Hifiman HE-400s

'Haberler' forumunda zxc tarafından 14 Mayıs 2015 tarihinde açılan konu

1. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,528
    Karıştırdım ben galiba :))

2. Aras

Aras
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    862
    Ben de bu kulaklığı çok merak ediyorum. Ne kadar memnun olsam da DT770 Pro 250Ohm'dan sonra belki iyi bir upgrade olabilir gelecek yıl. Alırsam Schiit stack'i ile kullanacağım.
    Ama bazı noktalar var ki beni endişelendiriyor. Örnek olarak HE-560'da Ohm farklılıkları buna bağlı olarak da ses farklılıkları olduğunu okumuştum. Bu kulaklığa önce "Kolay Sürülür!" reklamı yapıp sonra sürülmesi zor bir kulaklık çıkması bunda da böyle bir sorun olduğunu düşündürttü bana.
    Aynı zamanda DT770'den sonra bunun sesi nasıl gelir o konudan da emin değilim. Dinlemiş olanlar bu konuda da bir yorum yaparsa çok da iyi olabilir, çok da güzel olabilir. :)

Collapse Signature Expand Signature
  3. Mair

Mair
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,069
    Evet 150 saatten fazla burnin yapınca uyuyor :) hatta sub basa derinlemesine inemese de, armatür misali baslarıyla çok güzel elektronik dinletiyor.

4 kişi bunu beğendi.
  4. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,528
    Armatür ama hangi armatür?Bası iyi güclü armatürde var,pfe gibi armatürde var.

5. Mair

Mair
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,069
    Um3x gibi diyelim.

2 kişi bunu beğendi.
  6. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,528
    hd650 ile kıyaslarsak?
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 29 Temmuz 2015, İlk mesaj zamanı 29 Temmuz 2015 ---
    Veya dinlediysen he500 ile ?

7. florence

florence
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,858
    @moonstar dinledikçe daha iyi anladım ki satılacak bir kulaklık değil hele ki bu fiyat seviyesinde. Satıştan çektim.

Bir iki kelam edecek olursam, tizler parlamıyor, genel sunum arkaya yaslı ancak midlerde perde yok pek, altlar çok keyifli, baslar vurup bırakmıyor çok tatlı uzuyor. Ayrıca şiddetli bir bas kayıt varsa onu da o şekilde veriyor, törpüleme yok.

Soğuk değil, sıcak bir kulaklık, sahne için muazzam denemez ama hiç de kötü değil.

Ve sorulmuş, elektronik müzik çok keyifli he400s'te.

Hem planar olsun, hem de kaliteden ödün vermeden $300-500 seviyesinde kalayım diyenlere öneriyorum.

Konfor konusunu da ekleyeyim, çok rahat bir ergonomisi var, saatlerce kafada kalabilir, ayrıca ağır da değil. Yalnızca kadife pedler bu sıcaklarda hiç çekilmiyor onu belirteyim :)

7 kişi bunu beğendi.
  8. Mair

Mair
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,069
    Bu Cumartesi hd650 ile kiyas yapilacak. He500 ise dinlemedigim icin birsey diyemem.

9. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,246
    650 ile kıyaslama sonucu düşünceleri çok merak ediyorum. Sıcak bir kulaklıksa ve daha üstünse uzun bir süre sonra HD650'yi değiştirmeyi düşünebilirim.

Bu arada HE-400i ve HE-400s tamamen aynı mı?

10. Aras

Aras
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    862
    Hifiman'in Amazondaki kendi yorumuna göre S modeli daha kolay sürülüyor ve sesi daha kaliteli.

edit:

Compared to HE-400i, He-400s is easier to be driven. Phone or any player can work well with HE-400s. Even if they are both driven fully, the sound quality of HE-400s is better and the triple-frequency is more balanced.
    Any other questions, please let us know.
    Best regards
    Ashley

11. moonstar

moonstar
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    4,743
    @florence Paylaşım için teşekkürler hocam. Anladığım kadarıyla HE400s kullanan arkadaşlar kulaklığın sesini başta yadıgıyor, bu da sanırım kulağın planar sürücünün ürettiği sese alışkın olmamasından kaynaklanıyor. Daha sonra eski kulaklığına geçtiğinde ve kulak da alışınca farkı anlamasına ve satmaktan vazgeçmesine neden oluyor :) Ben de mesela dinamik sürücülü iem'lere alıştırmıştım kulağımı ve armatürlü kulaklıklara geçince başta zevk alamamıştım. Fakat sonrasında Westone W30 kullandığım zamanları hatırlıyorum, başta hayal kırıklığı yaşamıştım, fakat kulak alışıp eski dinamik kulaklığa geçince ohaa neleri kaçırmışım, ne kadar çamurlu bir ses dinlemişim dediğimi hatırlıyorum:)
    Tekrar eline sağlık....

6 kişi bunu beğendi.
  12. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,246
    Ben Toronto'dayım da burada HE-400i satılıyor o sebepten sordum almaya karar verirsem diye. S modeli yok şu an.

2 kişi bunu beğendi.
  13. Aras

Aras
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    862
    Head-Fi'da 72 sayfa konu okuduktan sonra ve burada birkaç kişiye danıştıktan sonra DT770'i satıp, dayanamayıp aldım bundan. Yakında gelir ve gümrük sorunları yaşatmaz umarım. Yaşatırsa uzun süre günde tek öğünden fazla yemek yiyemem herhalde. :D

8 kişi bunu beğendi.
  14. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,528
    Kendisi elektronik müzik dinlediği için hala @obsidyen bey'den yorum bekliyorum :) Elektronik müzik dinleyip bu kulaklıgı kullanan kisinin yorumları benim icin cok değerli olacaktır.

15. zoso86

zoso86
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    964
    planar kulaklığa geçince bende ilk başta alışmakta biraz güçlük çekmiştim. müziği kulaklıktan değil de hoparörden dinleme hissi yaşatıyor. kolay sürülme konusu da bence hikaye..

16. Sechtdamon

Sechtdamon
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,649
    Kulaklığı buluşmada dinleme şansı yakaladım. Ben çok beğendim sesini. Ama empedası düşük görünse de çok da hassas bir kulaklık değil. Dolayısıyla amfi her türlü gerekli gibi geldi bana. Bir Qls Qa360 dan dinledim bir de Valhalla'dan, Valhalla'dan gelen ses çok daha derli topluydu. Şimdiye kadar bakmamıştım ama ölçümlerine baktım şimdi, kulaklığın empedansı dümdüz ilerliyor. Bu da hi-fi de özellikle üst seviyelere çıkıldıkça kulaklıklardan şiddetle istenen birşey bildiğim kadarıyla. Merak edenler için innerfidelity'de ölçümleri var. THD için 20hz altı ölçülmemiş niyeyse ama planar neticede.

@Mair Hocam bu arada imza değişmiş, lyr 2 gelmiş galiba hayırlı olsun. :)

2 kişi bunu beğendi.
  17. Mair

Mair
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,069
    Eski 7/24 elektronikçi olarak bu öğleden sonra özellikle elektroniklerimi dinler sana rapor ederim :)

Teşekkürler. O imza planara geçmenin hatrına değişti ;)
    Valhalla qa360tan biraz daha güçlüydü sadece. Lyr 2 ise 22 ohmda 6w'tan fazla veriyor.

18. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,319
    @Mair yukarıda Beyer bahsi geçmişken yazayım.Sen neden Beyer DT 990'a bulaşmıyorsun?Hatırladığım kadarıyla hiç kullanmadım.Halbuki karakter olarak tam senlik.

19. Mair

Mair
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,069
    Beyer 990 isterdim. Hem şeklen güzel, bemde sesi güzeldir. Ama planar yoluna girdim, dönemem. Dönsem bile iki tane açık kulaklık tutmam. Kapalı olmalı yanına alacağım. O da şimdiden belli gibi :)

20. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,248
    4.5 Watt bu kulaklık için çok fazla olmalı. EF-6 amfi kanal başı 5 Watt ve HE-6'yı sürmek için üretilmiş. HE-6 ve HE-400S arasında dağlar kadar fark var sürülebilirlik açısından.

Benim amfi kanal başına 0.75 Watt civarı, ki HE-560'ı rahat sürmüştü. HE-400S ise hem neredeyse yarı empedansa sahip, hem de 8 desibel daha verimli. Hatta Fostex TH600'den bile iyi değerleri. Acep spesifikasyonlarda mı bir sorun var?