Forum güncellemesi 2018 Olası Hatalar

'Forumumuz Hakkında' forumunda MuttFTS tarafından 7 Ekim 2018 tarihinde açılan konu

1. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,727
    Her forumun olduğu gibi bu forumun da kuralları var. Kuralın tartışmaya sebep olmaması için de ölçülebilir olması gerekir.

Kural 30 mesaj gayet net.

Mesaj kalitesi gibi subjektif bir kriter kurallaştırılabilir mi?

Bu 30 mesajın nasıl doldurulduğu da ayrıca yönetimdeki arkadaşlar tarafından değerlendiriliyor.

Örneğin bir an önce satış konusu açabilmek için bazı başlıklar altına ardarda "iyi inceleme, eline sağlık, süper .." vs gibi hızlı hızlı mesaj yazıp geçenler de radara yakalanıyor.

Collapse Signature Expand Signature
    FreeShah ve mfya bunu beğendi.
  2. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    537
    Üstteki mesajınızda alım yaptığınızı söylediniz. Aldığınız ürünlerden bir inceleme yaptığınızda (şu an o sistem eklentisi yüklü değil ama) zaten satım ilanı açacak kadar puana/rütbeye sahip oluyordunuz.

Kısacası demek istediğimiz, satacak bir ürününüz varsa mutlaka anlatacak birşeyleriniz olmalı.

refuserQ, FreeShah, coolblue ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  3. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    537
    Bunun dışında Chat eklentisi biraz gecikecek. Aslında chat eklentisi öncelikliydi ama ücretsiz bir versiyonunu bulamadım ve herhangi bir siteden bedava indirmek istemiyorum.

Arka planda 2 eklenti ekledim, şu an onların güvenlikleri ile ilgili beklediğim için diğerlerini eklemiyorum. Bunlardan sonra mesaj birleştirme ve rütbeler eklentilerini getirmeyi düşünüyorum.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 22 Aralık 2018, İlk mesaj zamanı 17 Aralık 2018 ---
    Otomatik mesaj birleştirmeyi ekledim.

30 mesajın altında İkinci el ilanı açmayı engelledim. Fakat bununla ilgili izinler ile ilgili biraz oynamam gerekti. Eğer problem yaşarsanız buradan veya hasanyuceer@gmail.com adresinden ulaşabilirsiniz.

30 mesajın altında olan fakat inceleme yazan arkadaşlar ilan açmak isterlerse bana ulaşsınlar. Çünkü bu konu ile ilgili çalışmalarımız sürüyor.

Edit: Konu açarken benzer konuları gösteren ve gereksiz konuların önüne geçen eklenti de eklendi.

#143 MuttFTS, 22 Aralık 2018
    Son düzenleme: 22 Aralık 2018
    refuserQ, xxyx, mfya ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  4. .~.

.~.
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    217
    Belki ikinci el konusunun hakkını veren arkadaşlara, satış onaylı üye gibi rütbeler verilirse hoş olabilir.

5. mfya

mfya
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,755
    Hepsi için elinize sağlık.

Eskiden bu kadar uzak tarihlerdeki mesajlar birleşmiyordu. İkinci el konularında dikkatimi çekti. Sanırım aynı gün içerisinde atılan peş peşe mesajlar birleşiyordu.

Şu anki hali sorundan sayılır mı bilemem ama eskiye göre olan durumu belirtmek istedim.

xxyx ve MuttFTS bunu beğendi.
  6. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,969
    Selamlar, forumun saati 1 saat geri mi acaba? Dün gece bana bir özel mesaj gelmiş, saati 22:30 civarı görünüyor, ama o saatte daha gelmediğinden eminim. Sabah 8:15 te cevap yazdım, o da 7:15 de yazılmış görünüyor.

7. insanatomystic

insanatomystic
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    54
    Bahsedildi mi bilmiyorum ancak , arama butonunda ve forum içi linklerde sıkıntı var. Forum içi bir linke tıklayınca, aradığım sayfanın bulunamadığı hatasını alıyorum. Ama o sayfaya manuel yollarla, forum işinde gezinerek ulaşabiliyorum.

Picasso16 bunu beğendi.
  8. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,727
    Evet hocam öyle, 1 saat fark var. Genelde mesaj yazınca, mesaj saati yazmıyor 1dk önce 10dk önce 5 saat önce vs yazdığı için fark edilmiyor :)

Mikrobiyolog bunu beğendi.
  9. mfya

mfya
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,755
    Forum kuralları, yeni üyelere bir süre göze soka soka gösteriliyor lakin bazen eski üyeler de kuralları unutabiliyor. Bunu birçok yerde farkediyorum hatta sık sık muhatap olmama rağmen bazen benim de dikkatimden kaçan durumlar oluyor. Kimseyi yargılamadan insanlık hali deyip geçiyorum :)

Yine de gözüme batan durumlar var ve en kötüsü bunlar genelde ikinci el konusunda... Son iki vaka sonrasında daha da göze batar hale geldi.

Bunları raporlamak veya uyarı almasına sebep olmak aslında ikinci çözüm diye düşünüyorum. Bu sebeple eski / yeni üye ayrımı yapmaksızın belirli periyotlarla kurallar sayfasına yönlendirme yapılabilirse bir nebze azalma olur kanaatindeyim.

Biliyorum bu huysuz kişiliğim o yönlendirmeden bile rahatsız olacak ama bence ara sıra uyarılmam lazım :)

xxyx bunu beğendi.
  10. gkhn

gkhn
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    81
    Bazı kullanıcı profil resimleri görünmüyor bende maalesef. Adblock vs. gibi eklentileri sitede devre dışı bırakmama rağmen.[​IMG]

11. FreeShah

FreeShah
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    61
    Mesaj birleştirme ❤️. Özlemişiz. Elinize sağlık.

12. pea

pea
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    521
    Sanırım profil resimleri uçmuş ya da yeni bir kriter gelmiş ve uymayanlarda hata çıkıyor. Bir süredir foruma girmiyordum, dün girdiğimde profil resmim uçmuş gözüküyordu.

13. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    537
    Forumu yeniden yüklediğimde maalesef resimler ve avatarlar tekrar gelemedi. Zaten öncesinde de adları vs. karışmıştı virüsten dolayı.

Saati şimdi düzelteyim.

14. pea

pea
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    521
    Mesaj linki şeysi çalışmıyor.
    Başlıkta x numaralı mesajın sağ alt köşesinde, atıyorum #156 yazan bölüme tıklayınca normalde 156 numaralı mesaja bir bağlantı oluşturması gerekiyor. Ancak bunun yerine sadece başlığa bağlantı oluşturuyor.

15. hanzokenzo

hanzokenzo
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    83
    Birkaç gün önce mesaj sayım birden 19 düştü.
    Bunun bir hatamı yoksa mesaj sayısı tanımında yapılan bir düzenleme sonucu mu oldu acaba?

16. complete

complete
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,897
    Mobilden siteye girebiliyorum ama bilgisayardan hata veriyor, site hiç açılmıyor, defaultwebpage hatası alıyorum

xxyx bunu beğendi.
  17. xxyx

xxyx
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    137
    Yaklaşık 2 aydır benzer ben de yaşıyorum ara ara giris yapabiliyorum sadece foruma yazmış olduğum şifreyi kabul etmiyor giriş yap kısmına tekrar atıyor

18. mfya

mfya
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,755
    Satım bölümünde başlığı olan üyelere ikinci başlığı açamama gibi bir uygulama mümkün mü? Bakıyorum üyenin birinin 4 başlığı var, birkaç tanesinin 2 başlık...

İnsanlık hâli, önceki başlığı unutup yenisini açıyor olabilir ama alıcı için hem kafa karıştırıcı hem de gereksiz kalabalık.

Başlık açarken ilanları komple gezip eski ilanım var mı diye kontrol ediyorum. Eminim bir çok kişi aynısını yapıyor ancak keşke buna da gerek kalmadan alım ve satım başlıkları altına ilan açarken 2. ilana izin vermeyen bir sistem olsa güzel olabilir.

zodiac_tauruss ve .~. bunu beğendi.