Fiio X5iii Android Dap İzlenimlerim

'Müzik Çalar İncelemeleri' forumunda karanehir35 tarafından 1 Mayıs 2017 tarihinde açılan konu

1. Nazım

Nazım
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    1,276
    linux tabanlıymış, 75+75 @32ohm unbalanced 150+150 de balanced çıkışı var. beni tavladı 400 dolarlık etiketiyle.
    çift sd card güzel şeyler bunlar

Collapse Signature Expand Signature
    6 kişi bunu beğendi.
  2. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,473
    Gucu de gayet yeterliymis Nazim hocam, Allah bereket versin, fazlasinda gozumuz yok. 32-100 ohm arasindaki iemlerimi sursun yeter.

LG-H850 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7 kişi bunu beğendi.
  3. mattiadestro

mattiadestro
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    3,049
    abi headfi'da görüp duruyorum, hatta okudum biraz konusunu da. ekranın çözünürlüğü hariç sıkıntısı yok gibi. balanced var, gücü güzel. tidal'de offline'a da izin verse gayet alınabilir bir dap olmuş.

4 kişi bunu beğendi.
  4. complete

complete
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,940
    sabre'den vazgeçip akm,cirrus,wolfson kullansalar bu iş olacak ama bende ahmet hocam gibi sabri'yi görünce budamı gol değil psikolojisi'ne giriyorum..

11 kişi bunu beğendi.
  5. Nazım

Nazım
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    1,276
    ekran çözünürlüğünün böyle olması daha iyi olmuş dapta hd ekranın işi ne :p çözünürlük düşük olunca batarya ömrü uzuyor, işlemciye az yük biniyor(daha az gürültü), ve kemiklere iyi geliyor.

6 kişi bunu beğendi.
  6. mattiadestro

mattiadestro
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    3,049
    @Nazım ya hd lazım değil de cihazın kasa cayır cayır, astell&kern havası var, yanda tekerlek var, ekran bir açılıyor 2.5 inç gameboy color'dan hallice görüntü alıyorsun :D

10 kişi bunu beğendi.
  7. refuserQ

refuserQ
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,772
    Bir ara Ak70 ile karşılaştırmalı bir inceleme vardı headphonia da o model bu model galiba :)

2 kişi bunu beğendi.
  8. complete

complete
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,940
    dap'lara itina ile yazlık ve kışlık tekerlek takılır..

8 kişi bunu beğendi.
  9. ahmetcan44

ahmetcan44
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    134
    Bugün de sorunsuz geçirmeye yakınız, maaşallah diyeyim. Her iki stream uygulaması da temiz. [​IMG][​IMG]

Sent from my MI 5s using Tapatalk

9 kişi bunu beğendi.
  10. ahmetcan44

ahmetcan44
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    134
    Sorun çözüldü görünüyor. Aynı sorunu yaşayanlar uygulamayı diğer cihazlardan silip öyle kursunlar.

Çok iyi fiyata kapattığım Şayomi marka telefonumdan gönderildi

6 kişi bunu beğendi.
  11. godsmack82

godsmack82
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    54
    Ahmet Bey'den aldığım fiio x5iii elime geçti nihayet:) fiziksel olarak sıfır gibiydi ben çok memnun oldum. Dx90 kullandıktan sonra android dap daha sevimli geldi. Spotify ve tidal alternatifleri yadsınamaz. Çift hafıza girişi güzel,ekran parlaklığı güzel. Batarya biraz hızlı bitiyor cihaz 3.el olduğu için yorum yapamayacağım. 1gb ram kullanıldığı için ara sıra takılmalar mevcut. Orada mühendislik hatası olmuş bence cihazın içine android koyuyorsan kesinlikle en az 2gb ram olmalıydı. Spotify sd kart desteği mevcut 128gb karta şarkıları kaydediyor ama bir an da listem silindi anlamadım kronik sorun var sanırım. Sesi gerçekten güçlü it03 ile kullanıyorum ben aldığıma pişman olmadım ama 2gb ram olsa daha iyi olurmuş.

2 kişi bunu beğendi.
  12. godsmack82

godsmack82
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    54
    Spotify offline mode kayıt sorunu burada yazılan yöntemleri denememe rağmen devam etmektedir. 3.kez listeyi dowload yaptım tekrar listem silindi.

Edit: An itibariyle ota üzerinden 260mb sistem güncellemesi geldi muhtemelen android 6 olabilir. Umarım spotify sorunu da çözülür cihazdan soğudum resmen. Sonucu yazacağım daha sonra.

Edit2: Gelen güncelleme;

The following changes and improvements have been made to the FW1.1.7 compared to the FW1.1.6
    1. Added a new theme for FiiO Music (can be set in FiiO Music->Setting->Theme);
    2. Added function to change the play order of the Now Playing list by dragging a track and moving it up or down (the order change will take effect for only once);
    3. Added function to uninstall the Google service framework (go to "Settings->About device" and tap 7 times on the "Device name");
    4. Improved the media lib auto-update in FiiO Music;
    5. Fixed issue where a track could not be fast-forwarded to the end by dragging on the play progress bar;
    6. Fixed issue where FiiO Music would exit abnormally after clicking the play button beside an artist then clicking into it;
    7. Fixed issue where the total number of tracks would be mistakenly displayed as zero after returning to the root directory from a subfolder in Browse Files menu;
    8. Fixed issue where FiiO Music needed to be opened with multiple clicks after it's closed by force;
    9. Fixed issue where FiiO Music might exit abnormally when playing some tracks of unsupported formats;
    10. Fixed issue where the play progress was displayed incorrectly in the Now Playing menu after pausing a CUE track;
    11. Fixed issue where some single-channel tracks were played incorrectly;
    12. Improved issue where some tracks could not be played;
    13. Improved issue where some track titles were displayed incorrectly;
    14. Improved the random play of an entire folder;
    15. Miscellaneous bug fixes.

Benim gözlemlediğim batarya kullanım süresinde gözle görülür artış var, spotify offline modda şimdilik problem yok gibi hayırlısı. Fiio forumda cihazın kendi playerı ile ilgili sıkıntılılar olduğu yazılmış, yanlışlıkla google play servislerini devre dışı bırakanlar bile var güncelleme ile neden böyle bir şey geldiğini çözemedim google play devre dışı kalsa da sonuçta cihaz android ile çalışıyor. It 03 ve x5iii ile devam şimdilik

#72 godsmack82, 24 Ağustos 2017
    Moderatör tarafından düzenlendi: 26 Ağustos 2017
    2 kişi bunu beğendi.
  13. godsmack82

godsmack82
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    54
    Cihazda Spotify offline mod ile mücadelem devam etmektedir. Şimdilik çözümü de Türk usulü deneme yanılma yöntemi ile buldum denilebilir. Cihazı kapattığımızda ve tekrar açtığımız zaman indirilen şarkılar siliniyor ve spotify kendi kendine hesaptan çıkış yapıyor. Tekrar wifi ile internete bağlanıp giriş yapıyoruz settings'den clear cache yapıyoruz spotify restart ettikten sonra daha önceki download yaptığımız şarkılar hangi formatta ise tekrar aynı formatı seçiyoruz bende extreme quality idi bu da 320kbs tekabul ediyor. Listemizi tekrar download moda'a alıyoruz şarkılarımızı tekrar indirmiş gibi geri geliyor. Hafıza kartında bu işlem çalışmıyor şarkıların cihaz hafızasına kaydedilmesi gerek.

İkinci yöntem cihazı hiç kapatmamak ve spotify standby da sürekli açık bırakmak.

Hifi kalitesi (flac) format spotify da şu an olmadığı için şimdilik hafıza sorunu yok ama sd karta kaydedip daha sonra şarkıların uçması çok üzücü.

Bu problem ile cebelleşen bir tek ben miyim acaba x5iii kullanan varsa yorum alabilir miyim?

14. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,434
    Böyle bir şey varsa çok büyük problem. AK'nın Tidal'da neden download çalıştırmadığını öğreniyoruz yavaş yavaş

2 kişi bunu beğendi.
  15. godsmack82

godsmack82
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    54
    Böyle bir şey var ve cihazı almaya niyetlenenler bunu bilerek alsınlar ben araştırmadan aldım.

2 kişi bunu beğendi.
  16. Synthyss

Synthyss
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,999
    Herhangi bir ilgisi olduğunu sanmıyorum..

3 kişi bunu beğendi.
  17. Burakkkk

Burakkkk
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    145
    Gerçekten de bir ilgisi yok. Konu lisans anlaşması. Bu konuda resmî bir açıklama olmuştu.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

18. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,434
    Bence streaming uygulamalarının download meselesinde problem var genel olarak. Akıllı telefonda bile yaşanabiliyor o yüzden AK o işe girmemiş olabilir diye düşündüm.

2 kişi bunu beğendi.
  19. Pax

Pax
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    1,429
    Android telefonumda tidal offline kullanıyorum. Offline dosyalarda bile dinlerken atlama yapıyor sonraki şarkıya geçiyor. Bir de offline klasörü hiç müzik indirmeme rağmen kendi kendine şişiyor (4gb, 4.1gb, 4.2gb...) şeklinde. X5iii daptaki durum ise bence sorun spotify'da.

20. godsmack82

godsmack82
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    54
    7 plus kullanıyorum. Fiio yu almadan önce spotify listemi offline mod extreme quality de bir kere telefona download ettim ve offline modda hiç bir zaman problem yaşamadım şarkılar da silinmedi. Androidde durum nedir bilmiyorum. Fiio x5iii Cihaz incelemesi daha çok teknik ve fiziksel ağırlıklı. Kimse offline modda streaming uygulamalardan bahsetmemiş sadece online olarak kullanım incelemeleri yapılmış oysa offline mod önemli bir detay bence. Fiio forumdan araştırdığım kadarıyla offline modda streaming uygulamarında sorun var. Ben yukarıda daha önce yazdığım gibi sorunu bulduğum yöntemle şimdilik çözdüm denilebilir.