Fostex TH900 incelemesi

'Fostex' forumunda zxc tarafından 3 Ağustos 2014 tarihinde açılan konu

1. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,636
    Mutlaka. Aslında Altone ve H300'ün kaliteli armatürlerindeki sesin temizliği, netliği ve ayrıntısı beni etkiledi. Gerci benim tecrübem de sınırlı. On sene önceki etymotic ER4 ve Shure denememden beri armatür sürücülü kulaklık denememiştim... Yok, çift sürücülü UM kullanmıştım bir ara. Ama kesinlikle T-Peos'lar gibi değildi...

2. tsn141

tsn141
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,439
    Ben elimdeki ES5 den sonra kafa üstü şeylere çok sıcak bakmıyorum. Çünkü IEMler çok gelişti.

Collapse Signature Expand Signature
    2 kişi bunu beğendi.
  3. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,636
    Gerçekten severek kullanacağını bilsem çoktan bir Custom IEM olayina girmiştim aslında... Ama fiyat dışında hala bazı çekincelerim var... Bakalım, nasip.

Edit. Bir de armatür basindan hala şüpheliyim. TH900 ile birebir karşılaştırmak mümkün olmadı şimdiye kadar.

#23 zxc, 17 Eylül 2014
    Moderatör tarafından düzenlendi: 17 Eylül 2014
  4. tsn141

tsn141
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,439
    Basstan dinlenmeyecek armatürler gördüm, çok kaliteli basa sahip olanlar da(PFE1XX). Bence Armatürün en sıkıntı noktası midler ve bir miktar tizlerdir. Bu bölgelerde dinamiğimsi şekerli sunum elde etmek zor oluyor genelde.

Amerikada çok rahat universal demo dinleme imkanınız olabilir, veya Ultimate ears personal referance monitor ünü istediğin gibi tune edip yolluyor ve bildiğim kadarıyla memnuniyet garantili. En azından alır bir denersiniz sonra duruma göre iade edersiniz.

5. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,636
    Mid ve tizlerdeki sorun cross-over kaynaklı olabilir mi? Yoksa dar frekans aralığında armatürler çok iyi bildiğim kadarıyla.

UE çok iyi bir teklif aslında. Sadece $2K biraz düşündürücü.

Bir de kulak kanalıma birşey sokmak biraz rahatsız ediyor beni. Etymotic ER4P'den de o yüzden vazgeçmiştim. Aşırı izolasyon biraz garip geliyor bana.

Bir de kulağım kaşınıyor çok IEM kullanınca. Zaten kulak açık kalmayınca problem var sanıp extra salgı yapıyormuş temizlemek için.

Foam uç da kullanamıyorum. Comply nispeten rahat ama kulağa tak çıkar zor.
    Bu arada Custom IEM kullanımı nasıl? Kolay mı? Dezavantajı var mı hiç?

6. tsn141

tsn141
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,439
    Mid-tiz bandındaki tuhaflık driverın diyaframından kaynaklanıyor, hatta bazı driverlarda bu sorun daha da belirgin.

UE iyi teklif bence de, bu sebepten dedim.

Kulak kaşınması bende customda pek olmadı, üniversallerda oldukça oluyordu, biraz ses seviyesi ile de alakalı.

Custom iyi dökülmüşse çok çok rahat, universalden çok net biçimde rahatlık avantajı var, en önemlisi tam kulağa göre olduğu için bir tıpa ile tıkanmış baskısı yok. Dezavatajı ise elden ha deyince çıkaramazsınız, genelde bizdekiler dinlese de zor dinletirsiniz, herkes sorar bu ne diye.

2 kişi bunu beğendi.
  7. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,636
    Tesekkurler faydali bilgiler icin.

8. KaraSinek

KaraSinek
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,744
    kulaklığa bulaşmadan önce, aldığım ve hala çok beğenerek kullandığım PM0.4 studio monitörler de Fostex markadır. Markaya olan güvenim ve sempatim yüksektir. Marka yakın zamanda websitesi ile birlikte tüm ürün gamını elden geçirdi. bu kulaklığı da daha önce hiç görmemiştim bu inceleme sayesinde farkettim. inceleme için teşekkürler, elinize sağlık

9. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,636
    Rica ederim. Hala severek dinliyorum. Hic aklimda yoktu bu kulaklik ilk basta. Kapali kulaklik hic dusunmuyordum zaten. Gel gor ki donup dolasip onca Sennheiser, Hifiman ve Audeze arasindan bunu tercih etmis oldum.

10. sadakat62

sadakat62
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    23
    Merhabalar @zxc. Degerli incelemeniz icin tesekkur ederim TH900'ü nerden siparis verebiliriz ? . Saygılar .

11. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,636
    Amazon.

12. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,636
    Birkaç gündür monoton bir iş dolayısıyla saatlerdir TH900 dinliyorum.

Bu kulaklık popüler bir markanın ürünü olmadığı, çok yaygın dağıtıma girmediği, en yaygın teknoloji olan dinamik sürücü kullandığı, ve kapalı oluşu nedeniyle kendisine ilgisi olabilecek insanları iki kez düşünmeye sevkedecek bir ürün. Açıkçası benim de ilk denediğim ürünler arasında yoktu.

Ancak neredeyse bir sene olmuş edineli, ve hala zevkle dinlemekteyim. Eğer tercihlerinizle örtüşüyor gibiyse kapalı olmasına, dinamik olmasına, popüler olmamasına aldırmadan edinin derim.

13. sadakat62

sadakat62
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    23
    @zxc.Yaklasık iki aydır Fostex TH900 ve Colorfly C4 ile dinlemekteyim .Forumda sizlerin etkisi cok oldu bu kulaklıgı edinmemde cok tesekkur ederim .Ve benim icin son nokta olabilecek eglenceli bir kulaklık gercekten forumdaki incelemesi gayet yerinde olmus.Siz bu kulaklık icin 6,5 tan 3,5mm mini jacka cevirme islemi yaptınız mı ? Bunun en saklıklı cevirim aparatı sizce nedir ?

4 kişi bunu beğendi.
  14. Lian

Lian
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    52
    Sonunda varacağım liman olarak gördüğüm kulaklık :)

2 kişi bunu beğendi.
  15. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,636
    Teşekkürler, güle güle kullanın. Ben de fosther'ın tavsiyesi üzerine almıştım. İkimiz de teşekkür etmiş olalım tekrardan. :)

Bir aparat almıştım, sanırım monoprice'tan. Daha güzel bir şey istiyorsanız Grado'nun nispeten uygun fiyata bir aparatınin olması lazım.

16. sadakat62

sadakat62
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    23
    Tesekkur ederim tekrardan @zxc ve @fosther .Ben bu cevirici aparattan yana biraz hassasım ses dongusunu bozmak istemedigimden .Piyasada iki tip 6,5 mm den 3,5mm jack'a cevirici aparat var.Biri kablolu olan digeri soket seklinde hangisi faydalı olur onu bir turlu bulamadım.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 8 Mayıs 2015, İlk mesaj zamanı 8 Mayıs 2015 ---
    @Lian .Gercekten pisman etmeyecek bir kulaklık.Benim icin sinemada quentin tarantino etkisi neyse muzik icin Fostex TH900 de o :D .

5 kişi bunu beğendi.
  17. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,636
    Kısa kablolu olanı tavsiye ederim. Benimki kablosuz olandan. Jackla birlikte çok iri oluyor. Mesela telefona takınca nerdeyse telefon kadar uzun oluyor. Ağırlık ve hacim jacka çok baskı uygulayabilir.

18. sadakat62

sadakat62
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    23
    Tesekkur ederim @zxc .

19. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,348
    @zxc Eline sağlık.Bunca zaman ya ben görmedim ya unuttum okuduğumu.Kısaca yeni okudum diyelim.Güzel inceleme olmuş.

20. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,636
    Teşekkürler @Definiton, faydalı olduysa ne mutlu.