Harici ses kartı tavsiyesi

'Diğer Ekipman' forumunda C73 tarafından 24 Mayıs 2020 tarihinde açılan konu

1. C73

C73
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    54
    Herkesin bayramını kutlarım. Kuzenime küçük çaplı bir streo sistem yaptık. Laptobu anfi bağlamak için düşündüm harici bir ses kartı. Araştırdım.Dragonfly black var. 100 usd fiyat çok geldi. İş görecek daha uygun fiyatlı bir ses kartı düşündüm. Asus xonar u3 dikkatimi çekti. Bu kulaklık için mi yoksa anfiye de bağlanır mı? Görüşleriniz nedir? Ne tavsiye edersiniz?Teşekkürler.

https://www.asus.com/tr/Sound-Cards/Xonar_U3/

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2. C73

C73
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    54
    Aklıma sonradan geldi. Tabi başka çözüm var. Raspberry
    Pi2-3 ve Boss dac benim kafam hiç basmıyor bu işlere. Hoş bu kurla 1000TL üstü fiyat çıkar. Rami adaptörü vs.

3. MehmetB

MehmetB
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    571
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 24 Mayıs 2020 ---
    Sevgili dostum, bu işler maalesef çok küçük paralara hayata geçirilemiyor. Dolayısıyla ben sizin yerinizde olsam ; ( Dragonfly 'ı bilemiyorum o konuda bir yorum yapamam ) Focusrite , Steinberg , E-Mu gibi bir markanın , ikinci el USB bir ses kartına bakardım.

Collapse Signature Expand Signature
    C73 bunu beğendi.
  4. C73

C73
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    54
    Selam, idareten ses kartı iş görür mü diye düşündüm. Ses kartı hiç tecrübe etmedim. Yoksa 200-250 usd harcamadan düzgün ses almak mümkün değil, farkındayım. Ben tv için vdac müzik için ifi idsd bl kullanıyorum. Sevgili dostum bu anlamda toy değilim. 10 yıldır sistem sahibiyim. Harici ses kartı kullanmadım PC’de.Asus ilgili Rca girişe takılan çevirici kablo ile çalışacağını buldum. Amfi ses kartının gürültüsünü güçlendirir bilgisine ulaştım.

#4 C73, 24 Mayıs 2020
    Son düzenleme: 25 Mayıs 2020
  5. C73

C73
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    54
    Selamlar, araştırmanın sonucu 3 dac buldum. https://m.tr.aliexpress.com/item/32259251491.html
    ve küçük kardeşi x3 daha uygun ama x6 modeli öneriliyor. Made in prc. CD kalite yeter derseniz. Coax, optik, usb girişleri var. Aynı zamanda kulaklık amfisi olarak kullanılabiliyor. Dıştan güç alıyor. Değiştirsen daha iyi olur deniliyor. PC USB giriş yada CD çalar sesi daha iyi almak için kullanılabileceğini düşündüm. Bütçeyi artırırsanız. https://www.schiit-europe.com/index.php/producten/magni-heresy-headphone-amp-and-preamp.html
    Belki düşük bütçeyede dac arayışı içinde olan eli leyim tutamayan benim gibi vardır diye yazdım. Herkese keyifli dinletiler.

6. fortress34

fortress34
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    846
    Linkini verdiğiniz Schiit’in DAC özelliği yok, kulaklık amfisi ve pre-amfi o, bilginize..

7. burakk

burakk
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    8
    satılık bölümünde audioengin d1 var bende kullanıyorum gayet güzel cok yuksek ohm kulaklık kullanmadıgınız zaman cok rahat ısınızı gorur

8. PehliOne

PehliOne
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    133
    Hocam bence çok ince elemeyin, bu sitenin yada sahibinden de falan 2.el güzel bir ürün bulursanız(dragonfly red/black/me2,mojo, audioengine d1, jdslabs,) falan alın geçin.

Yoksa bu $ ve vergiler ile sıfır isterseniz bütçeyi min 2-3k tutmanız lazım yada en dandik ürüne bile dünya para verebilirsiniz.

9. C73

C73
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    54
    Selamlar, belirttiğim gibi kuzen bir streo sistemi yaptık. Bütçe dahilinde. Jbl atx20 hoparlör aldık. Geçen yıl aldığı pioneer satışa koydu. Anfi vardı geçen yıldan. Ben dedim idareten dac yap diye. Ekipman konusunda yönlendiren benim. Hata lüksüm yok. Son karar almış olmak için dac almayacak. Yeni söyledi.CD player idare edecek.İfi dinledi bende. Bütçe toparlayınca. Düzgün bir dac alacak.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi[​IMG]

#9 C73, 27 Mayıs 2020
    Son düzenleme: 27 Mayıs 2020
  10. SalihArslann

SalihArslann
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,394
  11. MehmetB

MehmetB
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    571
    onurdogan4 ve SalihArslann bunu beğendi.
  12. SalihArslann

SalihArslann
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,394
    Peki bu fiyatlarda sizin önerdiğiniz bir harici ses kartı var mı?

13. MehmetB

MehmetB
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    571
    Bu fiyat segmentinde benim önerebileceğim bir ses kartı maalesef bulunmuyor.

14. yigitboylu

yigitboylu
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    165
    Daha düşük fiyatlı bir ürün laptop standart çıkışından daha iyi sonuç vermeyecektir. Almayın daha iyi

15. ilkercom

ilkercom
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    568
    100 dolar altına alabileceğiniz sıfır dac yok. 2. el olarak da m-audio veya presonus gibi home studio cihazları deneyin. Emu 0404 kullanıyorum uyguna bulursanız tavsiye ederim.