Gercek deriden ped dikimi

'Konu Dışı' forumunda Onr9 tarafından 3 Ocak 2020 tarihinde açılan konu

1. Onr9

Onr9
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    38
    Selamlar. Dericilerden parca kuzu derisi alip parcalanan pedimin yerinde diktirmek istiyorum. Isinin ehli bi terzi lazim.
    Poliüretan cakma deri pedler hemen deforme oluyorlar ve güvenilir diiller.
    Hem kaliteli malzeme hemde dayaniklilik icin gercek deri olsun dedim.
    Iyi bi terzi taniyan bilen yada bu isi daha once yapmis forumdan biri varmi?
    Youtubede biri beats kulakliklara krem rengi deriyi kendisi yapiyor.

2. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    623
    Kulaklığınız nedir bilmiyorum ama süngerini aynı sertlikte ve yapıda yaptırmaya çalışın, yoksa kulaklığın sesi değişebilir.

Collapse Signature Expand Signature
    delgren bunu beğendi.
  3. Onr9

Onr9
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    38
    Ted baker rockall
    Evet kendi süngerinin üzerine diktircem saolun.

4. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    623
    Pad yapısına şimdi baktım, Türkiye'de bunu yapmak için elini taşın altına koyacak deri sanatçısı bulamazsınız. Gerçek deri de kalın da olabilir, o şekilde bükülemeyebilir bu arada. Beats'i yapan yine vinyl ile mi yapıyor yoksa gerçek deri mi? Linki varsa bakalım?

Collapse Signature Expand Signature
  5. Onr9

Onr9
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    38

Gercek deri diyor ve ütülüyor vinly olsa erirdi bence.
    Letgoda da parca deriler var. Deri imalathanelerinde parca deri bulunuyor ucuzda. Kuzu derisi yumusak bence zor olmaz. Ama isini iyi bilen birini bulmak lazim.

s4vaş bunu beğendi.
  6. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,148
    Uygun deri bulmak sorun olmaz. Ancak o kadar küçük bir parçada düzgün oval dikiş yapmak zor.

Ya elle yapacaksınız, ya da özel deri dikiş makinasıyla (gücü için değil, parça küçük ve düz olmadığı için).

Her iki durumda da itina ve vakit isteyecek, bu da para demek. Makinada elde hızlı yapılırsa düzgün olması çok mümkün değil. İlla ki gözünüze batar.

Tavsiyem öğrenip kendinizin elde yapması. Eğer düzgün işi başkasının yapmasını istiyorsanız malzeme fiyatının yirmi-elli katı kadar işçilik vermeyi göze almanız gerekir. Zaten deri masrafı minimal olur...

7. Onr9

Onr9
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    38
    Aynen oyle. Kendim yapabilecegimi düsünüyorum videoya bakarsak. Ancak beatse ped yapistiriliyor benimki pedin uc parcasi kulakligin icine giren tipte. O zorlayacak. Mahalle terzilerine guvenmiyorum. Birine oylesine sordum yapistirmak lazim onu dedi...
    Dericilerein kendi terzilerine sormak aklima gelen son care. Canta diken adam bunu da yapar diye düsünüyorum. Kadin cantalarininda bircok bombe ve pot bolgesi var. En olmadi ben yapacagim bisiler.

8. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,148
    Esasinda kunduraci yapar. Vardi o makinadan bizde zamaninda. Ucu her yere girip cikiyor ama asiri oynak oldugu icin de dikenin elinin cok duzgun olmasi lazim. Bir de nazik ped derisine ozel daha kucuk igne ve iplik kullanmasi lazim.

9. Onr9

Onr9
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    38
    Evet bakicam.. Saolun

10. Nuun.design

Nuun.design
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    14
    Ben de ped ve kafa bandı diktirdim gerçek deri. Pedler koyun derisi oluyor .kuzu derisi koyun derisinden daha sert oluyormuş.ayrıca derinin işlenme yöntemine görede yumuşaklığı değişiyormuş. deri yumuşakda olsa kalınlıkda sorun oluyor onuda inceltmek gerekiyor. https://www.instagram.com/p/B9UauXPnCZu/?utm_source=ig_web_button_share_sheet bu benim yaptırdığım ped

#10 Nuun.design, 5 Nisan 2020
    Son düzenleme: 5 Nisan 2020
  11. Onr9

Onr9
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    38
    Cok güzel olmus güle güle kullanin. Ben diktim ve düzgün bi sekilde hem dikis hem deri yapistiricisiyla saglamlastirdim. Ancak hem sert oldu biraz hemde kulaklarda kasinti yapti. Sanirim islenirken kullanilan kimyasallarla alakasi var. Kulakligi sattim sennheiser momentum bt2 aldim. Bununda taci ve pedleri gercek deri. Bunda öyle sikintilar yok