Gümrük Sınırı €30

'Konu Dışı' forumunda florence tarafından 28 Kasım 2016 tarihinde açılan konu

1. Özen

Özen
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,758
    bende tam bunu yazacaktım. Ki siz benden önce davranmışsınız

2 kişi bunu beğendi.
  2. zoso86

zoso86
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    964
    Ekşi sözlükte bir başlık var ya "Türkiye'den ...tirolup gitmek" diye :) Vallahi imkanım olsa gidicem.. Bıktım bunaldım saçma sapan uygulamalardan, açıklamalardan, insanlardan.. Devlet niye var arkadaş? Herşeyin kötüye gitmesi için mi var? 75€ gümrük sınırı bize yetmezken 30€'ya düşürmek nedir? Yazacak söz bulamıyorum artık. Aziz Nesin ve Aysun Kayacı çok haklı çok..

7 kişi bunu beğendi.
  3. okty_k

okty_k
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,446
    .................: £29.99
    Postage & Packing (1st Class International TRACKED) ( Turkey: 400 g): £9.99
    Sub-total: £39.98
    VAT @ 20.00%: £0.00
    Total: £39.98

2 kişi bunu beğendi.
  4. Yedaself

Yedaself
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    478
    Paketin üzerinde fiyatı yazmıyorsa ve paket büyük sayılmazsa açıp bakmıyorlar.

5. complete

complete
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,973
    Bu kurlarla bu iş bitmiştir arkadaşlar, 40.- Usd basit bir ürün bile 200 TL ye maloluyor, bunların hepsi dış kaynaklı tabi, ekonomi diye birşey yok ki, kafası bozulan her türlü ayarı çekiyor memlekete, bir ülke nasıl yaşanılmaz olur, diğer devletler ders alsın..

6 kişi bunu beğendi.
  6. okty_k

okty_k
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,446
    Butun paketler kucuk yada buyuk hepsi aciliyor. Tekrar bantlayip gonderiyorlar. Fatura iclerinde olmazsa kendileri arastirip alakasiz bir fiyat bile bicerek gumruge takilabilir.

#26 okty_k, 22 Ocak 2017
    Moderatör tarafından düzenlendi: 22 Ocak 2017
  7. Khiron

Khiron
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    42
    Gelen her postayı açmanın, fiyat araştırması yapmanın imkanı yok.

8. okty_k

okty_k
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,446
    Bana ve çevreme gelen sayısını unuttuğum postaların hepsi açılmıştı.

Siz de bir sipariş verip deneyin, sonucu buraya yazarsınız.

2 kişi bunu beğendi.
  9. complete

complete
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,973
    gelen çoğu paket ukim'de açılır,google'a ürün ismi girilir çıkan ilk fiyattan vergi yapıştırılır,ama bu aralar birkaç yıldır pim'de paketler baya bekliyor,eskiden aynı gün sevk yapılırdı,3-4 gün havaalanında beklediği oluyor,sistem'i değiştirmişler,paketleri istanbulda dolaştırıp iade etmek yerine havaalanında şüpheli gördükleri paketleri yurt dışına şutlamaya başladılar,ayrıca hep ptt'yi suçlamamak lazım,paketlerin içinden öyle şeyler çıkıyor ki imkanları olsa her paketi açacaklar,ukim'e gittiğimde memur, paketimi aramak istemedi bende şefe çıktım,türk resmi makamların da işler hep böyle işler,memur işini yapmaz amirine çıkarsın,bilmeyenler için anektod olsun,amirle kısa bir sohbet'in ardından aldığım bilgi,hayal gücünüze ne geliyorsa emin olun posta ile sokmaya çalışıyorlarmış..

10. felix

felix
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    74
    Buna ben de katılıyorum. Dhl üzerinden gelen iki pakette bırakın paketi kulaklığın kutusu dahi açılıp kontrol edilmiş halde elime geçti. Ptt üzerinden gelenlerde henüz açılan pakete denk gelmedim. Biraz kısmet işi sanırım.

11. Yedaself

Yedaself
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    478
    Geçen hafta PTT ile teslim edilen kargom açılmamıştı. İnternette aratsalar $149 fiyatı ama üzerine $12 ve tür olarak Other yazılmış. Poşet içindeki kutuda da yeniden bantlanma vs. gibi bir işlem de yoktu.

12. okty_k

okty_k
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,446
    Eğer gerçekten öyleyse en kısa zamanda alabileceğiniz kadar çok şeyi sipariş verin. Çünkü eninde sonunda mimleneceksiniz ;D.

2 kişi bunu beğendi.
  13. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,405
    Ne iyi işte, benim massdroptan aldığım violectric hpa 90 amfinin kutusu falçatayla açılmış olarak geldi. Hem de bayağı derin dalmışlar sonra da bantla yapıştırmışlar. Şansıma ürüne denk gelmemiş, ama kutunun içinden güç kablosu ve kullanma kılavuzu çıkmadı, kutu da tekrar kullanılamaz duruma gelmişti, atmak zorunda kaldım.

Dur yahu! Duruma şimdi yazarken uyandım, güç kablosunu ve kitapçığı kestiler herhalde, sonra da delil olmasın diye kutuya geri koyamadılar.. Amma da safmışım, bu güne kadar "farkında olmadan düşürdüler herhalde" diyordum.. :(

6 kişi bunu beğendi.
  14. coolblue

coolblue
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,406
    Benim de beklediğim 2 ayrı plak siparişim vardı 29 Aralık'ta kargolanan. Birisi geçen hafta gelmişti. Diğerinden ses yok. İlk kargoyu açarken plaklara zarar gelmemişti, bu sefer plakları da mı kestiler yoksa :(

15. Khiron

Khiron
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    42
    Her ay sim kart girişli cihazlar da dahil olmak üzere 25+ siparişim var, hiçbiri açılmadı.

16. okty_k

okty_k
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,446
    O zaman devam edin...

2 kişi bunu beğendi.
  17. Vordhosbn

Vordhosbn
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    482
    Amazon'da son durum nedir ? Normal sartlarda Amazon vergiyi fiyata ekliyordu fakat 65 euroluk plak siparisinde hicbir vergi ekleme durumu sozkonusu olmadi. Birde Turkiye dagitimini ups gerceklestiriyor sanirim. Eskiden takilan urunlerde ups cok zorluk cikariyordu. Degisiklik var mi yoksa hala zor ve %18 den fazla maliyet cikariyorlar mi ?

18. coolblue

coolblue
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,406
    Ben normal posta ile Almanya'dan plak siparişi vermiştim. %20 vergi aldılar. Bir de ingiltere'den siparişim vardı ama sanırım kayboldu, bir ayı geçti ama daha ulaşmadı.

19. Özen

Özen
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,758
    ayın 10 nunda Aliexpress den arkadaş vasıtası ile Tripod aldım 81 dolara Kargo zaten onlara aitti .. Dün elime geçti. Vergi falan da gelmedi . üzerine 29.88 yazılmış şekilde geldi açmamışlar yani . Bi sevindim bi sevindim takılmadığı için :popcorn

20. Vordhosbn

Vordhosbn
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    482
    Amazon.de'den 29 ocakta 5 adet plak siparişi vermiştim. Satıcı olarak Amazon'un kendisi olmasına rağmen farklı depo olduklarından mı yoksa 30 euro sınırına önlem olarak yapılan bir işlem mi bilmiyorum hepsi tek tek gönderilmiş gözüküyordu. Dün hepsi aynı anda gözüktüğü gibi farklı kutular içinde yine Ptt nin kapıya atıp gitme mantığı şeklinde bırakılmış. Toplam 88 euro alışveriş gümrüğe takılmadan gerçekleşmiş oldu. Plaklardan birinin jelatini açılmış ve bir kısmı kutunun dışından yere sürtmüş şekilde aldım. Temizleyince herhangi bir sıkıntı yoktu ama müsteri hizmetlerine önlem alınması için durumu belirtmek için aradım. Ben hiçbir talepte bulunmadan stok ellerinde kalmadığından kredi kartına geri iade işlemi yaptılar. Almanya hizmeti için bozulmaya başlandı diye konuşulmasına rağmen bence hala gayet iyi gibi duruyor.

6 kişi bunu beğendi.