Graham slee solo uld günlüğü

'Amfi, DAC ve Ekipman İncelemeleri' forumunda yigitboylu tarafından 26 Mart 2019 tarihinde açılan konu

1. yigitboylu

yigitboylu
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    64
    300ohm Sennheiser Hd6xx over Ear kulaklığım için amfi arayışımı bugün itibarıyla Gs solo uld amfiyle sonuçlandırmış bulunuyorum.
    Tavsiye edilen 600 saatlik bir burn in süresi var. Tabii ki bunu beklemeden dinlemeye başladım. Cihazın kutusunu açtığımda yine hayal kırıklığı olacak düşüncesi yükselmeye başladı. İnternette ki nadir yorumlar ne kadar iyi olsa da bazen yanıltıcı olabiliyor. Yazılanlara göre gs solo amfi Sennheiser tanıtımlarında kullanılıyormuş. 600 ohmda 32mw gibi nispeten düşük spekleri var. Cihazın yanında, düşük modellerde opsiyonel olan psu1 güç adaptörü standart geliyor. Amfi bir karış boyunda küçük ama yakışıklı derli toplu bir cihaz. Adaptörü de yarısından büyük ebatlarda.
    Gelelim ilk günkü dinleti yorumlarına ;
    Amfiyi hidizs ap100 DAP ın 1voltluk aux çıkışına bağladığımda ses maksimumda iken rahatsız edici seviyeye ulaşamadı ama gayet dinlenebilir seviyelerde idi. 2volt çıkışlı bykoz dac ıma bağladığımda ise olması gerektiği gibi gayet yüksek bir ses seviyesine distorsiyonsuz çıkabildiğini gördüm. İlk bir saat ile sonraki 5 saat arasında gözle görülür şekilde seste değişim oldu. Transparan lik ve havadarlık keyif verici seviyelere geldi. Tizler en baştan beri alışık olduğumdan daha keyifli ama belki biraz harsh diye tabir edilen şekilde tırmalayıcı. Gövdeli çalma durumu gün sonunda jds objective 2 amfime göre bariz 2 adım önde. Baslar henüz 10 numara olmasa da ümit vadediyor. Lambalı larda fazla yumuşayıp şişmesinden korktuğum için solid state tercih etmiştim. Tercihim beni pişman etmedi. Midlerde şimdilik bir numara göremedim. Sanki bir tık Yetersiz gibi. Umarım burnin tamamlandıkça iyileşir. Genel olarak en hoşuma giden kısım clarity yani netlik. Eski cihazlarıma göre bariz açık ferah ve detaylı çalıyor. Şimdilik benden bu kadar.

mfya, Mikrobiyolog, xxyx ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  2. thejustice

thejustice
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    42
    hayırlı olsun @yigitboylu burn in sonrası yorumları şimdiden merak etmeye başladım.

Collapse Signature Expand Signature
    yigitboylu bunu beğendi.
  3. yigitboylu

yigitboylu
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    64
    20 günlük kullanımın ardından sistemimin uyum ve uyumsuzluklarını tespit etmeye başladım. Usb ve rca kabloların yarattığı farkları deneyimledim. Usb kablo değişikliği hiç beklemediğim bir değişim yarattı. Stok kablodan Audioquest Forest a geçtiğimde sivri tizleri törpüledi, basları güçlendirdi. Ara sıra karşılaştığım çıtırtılar yok oldu. Benzer bir şekilde gümüş ağırlıklı bir rca kablo ile bakır rca kablonun farklarını rahatlıkla duyabiliyorum. Gümüşte sahne ve tiz detayı önde iken bakır da baslar ve gövde öne çıkıyor. Bu da aklıma şu soruyu getiriyor. Ne kadar üst seviye bir rca kablo veya usb kabloyu sistemim değerlendirebilir. Usb konusunda en büyük değişimi stok kablodan bir üst seviyeye geçince yaşayacağımı tahmin ediyorum ama ötesi ne kadar fark yaratır bilemiyorum. Denemeden hiçbirşey den emin olmamak lazım.

coolblue ve Mikrobiyolog bunu beğendi.
  4. yigitboylu

yigitboylu
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    64
    Artık gümüş rca ile de tizler rahatsız edici gelmiyor. Sanırım burn in de bir seviyeyi aştık. Hiç lambalı amfi dinlemediğim için karşılaştırma yapamayacağım ama gs solo nun kulaklığı kontrol kabiliyeti üst seviyede. Baslar net vuruyor. Fakat sanırım fazla transparan ki kötü kayıtlar rahatlıkla ayırt ediliyor. Bir süredir bazı parçalarda baslar niye diğer frekansları gölgeliyor diye araştırıyordum ki net olarak şimdi bunu söyleyebiliyorum. Nos dac ım da d30 a göre daha yüksek ses seviyesi sağlıyor(optik bağlantı) . Artı olarak ses seviyesi yüksekliğinden mi yoksa filtre bulundurmayan bir dac olduğundanmıdır bir tık daha canlı çalıyor. D30 un avantajı dsd kabiliyeti.
    Hd6xx ile saat 9 yönünde keyifli dinleme seviyesine ulaşabiliyor ve duyabileceğim maksimum detayı duyabiliyorum. Bir sistemde düşük seste detay alabilmek kolay değildir. Gs ve hd6xx bunu büyük oranda başarabiliyor. Saat 12 yönünde ise ses seviyesi rahatsızlık vermeye başlıyor fakat bunu tonlamayı bozmadan yapıyor. Şimdi iyileştirmek istediğim tek konu enstrüman ayrımı ve çözünürlük (ikisi farklı şeyler mi onu da bilmiyorum ya) Sanırım en büyük etken dac sonrasında ara kablolar. Bu konuda tecrübe ve yorumlarınızı halen bekliyorum.

coolblue bunu beğendi.