Fiio X5iii Android Dap İzlenimlerim

'Müzik Çalar İncelemeleri' forumunda karanehir35 tarafından 1 Mayıs 2017 tarihinde açılan konu

1. CongoFather

CongoFather
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    956
    Android de offline mode da hem tidal hem spotify kullaniyorum. Her ikisi de en yuksek kalitede. Samsung S8plus , mojo uzerinden gidiyorum. Bu sekilde bir sorun standart android isletim sisteminde calisan tidal ve spotify android uygulamalarinda yok.

Ozellestirilmis bir android versyonu yukluydu Fiio da. Sorun tamamen fiio kaynakli gozukmekte. Kullandiginiz spotify in versyonu nedir?

AK nin tercih etmemesinin ise bununla hic ilgisi oldugunu dusunmuyorum. Daha once baska baslikta epey yazilmisti..

Collapse Signature Expand Signature
    2 kişi bunu beğendi.
  2. godsmack82

godsmack82
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    54
    Google play den yüklemiştim cihaz şu an yanımda değil bakamıyorum. Ayrıca fiio nun uygulamalarındaki spotify apk sını da yükleyip denemişitim onda da durum aynı liste uçmuştu.

Fiio kaynaklı bir problem dediğiniz gibi. Fiio x5iii forumda da spotify dan şikayet edenler var. Benim söylemek istediğim cihazı alacaklar bu sorunu bilerek alsınlar streaming offline mod sıkıntılı.

#82 godsmack82, 28 Ağustos 2017
    Moderatör tarafından düzenlendi: 28 Ağustos 2017
  3. ahmetcan44

ahmetcan44
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    134
    Cihazın bu sıkıntısından ve çözümünden bahsetmiştim. Ayrıca bu sorun Spotify kaynaklı, Fiio veya Google değil. Kullandığım son dönemde hiçbir sıkıntı yaşamadım. Cihazı kapatıp açmak gibi işlemler de hiç etkilemedi, bilginize.

Çok iyi fiyata kapattığım Şayomi marka telefonumdan gönderildi

4. godsmack82

godsmack82
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    54
    Hocam maa
    Hocam maalesef söylediğiniz gibi değil. Dün gece denemek için kapattım cihazı sabaha kadar ve sonuç hüsran. Sabah tekrar açtığımda cihazı liste yoktu. İşin tuhafı tamamen spotify hesabından çıkış yapıyor tekrar nete bağlanıp giriş yaptıktan sonra benim yukarıda yazdığım şekilde şarkılar geri geliyor. Olay sen ben mevzusu değil yani zaten dürüst bir insan olmadığınızı düşünsem görmediğim tanımadığım adama direk cihazın parasını göndermezdim. Sizle bir sıkıntı olduğunu düşünsem WhatsAppta direk size yazardım buraya değil.
    Cihazla ilgilenenler bunu göz önünde bulundursunlar.
    Kimse bir şey yazmadığına göre de offlline mod bir tek ben kullanıyorum sanırım ☺️

#84 godsmack82, 29 Ağustos 2017
    Moderatör tarafından düzenlendi: 29 Ağustos 2017
  5. ahmetcan44

ahmetcan44
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    134
    Yanlış anladınız, zaten alışverişe dair bir yorum değildi bu. Sizin konuya mesajlarınızın hemen öncesinde yazdıklarımı okursanız, nasıl bir sinir harbi yaşadığımı ve sonrasında çözüme ulaştığımı anlarsınız diye söyledim. Aynı cihaz olduğundan söylüyorum, bu sorunu aşmak mümkün. Bu sebeple elden çıkarmayın derim.

Çok iyi fiyata kapattığım Şayomi marka telefonumdan gönderildi

6. godsmack82

godsmack82
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    54
    Yok hocam satmam cihazı ben çok beğendiğim. Burada yazılan her şeyi okudum, tura katılanların yazdıklarını da okudum spotify offline mod ile bir bilgi yok online denemeler yapılmış sadece. Fiio forumda araştırdım orada da spotify dan yakınanlar var. Yani bende sıkıntı devam ediyor. Iphone da falan sildim spotifyı.Bende cihazı kapatmayacağım açık kalacak telefon gibi,şimdilik çare bu güncelleme gelene kadar. It 03 ile güzel oldu yani cihazdan ben memnunum elden çıkarmam.

#86 godsmack82, 29 Ağustos 2017
    Moderatör tarafından düzenlendi: 31 Ağustos 2017
  7. godsmack82

godsmack82
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    54
    Değişen bir şey yok cihaz kapatıp açıldığı zaman spotify offline modda indirilen şarkılar siliniyor. Sorun sadece spotify'dan ibaret de değil. Android'de yıllardır severek kullandığım poweramp player'da daha önceden etkinleştirmeme rağmen cihaz yeniden başlatılınca etkinleştirme sorunu yaşıyorum. Anladığım kadarıyla hafızada ya da google play senkronizasyonda problem var. Reset sonrası satın alınanlar ve indirilenler internet bağlantısı yoksa kayboluyor bilginize. Bu cihaz bir tek bende mi var onu anlamadım bir aydır yazıyorum ben sorun yaşıyorum sadece sanırım.

8. darkainu

darkainu
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,321
    Bende bu son yazdiklarinizin hic biri olmadi bir aylik kullanimimda. Poweramp'i de etkinlestirdim, baska programlari da satin alip kullandim sorunsuzca.

Offline mode'la ilgilenmedigim icin ona bir sey diyemeyecegim.

Sent from my blabla using Tapatalk

#88 darkainu, 31 Ağustos 2017
    Moderatör tarafından düzenlendi: 31 Ağustos 2017
  9. godsmack82

godsmack82
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    54
    Hocam problem
    Hocam problem offline mod zaten. İnternet bağlantısı varken ya da cihaz kapanmadığı sürece Poweramp etkilinleştirme problemi yok. Resetleyince internet bağlı değilse ne oluyorsa o zaman oluyor spotify indirilenler ve poweramp gidiyor bende. Poweramdan da vazgeçtim onkyo yükledim. Ama spotify offline mod kullanamamak çok can sıkıcı ne diyelim güncelleme falan gelir umarım uğraşmayacağım artık canım sıkılıyor teşekkür ederim cevabınız için.

10. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,733
    Ben sizdeki cihazla ilgili sorun olabileceğini düşünüyorum. Garantisi vs varsa firmayla bir görüşün.

11. darkainu

darkainu
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,321
    Ben de ac kapada poweramp veya farkli app etkinlestirme problemi olmadi. Factory reset de yaptiysaniz firmaya danismakta fayda var.

Sent from your iPhone using Tapatalk

12. godsmack82

godsmack82
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    54
    Faxtor
    Factory reset,güncelleme,clear cache/partition, farklı hafıza kartı deneme, yeni hafıza kartı deneme, hiç hafıza kartsız denemelerde durum aynı. Garanti var mıdır bilmiyorum da ben denizciyim gemideyim maalesef garantiye gönderemem teşekkür ederim hocam ilgilendiğiniz için.

3 kişi bunu beğendi.
  13. mfya

mfya
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,820
    28 Ekim'de 1.1.8 güncellemesi yayınlanmış. Sorun çözüldü mü acaba? Yarım saat önce kesin almalıyım dediğim cihazdan sırf bu Stream servis sıkıntıları yüzünden vazgeçmek üzereyim. Böyle sorunlar olduğu sürece Android Dap kullanmak biraz anlamsız gibi geliyor.

14. godsmack82

godsmack82
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    54
    Siteye girmiyordum birkaç gündür kusura bakmayın. Head fi de okuduğuma göre güncellemeden sonra cihazın şarj olmadığını yazanlar var. Sanırım fiio güncellemeyi geri çekti çünkü ota üzerinden güncelleme görünmüyor ve sitelerinde de güncelleme indirilemiyor anlamadım sebebini. Fiio geri çekmiş ya da askıya almış olabilir. Stream servislerinde problem yok şimdilik bende. Bütün cihazlardan çıkış yaptım ve cihazı hiç kapatmıyorum böylece download yaptığım şarkılar silinmiyor bilginize.

15. Pascalci

Pascalci
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    647
    Hocam android ayarlar / uygulamalar / Spotify seçip izinler kısmı var acaba onları açıp deneseniz bi belki işe yarar

16. godsmack82

godsmack82
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    54
    android 5.1.1'de izin seçeneği yok anlamadım. apps Spotify ayarlarında clear cache Force stop uninstall vs var sadece.

17. Pascalci

Pascalci
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    647
    Cihaz android ya telefonlar gibi ayarlar menüsü yokmu acaba oradan uygulamar kısmı Spotify seçip on bellek veri izinler vs vardır diye yazdım ama yok herhalde

18. godsmack82

godsmack82
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    54
    Uygulama ayarları var izin seçeneği yok. Önbellek temizleme,durdurma ve uygulama kaldırma seçeneği var.

19. mfya

mfya
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,820
    Hem bu başlık altında hem de tur başlığında takip ettiğim bir daptı. Daha önce burada da belirttiğim gibi düşündürücü tek şey stream servislerin offline modda sorun yaşatmasıydı. Dün @fastfalcon Selçuk Bey sayesinde yeni dapımı almış oldum. Kutuyu açar açmaz önce güncellemeleri denetledim, ardından Spotify ve Tidal hesabımı açıp müzik indirip offline'ye çevirdim ve cihazı kapattım. Tekrar açtığımda wi-fi açık veya kapalı farketmeksizin müzikleri çevrimdışı olarak sorunsuz dinledim. Hiçbir sorun yaşamadım. @godsmack82 hocamın sorununu yaşamadım çok şükür :) kendisine çözüm olarak şunu sunabilirim; bir araya gelip en ince ayrıntısına kadar ayarlar kısmını karşılaştırmalı inceleyip sorunu bulmaya çalışabiliriz.
    Bunun haricinde de arayüzde kasılma gibi farklı farklı sorunlar duymuştum. Şimdilik her şey güzel bakalım.

Yeterince izlenim paylaşılmış ve ben de henüz 2 saattir dinlediğim için konuyu kirletmeyi hiç düşünmüyorum ama özetle şunu söylemek istiyorum: Abi bu ne güzel bir alet olmuş ya hem ağır abi hem tatlı mı tatlı :)

Bir de okuduklarımda farketmediğim ya da söylenmemiş bir hususa değineceğim. Bu silikon kap hem bu kadar güzel hem de bu kadar berbat nasıl üretilir :D Altta 3 tane ses girişi ve bir de şarj girişi var. bunlardan sadece 3,5 mm olan kapaksız. Balanced ve micro usb girişindeki kapağı kretuar ile güzelce kesmek zorunda kaldım. Yoksa her kulaklık takmada uğraşıyordum. Ayrıca kulaklık takılı değilken de o kapak hafiften dışa bükülmüş kalıyor ve göz zevkimi bozuyordu.

5 kişi bunu beğendi.
  20. mfya

mfya
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,820
    X5iii için 1.1.9 güncellemesi yayınlandı ve ota update mevcut. En önemli gelişme balanced çıkış üzerinde yapılmış. Turbo mod eklenmiş ve ciddi oranda güç artışı olduğu yazıyor. Güncellemeyi aldım ama balanced girişli güç isteyen kulaklığım olmadığı için henüz deneyemedim.

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4 kişi bunu beğendi.