Hi Sound Audio Crystal İnceleme

'Hi Sound Audio' forumunda ozzy tarafından 31 Mart 2012 tarihinde açılan konu

1. ozzy

ozzy
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    23
    Arkadaşlar öncelikle bu konularda fazla tecrübem olmadığını peşinen söyleyerek olası hatalarım için affımı diliyorum.

Fotoğraf makinem şu an bende olmadığı için temsili fotoğrafları koyuyorum. İleride güncelleyeceğim. Fotoğraflar:

Ürün pazartesi elimdeydi, Hi Sound Audio'dan Jack bana 100 saat burn in'den sonra daha randıman vereceğini söyledi. Şu an 20 saat civarı burn in'de kaldı. Şimdiden izlenimlerimi sizlerle paylaşmak, ileride de ilaveler yapmak istiyorum.

Öncelikle özelliklerini yazıyorum:

Driver units 7mm
    Rated impedance 16Ω
    Sensitivity 108dB
    Frequency 17KHZ-23KHZ
    Channel Balance ≤128dB (at1KHz)
    Cord length 124cm

Kutu içeriğinde 12 adet muhtelif cins ve ebatta uç, bir adet askı tarzı bir aparat. Bir tane kart(?) ve Çince yazıların olduğu bir kağıt :b Garanti Belgesi olduğunu zannediyorum ;D

Genel yapı:

Daha önce Creative Ep-630, J-Jays, Sony Mdrnc33 ve kısa bir süre de Shure Se420 kullandım. Örneğin şu an elimde olan Sony'ye göre kablo daha ince ve onun kadar yumuşak değil. Üzerinde gelen uçta kulağıma tam oturmasına rağmen biraz rahatsız etti açıkçası. Sony'nin ucu tam uydu ve şu an onunla kullanıyorum. Diğer hiç bir ucu denemedim. Unutmadan kulaklığın ufacık oluşunun rahatlığı fena halde hissediliyor. Rahat bir uçla kulağınızda resmen unutuyorsunuz. İzolasyonu için de normal diyeyim. Şarkı geçişlerinde dış sesler belli ölçüde duyulabiliyor.

Ekleme: Mikrofonik etki özellikle yürürken rahatsız edici düzeyde. Ancak klips gibi olan apartla sabitlenirse sıkıntı kalmıyor.

Ses kalitesi:

İşte en zorlandığım kısım bu :( Daha önce kullandığım kulaklıkları yazdım arkadaşlar. Ve kıyaslamamı da buna göre yapacağımı tekrar tekrar belirteyim. Kulaklığı ilk taktığımda bir iem'den beklemediğim bir sahneyle karşılaştım. I-Grado'yu mükemmel bulan ben Hp1000'i ilk dinlediğimde, vay arkadaş, demek sahne dedikleri böyle bir şey dedirtmişti. Bu kulaklıkta iem'ler de bana bunu yaşattı. Sahnesi iyi ve ayrıntıları belirgin bir kulaklık. Özellikle 20 saat burn in'den sonra dinliyorum ve tiz, mid ve bas olarak hiçbiri diğerini boğmayan, oldukça dengeli bir kulaklık olduğunu görüyorum. Baslar kendini hissettiriyor, vokaller tatminkar, tizler ayrıntılı. Yalnız tiz seslerde, bateri zil sesleri ve gitarın bazı tonları gibi cızırtı mı desem, patlama mı tam isimlendiremediğim bir olay var. Belki Jack'in de dediği gibi 100 saat burn in'i beklemeliyim. Zamanla eklerim zaten değişiklikleri.

Ayrıca amfiye tepkisini de olumlu buldum. Sahne belirginleşiyor, Enstrümanlar daha iyi ayırdediliyor.

Sonuç olarak; dışarıda veya otobüste müzik dinlerken dahi i-grado'yu kullanıyordum ancak artık kullanabileceğim bir kulaklığa sahibim. Gayet eğlenceli ve ses kalitesi olarakta beni memnun bırakan bir kulaklık.

Kaynak ve müzikler:

Rocoo P'ye tam olarak alışamadığım için tecrübeli olduğum Nwz-A845' i kullandım. Little dot mk I'i yalnızca amfiye olan tepkisini merak ettiğim için denedim.

Müzik olarakta:

Anathema - Flying (Akustik Versiyon)
    Anathema - Transacoustic
    Green Carnation - Alone
    Orphaned Land - Building the Ark
    Madonna - Celebration
    Vivaldi - The Winter
    Nicos - Tzivaeri
    Astral Projection - Searching for Ufos
    Corelli - Violin Sonata in D Minor
    Rodrigo Y Gabriela - Tamacun
    Death - The Philosopher :evil

Vakit ayırıp okuyan herkese teşekkür ederim.

Collapse Signature Expand Signature
    #1 ozzy, 31 Mart 2012
    Moderatör tarafından düzenlendi: 20 Nisan 2014
  2. Siyah Nur

Siyah Nur
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    70
    Elinize sağlık, güzel bir inceleme. Çok merak ettiğim bir kulaklığı da öğrenmiş oldum. :)

3. Engin

Engin
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    1,791
    Elinize sağlık:)

4. ozzy

ozzy
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    23
    Tesekkur ederim arkadaslar, az da olsa bir fikir verdiysem ne mutlu bana.

5. selim

selim
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    13
    Selamlar,

Elinize sağlık güzel inceleme olmuş. Playlistiniz de ayrı güzel. :)

Aşağıdaki kısmı okuyunca dayanamadım. Tabi tüm şarkılarda da aynı şey varsa bilemem ama Mabool albümünün tizleri sorunlu. Hatta çok sevmeme rağmen bazen dinleyemiyorum. Kayıttan kaynaklandıgını düşünüyorum. Yeni albümün hem kendisi hem de kayıt kalitesi bayagı güzel ama dinlemediyseniz tavsiye ederim.

6. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    625
    Elinize sağlık :eek:k

7. ozzy

ozzy
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    23
    @ Selim Hocam, oncelikle tesekkur ederim. Mabool basucu albumumdur, bende ape formatinda kaydi var, ve hp1000 le dinlerken rahatsiz olmuyorum aslinda. dedigim gibi ekipman olarakta, muzik kulagi olarakta cok iddiali olmadigim icin hakli oldugunuzu dusunuyorum. Son albumu de dinledim ama Mabool kadar sevemedim.
    Bahsettigim soruna gelince de onu asil alone' da yogun halde hissettim. Celebration'da da bazi efektlerde hissediliyor. Tekrardan farkli sarkilarda denedim. Lake of tears - so fell autumn rain, metallica - whiskey in the jar, the memory remains, infected mushroom - artillery, kai tracid - trance and acid gibi. Hepsinde degil ama bazi kayitlarda hala var. Tizlerin daha baskin oldugu kayitlarda sanirim. Ama cokta rahatsiz edici boyutta degil.
    Son olarak Lorena mckennitt - skellig' i dinliyorum, cok keyifli. Enstruman ayrimi, sahnesi, vokalin netligi cok iyi. Henuz alisamamis olmama ragmen dinledikce daha da seviyorum kulakligi.
    @ Hasan Hocam tesekkurler.

8. selim

selim
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    13
    Anlıyorum. Ben de benzer bir sorunu 4-5 sene önce super fi 3lerle yaşamıştım onu anımsadım. CDden kendi riplediğim kayıtta bile tizler sanki distorsiyona giriyor gibiydi. Kulaklıgın detay seviyesi arttıkça albümün kayıdındaki en ufak sıkıntılar bile kulaga batabiliyor. IEMlerde bu daha çok geçerli o yüzden öyle bir şey olabilir sizinki de. Özellikle metal albümlerinde kayıt kalitesi bazen çok kötü olabiliyor. Çok rahatsız edici değilse burn-inden sonra belki daha az duyulur, dediğiniz gibi. Güle güle kullanın tekrar. :)

9. ozzy

ozzy
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    23
    Tesekkur ederim hocam. Bahsettigim sorunu siz daha iyi ifade etmissiniz:) Rocco P ile B&W - Very Audiophile New
    Recordings albumunu dinliyorum su an, flac formatinda. Cok rahatsiz etmeyecek sekilde sorun hala mevcut. 100 saati doldurayim, degisiklikleri yazacagim bakalim.

10. ta2mtf

ta2mtf
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    15
    Oguzhan eline saglik super olmus.

11. ozzy

ozzy
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    23
    Tesekkur ederim Umut Abi:) Sizin yonlendirmeleriniz olmasa sahip olamayacaktim bu ikiliye.

12. A Dying Wish

A Dying Wish
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    23
    Kulaklığın kablosu değişebiliyor mu acaba?

13. ozzy

ozzy
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    23
    Kulakligin kablosu degismiyor hocam.