Grado SR60 Kafaüstü Kulaklık İncelemesi

'Grado' forumunda witness tarafından 28 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

1. delgren

delgren
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    219
    Evet yukarılarda yazmıştım ama bizzat dışarıda kullanmaya çalışan biri olarak yine söyleyeyim portatif kullanıma hiç uygun değiller. Kablo çok uzun ve çok kalın, pantolon cebine sığması çok zor. Dışarı oldukça ses veriyor, ses kısık dinlenince de dış gürültüler rahatsız ediyor.

2. utuman

utuman
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    70
    Ben de soğuk ve cansızlığı yüzünden portaproyu daha çok beğenmiştim grado sr60tan taa çok öncelerinde.Ses kalitesi olarak bence de sr60 önde ancak genel kullanım olarak (kullanışlılık,besleme ve portatiflik vs.) ben olsam portaproyu tercih ederdim.

3. sserkogss

sserkogss
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    654
    Su porta pro yu bir turlu deneyemedim yaw. Elinde olan varmi? Bir deneme surusunden sonra disarsi icin edinmek istiyorum. G2 de yatiyor :( zaten.

4. kof11s

kof11s
    Expand Collapse
    Guest

arkadaşlar ben de bu kulaklığı kullanıyorum çok da mennunum fakat sağ kısmındaki pad ve altındaki ''şey'' çıkıyor arada bir ;D sorunu nasıl çözebilirim? aklıma siyah bant ile bantlamak geldi sadece :b

5. pazac

pazac
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    29
    Grado'ların içine ulaşmak mümkün mü? Yani sökme imkanı var mı, sürücünün lehim kısmına ulaşmak için? Bilen varda yanıtlarsa sevinirim.

6. Fresk

Fresk
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    6
    Grado sr60 ı evde kullanıyorum çok memnunum ses renginden. Dışarıda cks90 ve ep630 kullanıyorum ama sr60 dan sonra ses rengi çok mat geliyor ikisininde. Bu grado sr60 a yakın ses veren bir iem tavsiyeniz varmı çok uçuk olmayan bir fiyata(200-400 tl)daha önce bu kulaklığı tecrübe etmiş arkadaşlar. Belki biraz cahilce bir soru olacak ama biri kulaküstü biri iem sonuçta...

7. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    540
    Evet mümkün. ta2mtf görürse cevaplar, görmezse PM atın :eek:k

Collapse Signature Expand Signature
  8. pazac

pazac
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    29
    'ta2mtf' kardeşimiz büyük bir nezaketle Grado demontajı hakkında değerli ipuçları verdi, kendisine
    teşekkürlerimi birde burdan sunuyorum, sağolsun.

9. kof11s

kof11s
    Expand Collapse
    Guest

SR60 için bakır kablo mu gümüş kablo mu tavsiye edersiniz? :angel:

10. The_Illusionist

The_Illusionist
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Bende Bilkom'dan Sr60i'mi almış bulunuyorum, pad olarak Hd414 düşündüm ama daha iyi bir pad tavsiyesinde bulunabilirseniz alabilirim. İncelemede Sr60 amfilere karşı hissiz denilmiş amfi almaya gerek görmedim ama önerileriniz olursa alabilirim amfi. Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

11. A Dying Wish

A Dying Wish
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    23
    Eski bir sr60 kullanıcısı olarak amfiye hiiç gerek olduğunu düşünmüyorum.

12. wakinyan

wakinyan
    Expand Collapse
    Guest

Burada okuduklarım kadarıyla cevaplamam gerekirse, bu forumda hd414 harici bir öneri dahi hatırlamıyorum ben.

13. The_Illusionist

The_Illusionist
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    [quote author=A Dying Wish link=topic=1365.msg52654#msg52654 date=1336818943]
    Eski bir sr60 kullanıcısı olarak amfiye hiiç gerek olduğunu düşünmüyorum.
    [/quote]

Cevaplarınız için teşekkür ederim. Hd414 padi alıyorum.

14. A Dying Wish

A Dying Wish
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    23
    414 pad zorunlu değil bana göre.Kendi pad'leri de ortaları delinerek seste iyileşme sağlanıyor aslında.414 padlerine daha rahat diyende var ama bence orj.pad'ler daha rahat

15. samircakir

samircakir
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Konuyu bir hayli hortlatmış olucam ama bu kadar detaylı sr60 incelemesi başka bulamadım.

Bildiğiniz gibi sr60e diye bir model daha çıktı söylendiğine göre driver değişmiş ve kulak kabin genişliği nerdeyse yarı yarıya artmış resimlerini gördüm.

Sr60e ile sr80e arasında kaldım. Müzikte detaylara çok önem veriyorum sahne genişliği tınılar kristal berraklığında olsun istiyorum. Ksc75 kullanıyorum vaslar dolgun değil ama tınılar harika geliyor.

Deep house dinliyorum genelde onun dışında klasik müzikteki o akustik ve enstruman seslerinedw bayılıyorum ayrı bi dünya.

Sizce sr60e mi sr80emi almalıyım çok fark varmı aralarında. Bas konusundada koss ksc75'ten daha az değildir herhalde. Bir jvc s400 kadarda olduğunu sanmıyorum ama.

İyi gorumlar dilerim.

16. Hanamichi

Hanamichi
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,539
    Gradonun ses karakteri genelde rock muzik icin uygun ve acik yapida oldugu icin yeterince bas yogunlugu bulamayabilirsiniz . Buldunuz diyelim bu seferde acik yapidaki ses karakteri parlak gelebilir ama belkide duydugunuz sesi seversiniz. Kapali yapidaki ve koyu karakterdeki bir kulaklik bas konusunda daha iyi secim olabilir. Ben gradolari genelde rock ve akustik muzik turleri icin daha uygun buluyorum
    Gitar sesini seviyorsaniz grado muhakkak ugramaniz gereken bir durak , deephouse icinde ikinci bir kulaklik alabilirsiniz. Iki zit karakterdeki kulaklik dinlediginiz turler icin daha iyi sonuc verebilir

2 kişi bunu beğendi.
  17. samircakir

samircakir
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Cevabınız için öncelikle teşekkürler. Bildiğiniz gibi koss ksc75 te açık tip bir kulaklık en azından ben öyle biliyorum.

Ksc75in ses karakteristiğini çok seven biri olarak grado sr60e beni pişman edermi yoksa daha iyi bir ses akustik ilemi karşılaşırım.

Sr80e nin sr60a göre baslarının daha iyi olduğu söyleniyor bu doğrumu yoksa çok bir fark anlamammı acaba ? Ona göre bir karar vermek istiyorum.

Teşekkür ederim.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

18. Hanamichi

Hanamichi
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,539
    Sr80i dinlemedim ama sr60 a gore daha fazla bas oldugunu okudum. Ikisinde de duyacaginiz ses sizi pisman etmez bir gelisme olur . Sr 80ini dinlemedigim icin hakkinda yorum yaoamiyorum ikisinide dinleyen biri daha net cevap verecektir ama bence gradolar kesinlikle f/p urunleri.

19. samircakir

samircakir
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Aslına bakarsanız fiyatları biraz yüksek ancak müzik işi acayip bir şey kendime karşı koyamıyorum :)

Koss ksc75, koss portapro, jvc s400

Vmoda vibe, shure se215, audio technica cks99 kullandım cks99, ksc75 ve s400 hala elimde. Aldıkça insan daha iyisini istiyor.

Ayrıca sandisk sansa clip+ ve laptopta usb dahili anfili asus xonar u3 ses kartı kullanıyorum. Özellikle asus ile s400 şaha kalktı.
    Grado'laroda raharlıkla kaldırır diye düşünüyorum 32-64 ohm kulaklık sürülebiliyor.

Bu aralar grado ile yatıp grado ile kalkıyorum. Bakalım sonumuz ne olacak.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

20. samircakir

samircakir
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    yokmu bi tavsiye arkadaşlar. Bu gün elmasepetini aradım sr60e ellerinde olduğunu ancak kesin satın alırsam deneme imkanım olabileceğini söylediler. Tamam sahne detay grado çok iyi deniyor ancak baslar çokmu kötü gerçekten bir ksc75 kadar bile yokmu yada bi tık dahamı iyi.

Kullanan arkadaşların yorumları önemli bu kısımda, sr80e de 60 a göre baslar dahamı iyi tavsiyeniz ne olur. Hala beklemedeyim.