Film İncelemeleri Ve En Son İzlediğiniz Filmler

'Konu Dışı' forumunda KontG tarafından 11 Eylül 2007 tarihinde açılan konu

1. brick3

brick3
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Bugün American hustle izledim. Oscar'ı kazanacak bir film değil kesinlikle. Fazlasıyla Overrated.

2. Carlito

Carlito
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    138
    Dallas Buyers Club (2013)
    Abi o nasıl oyunculuktur yav kesin Oscar'ı alır kesin
    Şiddetin en şiddetli haliyle tavsiye ederim :)

edit veeee aldı oskarı kardaş ben bu işi azcık ta olsa biliyom bee :)

3. synweap

synweap
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    109

Sıradan.. Mcconaughey ve Leto iyi, ama abartıldıkları kadar değil.

Melodraması tam dozunda, alt mesajları düşündürücü mükemmel bir yapım. Sırf müzikleri için bile izlenir :love:

A Seperation'ı çok beğenmiş biri olarak bu filmi de beğendim. Aslında film demek de çok doğru değil, herşey o kadar gerçek ki.. Defalarca izlenebilecek bir yapım.

#423 synweap, 5 Şubat 2014
    Moderatör tarafından düzenlendi: 20 Nisan 2014
  4. Sine nomine

Sine nomine
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    47

Yönetmen Ed Wood'un hayatını anlatan muhteşem bir film. Geçenlerde bluray olarak da piyasaya sürüldü. Ed Wood'un iyimserliği, umudunu asla yitirmeyişi, işine olan sevgisinden dolayı ona ve özellikle yıldız oyuncusu Bela Lugosi'ye sempati duymamanız mümkün değil. Hikayenin tamamıyla gerçek olaylara dayanması da filmi daha etkileyici kılıyor.

Eğer filmi severseniz "en kötü yönetmen" olarak anılan Ed Wood'un filmlerine de bir bakmayı unutmayın.

"Movies were his passion. Women were his inspiration. Angora sweaters were his weakness." :evl

#424 Sine nomine, 16 Şubat 2014
  5. Tosun Paşa

Tosun Paşa
    Expand Collapse
    Guest

[quote author=Sine nomine link=topic=561.msg121750#msg121750 date=1392558885]
    Yönetmen Ed Wood'un hayatını anlatan muhteşem bir film. Geçenlerde bluray olarak da piyasaya sürüldü. Ed Wood'un iyimserliği, umudunu asla yitirmeyişi, işine olan sevgisinden dolayı ona ve özellikle yıldız oyuncusu Bela Lugosi'ye sempati duymamanız mümkün değil. Hikayenin tamamıyla gerçek olaylara dayanması da filmi daha etkileyici kılıyor.

Eğer filmi severseniz "en kötü yönetmen" olarak anılan Ed Wood'un filmlerine de bir bakmayı unutmayın.

"Movies were his passion. Women were his inspiration. Angora sweaters were his weakness." :evl
    [/quote]

Bana gore Tim Burton - Johnny Depp birlikteliginin en guzel meyvesi. Defalarca sikilmadan izledim, ben de tavsiye ediyorum (Yanci gibi oldum)

6. Solanahtarı

Solanahtarı
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,453
    Rain man - Guguk kuşu felan seyirciye oynamayan doğal katışıksız filmlerdir, eskiler de var ne varsa şimdikiler çok yapmacık. Hint yapımları o doğallıkta şu an. Hollywood kapitalizmin gölgesinde Karl Marx abimizin varlığından uzak seyretmekte.

Hadi abi klavyenin 'e' tuşu basmıyor galiba.

Collapse Signature Expand Signature
  7. Tosun Paşa

Tosun Paşa
    Expand Collapse
    Guest

Lann!! ;D

8. Tosun Paşa

Tosun Paşa
    Expand Collapse
    Guest

Ustad, bu film icin herhalde son filmim olur diyor. Miyazaki sadece Japonya'da degil tum dunyada bir neslin cocuklugunu sekillendirdi. Kaze Tachinu / Rüzgar Yükseliyor, !f Istanbul'da gosterimde.

http://www.imdb.com/title/tt2013293

#428 Tosun Paşa, 17 Şubat 2014
    Son düzenleme: 20 Nisan 2014
  9. sensable

sensable
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    872
    Hayao Miyazaki emekliye ayrıldığını söylemişti ama tekrar geri döndüğünü açıkladı. ??? Bu hareketleri daha önce defalarca yapmıştı zaten. Spirited Away'in yönetmeninden beklentilerimiz büyük.

Bu da seyrettiğim en azılı drama filmlerinden biriydi heralde. Kesinlikle çok kaliteliydi ancak şu kafa bulanıklığı ve depresyonun dibindeki ülkeme tavsiye etmiyorum ben böyle bir filmi.

#429 sensable, 17 Şubat 2014
  10. Sine nomine

Sine nomine
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    47
    [quote author=George Szell link=topic=561.msg121798#msg121798 date=1392578308]
    Bana gore Tim Burton - Johnny Depp birlikteliginin en guzel meyvesi. Defalarca sikilmadan izledim, ben de tavsiye ediyorum (Yanci gibi oldum)
    [/quote]

Aynen öyle. Filmi izlerken ben de mutlaka tekrar izlemeliyim diye düşünmüştüm. Hep böyle iyi işler çıkarabilselerdi keşke.

Bu arada Rush filmini izleyen oldu mu? Bu da muazzam bir yapım;

Formula 1 tarihiyle birazcık ilgiliyseniz veya şöyle iyi bir aksiyon izleyeyim diyorsanız kaçmaz. Dönemin ruhunu çok başarılı anlattığı gibi temposunu da asla yitirmiyor. 2 saat su gibi akıp gitti.

#430 Sine nomine, 17 Şubat 2014
    2 kişi bunu beğendi.
  11. bLind

bLind
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    230
    @Sine nomine
    Bende sinemada izlemiştim başroldeki oyuncudan dolayı biraz ön yargılı girmiştim ama gerçekten çok güzel filmdi.

12. Siyah Nur

Siyah Nur
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    70
    "25th Hour" filmini seyrettim. Hayatımın 2 saat 14 dakikası boşuna gitti. :testere Film ne kadar kötü olursa olsun sonuna kadar izleme gibi de lanet bir huyum var, işkenceydi resmen gece gece :kafa: :kafa: :kafa:

13. a.ekin

a.ekin
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    21
    Guguk kuşunu izledim, dediğiniz gibi çok şahane bir film.Yağmur adamı izlememiştim. Madem ki benzer filmler, onu da izleyeyim :)

14. Serhat

Serhat
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,164
    47 Ronine gittik geçen hafta ailece.

Tanıtımı, filimden güzeldi.
    Yüce Kurtarıcı Beyaz Adamı,
    Pocahontas, Avatar derken burayada yamamışlar.

Fantastik uzakdoğu temalı filimleri Çin sinemasından daha iyi yapana rastlamadım.

Japonlar pek uçmalı, kaçmalı, fantastik işlere girmiyor yada bana denk gelmedi, kore sineması maalesef ingiliz sineması gibi hemen sırıtıyor.

15. dulty

dulty
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,351
    Bu akşam yeni Robocop'a gittik. Orjinal film kesinlikle daha iyi. Bu tarz filmleri seviyorsanız (benim gibi) IMDb skoruna katılıyorum, 10 üzerinden 6-6.5 alır. Çok ilginiz yoksa paranıza yazık :)

16. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,247
    Açıkçası Kore sinemasındaki insan işlemesini, batı sinemasından daha gerçekçi ve daha yakın buluyorum kültürümüze. Kore'ye mesafe olarak uzak olmamıza rağmen kültürlerimiz oldukça yakın, özellikle batıya kıyasla. Ortaklıklar bayağı fazla: Büyüklere saygı, individualism anlayışı, ahlak, tarih, vs. Özellikle Kore savaşına katkımızı sokaktaki satıcıdan üniversitedeki hocasına kadar herkes biliyor ve Türk olduğunuzu söyleyince "Brother Country" diyorlar. Birçok batı ülkesinden daha "evinde" hissediyor insan kendini.

Filmlerden en son Old Boy ve Dirty Carnival'ı izledim. Ikisi de iyiydi. Old boy daha yeni Amerika'da yeniden çekildi.

17. Serhat

Serhat
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,164
    Kastım fantastik tarihsel filimler üzerineydi.

Kore sineması görüntü ve karakter olarak bu konuda bana yapay geliyor.

Kore sinemasının polisiye ve korku filimlerini ayrı kategoride değerlendiriyorum zaten denk geldikçede beğenerek izliyorum ama dağıtım ağları çok güçlü olmadığı için " en azından japon ve çin sinemasına göre daha erişilebilir olsalarda" bir yere kadar takip edebiliyor insan ...

Maalesef Kore savaşı , kardeşin kardeşi öldürdüğü bir savaş benim
    gözümde.

Keşke böyle bir savaşta taraf olmasaydık.

18. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,247
    Anladım. Izlediğim fantastik tarihsel filmler hep Çin oldu. Dediğiniz gibi gayet de başarılılar. Izledigim Kore filmleri genelde polisiye, aksiyon ve dram'di.

19. Siyah Nur

Siyah Nur
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    70
    "A Good Day to Die Hard" ı izledim. Bruce Wills abimizin rol aldığı bu cânım aksiyon filmi, bir aksiyon filminde sahnelerin b.ku nasıl çıkarılır sorusuna gayet güzel yanıt veriyor.

20. dulty

dulty
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,351
    ;D ;D ;D Uçakta izlemeye başladım, yemin ediyorum 20dk ancak dayandım ve başka film açtım. Bruce Willis'in kendini rezil ettiği andır gözümde. 10 üzerinden 2...