Grado SR225 Kafaüstü Kulaklık İncelemesi

'Grado' forumunda YolGeZeR tarafından 28 Ocak 2007 tarihinde açılan konu

1. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,251
    Hasan'ın dediği gibi hm601'de ses yüksekliği problem olmamalı. İpod video'da bile son sese gelemiyordum ben ki hm601'de bir de yüksek kazanç şanşınız var. Dediğiniz gibi Sorun eko hocam hm601'in ekosu hem ses kalitesini çok fazla düşürüyor hem de sesi kısıyor. Hm601 karanlık arka planıyla sr225 için alacağınız en iyi 3-4 oynatıcıdan biridir. Bence kendinizi biraz ekosuz kullanmaya zorlayın bir süre sonra zaten ekoyu açmazsınız. Bol şans.

Collapse Signature Expand Signature
  2. witness

witness
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    88
    Grado rs1 dahi sansa cliple yeterli ses seviyesinde ses verebiliyordu.
    Belki başka bir sıkıntı mı olabilir acaba?

Gradolar genelde ses yüksekliğinden ziyade doğru frekans tepkisini yakalamak için iyi bir amfiye
    ihtiyac duyuyor. Üst seviye gradoları doğrudan macbook ile kullanan bir çok kullanıcı tanıyorum.

3. umtbra

umtbra
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    4
    4 gundur farkli cd lerden flat sekilde eq kapali olarak deniyorum. Eq kapaliyken fazlasiyla yeterli olduguna kanaat getirdim. Birkac parca haric max ses acamadim. Ama eq acikken gercekten yetmiyor ses.

4. yolgezer

yolgezer
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    150
    Ne yazık ki eski hesabıma "YolGeZeR "'e bir türlü ulaşamadım, neyse tekrar merhabalar. :)

5. Mustafa ALKAN

Mustafa ALKAN
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,603
    Kulaklık hakkında yorum yapılabilirmi?zaman geçti fikirler oturdu.

6. tsn141

tsn141
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,421
    Bu arada nereye yazayım bilemedim, GRADO nun kurucusu john Grado vefat etmiş yakın tarihte. Kendisini saygıyla anıyorum.

4 kişi bunu beğendi.
  7. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,434
    Joseph Grado esasında. John Grado onun oğlu ve şu anda şirketin başındaki kişi diye biliyorum.

Herkes bir kez olsun Grado denemeli çok ayrı bir zevk bence.

2 kişi bunu beğendi.
  8. HaypurTiryading

HaypurTiryading
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    225
    Kendi fiyat segmenti için her Grado'nun diğer markalardan daha yüksek telli enstrüman özellikle gitar başarımı var. Hatta dinlediklerim arasında gitar tınısına alternatifi olan kulaklık sayılı. Üst modeller için doğru bir masaüstü amfi + dac kombosu ile güzel bir amerikan soundu yakalanabilir. Ama grado özel bir alet, önce dinlenmeli sonra alınmalı. ;) Toparlarsam iyi match olmuş bir sistemde fiyatından fazla çalıyor.

9. erenn

erenn
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    486
    SR225 açık sesi ve gitar tonundaki doğallığı ile beni etkilemişti. Gradolar zaten özel kulaklıklar yapıyor bir arkadaşıma sr225 i yi dinlettiğimde hayatımda duyduğum en kötü ses demişti ama sonyinin bu ülkemizde satılan yoğun baslı kulaklığından kullanıyor ve onu çok seviyordu anlayacağınız herkeze hitap etmeyen çok özel bir kulaklık sr225