FiiO X5 3rd gen

'Müzik Çalarlar Genel' forumunda zoso86 tarafından 17 Aralık 2016 tarihinde açılan konu

1. zoso86

zoso86
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    963
    Android 5.1. Spotify gibi bir çok app uygulama yüklenebiliyor. 2017 Ocak'ta Avrupa'ya satış başlayacak. 399$ bence fiyat çok güzel. 544gb hafıza, spotify/tidal vb desteği. Tasarım da çok güzel. 5 dakikalık şarjla 1 saat dinleme süresi veriyor.

#1 zoso86, 17 Aralık 2016
    Moderatör tarafından düzenlendi: 17 Aralık 2016
    17 kişi bunu beğendi.
  2. moonstar

moonstar
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    4,742
    Viper4 bile hazır kurulu geliyor. Bu sefer Fiio fena iş çıkarmış. Sesi de iyiyse daha ne istenebilir.

Collapse Signature Expand Signature
  3. Yedaself

Yedaself
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    478
    Çok güzel görünüyor. Quick Charge olayı da çok iyi olmuş.

4. Synthyss

Synthyss
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    3,014
    Vay anasını dedirten ilk fiio cihazı. Bu fiyata bunlar?

Fiio, :yourock

5. complete

complete
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,973
    Beni düşündüren sadece fiio sesi,biliyorsunuz fiio ses olayını farklı değerlendiriyor,ürünlerinin doğal ses ile alakaları olmuyor,x7'nin altında konumlanacak ses olacaktır,fiio bu konularda beni hiç şaşırtmadı..:)

4 kişi bunu beğendi.
  6. Italoman

Italoman
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,854
    Be sefer iyi iş çıkarmış görünüyor Fiio. All in one bir ürün olmuş. Sesini görmek gerek. 32ohm 260 çıkış, çift AK dac çipi, bunlar güzel işler.

7. ilkercom

ilkercom
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    573
    Nefes kesici özellikler. Fakat Konumlandırma olarak x7 nin altında.

Belki ilerde düşünürüm. Aslında hiç dap ile işim kalmadı :D

8. Mustafa ALKAN

Mustafa ALKAN
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,785
    Soyle böyle diyoruz ama ilk x5 deneyimim hâlâ aklimda. Şekli şemalı tizleri.. Guzel bir sey olacağa benziyor. Bekleyelim belki Turkiye turu olur deneyimleriz:) @fastfalcon

2 kişi bunu beğendi.
  9. godsmack82

godsmack82
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    50
    Bu cihazı alıp spotify ile kullandığımız zaman telefonumda yüklü olan spotify ile aynı kalitede mi ses alacağım? Max 320 kbit/s? Spotify ile maksimum ses aktarım kalitesi 320 kbit/s . Flac format veya mp3 dosyaları cihazlara yükleme bana artık işkence gibi geldiği için arşivi spotify premium ile yapıyorum. Reklam gibi oldu ama Sorum ibasso dx200 için de geçerli. Ibasso ya da fiooda kullanılan spotify ile iphone da kullanılan spotify ses kalitesi arasında fark var mıdır ?

10. bmadran

bmadran
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    45
    Ben çok beğendim 3rd geni. Umarım aksilik olmaz da sihip olabilirim piyasaya geldiğinde.

@godsmack82 Bu konuda pratik bir deneyimim yok ama teoride google play den indirdiğimiz spotify uygulaması cihazdan cihaza değişiklik göstermez. Zaten spotify'ın flac arşivi yok. Bu nedenle alacağınız ses kalitesi dac'ın ve dahili amfinin performansına göre değişiklik gösterir sadece. Spotify uygulaması ile ilgili bir değişiklik olmaz.

2 kişi bunu beğendi.
  11. godsmack82

godsmack82
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    50
    Benim için önemli olan spotify ile sunduğu performans. Flac arşiv oluşturamıyorsunuz ama spotify ile oluşturulan arşiv elbet cihaza manuel dosya yüklemekten daha kapsamlı. Adamlara sürekli mail atıyorum eq ayarlarını geliştirin ve bit rate oranını arttırın diye. Kullanan birisi yazarsa kesin anlarız teoride ben de sizin gibi düşünüyorum .

12. Italoman

Italoman
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,854
    Dapın sahip olduğu çift dac çipi ve amfisi, ses dosyası hangi kalitede olursa olsun telefona göre mutlaka fark yaratır ama bu fark kayıpsız dosyalardaki fark kadar olmaz. Öyle yandan bazı spotify dosyaları kayıpsız dosyalar kadar kaliteli değil, kaliteli bir kulaklıkla dinlenildiğinde belli oluyor. Yani böyle bir dapta kayıpsız dosya öncelik olmalı diyorum.

13. godsmack82

godsmack82
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    50
    Böyle bir cihazda bence de kayıpsız dosya ile cihazın kalitesi anlaşılır yoksa dediğiniz gibi spotify telefonda da var. Ama her sanatçının kayıpsız format albümü yok internette. Özellikle ben rock metal dinliyorum internette kayıpsız arşiv bulmak epey zor ve zaman lazım bunun için.Şuan benim için tek alternatif spotify. Dediğiniz gibi içinde bulunan amfinin hatırına bu cihazlar alınabilir..

14. zoso86

zoso86
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    963
    Acaba ülkemize ne zaman giriş yapacak ilk X5. Selçuk bey (fastfalcon) bir Türkiye turu düzenleyebilir belki :) Çok iyi olurdu :)

4 kişi bunu beğendi.
  15. Ozan

Ozan
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    696
    Bu fiyata ozellik listesine kimse ses cikarmaz heralde neden su yok bu yok falan gibisinden. Geriye sadece sesi kaliyor onu da en azindan fiyatinin hakki kadar calacaktir diye dusunuyorum ama cok da bir sey beklememek gerek.

Sadece sunu soyleyebilirim, iBasso ve FiiO gibi firmalar var iyi ki sadece zenginlerin alabilecegi 2k+ USD 3k+ USD daplar disinda baska seceneklerimiz de var. Su cihazin uzerindeki FiiO imzasi yerine AK imzasi falan koysalar 1000-1500 dolardan satisa cikardi heralde.

8 kişi bunu beğendi.
  16. Mustafa ALKAN

Mustafa ALKAN
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,785
    Gariban dostu firma fio

7 kişi bunu beğendi.
  17. zoso86

zoso86
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    963
    Hiç sanmıyorum çünkü James FiiO mesaj attı. 489€ olacak galiba EU fiyatı. Bir de ilk izlenimlerden anladığım kadarıyla ses olarak X5 II ve X7 arasında çalıyormuş.

18. Ozan

Ozan
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    696
    Sesten baska ne bekleniyordu ki? X7nin uzerine konumlandirmalari zaten sacma olurdu. X5 IIden de iyi calmasi mecburi zaten daha kotu calsa ellerinde patlar urun.

2 kişi bunu beğendi.
  19. Synthyss

Synthyss
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    3,014
    489 euro çok, zx2 ve x7 alınıyor o fiyata.

20. apaksercan

apaksercan
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    25
    ürün çok hoşuma gitti biran önce gelsinde incelemelerini okuyup degerlendirelim :eek:k