs... Liste uzar gider.) nedir, ne değildir diye topluca sorarsanız uzun cevap alma ihtimaliniz azalır. Çoğunun cevabını kendiniz araştırarak zaten bulabilirsiniz.

Bunlar tamamen şahsi görüşlerim. Umarım cevap bulursunuz bazı şeylere. Saygılarımla.

Collapse Signature Expand Signature
    mfya ve fenrir bunu beğendi.
  4. TanrıTelecasterıKutsasın

TanrıTelecasterıKutsasın
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    309
    2.5mm nin herhangi bir artısı yoktur. Bu çıkış 4.4mm yada 3.5mm de olabilir. Önemli olan kablonun, cihazın ve kulaklığın balanced çıkışı destekliyor olmasıdır.

Balanced sinyal ile ilgili forumlarda binlerce bilgi bulabilirsin ancak ben sana yinede ufaktan bir özet geçeyim. Balanslı sinyal birbirine tam zıt 2 sinüs dalgasından oluşur ve birde Center (toprak) vardır. Balansızda ise toprak ve hot sinyal vardır.

Balanslı sinyalin kullanılma sebebi sesin daha yüksek çıkması değil akımın kablodan geçerken çevredeki cihazlardan yayılan manyetik alandan etkilenmesini engellemektir. Tabi bu konular hassas konular. Kablonun sarım açısı bile önemli. İsterseniz biraz araştırın sonra bize sorun.