Film İncelemeleri Ve En Son İzlediğiniz Filmler

'Konu Dışı' forumunda KontG tarafından 11 Eylül 2007 tarihinde açılan konu

1. neo1990

neo1990
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    13
    Listeye aldım , en kısa zamanda izlicem . El cuerpoyu cok begenmistim bu arada :wink

2. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,319
    Bu El Cuerpo'dan daha sıkı bir film.Senaryoda hiç boşluk yok bi kere.Baştan sona bir bütünlük var.Ayrıca klasikler arasına girecek sahneler,sözler ve diyaloglar var:

"bir erkek her şeyini değiştirebilir. yüzünü, evini, ailesini, kız arkadaşını, dinini, tanrısını... yine de değiştiremeyeceği bir şey var benjamin. tutkularını değiştiremez!"

-üç saattir o gelince (irene) güzel bir şey söylemek için bekliyorum ama o gelince olmuyor. sen nasıl yapabiliyorsun?
    -çünkü ben aşık değilim.

- kan bankası buyrun. yanlış numara iyi günler.
    - ileri taktik komutanlığı buyrun. yanlış numara, hiç sorun değil.

-Benjamin kapatılan cinayet ve tecavüz davasını tekrar açtırmak için İrene'nin odasına girer.İrene ise bu konuşmadan Benjamin'in aşkını ilan etmesini beklemektedir.İrene konuşmaya devam edecekken kapıyı kapatmak ister.Benjamin özel olmadığını ...................

Hele kadının adama bir "budala" deyişi var ki ;D oyunculuk dersi vermiş resmen.

Son yıllarda kaliteli film izleyemez olduk diyenler muhakkak izlemeli.

3. Engin

Engin
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    1,791
  4. Orkun

Orkun
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    4
    Az önce izlemeyi bitirdiğim bir filmi paylaşmak istedim..Filmimizin adı Now You See Me..Sihirbazlar Çetesi olarak Türkçeye çevrilmiş..

Bulmaca, sihirbazlık, aksiyon sevenler mutlaka izlemeli..Soluksuz izlenen bir gizem filmi..

The Prestige tarzında..O muhteşem filmi tahtından edemese de benim gözümde bu tür için onun hemen arkasında yerini almış bir film..

İzleyiniz :eek:k

http://www.imdb.com/title/tt1670345/?ref_=nv_sr_1

5. Engin

Engin
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    1,791
  6. erarslan1081

erarslan1081
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    www.imdb.com/title/tt0454876/‎
    Life of Pi .Güzel müzikleri ile sade anlatımlı ama derinlemesine düşündürücü bir film,sıkılmadan izlenebilecek fantastik denilebilecek öğelere sahip bir yapım, mutlaka tavsiye ederim.

7. sensable

sensable
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    880
    Hiç beğenmedim.

Güzel bir okyanus hikayesi arayanlara Kon-Tiki tavsiye ederim. Ayrıca bahsettiklerinizi fazla fazla bulabilirsiniz bu filmde.

8. erarslan1081

erarslan1081
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Teşekkürler Kon tikiyi izleyeceğim.

9. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,319
    Az önce (gündüz) izlememe rağmen fena,çok fena. :upss

Tipik bir perili ev hikayesi ama atmosfer,filmin yönetimi,efekt kullanımı,psikolojik baskı (evet la film böyle birşey) gerim gerim geriyor insanı.Bildiğin korkuyorsunuz. :)

Korku-gerilim türünü sevenlere tavsiye ederim.Gece tek başınıza izleyin emi :evl

The Conjuring

#369 DefinitioN, 14 Ekim 2013
    Moderatör tarafından düzenlendi: 20 Nisan 2014
  10. sensable

sensable
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    880
    Fatih dün gece seyrettim o filmi. Hikayenin gerçek olması sıkıntıya sokuyor biraz ;D Gerim gerim geriyor, kırışık filan kalmıyor.

http://www.imdb.com/title/tt1860181/

Kötü imdb'nin notuna aldırmayın. Hatta imdb'nin hiç bir notuna aldırmayın.

11. Hanamichi

Hanamichi
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,539
    Fatih bende conjuringi dün gece izledim makyaj kurgu falan güzel olmuş konu çok klasik ama yinede farklı izlenecek bir film . Bu arada bende no mercy i çok beğendim böyle intikam yok :yourock
    http://www.imdb.com/title/tt1662557/

12. Typhoon

Typhoon
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    16
    Enfermés dehors - 2006 fransız yapımı saçma bir komedi. :deli
    http://www.imdb.com/title/tt0442207/
    Geçen izledim ve gülmekten karnıma ağrılar girdi. Filmin başrol oyuncusu aynı zamanda yönetmen ve senaristlerden biri. Bu adamın diğer filmlerini de araştıracağım daha sonra. Mutlaka izleyin, tavsiye ederim.

[youtube]

Collapse Signature Expand Signature
  13. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,319
    Son 2 yıldır izleyeceğim film seçimlerinde kılı kırk yararım.Yine de aradan sıyrılan olursa bi dakka tahammül etmez kapatırım.

Hah işte bu da onlardan biri(Çerez kontenjanından).Sadece adını yazıyorum uzak durun diye.Haa kimileriniz "amma yaptın süper film" diyecektir.Saygı duyarım. :coolsmiley:

White House Down

Not:İkiz kardeşi de çekildi bu yıl.Kod Adı Olympus.O fena gelmemişti bana.İzletmişti bir şekilde.

14. MikePortnoy

MikePortnoy
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    3,146
    Fena film değil aslında :) Zaman geçirmek için izlenebilir.

Evvelki akşam Gravity ye gittim. Son zamanlarda izlediğim en iyi filmlerden biriydi. Bazı fizik hataları olsa da (çok anlarım ya uzay fiziğinden :) ) ciddi anlamda üstünde uğraşılmış bir yapıt olduğu belli.

Collapse Signature Expand Signature
  15. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,319

Dedim ya saygı duyarım.Beğenenin beyaz saraya kadar yolu var. ;D

Çerez film dahi olsa,biraz olsun gerçeklik duygusunu yaşamak isterim.Hele ki çok ciddi anlarda yapılmaya çalışılan espriler v.s. beni izlediğimden koparmaya yetiyor.Mesela yönetmenin bir önceki filminde (2012) bir sahne vardı.Şehir yıkılıyor ve bunlar limuzinle kaçmaya çalışıyorlar.Arabanın camına birşeyler bulaşıyor ve kız çocuğu iğreniyor filan.La ölüyorsun heryer yerle bir olurken bu tepki ne!

Ya da ısrarla yaşatılmaya çalışılan köpek.Milyarlarca! kişi ölmüş sen köpek derdindesin.Yönetmen seyirlik film ayarını tutturamıyor.

Bunda da öyle.Adamların parmaklarının ucunda milyonlarca insanı öldürebilecek nükleer silah var.Tek düğmeyle ateşleyebilirler.Beyaz sarayı havaya uçurup bunu durduracaklar.Engellemeye çalışıyorsun bombalamayı."Yapma başkan(vekil) yapma,içerde youtube kahramanı küçük bi kız var!!!".Ve bunu doğru olan davranış gibi yutturmaya çalışıyorsun.İyi de sonra tutuşacan ama ya ateşlerseler.......

Sonra kız nasıl oluyorsa elinde bayrağı alıyor başlıyor sallamaya.Vayyy vay vaayy.Living İn America. :p

Çerez film sıkıntısı yok ki katlanayım bu laylayloma.Al sana mis gibi Pineapple Express.... :wink

Ya da Kick-Ass gitsin. ;D

16. Siyah Nur

Siyah Nur
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    70
    "Hayde Bre" diye bir türk filmi izledim. yaklaşık 1,5 saatlik bir vakit kaybı, aman diyeyim yanaşmayın... :kafa:

17. ahmetburak

ahmetburak
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Herkese merhaba ; benim ilgi alanım olan konu iyi ki de açılmış. Son zamanlarda izlediğim en güzel film Man of Steel dir. Aksiyondan başınız dönebilir hele bir de 3 boyutlu TV niz varsa tadından yenmez enfes. Ayrıca 3 gün önce Gravity isimli filmi sinemada 3 boyutlu izledim açıkçası imkânınız varsa muhakkak gidin her sahnesi inanılmaz derecede etkileyici, iyi akşamlar, selamlar.

18. pea

pea
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    617
    Despicable Me 2 izledim geçenlerde. Ama Türkçe dublaj ve 3D idi ne yazık ki. Dublaj biraz vasattı, 3D de zaten göz bozukluğundan başka bişi değil gözümde. Onun dışında eğlenceli, gülmelik film. Bol bol kahkaha attıran, çerezlik, çıtıpıtı bir film.

Okulda da "Tarih ve Sinema" isimli bir dersimiz var. Her hafta temaya uygun bir film izliyoruz. Bizim temamız "Toplum ve Hafıza". Hocamız filmdeki hafıza kaybı ve kişinin kendini bulma çabalarından yola çıkarak toplumsal tespitler yapıyor, filmleri farklı gözlerle izlememizi sağlıyor.
    First 50 Kiss, Bourne Identity, Memento ve Unknown izledik.
    Memento zaten şahane. Unknown da güzel bir film, 2 rehine ve 3 suçlunun hafıza kaybı sonrası birbirini tanıma, kurtulma çabaları.

İzlememiş olanlara insan ve toplum doğasını göz önünde bulundurarak izlemelerini tavsiye ederim.

19. witness

witness
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    90
    Dün gravity'i izledim.

Efektler falan gayet iyiydi. Birde son zamanda bolca kullanılan basit klişelere yer vermemesi mutlu etti.

20. ulyses

ulyses
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    185
    Gravity güzeldi gerçekten de. Ama konusu uzay boşluğunda geçen bir film çekerken en temel fizik kurallarını bile öğrenme zahmetine girmemeleri tuhaf. Mesela ivmeleri sıfırlandıktan sonra karakterin elini bırakınca uçurumdan düşercesine uzay boşluğunda uzaklaşması gibi. Europa Report çok düşük bütçeyle çekilmiş bir film olmasına rağmen çok daha hatasızdı.