Film İncelemeleri Ve En Son İzlediğiniz Filmler

'Konu Dışı' forumunda KontG tarafından 11 Eylül 2007 tarihinde açılan konu

1. emreisiklar

emreisiklar
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    707
    Tum john williamslar! Buyuk adam gercekten, son yillarin en buyuk bestecilerinden, star wars, jaws, indiana jones daha bir coklari

Sent from my iPhone using Tapatalk

Collapse Signature Expand Signature
  2. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,313
    Geçen gün Jaws'a denk geldim, filmin sonunda yazılar çıkarken resmen Michael Jackson'ın Heal The World'ü çaldı. Ben müzisyen değilim ama bence çok benziyordu, Heal The World'ü de Willimas'a yazabiliriz :D

2 kişi bunu beğendi.
  3. zekixx

zekixx
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    296
    Captain Amerika, the civil war.

Dun izledim filmi, son zamanlarda izledigim en kotu filmdi. imdb de 8 ustu puan almis ne gunlere kaldik :(. Eskiden bu puanlara cikan filmler saheser olurdu. Neyse, filme ne bulmuslarsa koymuslar spiderman, black panther vs. dusman da bulamamislar birbirlerini kapistirmislar. Sikici ve vasat senaryoya sahip, efektler basit, ozellikle ikinci yarisi cok sikici bir filmdi, replikler baydi artik. Amerika propagandasindan biktik yav yeter, midem bulaniyor. Kisacasi paraniza yazik etmeyin.

Iyi seyirler.

#903 zekixx, 8 Mayıs 2016
    Moderatör tarafından düzenlendi: 8 Mayıs 2016
    4 kişi bunu beğendi.
  4. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,318
    Ben de dün izledim.Daha doğrusu izledim mi bilmiyorum!Ya da izlediğim neydi emin değilim? ;D

[Bkz:Hizmet bedeli,İğrenç 3D,Cinemaximum :mad:,3 liraya satılan 3d gözlük, v.s.] :c

3 kişi bunu beğendi.
  5. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,244
    Bugün izledim. Rezalet film. Ama millet buna da bayılmıştır şimdi. "Verdiğim paraya yazık oldu" dediğim çok az film olmuştur sinemada bu da onların arasına girdi. Sebepsiz, sonuçsuz, kimin ne için ne yaptığını kişilerin kendisinin bile bilmediği, yapmacık bir ciddiyet ve anti-kahraman yaratma çabaları...

BvS'in 7.1 puanda olduğunu görünce insan hayret ediyor. Hele hele BvS Metacritic'ten 44 gibi şaka bir skor alırken, bu film 75 almış :)

Kesinlikle ya millet artık filmden anlamaz oldu, ya da işin içinde bazı telefon markalarının yaptığı gibi review sitelerine para yedirme durumu söz konusu.

#905 VirtuFortuna, 8 Mayıs 2016
    Moderatör tarafından düzenlendi: 8 Mayıs 2016
    Sercan1096, des_955, refuserQ ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  6. Aras

Aras
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    862
    Civil War her açıdan gayet güzel bir filmdi. Plotta küçük bir yanlışlık sezdim, onun dışında beklentimi sonuna kadar karşıladı.

Filmin tarzını sevmiyorsunuz diye film kötü olmuyor. Burada yine başka bir Velvet vakası yaşıyoruz. :gulme

7. fenrir

fenrir
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    543
    Film olarak güzel olmuş olmamış tartışılır, bence daha iyi olabilirmiş. Bir sürü karakter var evet ama adı üstünde ''civil war'' hikayer örgüsüne bağlanacağı için bunun olması şart. Spider man'in haklarını sony'den yeni satın aldıkları için örgüye girmesi bu kadar geç oldu onun dışında yapacak pekte birşey yok çünkü avengers 2'de Thanos(umarım) reyiz geleceği için bu karakterlerin oturması gerekiyordu. Tekil film olarak düşünürsek bir BvS bundan daha iyiydi ama bu demek değilki berbat bir filmdi. T'challa ve spidey karakter olarak hoşuma gitti benim. Koskoca crossbones a yazık ettiler ayrıca en büyük beklentim olan baron zemo'yu da pek göremedim.

8. zekixx

zekixx
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    296
    :) Yapmayin Allah askina film mi. Guldurmeyin bizleri. O kadar yaslandim mi yav :D. Oyunculuk, senaryo, kurgu, efektler vs vs. filmi film yapan bunlardir. Ben ne yazikki bunlari goremedim. Film tutkunu birisiyim, inanin cok az filmden izlerken sikilmisimdir. Surekli esimle sinemaya gideriz, sinemia uyeligimizde var, ayrica evimde buyuk bir arsivim ve sistemim var her turlu filmi izlerim. Ama nadiren sinemadan cikmak istedigim filmler olmustur, buda onlardan birisi.

Tabiki herkesin beklentileri ve begenileri farklidir, ama kalite isin icine girince iste orda cok sert sekilde konusabiliriz. Tarzla alakali bir durum degil bu, ben bilim kurgu hastasiyimdir, ve tum seriyi izledim bazilarini birden fazla kez.

9. Aras

Aras
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    862
    İzlemek için iyi bir zamanınıza denk gelmemiş olabilir. İnternete düştüğünde bir daha izlemenizi tavsiye ederim.

Oyunculuklar zaten çok iyi, bildiğimiz Marvel karakterleri sonuçta. Senaryoda ana plotta küçük bir dengesizlik durumu var, bir Deadpool olmasa da güzel akıyor, mantıklı devam ediyor. Zorlama durumu yok BvS gibi. Efektler çok güzel. Filmi beğenmemek için hiç bir neden yok. Mükemmel veya başyapıt diyemem ama başarılı bir film.
    Ama 8.5 puanı hak etmiyor. Daha çok 8.0'lık. O daha düşer, merak etmeyin zaten. IMDB'de 8'e oturacak o.
    Metacritic puanı da tam yerinde zaten. 75.

Şu senaryoyu Joss Whedon'a bir gözden geçirmesi için verselerdi o kesin bu dengesizliği düzeltirdi. Spoiler olmasın, ayrıntı vermiyorum, bu bahsettiğim dengesizlik çok amatörce bir hataydı. Nasıl görememişler anlamıyorum.

Bu arada bu da spoiler olsun, kimsenin annesinin adı Martha değil. :gulme

2 kişi bunu beğendi.
  10. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,313
    İyi reklamını yaptınız vallahi, ne BvS'yi ne de Civil War'u izleyesim yoktu, ama şimdi iki filmi de merak ediyorum :D

Halbuki iki filmden de beklentim çok düşük, nete düşsünler diye bekliyorum, ancak orada bile sonuna kadar izleyeceğimden emin değilim.

Neden bilmem, benim X-Men Apocalypse'ten beklentim var. O film iyi olsun istiyorum.

2 kişi bunu beğendi.
  11. zekixx

zekixx
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    296
    Ilk yari keyif aldim diyebilirim evet yalan yok ama ikinci yari koptu film, baska yerlere gitti. Oyuncularin cogu yeni degil, diger serilerde de vardi ve cogunlugun replikleri berbatti. Cok basit geldi bana, zorlama noktalar vardi. Olmamis kisacasi, cok daha iyi olabilirdi. Zamanlama ile alakasi yok benim acimdan, kalite standardim yuksek sanirim size gore. Eskilere gore degerlendirim ben.

Bu arada izlenmeyecek bir filmde degil yanlis anlasilmasin, sinema keyfi yasanacak bir film degil, paraya yazik. Indirin netten bir aksam caniniz sikilinca izleyin, yuksek ihtimal sabah kalktiginizda hicbirsey hatirlamayacaksiniz, boyle bir film.

Puan olarak eski imdb de bu film en fazla 5.5 - 6 alirdi oyle soyleyeyim. Su anki imdb puanlamasi benim icin hicbirsey ifade etmiyor. Ben 8 ustu icin bir fifth element, matrix, dark knight, fight club, back to the feature vs. bunlari koyarim.

Keyifli seyirler herkese.

4 kişi bunu beğendi.
  12. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,244
    Ne komik...

SPOILER OLABİLİR

Robert Downey Jr. haricinde filmde oyunculuk adına ne var? Helikopter tutarken pazu göstermekle oyunculuk olmuyor malesef.

Oyunculuklar fena değildi desen onu bir nebze anlarım da, "çok iyi" dediğin zaman saçma oluyor böyle bir film için. Zaten sende sürekli bir sıfat problemi söz konusu. Neye hangi sıfatı vereceğini şaşırıp sonunda hepsine "kusursuz", "çok iyi" filan demeye başlıyorsun.

Bkz. Çok iyi oyunculuk

Zorlama durumu yok ve her şey mantıklı ilerliyor. Peki. Ölümüne kavga ederken "hala arkadaşız değil mi" gibi artık bayan saçma esprilerin nesi zorlama değil? Cap'i durduracağız diye sokak (havaalanı) kavgasına tutuşurken çok patlayıcı ve acayip özelliklere sahip adamların bir tanesinin bile yanda kabak gibi duran uçağı havaya uçurmak aklına gelmiyor. Çok mantıklı. Ne de olsa oraya kadar saçmasapan bir şekilde uydurulmuş bir "conflict" çıkarmışlar, dolayısıyla kahramanlarımız birbirlerini dövmek zorundalar. Serbest düşüşte olan adamı kurtaramayan adamlar, aralarında aslında en manyak güçlü olan Vision'ın kavga boyunca ortadan yok olup hiçbir şey yapmaması, Hawkeye ve Antman'in bir anda gelip de Cap'in takımına dahil olup karşı tarafla savaşmalarının hiçbir nedeninin olmaması (Cap'in de aslında hiçbir sebebi yok da neyse) gibi daha bir çok zorlama ve saçmalığı söylemeye gerek var mı?

Cap'i oynayan arkadaşın zaten senaryoda mantıklı bir açıklaması yok da, oyunculuk olarak da bunları niye yaptığının hiçbir ikna edici tarafı yok. Anlaşmayı imzalamayıp tek bir "arkadaş" uğruna esas arkadaşları dahil herkesi karşısına alıp pek çok şeyi riske atması, ergen ergen davranıp herkesin başına bela olması filan. Niye yani? Bunların arkasındaki motivasyon nedir? Tony Stark neredeyse ölüyordu ya. "O benim arkadaşım" diye. Bide babasının yaptığı kalkanla. Sonra da mektup yazıyor "ben buradayım" falan. Hadi ordan derler adama (kibarca).

Captain America'nın yaptığı ergenliklerin ve saçmalıkların hiçbir açıklaması yok. O "arkadaşım" dediği eleman Cap için bu kadar ne yapmış da bizim ergenin herkesi ve her şeyi riske atacak kadar gözü dönüyor? Anlaşmayı neden imzalamadığını kendisi de bilmiyor. Çünkü filmin teması birbirleriyle savaşmak. Öyle olması gerekiyor. Öyle olması gerektiği için imzalamıyor.

Her şeye sebep olan adamın da "mastermind" seviyesinde, başarıya ulaşma ihtimali inanılmaz düşük bir planı kusursuzca uygulayıp kahramanlarımızı tongaya düşürmesi de gerçekten inanılmaz bir senaryo. Sebebi de "karım çocuğum öldü".

Ortada zaten bir "Civil War" yoktu. "Age of Ultron" yani Ultron Çağının 20dk sürmesi gibi, bunda da birazcık dövüşme dışında fazla bir şey olmadı. Bazı çekimlerin kötülüğünü yazmaya gerek yok.

Bu filmin puanı maksimum 7 olmalıdır. Orda 8'lik 8.1-2-3'lük ne filmler var yazıktır. En basitinden Batman Begins diye bir klasik var be orada. Bu film onlardan daha iyiyse konuşacak bir şey kalmamış demektir.

#912 VirtuFortuna, 9 Mayıs 2016
    Moderatör tarafından düzenlendi: 9 Mayıs 2016
  13. Aras

Aras
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    862

14. MTRMSK

MTRMSK
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    659
    Bu başyapıt olma vs durumu dışında aksiyon miktarı nasıl filmde?

2 kişi bunu beğendi.
  15. Hanamichi

Hanamichi
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,541
    Amerikansız film ,super kahraman yok , uzaylı yok , unlu markalar yok , son model arabalar yok,unlu oyuncular yok :D bunların olmadıgı bı fılm ama puanı 8.1
    Bütün film boyunca full hd duvar kağıtlarına bakıyor gibi izleyeceksiniz ayrıca felsefesi ile hafızanızda yer edinecek .
    http://www.imdb.com/title/tt0374546/
    3770 eklentisini görüntüle

#915 Hanamichi, 11 Mayıs 2016
    Moderatör tarafından düzenlendi: 11 Mayıs 2016
    5 kişi bunu beğendi.
  16. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,313
    Dün gece Civil war'u izledim. Nasıl Dostoyevski okuyan adamla Red Kit okuyan adam okudukları kitaptan aynı şeyi beklemiyorsa, ben de bu filmlerden, Kurosava filmlerinde bulacağım nitelikleri beklemiyorum. Beklentim (aynı Deadpool'da olduğu gibi) "eğlencelik film" düzeyindeydi ve film beklentimi karşıladı, sıkılmadan sonuna kadar izledim, kafa dağıttım. Oyunculuk, senaryo, karakter gelişimi, tutarlılık, mantık vs aramadım. Aksiyon boldu, tempo yüksekti. Demir adam artık yaşlanmıştı.

Bunlar, müzik klibi gibi, kaçıncı dakikasından başlarsan başla, aynı keyifle izlenecek filmler. Öyle fazla ciddiye almamak lazım. :D

5 kişi bunu beğendi.
  17. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,313
    Bugün de Ant-Man'i izledim, şöyle bir site bulup baktım meğer eksiğim varmış (Antman'i gözden kaçırmak kolay ne de olsa :) )

http://www.cinemablend.com/new/Upco...2-Phase-3-Title-List-Release-Dates-67944.html
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 14 Mayıs 2016, İlk mesaj zamanı 14 Mayıs 2016 ---
    Şurada bu filmlerle ilgili bazı bilgiler var: https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Marvel_Cinematic_Universe_films#Box_office_performance

Adamlar 2008'den beri 13 filme 2.43 milyar dolar harcayıp, 9.87 milyar dolar gelir elde etmişler. Kabaca 4 katı. Ayrıca hiç bir film zarar etmemiş.

18. Aras

Aras
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    862
    Ne kadar kötü olursa olsun gidecek birileri bulunuyor hocam. :D

Mesela izlediğim en güzel film The Room. Maalesef altta koyduğum videoda çok kötülüyorlar. Neden bilmiyorum.

The Room açıkçası farklı açıdan yaklaşılması gereken bir film. İnsanların büyük çoğunluğu filme diğer filmlerin penceresinden baktığı için hiçbir şey anlamadılar. Bu ne biçim iş bu ne saçmalık nidaları eşliğinde filmi seyrettiler. Marvel'ın aydınlık ve işi ciddiye almayan atmosferine alışmış insanlar. Böyle ciddi film gelince herkes tırtladı.

Film aslında derin psikolojik travmalar ve oluşan olaylarla bunların körüklenmesi üzerinden gidiyor.

Ayrıca belli ölçüde seyircilerin bazı şeyleri de bilmesini gerektiriyor çünkü filmde karakterler hakkında bazı bilgiler verilmiyor. Bir de daha sonra öğrenildiği kadarıyla filmden çok fazla sahne kırpılmış. Bu da bazı kopukluklar yaratmış.

2. kez izlediğinde çok daha iyi oturan bir film The Room. Deadpool ile kıyas bile olmaması gerekir bana göre.

AAHAHHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHHAHAH offf çok süper oldu. Bu kadarını tahmin etmiyordum. Cuk diye oturdu.

19. Hanamichi

Hanamichi
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,541
    #919 Hanamichi, 14 Mayıs 2016
    Moderatör tarafından düzenlendi: 14 Mayıs 2016
  20. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,244
    Evlat şimdi o yanındaki kekle sütü bırak, o hiç çıkmadığın ev ve oda varya, heh ordan bi kafayı çıkar pencereden, biraz hava al, sonra bir dışarı çık şöyle güzelce giyin, etraftaki güzel kızlara bak, ne bileyim bi cafeye falan git otur bir şeyler iç, birileriyle konuş muhabbet et, kafayı rahatlat, gerçek dünyayla iç içe gir.

Sonra bir gel konuşalım sendeki bu sıkıntı nedir? Çünkü beyinde oksijen miktarı azken konuşmamız çok faydalı olmayacaktır.

2 kişi bunu beğendi.