HEGEL HD-2 USB DAC

'Marka Bazında Haber ve Sorunlar' forumunda zaquda tarafından 5 Mart 2019 tarihinde açılan konu

1. zaquda

zaquda
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    15
    Dostlar merhaba;
    Şu an evimde Audioengine 5 ile beraber Fiio Q1 dac kullanmaktayım. Dac ı değiştirmek ve yerine Hegel HD-2 Dac almak niyetindeyim. Siz ne dersiniz. Arasında gözle görünür bir fark hisseder miyim? Değerli yorumlarınızı öğrenmek isterim.
    Selamlar.

2. yigitboylu

yigitboylu
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    32
    Hegel ses kalitesiyle ün yapmış iyi bir marka. HD2 de fiyatına göre beğenilen bir ürün, q1 de aynı şekilde. Fakat ben sizin yerinizde olsam biraz daha bütçe ayarlayıp daha ciddi, ileriye yönelik bir cihaz alırdım.
    Farkı hissedip hissedemeyeceğiniz sorusuna kimse cevap veremez vermemeli, çünkü kulağınızı, beyin algı mekanizmanızı, evinizin akustiğini, zevkinizi kimse tahmin edemez.

3. zaquda

zaquda
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    15
    Tabii ki gönül ister ki Hegel H80 alalım ama şimdilik bütçe buna müsait :) . Zaten bu cihazı pc için istiyorum. Kule hoparlörlerim için daha sonra bir cihaz seçeceğim.

4. yigitboylu

yigitboylu
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    32
    Ne yaptınız aldınız mı hd 2 yi

5. zaquda

zaquda
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    15
    Henüz alamadım. işlerim yoğun şu sıralar. Bi kafamı kaldırabilsem hemen alıcam. Zaten haber veririm muhakkak alınca :D deneyimlerimi paylaşırım. Audioengine ler de bi sıkıntı var. o canımı sıktı. Hoparlörlerden biri sürekli cızırdıyor, ses olsun olmasın. volume kısınca cızırtı da azalıyor. servise göndereceğim onunla bile ilgilenemedim.