Grado sr80e İncelemesi

'Grado' forumunda Jozy tarafından 26 Ocak 2015 tarihinde açılan konu

1. Jozy

Jozy
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    42
    Öncelikle belirtmek isterim, kulaklıklar ve ses konusunda bilgim yok fazla sadece yorumlara bakarak 2 gün önce aldım kulaklığı daha Burn in olmadı. Daha önce kısa bir süre Marshall Minör kullandım sonra onu abim alınca sadece s4 kulaklığı ile kullanıyordum. Yani bu benim ilk kulak üstü ve iyi denebilecek kulaklığım ona göre değerlendirdim.

Kutudan başlıyorum kutu sade, içinden sanırım 60. yıla özel bir yazı çıkıyor. Kutunun altında elmasepeti.com'un garanti belgesi yapıştırılmış. Ayrıca 6.3 mm giriş için çevirici de çıktı.

Kaynak olarak Telefon ( Rootlu Galaxy s4) ve Neutron Player kullanıyorum. Herhangi bir amfi veya başka bir şey kullanmadım.

Ben Tasarımını sevdim zaten evde kullandığım için bir sorun yok. Kablosu çok kalın geldi ve bazı yerlerde ufak ezikler var. Kablonun "y" şeklinde ayrıldığı yer bana sağlam pek gibi gelmedi.

Kulaklığı ilk taktığımda dikkatimi çeken rahatlığı oldu. Çünkü yorumlarda çoğu insan Grado'nun konforsuz padlerinden yakınıyor. Saatlerce kullanmama rağmen terleme ve herhangi bir rahatsız vermedi rahat yani.

Ses: Ben çoğunlukla progresif metal ve rock türleri dinliyorum ama klasik ve caz da dinliyorum.

Ses konusunda ilk dikkatimi çeken basslar oldu yerli yerinde olması gereken yerde derinlik katan basslar var. Tizleri ve midleri boğmuyor. Her enstürman ayırt ediliyor ( Burn in olmadı daha)

Daha önce kulakiçi kulaklığımda duymadığım detayları duydum bazı parçalarda ve mutlu etti beni :)

Sahne geniş değil ama temiz ses ve ayrıntı var.

Sorunuz varsa yardımcı olmaya çalışırım şimdilik bu kadar.

Sonuç olarak özellikle Rock/metal dinleyicilerine tavsiye ederim. Tizler tırmalamıyor çünkü sanırım e serisiyle bass sorununu aşmışlar ve biraz koyuluk var kulaklıkta olması gerektiği gibi. Belki Burn in olunca bir değişiklik olursa yazarım :)

Edit: Evet kesinlikle daha da iyi oldu, f/p olarak tereddüt etmeden almanızı tavsiye ederim

#1 Jozy, 26 Ocak 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 18 Şubat 2015
    4 kişi bunu beğendi.
  2. prostheticwhim

prostheticwhim
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    641
    Referans olarak daha önce kullandığınız kulaklıkları yazabilir misiniz? Fikir oluştururken, aralarında kullandığımız varsa, çok iyi oluyor.

Collapse Signature Expand Signature
  3. Jozy

Jozy
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    42
    Yazdım hocam, Grado benim ilk kulaklığım sayılır. Teşekkürler.

#3 Jozy, 26 Ocak 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 26 Ocak 2015
  4. Mustafa ALKAN

Mustafa ALKAN
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,590
    En iyi 100 dolar altı açık tip rock kulaklığı deniyor denemek lazım..

2 kişi bunu beğendi.
  5. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,202
    Herkes Grado denemeli mutlaka bir gün :)

Bu aletin fiyat/performans oranı kesinlikle olağanüstü. Çok başka yerlerde. O fiyata verdiği sese pek inanasım gelmemişti.

2 kişi bunu beğendi.
  6. Mustafa ALKAN

Mustafa ALKAN
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,590
    İlk kafaüstü kulaklığım sr60 olmuştu. Açıkçası henüz birşeyler bilmediğim için bana çok garip gelmişti. Nedense hiç beğenmemiş ve hemen satmıştım. Aradan uzun zaman geçti biraz bilinç kazandım. Şimdi 80 veya 225 denemek istiyorum. Ne dersiniz? :)

2 kişi bunu beğendi.
  7. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,247
    En son kulağında Mdr-1r görmüştüm yanlış hatırlamıyorsam. Rahat batıyorsa alabilirsin bence.

@Jozy Elinize sağlık.

4 kişi bunu beğendi.
  8. Mustafa ALKAN

Mustafa ALKAN
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,590
    Rahat battı sattım onu :) :) şimdi her an yeni birşeyler alabilirim sennheiser urbanite xl ,momentum over ear gibi talihliler var sırada . Ha birde x5 düşünüyorum.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 11 Şubat 2015, İlk mesaj zamanı 11 Şubat 2015 ---
    Sende gittin ne aldın zalım :)

2 kişi bunu beğendi.