Hifiman HE-400s

'Haberler' forumunda zxc tarafından 14 Mayıs 2015 tarihinde açılan konu

1. wadi

wadi
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    631
    Güç girişinden kastın maximum input olduğunu düşünüyorum, kulaklığın güvenli bir şekilde alabileceği sınır. Bu kulaklığın sürülmesi için gerekli olan değerden daha farklı olmalı.

Genelde optimum sürülebileceği değer bu sınırın çok daha altında oluyor.

Collapse Signature Expand Signature
  2. Mair

Mair
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,069
    Şunu görmem karar verdirdi bana.

3. Aras

Aras
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    862
    Maksimum dayanabilecek elektrik akımı gibi gözüküyor. Genelde bir breaking point'i oluyor. Ondan bahsediyor olabilirler. Garip gözüktü. Sanki kulaklık değil de high end stereo hoparlör. :D

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. Mair

Mair
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,069
    Hifiman'in tüm kulaklıkları aynı 6W'a sahip. ;)

4 kişi bunu beğendi.
  5. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,312
    Daha yüksek güç kulaklığa kalıcı zarar verebilir değeri muhtemelen o. Yoksa istediği güç değil yani. Hoparlörlerde öyle en azından.

6. Mair

Mair
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,069
    Gelelim benim elektronik değerlendirmeme.
    Öncelikle hızlı bir kulaklık. Hızlı derken sadece hıza ayak uyduruyor değil. Herşey yarım tık daha hızlıymış gibi geldi bana. Netlik olaraksa açık yapısı ve geniş sunumuyla özellikle kaliteli kayıtlarda hadi canım! dedirtecek ölçüde detay duyabilirsiniz. Basları çok derine inemiyor. Ama o bas organik mi yapay mı diye dahi anlayabileceğiniz bir çözünürlüğü var. Aynı zamanda bası ağır da. Ritim tuttuğunda siz de tutabilirsiniz. Kayıt icap ettiğinde, baslar tokat gibi vurabiliyor (bknz. Pink Floyd - High Hopes) veya vokal aşırı net de gelebiliyor. O netlik karakteristik özelliklerinden biri zaten.

Kullanılan parçalar:

Doğru, zarar olabilir. Bilinçli dinlemek lazım. Cihaz gücü veriyor diye sesi köklememek lazım. Fakat mesela Savant dinlerken söyleyin o nasıl olacak :)

4 kişi bunu beğendi.
  7. florence

florence
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,858
    The Weeknd için biçilmiş kaftan HE400S. Öncelikle iyi bir Earned It kaydı bulup dinleyin derim kulaklık sahiplerine.

8. obsidyen

obsidyen
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    90
    Merhaba, bir üyenin haddini aşan yorumlarından dolayı yaşadığım rahatsızlık foruma girme isteğimi yok etmişti. Gecikme için kusura bakmayın.

Elektronik müzik için HE400S'nin harika bir kulaklık olduğu kanısındayım. En güzeli transient response'un muhteşem olması. Fidelio X2 de elektronik müzik için iyi bir kulaklık mesela ama HE400S'de müzik daha hızlı akıyor. Bu nedenle özellikle trance gibi hızlı türler kulağa daha hoş geliyor. HE400S'nin bassları da son derece tatmin edici. Bir HE560 kadar derine inmiyor ancak oldukça güzel vuruyor. Drum kick'lerin impact'i muhteşem bence. Gerçekten sert, tak tak diye vuran drum'lar insanı havaya sokuyor. Zumba yapmayı seven biri olarak bu spor/dans türünde sık çalan Danza Kuduro adlı parçanın drum vuruşlarını dinlemek insanı oturduğu yerde dans etmeye sevk ediyor. Benim kulaklıklardan beklentim beni eğlendirmesi zaten, oturup "aa şu enstrümanı ilk defa duydum" diyen analizcilerden asla olmadım.

HE400S'nin çok çok temiz bir sese sahip olduğunu söylemeliyim. Bu açıdan Earsonics Velvet'e benzetiyorum. Mesela Fidelio X2'nin tizlerinin grainy oluşu nedeniyle Velvet'in ses seviyesinin altında olduğu belliydi. Ancak HE400S Velvet seviyesine oldukça yaklaşıyor, yalnızca Velvet'in verdiği kadar "gece kulübünde bulunuyor olma" hissini veremiyor. Velvet sahne genişliği ve derinliği açısından çok özel bir kulaklık.

Umarım Hifiman bir gün HE400S'nin tuning'i ve HE560'ın teknik kapasitesini bir arada sunan bir kulaklığı 1000 dolar altına satar. :) HE1000 var ancak aşırı pahalı maalesef.

9 kişi bunu beğendi.
  9. moonstar

moonstar
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    4,743
    Gece gece iştahımı kabarttınız yine :testere

10. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,312
    Dinlediğim her iki HE-560'ta acaip derine inmekle birlikte "sert vurmama" sorunu yaşamaktaydı. Daha önce hiç böyle bir problemi bu derece yaşamamıştım. Güçlü bas var ama birşeyler eksik. Acaip şey. HE-500 hiç böyle değildi. HE-400S'in de öyle olmaması güzel.

11. Mair

Mair
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,069
    Size en yakin 400sler bir metrobus ve otobus uzakta :) Buyrun Cumartesi gelin.

6 kişi bunu beğendi.
  12. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,537
    @obsidyen Güzel yorumlarınız için teşekkür ederim.Kulaklık tam benim istediğim karakterde anladığıma göre.O sert vuruşları bende cok sevıyorum.Yabancılar punchy bass diyorlar :) İnceleme okurken bass bu kurala uymuyorsa o kulaklıgı eliyorum.Cünkü elektronik müzikte ki basslar cok derin ve sert olabiliyor.Bunu kulaklık sağlamaz ise pek zevksiz oluyor..

Ayrıca forumda kalmanızı canı gönülden isterim.Forum kurallarına uyan,üslubu iyi,fikirleri tam anlaşılır bir şekilde dile getiren bir üyesiniz.

13. zoso86

zoso86
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    964
    Arkadaş akşam akşam iştahım kabardı bu ne güzel bir anlatım böyle. tebrikler. Size göre Velvet, X2 ve HE400S'den daha iyi bir kulaklık mı hocam? Ben geçmişte mdr v-55, X1 ve HE-500 kullandım. Ve özellikle HE-500'ün midlerine hastaydım. Bana göre tek eksiği tizleriyle midlerinin rock/metal müzikte karışıklığa uğramasıydı. Şimdi gözüme çarpan şey Velvet. Ve gerçekten övdüğünüz kadar iyiyse bende alacağım galiba. IEM'ler son senelerde çok gelişti. Rock/Metal müzik için önerirmisiniz hocam.

14. asinan

asinan
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    11
    Bende merak ediyorum rock,metal ve bayan vokal performansı nasıl? Dinleyen arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.

15. Aras

Aras
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    862
    Dinlemedim ama 80 sayfa head-fi thread'i okuyan biri olarak cevaplama hakkını kendimde gördüm. :)
    Söylenene göre subbass konusunda çok büyük olmasa da(hatta çok küçük) sorunlar gözükmüş.
    Hızlı ve sahneli bir kulaklık olduğundan Rock tarzı şeylerde sorun yokmuş.
    Vokalleri insanlar çok beğeniyor.

Yazdıklarım okuduklarım. Dinleyen biri de yazarsa iyi olabilir.

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

16. Mair

Mair
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,069
    Yarin ozellikle Nightwish dinler, soylerim.

17. asinan

asinan
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    11
    Teşekkürler cevaplar için. Adele dinleme şansınızda var mı Mair Bey :)

18. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,319
    Konuyu ancak okuyabildim.Ohm değerini bu derece düşük yapıp amfiyle gerçek sesini bulma olayını anlayamıyor ve hazmedemiyorum.Diyelim ki Sansa Clip+ kullanıyorum ve kulaklığın yorumlarını sevdim.Evet beslenebiliyor ama amfi olsa daha iyi olur dedirten bu kulaklığı yarım haliyle mi dinleyeceğim ben?

Kulaklık neyse o olmalı.Böyle olmasındansa olmasın daha iyi.

19. Mair

Mair
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,069
    Bakarsan neredeyse tum kulakliklarda olan durum aynen bu. @asinan Yarin onu da dinlerim

20. ardacumhur

ardacumhur
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,313
    Şu velvet'in dengeli ve sıkı modunu çok merak ediyorum ama sormaya o kadar korkuyorum ki :D

Velvet'in lafı geçmiş oradan aklıma geldi :)