hiby r6 pro balance cıkısı sorunu

'Müzik Çalarlar Genel' forumunda Aspohades tarafından 11 Ocak 2020 tarihinde açılan konu

1. Aspohades

Aspohades
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    cihaz ile birlikte gelen cayin marka 4.4 mm den 2.5 mm e cevirici mevcut balanslı 2.5 mm bi kablo ile bgvp dm6 kulaklıktan deneme yaptıgımda kulaklıgın bi tarafından hic bir sekilde ses alamıyorum
    acaba sorun cihaz balans kablosu yada ceviricidemi bi ekipman uyumsuzlugumu yasıyorum yada yapmam gereken bi ayarmı var bilemedim
    not: 2.5 mm kabloyu ikinci el olarak aldım kulaklık ile birlikte geldi sorunlu olup olmadıgından emin degilim satan arkadas herhangi bi sorun olmadıgını söylemşti kulaklıkla birlikte arkadasın verdigi orjinal 3.5 mm balanslı kablosu ve kulaklıklar sorunsuz calısıyor normal cıkışta. Dap ve ceviriciyi amazon uzerinden aldım
    4.4 mm cıkışlı balanslı kablolar mevcut onlardan alsam sorunu cözebilirmiyim
    forumda yeniyim konuyu yanlış yerede acmış olabilirim kusuruma bakmayın
    başka bir ekipman ve yeterli bilgim olmadıgı icin yardımlarınızı beklıyorum arkadaslar

2. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,244
    2.5mm'den 3.5mm'e çevirici var mı elinizde?

Collapse Signature Expand Signature
  3. Aspohades

Aspohades
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    malesef yok diger 3.5mm kulaklık ve kabloları deneyemedim

4. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,244
    2.5mm çıkışı olan bir cihazınız var mı?

5. Aspohades

Aspohades
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    oda yok malesef anlasılan sorunun tam olarak ne oldugunu anlamam icin 3.5 mm ceviriciye ihtiyacım var
    hocam cihazın balance cıkısında bi sorun olabilirmi sizce varsa sayet yurtdısından aldıgım için garantiden faydalanamıyormuyum
    su liknlerdeki ürünler işimi görürmü
    https://www.amazon.com/gp/product/B07DW7N8F6/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A1WRDNWO5ZTILH&psc=1
    https://www.amazon.com/Balanced-Fem...jbGlja1JlZGlyZWN0JmRvTm90TG9nQ2xpY2s9dHJ1ZQ==
    bu kablolardaki 16 core 8 core olayı nedir kısaca bilgi verirseniz cok memnun olurum
    simdiden tesekkür ederim cevaplarınız icin

6. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,244
    Büyük ihtimalle 2.5mm kablonuzda problem var. Çeviricilerde veya cihazda problem olduğunu sanmıyorum. Çeviricilere bağladığınız 2.5mm kablonun jakıyla biraz oynayın. Hiçbir değişiklik olmuyorsa dediğim gibi yüksek ihtimalle kablo problemli.

4.4mm çeviriyici ve R6 Pro'yu sıfır almışsınız. Onlarda sorun ihtimalini düşük görüyorum.

Satın aldığınız kişiyi de tahmin ediyorum. Kabloyu problemli satmış olabilir size. İsmini vermeyeyim.

Core olayı kablodaki sarmal sayısıyla alakalı. 16 sarmal kablolar genelde daha pahalıdır ve kalındır. Aslında wire olarak yazmalıydı core tel ile ilgili bir şey.

#6 VirtuFortuna, 11 Ocak 2020
    Son düzenleme: 11 Ocak 2020
  7. Aspohades

Aspohades
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    dediginiz gibi hocam kablo jakını kurcalamama ragmen herhangi bi degisiklik yok sanırım arızalı kablo
    ceviricileri türkiyededen sipariş verdim 3.5 mm erkek ve dişi umarım kablo sorunudur da yeni bi tane alarak cözebilirim
    4.4 mm bi kablo almayı düsünüyorum ama bu kablo çeşit ve türleri ( mmcx 2pin kristal gümüş bakır vb ) hakkında bilgi topluyoruz şimdilik bakalım ;)
    arkadasada sorunu iletmiştim aslında bikaç hafta önce malesef iş güçten pek üstünde duramadık arkadaşta dönüş yapıp pek ilgili gözükmedi sagolsun :)
    neyse tesekkür ederim ilginiz icin