Galaxy S4-S5 Kulaklığı

'Kulaklık Genel' forumunda Mabreb tarafından 6 Mayıs 2015 tarihinde açılan konu

1. Mabreb

Mabreb
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    33
    ATH-M50, Ultrasone HFI-580 ve ATH-CKS1000. Bass sevdiğim için internetteki öneriler doğrultusunda bu kulaklıkları satın aldım ve denedim fakat hiç biri beni tatmin etmedi. Cks1000 ler kulağımı ağrıttığı için telefonumun kulaklığını kullanayım biraz dedim ve garip bir şekilde hepsinden daha çok hoşuma gitti. Bide bu hobide plasebo etkisinden sıkça bahsedilir fakat açık ara hepsinden daha çok beğendim. Ses karakteri bu samsung iem e benzeyen başka iem varmıdır ?

edit: Açıkçası şuanda karşılaştırma yapıyorum ve 100 saat + burn-in olmuş cks1000 den her türlü daha iyi gibi samsung iemler. CKS1000 de ses kulağımı dolduramıyor ve cılız gibiydi,bunlar çok daha gövdeli ve bassları çok daha derin.

#1 Mabreb, 6 Mayıs 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 7 Mayıs 2015
  2. Mabreb

Mabreb
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    33
    Yukarı, hiç dinleyen yokmu bu kulaklıkları ?

3. prostheticwhim

prostheticwhim
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    640
    cks1000 dinlemedim hic bilmiyorum ama fit problemi yasamis olabilir misiniz? Kafaustu kulakliklar icinse, genelde benim kulakici kulakliklar daha cok hosuma gidiyor, bahsettiginiz kulakliklari da dinlemedim ama.

Collapse Signature Expand Signature
  4. Mabreb

Mabreb
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    33
    Fit problemi uzun süre kullandıktan sonra başlıyor.Silikonlar soğukken sıkıntı yok gibi.Head-fi da cks1000 in ana konusunda sennheiser double-flange uçlar falan tavsiye etmişlerdi onlarıda aldım daha iyi oldu ama önceki kulaklığım Hfi-580(Kafaüstü) den de daha iyi geliyodu bana bu samsunglar. Tabiki çözünürlük,sahne vs. falan bu kulaklıklardan daha kötü olsada genel anlamda sunumu ve ses karakterini çok beğendim. Bunları dinlerken daha çok eğleniyorum açıkçası.

5. djalimarmaris

djalimarmaris
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    621
    genelde istemeyerekde olsa ucuz kulaklıkların bass etkisi daha iyi.
    ilk dinlediğim beatsdeki bassı hiçbirinde bulamadım :)
    ckr 9 da bile istediğim bası bulamamıştım.
    iemde bass adına tjays three den oldukça memnundum.

6. Mabreb

Mabreb
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    33
    Cks1000 ve hfi-580 ikisindede aynı tarz bass vardı hızlı,çözünürlüğü yüksek davul da falan baya etkileyiciydi ama derin değildi, samsungdakiler okadar kaliteli değil ama sadece derin. Ben ikisinide seviyorum açıkçası ama konu bass değil sadece. Genel olarak bütün müzik samsungda daha önde,anlaşılır ve kulağımı dolduran cinsten gövdeli. Ben bu sesi saydığım 3 üst seviye kulaklıktada bulamadım. Yinede bir çok eksiği var ama günlük kullanımda gerçekten cks-1000 kadar sırıtmıyor ve daha eğlenceli. Ayrıca vokallerde falanda hiç altta kalır bir yanı yok diğerlerine göre gerçekten çok ilginç.

7. prostheticwhim

prostheticwhim
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    640
    O kulakligin ses rengi tinisi dinlediginiz muzik ve kaynakla daha uyumlu olmustur sizin icin, gayet normal boyle bir sey. Iyi kulaklik kotu kaynakla kotu de olabiliyor ama memnunsaniz devam edin bence.

8. Mabreb

Mabreb
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    33
    Vallahi kaynağım okadar da kötü sayılmaz ve çok çeşitli müzik dinlerim.Onboard ses kartı(X-Fi Go Pro var ama daha kötü) Foobar2000 Asio ile flac parçalar kullanıyorum, telefon ve ipod da test ettim. Bunlarla devam edin demek kolay hocam 400 lira verip bunları dinlemek çok koyuyor gerçekten :). Benim asıl istediğim bu kulaklıkları analiz edebilecek tecrübeli biri yada bu kulaklığa ses karakteri benzeyen kulaklık önerebilecek varmıdır. Galiba ya çok uç bir beğeni şeklim var ya da fazla tecrübesizim :D

#8 Mabreb, 7 Mayıs 2015
  9. prostheticwhim

prostheticwhim
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    640
    Pek cok kisinin cok sevdigi kulakliklari dinledigimde hic sevmedim, sevemeyecegimi fark ettim ben de o yuzden muzik zevki ve kulak yapisina gore cok degisiyor, bu karakterde daha iyisini istiyorum derseniz bir ara s4 kulakligini denemem lazim s3/note 2 denedim ama s4 denemedim ve note 2 kulakligi benim icin "dusman basina" seviyesinde kotuydu. Bana mesela ep630 cok iyi geliyordu ama cx400 hep metalik geldi sevemedim, sonra aldigim im50 ve portaproya bayilmistim, simdi gr07 cok hosuma gitti, sm64u de sevmistim ama o farkli bir kulvarda zaten. Bir de cks1000 pek ucuz degildi hatirladigim kadariyla, farki bariz olmali bence bir problem olmasin cihazda ya da jack kisminda? Ve kulagimi rahatsiz ediyordu demenizden dolayi ben hala fit probleminden supheliyim acikcasi, kulakligi takip ustten biraz bastirip oynayarak deneyin seste yakinlasma olacak mi diye, hic hava almamali disaridan kulak.

10. Mabreb

Mabreb
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    33
    Öncelikle cevap için sağolun,bende öyle düşünüyorum aradaki fark bariz olmalı. Kesinlikle fit problemi var en son comply uçlardan alıcam galiba, ne kadar evirip çevirsemde tam olarak oturmuyor ve iki kulak kanalımada farklı şekilde oturuyor. Samsunglar çok rahat ve hiç bir sıkıntısı yok zaten fazla derine gitmiyor. Fit sorununu hallettikten sonra kesin bir karar vericem cks1000 için. Ayrıca bunları kulağa vakumlamakmı gerekiyor,öyleyse benim kulaklarda olmuyor.

#10 Mabreb, 7 Mayıs 2015
  11. prostheticwhim

prostheticwhim
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    640
    Kendiniz is guvenligi sungerlerinden uydurmayi da deneyebilirsiniz DIY kulaklik ucu diye bir konuda paylasmistim, standart comply uclarin uymadigi kulakliklar icin iyi bir cozum.

12. Mabreb

Mabreb
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    33
    Bende bikaç saat önce onun yapılış videosuna denk gelmiştim, bulursam biyerde denerim comply lar oldukça pahalı.

13. Tuncay_D

Tuncay_D
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    461
    Note 2 vardı bi aralar şimdi ise Note 10,1 tablet car, ikisinin kulaklığı aynı, geçen gün s4 kulaklığı 2 dakika kadar dinledim ve diğer samsung kulaklıkları ile aynı geldi bana.

Cks1000 i sattığımda Note 10,1 in kulaklığını 10 gün boyunca sabırla dinledim, sahne yok, enstrüman ayrımı konumlandırma yok gibi, tınısı desen çocuklar için satılan oyacak müzik aletlerinden gelircesine yanlış, midler ise cılız, cılızdan kastım, kulağa yakın olduğu için ses yüksek geliyor midlerde ama etli değil.

Peki Cks1000 ile arasında ki farklar ne, enstrüman ayrımı, sahne, konumlandırma, çözünürlük ve tınıyı saymazsak :)
    Cks1000 koyu çalan, sahneyi uzaktan veren , tam V olmasada nispeten V shape bir kulaklık.

samsung ise sahneyi kulağa yakın veren , açık karakterli bir kulaklık, mid kulaklığı diyebiliriz.

size ATH den ckm serisi daha iyi hitab eder, tabii ckm yi karakter örneği olarak verdim, biraz daha açık çalan ve kulağa daha yakın sahnesi olan kulaklıklar sizi memnun eder sanırım
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 7 Mayıs 2015, İlk mesaj zamanı 7 Mayıs 2015 ---
    Tabii ayrıca Cks1000 i doğru oturtamadığınız gayet açık, fakat doğruda oturtsanız karakterinden dolayı size hitap etmeyecek

14. Mabreb

Mabreb
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    33
    Birsuru silikon uc denedim,kulagimda cevirdim falan baya ugrastim sanirin oturmuyor. Baya ufak bi kulagim var ondan olabilir ama Hfi 580 kafaustu olmasina ragmen yine pek memnun kalmamistim hatta cks ler daha iyi gibiydi. Sanirim kulagim egitimsiz ve pek hassas degil. Forumda yine bu konunun samsung degilde apple earpods versiyonu var. Earpodsda mid agirlikli bi kulaklikmis sanirim ama dinledim direk attim yani 5 para etmezdi. Comply uc geldikten sonra yine deneyecegim cksleri.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 7 Mayıs 2015, İlk mesaj zamanı 7 Mayıs 2015 ---
    Hocam birde neredeyse bütün frekanslarda samsung cksden daha yüksek ve gövdeli veriyor müziği, dediğinize göre kesinlikle bi sorun var.

#14 Mabreb, 7 Mayıs 2015
  15. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,150
    Benim Samsung Galaxy nexus telefon şu kulaklıklarla gelmişti:

Hayatımda, uçaklarda beleş verilen kulaklıklar dışında, daha kötü bir kulaklık dinlemedim desem abartmış olmam sanırım.

Diğer telefonlarla gelen kulaklıklarla birebir karşılaştırınca şaşırmış, nasıl Samsung gibi büyük bir şirketin bu kadar kalitesiz bir kulaklığın üzerine ismini yazıp bir sürü insana dağıttığına hayret etmiştim. Kendi ayağına kurşun sıkmak gibi bir birşey.

16. Tuncay_D

Tuncay_D
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    461
    Cks1000 oldukça gövdeli/hacimli veriyor sesi, ayrıca derin bass larıda hatırı sayılır derecede iyi.

muhtemelen fit problemi yaşıyorsunuz, her hangi bir telefonun yanında verilen kulaklıktan cılız çalması mümkün değil cks1000 in, yada kulaklık problemli.

17. Mabreb

Mabreb
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    33
    Yardımlarınız için çok sağolun. Fit sorununu nasıl halledeceğiz bakalım.

edit: Fit sorunu halledildi.Bukadar farkedeceğini düşünmemiştim. Söylediğim her şeyi geri alıyorum cks ler için. Ömür boyu dinleyebilirim bunları :D

#17 Mabreb, 7 Mayıs 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 18 Mayıs 2015