Film İncelemeleri Ve En Son İzlediğiniz Filmler

'Konu Dışı' forumunda KontG tarafından 11 Eylül 2007 tarihinde açılan konu

1. barocka

barocka
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    327
    DANGAL: Bir Aamir Khan Filmi. Aamir Khan içtenlikle takdir ettiğim bir şahsiyet. Dangal' da en beğendiğim filmi oldu. Ailece keyifle izlenebilecek, bir çok hassas konuya dikkat çeken spor temalı bir film. Güreş, bence zor film edilebilir konu ama Khan bunun üstesinden başarıyla gelmiş. Hakkında hiç bir şey bilmeden oturursanız başına, " eee film bitti bundan sonra ne olacak" dediğiniz yerde ya da "bence şimdi şöyle olacak" dediğiniz 2-3 yerde ters köşe yapabiliyor.
    8,5' lik IMDB puanını sonuna kadar hak etmiş bir yapım bence...

DefinitioN ve Özen bunu beğendi.
  2. Özen

Özen
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,767
    Amir khan filmleri cidden efsane oluyor ve genelde eğitici. Bu film de geçen sene özlemiştim mest etti beni

barocka ve DefinitioN bunu beğendi.
  3. Fresh

Fresh
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    28

Ruslar son dönemlerde çok güzel işler yapmaya başladılar. Görsel efektleri ile, gerçek bir olayı anlatıyor oluşu ile, oyuncuların olayı gerçekten yaşamış şahsiyetlere acayip benziyor oluşu ile, uzay-bilim temasına seven izleyicilere keyifli dakikalar yaşatacaktır diye düşünüyorum.

Şu Holywood tekelinden bizleri kurtaracak her yapıma sevgim saygım sonsuz.

onurdogan4 ve sensable bunu beğendi.
  4. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,330
    The Shining----Cinnet

İMDB TOP 250 listesininin hemen hepsini izlemişimdir.İzlemediklerimse yıllardır elimin altında olupta bir türlü hadi artık izleyeyim diyemediklerim.Cinnet'te bunlardan biri.Uzatmadan...

Film muazzam.Hele müzik ve kamera kullanımında mükemmelliyetçiliği sonuna kadar hissediyorsunuz.

Birçok sahne kendinden sonraki filmlere referans olmuş.Bunu izleyince anladım.Kubrick boşa dahi olmamış.

Küçük çocuğun otel koridorlarında bisikletiyle gezdiği sahneler efsane.Bi halı,bi zemin,bi halı,bi zemin.

"Yönetmen olmayı çok isterdim." dedirten bir film The Shining.

cemq, Mikrobiyolog, Yabguz ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  5. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,289
    Güney kore sinemasını çok seven birisi olarak, bu aralar pek düzgün kafama uyan filmler bulup izleyemıyordum...En son ''the outlaws'' imdadıma yetisti.Olay gerçek bir hikayeden alıntı.Güney kore'de bulunan çinlilerin hem halk'a ve hem de ordaki güney koreli çetelere karşı açtığı savaşı ,yerlilerede ettiği zulumu anlatıyor.Film diğer güney kore filmleri gibi çok soğuk bi havada değil.Güzel samimi diyaloglar var polisler arasında :) Bir de sanki filmdeki bas rol polis behzat ç 'yi hatırlattı bana :) Güney kore sinemasını sevıyorsanız izleyin derim.Hep aynı örnek ama the chaser vb gibi etki yaratacak bi film değil.Ama türüne göre iyi ve samimi.İnsanı bağlayan bi yapısı var.

6. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,992
    Netflix'te Roma'yı izledim. Renksiz, müziği az, temposu düşük, fazla aksiyonu olmayan bir filmdi; yanılmıyorsam kamera hiç sallanmadı. Süper kahraman filmlerinden sonra ilaç gibi geldi. (Tebrikler Hollywood bunca yılın sonunda beni bile bıktırdın, sen git 13 yaşındakilere film yap..)

onurdogan4 bunu beğendi.
  7. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    122
    Sadece iyi ,kötü ve çirkin izleyip ondan önceki 2 filmi izlemeyen bir arkadaşla karşılaştım geçen gün.
    Eğer izlemeyen varsa diye yazayım dedim.
    1964-Bir Avuç Dolar İçin
    1965-Bir Kaç Dolar İçin
    1966-İyi , Kötü ve Çirkin
    Bir seridir bu filmler belkide tarihin en güzel serisi.

mfya, coolblue, Akales ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  8. Symstic

Symstic
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Whiplash ve Hachi: Bir köpeğin hikayesi filmlerini hala izlemediyseniz çok şey kaçırmışsınızdır diyebilirim.

9. Serhat

Serhat
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    818

Sesi kulağa aş edenlere selam olsun...

Collapse Signature Expand Signature
  10. Serhat

Serhat
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    818

Sesi kulağa aş edenlere selam olsun...

11. mfya

mfya
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,819
    Dün Avangers izledim. Tarz olarak sevdiğim, ağırlıklı olarak efektleri için izlediğim serilerden biri olmasına rağmen en pahalı uykumu uyudum...

Serhat bunu beğendi.
  12. DrWhite

DrWhite
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,855
    mfya bunu beğendi.
  13. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,124
    Ben gitmeye calistim, gidemedim, dogru duzgun yer yoktu...

14. SalihArslann

SalihArslann
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,400
    Bu filmi öylesine izledim ama film sonlara doğru beni bayağı şaşırtmaya başladı. İzleyin, korku severler için tavsiyem.

15. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,124
    First Man

Bir başka aya gidiş filmi.

"heyoo en büyük yuueeeseeey" temalı olacak şeklindeki önyargım bereket doğru çıkmadı...

İlk gerçek uzay aracını gördüğümde dehşete kapılmıştım. Çöp tenekesinden hallice bir şeyin içine altına bez baglayıp sokuyorsunuz birini. Sonrada kocaman bir patlayıcıyla fırlatıyorsunuz uzaya. Herif geri düşüyorken kıçının 50 santim gerisi 1000 dereceyi geçiyor. Ve cup diye düşüyor suya. Bu da mutlu son. Herşey yolunda giderse tabi ...

Olayın gerçekçi kısmını anlatmaya çalışmışlar... Ölen bir sürü insan... Tavsiye olunur. Oyunculuk ta, genel olarak yapım da bir numara.