FiiO X5 3rd gen

'Müzik Çalarlar Genel' forumunda zoso86 tarafından 17 Aralık 2016 tarihinde açılan konu

1. myloo

myloo
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,137
    Ne geliştirdiler şu cihazı be :) Tasarım harikası olmuş resmen.

Collapse Signature Expand Signature
  2. Gitan

Gitan
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    70
    Çok güzel cihazmış şekil şemal olarak :) Ama ekran olmamış iPod touch la aynı özellikte ama sanmam iPod touch kalitesinde olsun.Gücsuz bir islemci,1gb ram.
    Şimdi buna 400 dolar biceceklerine 500 dolara güçlü işlemcili 4 GB ramli bişey cikarsalar olmaz mıydı.hem uygulama yukliyelim hem multimedya islerimizi yapalım.Ama olmaz seneye ne çıkaracaklar:)

#22 Gitan, 5 Ocak 2017
    Moderatör tarafından düzenlendi: 5 Ocak 2017
  3. Ozan

Ozan
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    696
    Multimedia isler icin iPod Touch veya direk smartphone kullanmak daha mantikli, FiiO sese agirlik vererek urun cikariyor.

7 kişi bunu beğendi.
  4. Gitan

Gitan
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    70
    Ozan hocam madem multimedya yeteneği koymuşlar cihaza şöyle güzel bir islemci,en az 3 GB ram vs koysalar.Bir yandan müzik dinlerken bir yandan foruma girsek,karnimiz acıkınca yemek sepetinden pizza söylesek:) 2k 5.5inc ekranda YouTube videolarının keyfini çıkarsak kotumu olur.Bunları koyup müziğe aynı önemi verebilirler.fiyatıda 500 değil 650 dolar yapsınlar.
    Koydukları multimedya yeteneği ha var ha yok gibi olmuş.En azından gücü geçtim YouTube tan keyifle video izlenebilecek bi ekran koysalardı.

5. complete

complete
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,968
    kullanıcı olarak elbette güzel olurdu,ama firmaların uzmanlık alanları çok farklı,özellikle çin firmaları şöyle ağız tadıyla ekranın okunabileceği ekran'ı bile koyamıyorlar ürünlerine ,2k ekran cesur bir istek olmuş,fiio şöyle piyasa'yı sallayacak dap'ı bile yapamadı hala önce kendi işini yapsın da extra isteklere bir ara bakar:)

4 kişi bunu beğendi.
  6. Ozan

Ozan
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    696
    Tek ve cok basit bir aciklamasi var. Streaming servisleri... Spotify, Tidal etc etc.

O sizin dedigin aletler smartphonelar. Onlarin da sesi kotu degil son teknolojiler ile gayet basarili calan cihazlar var. All in One mi istiyorsunuz? ZTE Axon 7 ve HTC 10 cok seveni olan sesleri genel olarak begenilen cihazlar.

FiiO mutlimedia amacli bir cihaz cikardigini asla iddia etmedi zaten. Audiophile'lerin ihtiyaclarini giderebilecek bir cihaz cikaracagini soyledi.

Ben sahsen bu cihazi alacak olsam muhtemelen Android kismini asla kullanmazdim bile sadece muzik calar ayarinda birakirdim. Streaming servisleri ile aram iyi degil benim, eski kafayim bu konuda, dinleyecegim sarki cihazin belleginde olacak.

5 kişi bunu beğendi.
  7. leylines

leylines
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    800
    Açıkçası audiophile olarak aldığım cihazda Tidal'ın yanında yemeksepeti uygulamasını görmek istemezdim.

5 kişi bunu beğendi.
  8. Mustafa ALKAN

Mustafa ALKAN
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,774
    Muzik mi dinleyelim lahmacun mu söyleyelim yani

11 kişi bunu beğendi.
  9. Nazım

Nazım
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,366
    Müzik dinlerken lahmacun yiyin diye mesaj vermeye çalışıyor olabilirler :D

2 kişi bunu beğendi.
  10. complete

complete
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,968
    Yapmayın bu saatte, yemek yememek için 9 dan beri mücadele veriyorum, forumda zaman harcıyorum, Mustafa lahmacuna bağlamış,..

11 kişi bunu beğendi.
  11. bakieryigit

bakieryigit
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,975
    FiiO X5 3rd gen ürünün adı , firmanın amiral gemisi dediğimiz ürünü ise şuan x7 diye tabir edilen seri , kısaca FİİO X7 2nd gen de söylediklerin yer alacaktır büyük olasılık. Firmalar ürünleri klasman klasman değerlendiriyor malum , bu cihaz firmanın orta segment cihazı x7 2nd gen tahminim ağustos - eylül 2017 gibi çıkacaktır :) X7 nin ilk jenerasyonunu ses olarak beğenmiştim , basslardaki uzama istediğim gibi olsaydı kesin alırdım sanırım , istenilenden çabuk kesiyordu uzamayı.. am5 modülle. Fiio dan ileriye dönük beklentilerim yüksek.

12. Gitan

Gitan
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    70
    Ben sanırım bu tip aletlerden çok şey bekliyorum:)
    8-9 sene önce müzik dinleme merakı gelmişti gidip sansaclip almıştım.Geçici bir hevesmiş azıcık kullanmıştım.
    Aradan gerçekten 8-9 sene geçti hala müzik çalarımın aynısını görmek çok şaşırtıcı:)
    Bu aleti görüncede heyecan yapmıştım direk al geç multimedya da kullan müzik dinle diye ama heyecanlandığımızla kaldık.
    Yemek sepeti iPod touchta ilk sıraya koyduğum uygulama:) Şaka bir yana siz gerçekten rahatça YouTube dan şarkı dinlerken beğenip torrent ten şarkıyı indirmek.Müzik dinlerken bir yandan alışveriş sitelerinde rahatça gezecek bir cihaz istemez mısınız?
    iPod un ekran ufak ve iTunes işkencesi var.Neyse xiaomi yapıcak bu isteklerimi eminim adamlar tartidan bereye,fotoğraf makinasından kulaklığa,su kalite ölçüm cihazından saate kadar herşeye el attı:)

13. Totem

Totem
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    183
    Dolar uçtu yine , vergilerle falan ne kadara mal olur o da mühim mesele :(

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

14. Mustafa ALKAN

Mustafa ALKAN
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,774
    Valla ben dayanamadim bir tencere eti gömdüm gece
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 6 Ocak 2017, İlk mesaj zamanı 6 Ocak 2017 ---
    Senin dediğin bildigimiz android telefonlar

15. myloo

myloo
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,137
    Arkadaşlar özelliği koymak bir şey değil de, o cihazlara wifi modülü takılınca cihazlarda güç meselesi yüzünden ses kalitesi açısından kayıplar oluyor, dipses vs. oluşuyor. Yani net üzerinden dinlediğiniz şarkıları bellekteki gibi bir kalitede dinlemeniz mümkün olmuyor. Bir ara Ahmet Abiyle konuşmuştuk mesela bir cihazı tartışırken kendisi wifi özelliği bulunsaydı eminim bu kadar kaliteli ses veremezdi demişti. Ben de kendisine katılıyorum. İlerleyen zamanlarda illa ki bu sorunlar da çözülecek ancak şimdilik mühendislik anlamında ciddi beceri gerektiren şeyler bunlar. Çünkü biz seste en ufak kalite düşüşü bile olsa evhamlanan insanlarız. Bu dediğiniz özellikleri başarılı bir mühendislikle sunan firmalar zaten uçuk paralar istiyor şu an. Bunun dışında uygulama yükleme gibi diğer özelliklere gelirsek kendi adıma ben de audiophile bir cihazda müzikten başka hiçbir şey görmek istemezdim. Bırakın Yemeksepeti'ni, video oynatması bile garip gelir bana.

16. Nazım

Nazım
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,366
    bu kadar hassas cihazlarda gürültü ekleniyor maalesef. onu izole etmek bir nebze mümkün ama fiio'daki çan çin çon düşünmüş müdür?

17. myloo

myloo
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,137
    Burada yalıtım konusu, sağlanan gücün kayıpsızlığı falan devreye giriyor. Çinçonların teknolojik zekalarının çok yüksek olduğu kesin. Ancak ben açıkçası Fiio'nun bu kadar ince konularda özellikle de alt cihazlarda bu kadar uğraşacağını sanmıyorum. Belki bir iki amiral gemisi cihazda ancak. Zaten o kadar uğraşınca maliyet de artar dolayısıyla tüketici de Fiio gibi bütçe dostu bir firmanın ürünlerinde o fiyatları görmek istemeyecektir. Sonuçta her firmanın hitap ettiği bir kitle var. Fiio orta kesime hitap ederken misal, A&K üst kesime hitap ediyor. Sözün kısası, konu ses olunca maliyetler arttıkça artıyor :)

18. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,490
    Bu arada X7'ye android 5.1 guncellemesi de geldi Baki.
    Eskisinden hizli ve akici bir dap oldu, takilmalar nerdeyse hic yok.
    Fiio, X7'de sahneyi genisletmek adina az geriye kurmustu bass bolgesini, kisa bass vuran sarkilarda iyiydi fakat trance gibi uzayan bass isteyen turlerde eksiklik hissediliyordu.
    X5'de de öne kurmustu basslari Fiio, bu da daraltan bir sunuma sebep oluyordu mesela. Kisaca Fiio'da bass seviyesi hep ayniydi sadece bassin konumu degisiyordu. Yazilimsal olarak bunu yapmak basitmis sanirim, bir yerde okumustum. Zor olan tuning dedikleri ses karakteri, dogallik, hifi sesi yakalama becerisi v.s.
    Yine Fiio'nun bass bolgesini geriye kurarak sahneyi genisletmesi, tizlerin fazla uzamasini engelleyerek sabre gibi vahsi bir ciple basedebilmesini basari sayiyorum ben.
    Yine de Fiio'nun, ibassonun dx100 ve dx90daki sabre cip cuvallamalarindan ders cikarmasini ve baska bir cip kullanmasini da isterdim tabii.
    Sözün kisasi, nedir bu sabri ve sabrelerden cektigimiz...:D

#38 karanehir35, 6 Ocak 2017
    Moderatör tarafından düzenlendi: 6 Ocak 2017
    5 kişi bunu beğendi.
  19. Gitan

Gitan
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    70
    Karanehir35 sanırım izmirdesiniz?Elinizde fiio x7 varsa görmek denemek çok isterim.Selçuk beyden x7 alma arifesindeyim.İcime sinmeyen bir cihaz olursa hem sıkılır hem zarar ederim.Kulaklığa büyük paralar vermeyi sevmiyen biriyim gittim ostry ve Sony xb90ex aldım ama 2 kulakligida çok sevemedim.Arkadaşlar arasında ufak zararlarla elden çıkardım 1 gün deneyip.Ama zarar işte bi 100 lira gitmiş oldu 2 kulaklığı 1 guncuk deneme maliyeti:) x7 de hem zarar çok olur hem satmak zor olur o bakımdan görmeden çekiniyorum açıkçası

2 kişi bunu beğendi.
  20. Mustafa ALKAN

Mustafa ALKAN
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,774
    Nedir son durum. Alan kullanan fiyatını bilen vs varmı?