Fiio X5II Türkiye Turu

'Müzik Çalar İncelemeleri' forumunda UmutecH tarafından 10 Haziran 2015 tarihinde açılan konu

1. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    Fiio X5II

Herkese merhabalar,

Yeni bir ürün turunu sizlere duyurmaktan sonsuz mutluluk duymaktayım. Hele de bu ürün x5ii olunca haliyle mutluluğum kat ve kat artmakta. Tura katılan arkadaşlar Fiio X5 2. nesilin daha pre-order'ları açılmadan hatta resmi lansmanı yapılmadan dinleme imkanı bulabilecekler. Yine sevgili Selçuk bey ( @fastfalcon )' in ürün desteğiyle başlatacağımız Türkiye turunun olabildiğince geniş bir geri dönüş ile sonlanması dileğiyle ayrıntılara giriyorum.

Ana kurallarımız aşağıdaki gibidir;

1. Buradaki asıl amacımız paylaşım, tura katılan arkadaşların ürünle ilgili izlenimlerini forum üzerinden paylaşması ana kuralımızdır.
    2. Ürün elinize geçtiği günde dahil olmak üzere 3.günün sonunda sıradaki arkadaşa kargo veya elden teslim yapılmalıdır. ( Örneğin Pazartesi teslim alınan kargo Çarşamba günü sıradaki arkadaşa kargolanmalıdır )
    3. Kargo ücretleri her zaman gönderici tarafından karşılanacaktır.
    4. Kargonun gönderileceği kargo firması ile ilgili lütfen göndereceğiniz arkadaşla irtibata geçiniz.
    5. Tura Katılmak isteyen arkadaşların öncelikle aşağıdaki kısa formu doldurup konuya yazması gerekmektedir.
    6- Ürün elinize ulaştığında ürünü kontrol edip sonucu konuya yazmanız gerekmektedir. Aynı şekilde kargoya verdiğiniz zaman da konu üzerinden gönderdiğinizi belirtmeniz gerekmektedir.

Lokasyonunuz:
    Kaynağınız:
    Kulaklığınız:

Notlar:
    - Pahalı ekipmanlara sahip kişiler aramıyoruz, benim ekipmanım ucuz diye katılmamamazlık yapmayınız.
    - İlk kargo önümüzdeki hafta içi tarafımdan yapılacaktır. Belli bir katılımcı sayısı veya süre şu an için planlanmadı.
    - Ürünlerin gönderileceği kişiler seçilirken forumdaki performansları göz önüne alınacak olup, her katılımcıya gönderme şansımız bulunmamaktadır.
    - Amacımız olabildiğince çok kişiye ulaşmak. Katılımcı ile iletişim kuralamaması halinde sıra atlayarak devam edecektir.
    - Hafıza kartı gönderilmeyecektir. Ürünün dahili hafızası bulunmadığından Micro Sd karta sahip olmanız gerekmektedir.
    - Daha faydalı olacağına inandığımdan ürün kutusu ve bütün aksesuarları ile birlikte gönderilecektir.
    - Katılımcı listesi olgunlaştıkça bu mesaja eklenecektir.

Selçuk bey tekrar teşekkürlerimi iletiyor, sorularınızı özel mesaj ile değil konu altından sormanızı rica ediyorum. Selamlar, sevgiler.

Katılımcı Listesi;

1- @compicat Dalaman/Muğla
    2- @MikePortnoy / Eskişehir
    3- @ardacumhur / Eskişehir
    4- @Tuncay_D / Bursa
    5- @leylines / İstanbul
    6- @Muzikadamı / İstanbul
    7- @oguzhan / Trabzon
    8- @sametcalik24 / Erzincan
    9- @Priest / Ankara
    10- @MTRMSK / Ankara

Herkes bir önceki arkadaşa adres/telefon bilgilerini iletsin lütfen. Tebrikler ve teşekkürler şimdiden.

Collapse Signature Expand Signature
    #1 UmutecH, 10 Haziran 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 15 Haziran 2015
    20 kişi bunu beğendi.
  2. KaraSinek

KaraSinek
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,783
    ürün çıkmadan olan bir tur gerçekten bomba olacak, :) bunu sağlayan herkese teşekkürlerimi & saygılarımı sunarım

#2 KaraSinek, 10 Haziran 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 15 Haziran 2015
    4 kişi bunu beğendi.
  3. qqqqrpppp

qqqqrpppp
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    söylentisini duymuştum.nasıl ayarlamış selçuk bey helal olsun valla :)
    ankaradayım ben de.elimde hazır x5 varken denemek isterim ie80 imle.fakat listede sıkıntı olursa, benim gibi x5i olan ve üzerine kabarık bi ekipmanı olanlara öncelik gösterilsin tabi :)

2 kişi bunu beğendi.
  4. oguzhan

oguzhan
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    451
    X3 II turuna sınavlar nedeniyle katılamadım.
    Kullandığım daplar: FiiO X5 , ibasso dx90
    Kulaklık: pfe232,ckr5 isteğe göre vsd5,ttpod t2, gx50 ile test edebilirim.
    Trabzondayım.

2 kişi bunu beğendi.
  5. ardacumhur

ardacumhur
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,313
    Fiio X3ii turuna son anda dahil oldum, sesini daha yeni dinledim tura katılmak isterim.

Eskişehir
    Vsonic GR07 Bass Edition
    Klipsch S4ii
    Philips HP800
    Brainwavz M5

bu kulaklıklarla dinlemek ve tura katılmak isterim. Klasik müzik, country, jazz, blues, akustik müzikleri dinliyorum

2 kişi bunu beğendi.
  6. Priest

Priest
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    302
    Merhabalar ,ben de tura Ankara'dan katılabilirm. Er4s , pfe232 ve akg k601 ile deneme imkanım var

#6 Priest, 10 Haziran 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 10 Haziran 2015
    2 kişi bunu beğendi.
  7. leylines

leylines
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    803
    Ne güzel organizasyonlar görüyoruz forumda. DAP alma arefesinde olanlar için süper fırsatlar. Al/Sat yapmadan ürün dinleyip seçme şansı harika. Emeği geçen herkese teşekkür ederim gerçekten. @fastfalcon @UmutecH

Ben X3II ve PAw5000 turuna katıldığım için mevcut listeye kalabalık etmeyeyim. Tur listesi bittikten sonra mümkün olursa dinlemeyi isterim.

4 kişi bunu beğendi.
  8. Muzikadamı

Muzikadamı
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    86
    İstanbul'dayım. Kaynak olarak Sony zx3 ve deneme amaçlı gelecek olan Lotoo 5000 ile karşılaştırma yapabilirim. Kulaklık olarak StageDiver3 ve JVC FX850 ile kullanacağım. Çok teşekkürler bu imkan için...

2 kişi bunu beğendi.
  9. Tuncay_D

Tuncay_D
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    462
    Vay bee !! Tur üstüne tür, forumun maaşallahı var :)

Hali hazırda Lotoo Paw 5000 turunda sıradayım, şayet X5 II Bursa ya uğrarsa dinlemek isterim tabii ki.

Bursa
    Fiio X3 II
    ATH Ckr9

5 kişi bunu beğendi.
  10. sametcalik24

sametcalik24
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    21
    Erzincan 'da yaşıyorum.Ağustos 2014 ten bu yana Fiio x5 kullanıyorum yaptıkları ürünün hakkını veren bi marka Fiio. Eminim güzel bi iş çıkarmışlardır yine. Nasip olursa aralarındaki farkları kendim deneyimlemek isterim.
    Fiio e12 amp
    Shure srh 750
    Jvc fx 700
    Akg k511

2 kişi bunu beğendi.
  11. bakieryigit

bakieryigit
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,975
    Uzun süredir forumda misafir olarak gezinen biri olarak , sonunda üye oldum :)
    Listede eksiklik olursa katılabilirim , elimdeki ürünler imzamda mevcut. Ankaradayım
    Temsili görsel ;

6 kişi bunu beğendi.
  12. kaskas123

kaskas123
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    22
    Tura boşluk kalırsa katılmak isterim. (Çok bir hi-fi cihazlarla deneyimim yok. Bu yüzden öncelik deneyimli kişilerde olsun. Ama boşluk olursa ben de denemek isterim:))

2 kişi bunu beğendi.
  13. MTRMSK

MTRMSK
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    659
    ıdsd micro merak ettiğim bir cihaz. Elinizdeki cihazlarla müsait olduğunuz bir zamanda izlenim aktarabilirseniz çok hoş olur.

14. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    Değerli arkadaşlar,
    Öncelikle ilginiz için çok teşekkürler. Aklımdayken belirteyim foruma sürekli katkı sunan 3 arkadaşı da kabul ederlerse kontenjandan katacağım. Tekrar da edeyim tura katılan arkadaşların cihaz hakkında izlenimlerini yazması zorunludur. Tecrübeli, tecrübesiz olması farketmez akademik paylaşımlar yapmıyoruz burada. Cihazdan ne anladıysanız onu yazmanız yeterli olacaktır.

İlk sıralardaki arkadaşlar korkmasın bütün elektrik masraflarını üstlenerek cihazın burn-in işlemini tamamladım. Elinizde Microsd kart olması yeterli X5ii'nin keyfini sürmek için. Son olarak cihaz hakkına yorum yapmamamın sebebi arkadaşları yönlendirmemek. Ben notlarımı aldım, ilk yorumlar gelmeye başladıktan sonra tabi ki bende paylaşacağım yorumlarımı. Herkese selamlar, sevgiler.

8 kişi bunu beğendi.
  15. Italoman

Italoman
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,877
    Bu aralar sabit yerde olmadığımdan turlara katılamıyorum. Önümüzdeki hafta da il dışındayım. Kısıtlı zamanda @fastfalcon Selçuk bey de uygun görürse uygun yerde Havi ve qa360 ile test etmek isterim.

2 kişi bunu beğendi.
  16. dulty

dulty
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,351
    Turdaki birisiyle buluşma derim o zaman ;)

17. bakieryigit

bakieryigit
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,975
    iyi bir incelemesini yapacağım o ürünün , gerçekten çok iyi bir cihaz ifi , kolay sürülen ohm'u düşük cihazlarda bile baya fark yaratıyor. Philiphs Fidelio X2 deki fark mesela çok fazla :) kulaklık bildiğin 2 üst sınıf atladı.

Fidelio X2 mesela HD 650'den çok daha iyi bir cihaz , hayatımda bu kadar iyi fiyat / Performans cihazı görmedim.

#17 bakieryigit, 11 Haziran 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 11 Haziran 2015
    2 kişi bunu beğendi.
  18. Italoman

Italoman
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,877
    @dulty Bak bu olabilir, ayın 18'inden sonra olmak üzere ben de misafir kadroda bulunabilirim :)

19. moonstar

moonstar
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    4,743
    @UmutecH @fastfalcon Organizasyon için kendi adıma teşekkür ederim. Forumda ardı ardına bu tarz çalışmaların yapılması taktir ettiğim bir olay. Techno-Fi candır :eek:k

Not: Cihaz çok tatlı görünüyor, özellikle yeni metal yüzey ve mavi led ışığı, çok ayrı bir hava katmış. Bu arada menü de epey değişmiş.
    Bakalım ses konusunda nasıl bir ilerleme var.

5 kişi bunu beğendi.
  20. cngnstr

cngnstr
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    90
    Akg 418LE, K404 ve Sony Xba-H1 ile gözlemleyebilirim.
    IPhone5s ve Sony F804 ile karşılaştırabilirim.
    İstanbul'dayım.

Tur ve destekleri için Selçuk Bey'e teşekkürler : )

#20 cngnstr, 11 Haziran 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 11 Haziran 2015