he5se

'Hifiman (Head Direct)' forumunda theoldman tarafından 6 Mart 2020 tarihinde açılan konu

1. theoldman

theoldman
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    454
    [​IMG][​IMG]

Malumunuz bir suredir elimde olan He5se karakter olarak epey suredir son halini aldi, artik yorum yapabilirim. Aslinda karakterin kisa surede oturmasi beni cok sasirtti. He400i cok daha uzun surmustu. Malesef balanced kablom olmadigi icin standart kablosu ve stok padler ile olacak yorumum. Elimdeki Topping DX7s amfi/dac' in bana en organik gelen 7 numarali filtresi ile kullaniyorum. empedans dusuk gozukse de bildiginiz uzere plannar kulakliklar zor suruluyor. Ev icinde laptop ve telefonla da yeterince yuksek ses aliyorum ancak 100 dolarlik bir kulaklik gibi caliyor. Surmek deyimini ses yuksekligi olarak dusunuyorsaniz evde dinlenir ancak o zaman bu kulakliga gerek var mi tartisilir.

hifiman in bu tasarimini hic sevmedigimi soyleyebilirim. Kuplari tutacak olan metal kisim hareketsiz. Bu konfora etki etmiyor (cok konforlu ve hafif) ancak bir kac santim hareket iyi olurdu bir onceki seri modeller gibi. Iscilik bu seviyedeki bir kulaklik icin orta kalite bile denemez. Plastik yerler hareket ediyor, bandi uzatmaya yarayan noktadaki metaller cok siki, ayarlarken boyalari sokulebiliyor. genel anlamda kirilgan oldugu icin ayar yaparken de tedirginlik olusuyor. Cikan stok kablo epey siradan, kotu bir kablo. Belli ki degistirilsin, belki de Balanced kablo alinsin diye verilmis ancak henuz gecemedim o kisma. Bir diger sorun ise hifiman musteri memnuniyeti ile alakali, her modelini alirken goz onunde buluindurmak gerekir. Ilk aldigim model arizali idi, hifiman Canada' da bu kulaklik icin destekleri olmadigini, aldigim yer ile gorusmemi istedi. Neyse ki Amerika' dan almistim, musteri memnuniyetine fazlaca onem veriyorlar 1 hafta icinde yenisi elime ulasti. Yine de kirilganlik hissi var dedigim gibi.

He5se, yine hifiman skalasinda bulunan Ananda ve He1000 v2den karakter anlaminda farklilasiyor. Ananda epey flat He1000 ise bass agirlikli ancak He5se zevkli sunumu ile one cikiyor. Denedigim pek cok kulaklik arasinda en guzel mid sunan modellerden biri. Bass yahut Flat ariyorsaniz digerlerine bakmakta fayda var ancak bu sicacik midleri kaybetmek anlamina geliyor. Anandaya kiyasla basslar epey guclu, yine de bass kulakligi degil kesinlikle. punchy degil de arkayi dolduran, hafifce yayilan basslari var diyebilirim. Tizler ise alisik degilseniz epey parlak geliyor ama beyerdynamic veya he400i gibi patlayan tizler degil, sadece flat sunumun uzerinde. Ses skalasinin geneli uzerinde kontrolu cok iyi ve cok hizli, iyi beslendiginde kontrolu hic bir noktada kaybetmiyor. Sahneye biraz yakin oturdugumu hissediyorum ancak yanlara dogru genislik muazzam. Bu sahneye yakinlik bazen iyi bazen kotu, bazi eserlerde sicak midlerinin ve dogal sunumunun etkisiyle sanatciyla dizdizeymissiniz hissi veriyor ancak bazen de enstrumanlarin ortasinda kalabiliyorsunuz.

Son olarak tasarimsal ve iscilik olumsuzluklarina ragmen ses karakteri, sunumu, detayi ve heyecanlandirici midleriyle olumsuzluklarin ustesinden geliyor. Cogunlukla elim buna gidiyor muzik dinlerken, vazgecilmez oldu.

Collapse Signature Expand Signature
    #1 theoldman, 6 Mart 2020
    Son düzenleme: 6 Mart 2020
    ozzy, aybarsy, Bybreak ve 12 kişi daha bunu beğendi.