Hifiman HE-560 incelemesi

'Hifiman (Head Direct)' forumunda zxc tarafından 20 Temmuz 2014 tarihinde açılan konu

1. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,730

Bu incelemeyi, daha önce yazdığım 5 kulaklik karsilastirmasinin ikinci bölümü gibi düşünün. O incelemenin temasi, neredeyse 10 senedir kullandığım Sennheiser HD600 modelini, o süre zarfinda çıkan yeni kulaklıklarla karşılaştırıp, bu yeni kulakliklardan biriyle güncellemekti. 6 hafta gibi bir süre zarfinda Sennheiser HD600, HD700, HD800, Hifiman HE-500 ve Audeze LCD-2'yi karşılaştırıp izlenimlerini yazmıştım. Tercihimi HE-500 lehinde kullanmıştım. Ancak kaderin bir cilvesiyle HE-500'u geri göndermek zorunda kalınca yeniden ismarlamayip, o siralarda anons edilen HE-560'i beklemeyi tercih etmiştim. 2 ay olan bekleme süresi 5 ay oldu, ve sonunda kulaklığa kavuştuk.

http://www.techno-fi.net/forum/konu...deze-lcd-2-rev2-hifiman-he-500-inceleme.7061/

Dolayısıyla bu inceleme de ayni temayi takip edecek. Ve kulakligi izolasyon altında incelemeyip, HD600 ve daha önce dinledigim kulakliklarla karsilastiracagim. Zaten incelemelerde karsilastirmanin cok daha faydalı olduğunu düşünüyorum. Daha önce yaptigim gibi, kulaklığı zaman icerisinde dinlerken aldigim notlari kronolojik sırada paylaşacağım. Ancak öncesinde genel bir tanıtım ile başlamak istiyorum.

HE-560, muhtemelen dizayn açısından Hifiman'in yaptigi en büyük atılımı temsil ediyor. Çünkü kablo, headband ve pad'ler tamamen yeni. Kısaca değinelim:

Kutu

Kulaklik yakışıklı sayilabilecek ahşap bir kutuda geliyor. Tepesi metal kapli ve kayarak açılıyor. Kutu çok büyük değil. Ancak ahşap olmasi hasebiyle kulaklığı taşımak icin çok kullanışlı değil. Belki daha önceki seriler icin yaptığı gibi özel bir taşıma çantası üretir Hifiman.

Kablo

Kablo, şimdiye kadar Hifiman'in ürettiği belki en iyi kablo. Açıkçası "şöyle olsa daha iyi olurdu" diyebilecek bir yön bulamiyorum. Kablo orta kalinlikta, oldukca esnek, nispeten yumuşak, kumaş kapli ve metal jackli (Neutrik). Uzunlugu biraz daha kisa. Ben çoğu kulakligin kablosunu çok uzun buluyor, çoğu zaman sarmak zorunda kaliyordum. Dolayisi ile isabet olmus. Zaten bir kablonun ihtiyacinizdan uzun olmasinin sese etkisi pozitif degil. Bu arada kablo onceki Hifiman kulakliklariyla uyumlu, ve $150'a satiliyor Hifiman tarafindan.

Headband

Headband, şimdiye kadar Hifiman'in ürettiği en iyi headband. Bir çok "suspension" tipi headband gibi abartili ve biçimsiz degil. Audeze gibi ağır kulakliklari bir sure dinledikten sonra çekilmez hale getiren "noktasal basınç uygulama" sorununa kesin çözüm sagliyor. Kulakligin bu kadar rahat olmasinda önemli bir etken.

Kulaklik

Kulaklik eski Hifiman'ler gibi kaliteli ve sert plastik malzemeden yapılmış, ancak parlak degil, mat bir yüzey tercih etmisler. Ahsap olan kisimla guzel bir uyum sağlamış. Ahsap olan kısım boyama degil, gercek ağaç kaplama. Prototip'ler masif ahşap kasaya sahipti (tik ağacından). Ancak birkaç örnekte çatlama olması uzerine Hifiman kaplama kullanmaya karar verdi. Bu bence çok büyük bir problem değil. Çünkü kabul edelim ki problemsiz ahşap kasa oldukca pahali, ve sese etkisi de açık bir kulaklik için varsa bile minimal. Mesela Audeze, LCD-2 modelinin rosewood kasalisi icin bambu olanin uzerine ekstra $150 istiyor. Kulaklığın fiyatini göz önüne alırsak uygun bir tercih oldugunu düşünüyorum.

Padler

Unutmayalim ki padler kesinlikle basit bir ayrıntı değil, ve sese etkisi amfi ve kablolardan daha fazla olabiliyor. Padler, Hifiman'in şimdiye kadar ürettiği en iyi padler. Üç farkli yüzey malzeme kullanılmış. Padlerin dış kısmı yumuşak sentetik deri (pleather), kulağa değen kısmı kadife, iç kısmı ise geçirgen mesh kumaş. Eski (sentetik deri ve kadife) pad'lerden çok çok daha yumusaklar. Biraz daha kalin olduklari icin biraz daha az yer kalmış içeride kulak icin, ancak rahatsiz edici degil. Büyük kulakli insanlar icin farkedebilir ama. Audeze padleri gibi açılılar: arka kısımları kalın, ön kısımları ince.

Iki farkli pad uretildi kulaklik icin: Focus-A (resimde sagdaki) ve Focus (resimde soldaki). Aldığınız kulakliklar Focus pad'lerle gelecek. Prototip kulakliklarda ise Focus-A pad'ler vardi. Farklılığın sebebi, ilk uretilen pad'ler olan Focus-A'in kalitesinden Hifiman'in memnun kalmayip yeni padler (Focus) uretmesi. Ancak prototip kulakliklarda bulunan Focus-A pad'leri, ses ve rahatlik açısından tercih eden müşteriler olmasi üzerine, Hifiman Focus-A pad'leri de satışa çıkardı.

Bu iki padlerin görünümleri benzer olmasina rağmen arada ciddi farklar var, ancak malesef fotoğraflarda gözükmüyor. Sungerlerin yumusakliklari, yuzey materyalleri ve yapilari farkli.

Focus-A: Bass daha derin ve cok, materyal daha yumusak, ici daha genis ve ferah, dolayisiyla da daha rahat.

Focus: Bass daha az ama sert, sahne ve ayrinti bir nebze daha ileri, padler daha açılı ve biraz daha sekilli.

Şahsen Focus-A padleri, sese etkileri bir yana, sadece rahatliklarindan dolayi herkese tavsiye ederim. Bu arada yeni pad'ler $40. Elveda pad'lerin $10 oldugu günler... Padler'de kablolar gibi eski tüm kulakliklarla uyumlu.

Rahatlik

Kullandigim en rahat kulakliklardan biri. Bunda hafifligin yani sira yeni dizayn edilen pad'lerin ve headband'in etkisi büyük. Peki HD600'den de rahat mi? Tam emin degilim. Bu bile HE-560 için çok buyuk bir iltifat bence, birkaç sebepten dolayi: 1. Kaliteli ve modern bir planar dinamik bir kulakliktan bahsediyoruz. 2. Eski Hifiman modelleri bu konuda sabikali 3. HD600 zaten cok hafif ve rahat bir kulaklik. Hele hele bendeki 10 sene sonunda iyice esnemis bir headband'e sahip. Pad'ler de en az 4-5 yasinda, iyice yumuşamış ve şekillenmiş durumda. Hifiman ise sadece 1 haftalik. Kulakliklarin rahatliklarini soyle siralayabilirim:

Audeze LCD-2 (LCD-3 padleri ile) < Hifiman HE-500 <<< HE-560 = HD600 < HD800

Rahatlik konusunda önceliği bebek poposu kadar yumusak ve alcantara kapli padleri olan, ve içerisine eşek kulaklari bile sığacak büyüklükte dizayn edilmiş olan HD800'e vermek durumundayim. :) Audeze ise en kısa zamanda kulakliklari daha da ağırlaştırmayı birakip bir çözüm uretmeli. O da olmazsa kutuya uçan balon falan eklemeli mesela :)

Uretim kalitesi ve standardizasyon

Bir çok noktada ciddi mesafe kaydetmesine ragmen bu konuda Hifiman gelenegi bozmamayi başarmış. Değil bir Sennheiser yahut Oppo, bir Audeze'nin dahi bir nokta gerisinde olduğunu kaydetmem gerek. Çok mühim olmayan basit noktalardan puan kaybediyor. Mesela kutunun tepesindeki metal kısım koruma maksatlı stretch film kapli ve kötü gözüküyor, çıkartmak ise çok zor. Kutuyu birçok müşteri hasarli aldi, cunku tepesindeki koruma yeterli degil.

Yine bircok müşteri kulaklığı tutan plastik kısımların çizik olduğundan şikayet etmiş. Bendeki iki üründen birinde çizik vardi, diğerinde ise yoktu.

Kaderin baska bir cilvesiyle elime ikinci bir yeni HE-560 gecti. Kulakliklar arasindaki farklar, üretimin standart olmayisi, ya da kalite kontrol seviyesi beni biraz rahatsiz etti açıkcası. Farklar:

1. Headband ayar kısmı birinde gicirdayarak hareket ediyor ve durduğu yerde de biraz oynuyor. Digeri ise daha düzgün hareket ediyor ve durdugu yerde oynamiyor.

2. Empedanslari arasinda ciddi fark var. Birinde, diğerine göre sesi %20 falan açmak zorunda kaliyorum.

3. Birinde headbandin "suspension" kısmını düzgün monte etmeyip biraz kısa takmislar. Bu birkaç milimetrelik küçük fark ayarda bariz fark oluşturuyor. Yine de cok buyuk bir sorun degil. Muhtemelen gorunen iki vida ile duzeltilebilir.

Ses (ilk taktigimda):

İlk kulagima taktığımda ciddi hayal kırıklığı oldu. Muhtemelen biraz burn-in lazım. Dolayısıyla ilk yazdiklarim birkaç gün sonra değişebilir. Bas nerde? HE-500'de ciddi bas vardi, özellikle HD600 ile karsilastirinca. HE-560'in basi ise HD600 ile ayni düzeyde, en fazla. Audeze çok ileride kaldi. Ikinci bariz fark ise tizler. HE-500'un detayi HD600'de yoktu. Ancak "upper-mid" ve "lower treble"in HD600'e nispeten çekinik olmasi hoşuma gitmemisti. HE-560'da ise tam tersi olmus, upper-mid ve treble'lar HD600'den de ileride. Hatta biraz fazlaca. Parlak bir planar kulaklikla tanismak ta varmis kaderde. Bircok yönüyle yeni bir HD800 vakasi yaşıyorum yeniden.

Tizler (lower treble) kesinlikle fazla. Bas aslinda HD600'dan cok daha derin ve sert vuruyor. Ancak miktar olarak HD600 sanki daha fazla. Tizler neredeyse rahatsizlik derecesinde. HE-500'de cekinik, HE-560 de ise fazla. Arası yok mu yahu?

Bazi kritik parçaları dinledikten sonra anlıyorum ki baslar var, güçlü, derin ve sert hem de. Ancak tizlerin yoğunluğu gölgeliyor bir nevi. HD600'de ise ses daha dengeli olduğundan baslar kendini daha fazla hissettirebiliyor parçaya göre.

Ilk HD800 taktığımdaki âna benzer hisler yaşıyorum. Hersey daha net ve ayrintili, hatta duymadigim şeyleri de duyuyorum. Ancak sunum zevkli mi? Emin degilim. Önemli bir fark, HE-560'in HD800'den ciddi miktarda daha güçlü bass'i olmasi.

Garip bir izlenim: HE-560'den HD600'a geçince ses cok kapali ve karanlik hale geliyor. Ancak HD600'dan HE-560'a gecince insan aşırı parlak bir sunumla karsilasmiyor, hatta cok bir fark da olmuyor parcaya gore. Sadece daha net bir sunum, ve daha derin (ancak fazla olmayan) bir sub-bass ile karsilasiyor insan. Anlasilan bir miktar daha alışma ve burn-in'e ihtiyaç var...

Ayni HE-500'te oldugu gibi seste HD600'da olmayan bir derinlik ve ayinti var. Her enstruman, her ses, birbirinden bağımsız geliyor kulağa. HD600 daha sıkışık bir his veriyor.

Çok iyi bildigim ve sevdiğim parçalardan bile tiksinir hale geldim. Bu özelliği ile de bir HD800 durumu olmuş oldu. Bazi şarkılarda HD600 hala daha eglenceli. Kaynaktaki problemler anında tebaruz ediyor.

Rahatlik olarak bir HD800 degil. Ancak HD600'dan da çok bir farki yok. Hatta headband kismi daha da iyi. HD500 ile aralarında dağlar kadar fark var. Uzun süre rahatlikla takilabilecek bir kulaklik.

Ses (bir gun sonra):

Neredeyse bir HD800 vakasi ile karsi karşıyayız. Rahat ve kaliteli bir kulaklik, geniş bir sahne, derin fakat fazla olmayan baslar, inanilmaz detay, ve de parlak ses tonu. Ancak HD800'den çok daha zevkli bir sunumu var, aşırı parlak değil, baslar daha kuvvetli, sahne belki biraz daha dar (yine de cok genis) ve detay bir miktar geride (fark cok az). Daha az seçici olsa da HD800 gibi kaydı kötü müziğe tolere etmiyor, HE-500 ve HD600 daha geniş bu konuda.

Bazi parcalarda hala HD600'un basının daha kuvvetli olduğunu gozlemliyor, bu on yıllık kulakligin bas'ini, rahatligini, ve dinlediğim tüm kulakliklardan daha notre yakin frekans tepkisinin hala onu dimdik ayakta tuttuğunu hayretle izliyor ve saygi duyuyorum.

Arada bir HE-500'un sağlam basini ve yakin midlerini özlüyor, acaba bunu elden çıkarıp tekrar bir HE-500 mu edinsem diyorum. Sonra upper mid ve lower treble'daki eksikligi ve ağırlığı aklima geliyor ve vazgeciyorum.

Sonuçta benim icin en önemli ölçü muzikten ne kadar zevk aldigim. Bir kulakligin ne kadar cok detayli oldugu, ya da ne kadar düz frekans tepkisi oldugu benim için ikincil faktorler. Laboratuar aleti degil, kulaklik aliyorum. Profesyonel muzikci degilim, zevki icin muzik dinliyorum. Tabii ki detay ve notr bir kulaklik hoşuma gider ve tercihimdir, ancak HD600'un de gayet zevkli bir muzik sunumu var bence.

Bu incelemeyi yazarken benim, ve belki de okurken sizin hissettiginiz tedirginligin nedeni su: Bu kulakligi almadan once onun sonunda HD600'un pabucunu dama atacak kulaklik olması beklentim vardi. Bir nevi tizleri daha belirgin bir HE-500 bekliyordum. Guvenle soyleyebilirim ki ne HD600, ne de HE-500 bir yere gidiyor. HE-560 ruyalarimda bekledigim super kulaklik degil. HE-560'in basi HE-500'den geride. HD600'un frekans tepkisi ise bu iki Hifiman modelinin ortasinda, ve her ikisinden de daha dengeli geliyor kulagima. Peki nedir HE-560? Bence bir tutam HE-500 ve iki tutam HD800...

Ses (bir hafta sonra):

Bass kesinlikle HD600'den önde. Tamamen burn-in meselesiymis. Elimde iki tane HE-560 var, her iki kulaklikta da durum net. Ikinci gelen yeni kulaklik ile burn-in yapmış olan arasindaki bariz bass farki, yeni gelenin burn-in'i sonrasi yok oldu. Hatta ikinci gelenin bass'i biraz daha kuvvetli sanki (empedansi kucuk olan). Bass HE-500'den önde mi tartışılır. Denemeden birşey soylemek istemem. HD600'un kesinlikle önünde. HD800'un bariz önünde. Ancak LCD-2 kadar çok değil tahminim.

Üç boyut hissi ve ayrıntısı güçlü olan bir kulaklik. HD600 ile kulaklik dinlediğim hissediyorum. HE-560'ta ses daha dışarıdan geliyor. Sahnesi kuvvetli. Ancak ne ayrinti, ne de sahnede HD800 kadar ileri degil, ancak çok uzak ta degil, ve cok daha zevkli bir sunumu var.

Her HE-560'tan HD600'a gecisimde bir kapalilik ile karsilasiyorum. Sanki bir kutunun icine girmişim gibi. Acik hava konseri dinlerken yakindaki bekçi kulubesine girmek gibi bir his. Yanlış anlasilmasin. Hala HD600'in çok zevkli ve kaliteli bir sunumu oldugunu düşünüyorum. Ancak fark ve üstünlük bariz.

Sonuc:

Amacim HD600'u bu kulaklik ile değiştirmekti. HD600'u elimde tutmaya karar verdim. Ancak ana kulaklığım HE-560 olacak. Cunku daha iyisini dinlemedim şimdiye kadar.

Gariptir, 1 yil once HD800 ya da LCD-2 alıp yoluma devam edeceğimi, çünkü fiyat ve teknoloji farkının HD600'u çoktan sollayacagini düşünmüştüm. Ne kadar yanılmışım. HE-560 bile bence her yönüyle HD600'u sollamiyor. Zevkli sunumu ve az daha dengeli bulduğum frekans tepkisi icin bırakmayacağım HD600'u. HE-560 dinlerken birçok kere "aha işte bunu HD600 beceremez" diye hemen ayni pasaji HD600 ile dinledim, ve her defasinda yanıldığımı gördüm. Evet belki HE-560 kadar bariz, ayrıntılı ve derin degildi, ama oradaydi ve yeterliydi. Demek ki bir noktadan sonra işler daha çok şahsi tercihlere kalıyor, ve net bir sıralama mümkün olmayabiliyor. Fiyat ve teknoloji, beğeniyi satın alamıyor.

Son olarak izlenimlerimi su sekilde ozetleyebilirim:

Bass: Oldukca derin, ayrintili ve cok. Miktar olarak karsilastiracak olursak HD800 ve HD600'un ilerisinde, TH900 ve LCD-2'nin gerisinde diyebilirim. HE-500 ile karsilastirmak icin iki kulakliginda elimde olmasi gerekli, ancak malesef degil. Bass konusunda beni en cok rahatsiz eden nokta ise bass'in yumusakligi. Tarifi zor. Şöyle ozetleyeyim: Sanki orta be yukari bass'ta olmasi gereken sesleri HE-560 dusuk bass olarak anlayip oyle seslendiriyor gibi bir durum soz konusu. Sert vurmuyor yani bass. Yoksa yeri geldiginde 50Hz ile tir tir titriyor. Ancak "bass slam" denilen sert vuruslarda ciddi bir problem var, ve bu noktada HE-500 ve LCD-2'nin gerisinde, TH900'den ise cok geride.

Mid: Bir planar kulakliktan beklendigi gibi gayet guzel. Bana sanki HE-500'a gore cok az daha cekinik gibi geliyor. Bunun sebebi tizlerin HE-500'e gore daha once olmasi da olabilir.

Tiz: Belki de kulakligin en onemli ilerleme kaydettigi nokta burasi. Guclu, kesinlikle sibilant degil, ve oldukca yuksek frekanslara uzaniyor. HE-500'de ciddi eksikligi olan 4-6KHz arasi kisimda ise HE-560'ta biraz fazlalik var. Bu noktada HD600'dan bariz daha parlak bir sunumu var, ancak bazilari tarafindan asiri parlak olarak karsilanan HD800 gibi de degil kesinlikle.

Frekans tepkisi bir yana, sahnesi cok genis, "kulaklik takiyor olma" hissi olmayan, acik, asiri net ve ayrintili sunumu olan, teknik olarak cok ustun bir kulaklik. Bass konusunda bahsettigim zayifligi istisna edecek olursak herhangi bir konuda zayifligini gosteremeyecegim, cok tatmin edici, ve $900 fiyatina gore ragmen, muadillerinden, hatta daha yuksek fiyatli urunlerinden daha butuncul bir paket sunan bir kulaklik.

Çok teknik ve ayrıntılı bir inceleme olmadi, çünkü daha ötesi sanırım yeteneğimin dışında. Kesin farkettigim noktalari ifade etmeye çalıştım. Soruları elimden geldiğince cevaplamaya çalışacağım.

Edit: Bu kulaklığı çok beğenmeme rağmen, kısa süre sonra edindiğim Fostex TH900 ile değiştirdim. İnceleme burada:

http://www.techno-fi.net/forum/konu/fostex-th900-incelemesi.8151/

#1 zxc, 20 Temmuz 2014
    Moderatör tarafından düzenlendi: 18 Ekim 2014
    27 kişi bunu beğendi.
  2. Tuncay_D

Tuncay_D
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    459
    güzel ve keyifli bir inceleme, kulağınıza sağlık

3. coolblue

coolblue
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,376
    İnceleme için teşekkürler. Kulaklığınız hayırlı olsun .

Empedanslar arasinda ciddi fark var. Birinde, diğerine göre sesi %20 falan açmak zorunda kaliyorum demişsiniz.
    HE-560 farklı empedanslar olarak mı satılıyor ?

4. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,730
    Hayır, spesifikasyonlarda 35 ohm olarak belirlenmiş. Bazılarınki öyle. Ancak 50 Ohm'a yakın ölçenler de var. Bendekileri ölçmedim, ama aralarında ciddi fark var.

Aynı kulaklıktaki sağ sol sürücüleri ise üretim esnasında eşleştirmişlerdir muhtemelen.

2 kişi bunu beğendi.
  5. high-fidelity

high-fidelity
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,580
    İnceleme ve karşılaştırmalı notlarınız için teşekkürler.Elinize sağlık.:)

Collapse Signature Expand Signature
  6. thejustice

thejustice
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    48
    Çok merak ettiğim bir kulaklıktı inceleme için teşekkürler

7. çaylak

çaylak
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    142
    Elinize sağlık. Bence gayet açıklayıcı bir inceleme olmuş.

8. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,730
    Kendimi tutamayıp ölçtüm. Bendeki iki kulaklığın sağ ve sol olmak üzere empedansları şöyle:

1. Kulaklık: 36.1, 35.9
    2. Kulaklık: 49.8, 50.4

3 kişi bunu beğendi.
  9. Solanahtarı

Solanahtarı
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,459
    Elinize sağlık, abi sahte olabilme ihtimali yok mu?

10. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,730
    Bir de acep amfi ve DAC'e bağlı olarak gözlemlerim değişir mi diye birkaç farklı aletle denedim. Kaynak olarak Sony CD player ve Yulong D100 Mk2, amfi olarak ta PPA, PİMETA, ve 55 Watt'lik bir ONKYO denedim. Gözlemler aynı. Ana amfim olan PPA'in gücü yeterli mi acaba diye bir soru gelmişti aklıma. Yeterliymiş ;)

Bir de Yulong DAC biraz daha ayrıntı, temizlik, bass eklemekten fazla birşey yapmıyor sanki Sony CD player'a göre. Pad'in etkisi bile 50 kat daha fazla desem yeridir.

Bu arada HD600'ün daha dengeli bir sunumu olduğuna dair düşüncemde de değişiklikler olabilir yakında ;)

#10 zxc, 20 Temmuz 2014
    Moderatör tarafından düzenlendi: 20 Temmuz 2014
  11. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,730
    Çok mümkün değil. Kulaklıklardan biri direk Çin'den, Head-direct'ten geldi. İkisinin de sesi birbirine çok çok yakın.

Zaten bu teknolojiyle bu sürücülerin benzerini yapabilen firmanın en kısa zamanda markalaşması lazım ;)

Neden sahte olabileceği gibi bir düşünce oluştu?

12. Solanahtarı

Solanahtarı
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,459
    Aynı ürün iki farklı empedans olunca

13. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,730
    Sanırım üretimdeki varyasyon fazla. Diğer insanların da benzer izlenimleri olmuş.

14. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,489
    Abi bence sen renkli sesten hoşlanıyorsun benim gibi.Sürekli bastan,derinlikten bahsedıyorsun.Hatta diğer karşılaştırmada Hd800 için bu kadar ayrıntıyı duymak istediğim'den emin değilim gibi bir şey demiştin.Şahsi fikrim;Fostex TH900 gibi bir kulaklık alsan daha çok memnun edecekti bence.Mesela Ben de TH600'ü araştırıyorum,baslarına sert,derin ve hızlı diyorlar.Neyse nacizane fikrim bu yönde.İnceleme için teşekkürler :)

15. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,730
    Baran88'de zamaninda önermişti TH900'u. Inception diye çok cafcafli bir film yaptilar ama olay o kadar komplike degil aslında. Şöyle küçük bir paragraf yorum yeterli. ;) Hadi hayirlisi.

#15 zxc, 20 Temmuz 2014
    Moderatör tarafından düzenlendi: 20 Temmuz 2014
  16. thejustice

thejustice
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    48
    @zxc peki ben he560 sipariş edeyim mi :) bu iki kulaklık arasındaki fark kıllandırdı biraz beni.

17. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,730
    Diger kulaklik hangisidir? Eger iki HE-560 arasindaki fark endiseniz ise iciniz rahat olsun. Ses kalitesi ikisinde de ayni duzeyde. Empedans farki bence cok buyuk bir problem degil. Diger kucuk sorunlar ise muhtemelen zaman icinde hallolur. Belki beklemenin faydasi olabilir, Hifiman yeni kulakligin uretimini iyice yerlestirene kadar. Bu arada bir Fostex TH900 incelemesi de gelebilir yakinda.

18. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,730
    Bakalım öyle miymiş?

19. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,489
    Nasıl ilk izlenimler?Öylemiymiş? :))

20. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,730
    Daha dinleyemedim, ofiste tamirat var... İşçiler gidince bakacağız.

2 kişi bunu beğendi.