Film İncelemeleri Ve En Son İzlediğiniz Filmler

'Konu Dışı' forumunda KontG tarafından 11 Eylül 2007 tarihinde açılan konu

1. Siyah Nur

Siyah Nur
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    70
    "Snatch"i izledim. Güzel bir film yapmışlar. Filmin sonuna kadar elmas bu elemanlara nasıl geldi bekliyorsunuz ama eğlenceli bir hikayesi var. İzlemenizi tavsiye derim.

2. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,247
    Frailty izledim az önce. Güzel film.

3. neo1990

neo1990
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    13
    [quote author=Siyah Nur link=topic=561.msg123205#msg123205 date=1393710748]
    "Snatch"i izledim. Güzel bir film yapmışlar. Filmin sonuna kadar elmas bu elemanlara nasıl geldi bekliyorsunuz ama eğlenceli bir hikayesi var. İzlemenizi tavsiye derim.
    [/quote]
    Ayhan snatch i begendiysen Guy Ritchie nin tum filmlerini izle derim,hepsi o tatta. Ozellikle Lock, Stock and Two Smoking Barrels :wink

4. sensable

sensable
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    872
  5. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,319
    ALL IS LOST

http://www.imdb.com/title/tt2017038/

Bir nevi Tom Hanks klasiği Issız Ada filminin türevi.Hayatta kalma konulu filmlerin en yalını.Çok seviyorum bu türü.Çoğunuz sıkılacaktır belirteyim.Alışık olduğunuz bir yapı beklemeyin zira.

#465 DefinitioN, 7 Mart 2014
    Moderatör tarafından düzenlendi: 20 Nisan 2014
    2 kişi bunu beğendi.
  6. Mair

Mair
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,069
    Bir denizci arkadaş bana demişti ki

" başa dönersek, saçının renginden derisinin kuruluğuna kadar gayet güzel işledikleri "denizci" imajını altyapı ile de kuvvetlendirmelilerdi senaryoda. ilk söylediğim en önemlisi, epirb denilen cihaz acil durumda arama kurtarma birimlerine ulaşması amacıyla bulunduğu pozisyondan sinyal göndermekle mükelleftir. bu cihazlar tuzlu suyla temas ettikleri anda açık konuma geçer ve sinyal yollarlar yani müdahale de gerekmez. okyanusta seyir yapmaya niyet eden bir denizcinin teknesinde bulundurmaması kabul edilebilir bir durum değil. ondan sonraki konu planlama, seyre dair tek doğru detay hava patladığında başaltına inip fırtına floğunu çıkartmasıydı. onun dışında herhangi bir hesaplama planlama maalesef yoktu. o noktadan gelip bahsettiğim sekstant ile mevki koyma konusu bu yüzden havada kaldı. ben kendi klasmanım gereği yersel seyir sistemlerine hakimim, göksel seyir için oturup ciddi mesai harcamam lazım. amcamızın can havliyle birden efendi kaptan kesilip öyle mevki atması beni ve benden önce filmi izlemiş olan seyir branşı hocamı gülümsetti. "

Herşeye rağmen guzeldi film bence de :)

HTC One cihazımdan Tapatalk 4 ile gönderildi

Collapse Signature Expand Signature
    #466 Mair, 7 Mart 2014
  7. bLind

bLind
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    230
    #467 bLind, 8 Mart 2014
  8. Toxic Umix

Toxic Umix
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
  9. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,247
    [quote author=Toxic Umix link=topic=561.msg123880#msg123880 date=1394309266]
    En son bi tekrar Pirates of the Caribbean serisi yaptım

Yeni filmlerden ise Robocop ve beğendiğimi söyleyemem vasat bir filmdi
    http://www.imdb.com/title/tt1234721/?ref_=nv_sr_1
    [/quote]
    Mesajınızı gördüm, beklenmedik bir şekilde öğleden sonram boşalınca da gittim izledim Robocop'ı. Ben beğendim şahsen. Film klasik aksiyon ve SciFi'ya ek olarak politik ve etik eleştiriler içeren bir film. Amazon'un online alışverişinizi evinizin önüne drone kullanarak yollamayı test ettiği, Google'ın aylardır kendi kendini süren arabasının sokaklarda dolaştığı bir zamanda yaşıyoruz. Politika, medya ve iş dünyasının işleyişindeki aksaklıklar insanlara ciddi zarar veriyor, vs.

10. dulty

dulty
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,351
    O yönleriyle güzeldi Robocop. Diğer aksyon, oyunculuk, orijinallik vs. konularında vasatı geçemez ama bence. Yani 1. filmin aynen günümüze aktarılmış hali.
    Yani Star Wars Episode V'i aynen bugün çekseler 10 üzerinden 5 veririm. Orijinali 10 üzerinden 9 benim için (tartışmayalım, bu konuda mantıklı düşünemiyorum ;D).

11. Toxic Umix

Toxic Umix
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Filmi imax seyretmeme ramen pek etkilemedim ben :/, Gary Oldman'dan başka kimse yok gibiydi filmin içinde. Zaten bilim kurguyu abartmışlar gibi bir eleştiri getirmedim. Aksiyon olarakta dönemin gerisinde kaldığının düşüncesindeyim, yani son 1-2 yılda çıkan filmler ile karşılaştırırsak tabi ki. Robocop gibi bir konudan biraz daha güzel şeyler çıkabilirdi diye umuyordum ama çokta yerin dibine sokulucak bir film değil tabi ki ;D

Yeni star wars'ta geliyor bu arada :worship

12. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,247
    Doğru. Hele Michael Keaton CEO olarak hiç olmamış bence. Her rolde aynı mimikler ve hareketler, bayağı tek yönlü bir oyuncu galiba. Uyuşturucu satıcısı değil, CEO'sun yahu. Eline koluna hakim ol biraz. :)

13. dulty

dulty
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,351
    Bence o rolü bilerek yapıyorlar, günümüz genç/aktif karizmatik CEO tiplemesini canlandırmak amacıyla. Dikkat ediyorsanız bir çok flm ve dizide milyar dolarlık şirket sahipleri artık genç 'hip' giyimli espirili vs. biraz Jobs biraz Elon Musk...

14. Toxic Umix

Toxic Umix
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Jobs iyi örnek olmuş ;D

Now You See Me 'yi de seyrettim çok tersten vurmaya çalışmışlar ve ilizyon, sihirbazlık değil diyorlar ama çok kurgu sahneler var :D

spoiler içine alamıyor muyuz yorumlarda? Denedim kodları ama yok galiba

15. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,247
    Hip olsun, esprili olsun, basit giyinsin... Ama konuşuyorken karşıdakinin yüzü yerine beş ayrı yöne bakıp kolunu yirmi farklı yere uzatmasın yahu. Elini omzuna atıp bariz yalanlar söylemesin. Üçkağitçi araba satıcısı gibi. Hiç gerçekçi değil.

CEO'lar herşeyden önce konuşmayı bilen insanlardır. Verimli, etkili ve çok net bir şekilde aktarırlar düşüncelerini. Jobs ve Musk buna en iyi örnektir. "Millet bilmez" diye mi saçmalamışlar böyle anlamadım. Hani Hint filmlerinde zengin iş adamlarını yirmi adet 7-Serisi BMW sürüsüyle gezen tipler olarak gösteriyorlar ya. Hele filmlerdeki bilim adamlarına hiç girmeyelim.

Iron Man'deki CEO'muz fena değil mesela. Zaten Musk'ı örnek aldığını yazmıştı. Bana hala Keaton'un yeteneksizliği olarak geliyor sanki.

16. dulty

dulty
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,351
    Tabi adam iyi oynuyor demek istemedim. Ama yönetmenin bir seçimi giyim, konuşma, hareket tarzı vs.

17. yzk

yzk
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    4
  18. dulty

dulty
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,351
    Az önce Space Battleship Yamato'yu seyrettim. Animeden direk filme aktarılmış gibi, türü sevenler için tavsiye edilir. 10 üzerinden 7 alır benden.
    İlgilenmeyenler için 10 üzerinden 3.5.

http://www.imdb.com/title/tt1477109/?ref_=nv_sr_1

19. Engin

Engin
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    1,789
    Gravity'yi izledim az önce. Konu olarak beklentilerimi karşılamadı pek. Kimi sahnelerde benim de içim daraldı tabi genel olarak vasat kaldı, "anam noldu da bitti" moduna girdim sonunda.. Sinemada 3d olarak izlesem daha çok tatmin ederdi sanırım.

Bir de spoiler'imsi olsun, evrime güzel mesaj çakmışlar abiler :)

2 kişi bunu beğendi.
  20. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,246
    Ben Gravity'ye hayran kalmıştım. Ama tabi sinemada 3D izledim. Sonuçta evde izlemek hiçbir zaman sinema keyfini yaşatmıyor. Çekim teknikleri açısından müthiş bir film olduğunu söylemek lazım.

2 kişi bunu beğendi.