Hifiman HE400s İncelemesi

'Hifiman (Head Direct)' forumunda moonstar tarafından 4 Ekim 2015 tarihinde açılan konu

1. moonstar

moonstar
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    4,740
    Merhaba arkadaşlar,

Yoğun istek üzerine bir süredir topladığım Hifiman HE400s notlarımı bir araya getirerek kendi izlenimlerimi bir inceleme halinde siz sevgili Techno-Fi üyeleri ile paylaşmak istiyorum.

1.) Kullandığım kaynaklar:
    • Sony ZX2 + Fiio E12A +Focus Pad (incelemde sadce Focus Pad kullanılmıştır)

2.) Kullanılan Parçalar ve Formatları:
    • Dr. Chesky - Binocerous - 24bit - 192kHz Flac
    • Daft Punk Contact 24bit - 88kHz Flac
    • Daft Punk Horizon 24bit - 88kHz Flac
    • Metallica - Enter Sandman - 24bit - 96kHz Flac
    • Geroge Benson ft. Roberta Flack - You are the love of my life 16bit 44,1kHz Flac
    • Mabel Matiz - Sarışın - 320kbps 44,1kHz Mp3

3.) Bazı Teknik Veriler:
    • Sürücü Tipi: Planar Manyetik Sürücü
    • Frekans Eğrisi : 20Hz – 35KHz
    • Hassasiyet : 98dB
    • Empedans : 22 Ohms
    • Ağırlık : 350g
    • Kablo Uzunluğu : 1.5 m
    • Bağlantı Tipi : 3.5mm/6.35mm

4.) Yapım kalitesi:

Hifiman ürünlerinde genel olarak malzeme kalitesi ve işçilikten yana şikayetler duyduğum için başta kulaklığı almadan önce tereddütlerim vardı. Ancak kulaklık elime ulaştığında bu konudaki fikrim değişti.

Kulaklığın "Headband" yani Taç kısmında kullanılan siyah boya kaplı sac kısmı dışında komple plastik malzeme kullanılmış.
    Plastiğin kendisini ve kulaklığın genel işçiliği oldukça başarılı buldum. Kulaklığın kendisi de oldukça şık ve farklı duruyor. Kulaklığı gören arkadaşlarım ve yakınlarım en çok bu kulaklığı gördüklerinde beğenmişlerdir :)

HE400s'de sağ ve sol kupaya giden birer adet 2,5mm TRS konektör bulunmaktadır. Kablosu sağlam durmakta ve kumaş kaplı bir yapıya sahip. Kablonun ucu "L" şeklinde bir Jak ile sonlandırılmıştır ve kolay kolay bozulacak gibi durmuyor.

Kumaş kaplı olmasından dolayı kablo biraz dolanmaya meyilli oluyor, ama onun dışında bir sorun göremedim.

5.) Kutu içeriği:

Şık bir kutu ile gelen HE400s'in kutu içeriğini biraz zayıf buldum. 6,35mm'lik çivi Jak adaptörü dışında herhangi bir ekstra aksesuara yer verilmemiş. En azından bir taşıma çantası veya kılıf kutu içeriğine ilave edilebilirdi.

6.) Konfor:

Kulaklık yaklaşık 350gr ağırlığında olmasına rağmen çok konforlu ve uzun süre kafanızda yormadan durabilecek bir yapıda. Stok padler oldukça konforlu olmasına rağmen, ayrıca temin etmiş olduğum Focus Pad'ler konforu bir basamak ileriye taşımaktadır.
    Uzun lafın kısası, bu kulaklık ile saatlerce müzik dinleyebilirsiniz.

7.) Yalıtım:

Açık tipte bir kulaklık olduğu için yalıtımın çok zayıf olacağını tahmin etmek pek de zor olmayacaktır.

Daha önce kullandığım Philips Fidelio X1 de açık tipteydi, keza Takstar Hı2050 de öyle. Fakat diğer iki kulaklık da bile bu kadar az yalıtım yoktu. Hanım yanı başımda "kıs şunun sesini biraz" dediğinde gayet net duyabiliyorum :) Bir de bana devamlı olarak " bunu alacağına, eve ses sistemi alsaydın" diye takılıyor :)

Bu kulaklığı alacak olan arkadaşlar mutlaka yalıtımı, hanımlarını ve komşularını hesaba katmalıdır :)

8.) Ses:

Karakter ve Tonlama:

Hafif "V" şeklinde ve sıcak karakterde çalan kulaklık, parlak ve soğuk olmayan bir tonlamaya sahip.

Bass Bölgesi:

Bass bölgesi için söyleyebileceğim ilk şey, benim için miktar olarak fazlasıyla yeterli gelse de, basskafacı arkadaşlar için oransal olarak az geleceği olacaktır.

Mesela Metallica Grubunun Enter Sandman parçasındaki Davul sesi yeterli vurguya sahip ve gaza getirmekte zorlanmıyor.

Başta da belirtiğim üzere, hem mid hem de subbass benim için yeterli olsa da, bass slam (bum bum) isteyen arkadaşlar için bass vurgusu muhtemelen iki tık yetersiz gelecektir.

Ancak bu durum kaynak olarak Sony ZX2 + Fiio E12A kullanmam ile de alakalı olabilir. Fiio E12a gibi bir portable amp yerine güzel/kaliteli bir lambalı amfi ile bass miktar olarak toparlanacaktır, fakat yine de basskafa mertebelerine çıkmayacaktır. Zaten anladığım kadarıyla Planar Manyetik sürücülü kulaklıklar bu konuda dinamik kulaklıklar ile yarışma gayretinde de değil.

Bu kulaklığın Bass bölgesindeki asıl büyüsü miktarda değil de, kalitesinde gizli diye düşünüyorum. Daha önce kullandığım dinamik sürücülü kafa üstü kulaklıklardan farklı olarak, bass bölesindeki doku, katmanlar arasında boşluklar ve son olarak da ayrım gerçekten taktir edilecek seviyelerde. Bunun dışında diğer bölgelere taciz minimum seviyede ve sadece ufak bir midbass fazlalığı olduğunu söyleyebilirim. Bu midbass karakteri kulaklığa hafif tatlı bir sıcaklık katmakta.

Sonuç olarak kulaklığı tercih edecek arkadaşlar, bass bölgesinde miktardan çok detay ve kaliteye önem veren kişiler olmalıdır.

05.10.2015: İnceleme yazısını yayınladıktan sonra Oğulcan'ın paylaşmış olduğu "Hilight Tribe'a ait Didgedelik" parçasında bass vuruşlarının hızı konusunda fikir edinebildim. Kulaklık daha önce Mair Beyin'de belirtmiş olduğu gibi hızlı bass'lara sahip. Ancak, elimdeki kaynaklardan olsa gerek "punchy" anlayışıma uyacak kadar sert vuruşlara sahip değil.

Mid Bölgesi:

Bu kulaklıkta çözmekte ciddi şekilde zorlandığım bölge mid bölgesi oldu. İlk dikkati çeken nokta çok az çekinik (recessed) olması. Fakat bu hem erkek hem de kadın vokallerin yumuşak, tane tane ve akıcı (smooth) bir şekilde bize seslenmesine engel değil. Ayrıca midbass bölgesinden kaynaklı (Fiio E12A'nın da payı var) hafif bir sıcaklık ve ince bir perde/sis mevcut.

Nasıl olur da, bu çok ince sisin/perdenin arkasından, bu kadar detaylı bir ses duyulabilir anlamış değilim :) Sanırım bunu en iyi HD600/650 kullanıcıları anlayacaktır.

George Benson - You are the Love of My Life parçasında, George Benson ve Roberta Flack'in sesleri kadife gibi yumuşak ve ipek gibi pürüzsüz geliyor.

Ufak bir perde her zaman var fakat bir HD650 düzeyinde olmayacağını tahmin ediyorum. Özellikle vokal dinlemeyi seven, yorucu olmayan fakat detaylı bir mid sunumu beklen arkadaşlar bu kulaklığı çok beğenecektir diye düşünüyorum.

Son olarak "Mabel Matiz'in - Sarışın" parçasında kayıt kalitesinin önemi kendini gösteriyor. Kayıt çok kaliteli olmayınca sesteki sıcaklık ve perdenlenme biraz daha belirgin oluyor.

Tiz Bölgesi:

Tiz bölgesi kontrollü, parlamayan bir yapıda ve akıcı. Bu nedenle uzun süreli dinlemeler için ideal bir yapıya sahip. Tiz bölgesini test etmek için Daft Punk grubuna ait "Contact" parçasını kullandım. 3:15 ile başlayıp 4:47 ile doruk noktasına ulaşan o tuhaf tiz ağırlıklı ses hiç bu kadar iyi dizginlenememişti.

Bu parça, mesela AK100II ile Westone W30 ikilisi veya DX90 + ATH M50 ikilisinde çekilmez hale gelebiliyordu:)

Tabi bunda Sony ZX2'nin yadsınamayacak bir katkısı var. İkisi de çok kontrolü ekipmanlar oldukları için durumu güzel kurtarıyorlar.

Tiz bölgesi ile ilgili fikir edinmek istediğimde kullandığım bir diğer parça Metallica Grubunun "Enter Sandman" parçasıdır. Ziller ve Elektro gitarın sesi bu kayıtta çatlama ve parlama konusunda benim için efsanedir:) HE400s bu parçada ne kadar çabalasa da, Sandman'ı alt edemedi :) Ama yine de daha önceki deneyimlerimden hatırladığım kadarıyla kontrolü belli bir seviyeye kadar koruyabildi.

Sonuç olarak tiz bölgesi orta frekanslar kadar olmasa da yeterli detay seviyesine sahip.

Sahne ve Entrüman Ayrımı:

Kulaklık açık tipte olmasına rağmen bir Takstar HI2050 gibi çok ferah bir sunuma sahip değil. Ayrıca sahne babında da beklentilerimin az altında kaldı. Konser salonu tadında müzik keyfi arayanlar hayal kırıklığı yaşayabilir.

Fakat bu kulaklığın sahne olarak dar ve çok yakın çaldığı algısını yaratmasın. Sadece, kardeşim bu açık tip bir kulaklık nerede o konser havası demesin kimse şimdiden :)

Sahne genişliği ve derinliğinin birçok kapalı tip kulaklıktan daha başarılı olduğunu söyleyebilirim. Sadece Philips Fidelio X1'de de olduğu gibi ben açık tip bir kulaklığım diye haykırmıyor ve bu işi biraz daha mütevazi bir şekilde yapıyor.

Kulaklığın bu konudaki asıl büyüsünün ve başarısının; Sahne konumlandırması, enstrüman ayrımı ve boşlukları başarılı bir şekilde yansıtabiliyor olmasına bağlıyorum.

Dr. Chesky's albümünde yer alan The Widgets grubuna ait "Binocerous" parçasında, ziller, elektro/bass gitar, davul vs. ne varsa çok net ve tane tane ayırt edilebiliyor ve kimin hangi konumda ve mesafe olduğu rahatça seçilebiliyor.

9.) Sürülme Meselesi:

Hifiman firmasının iddia ettiğinin aksine, kulaklık görece 22 Ohm olmasına rağmen, telefon ve bazı Dap'lar ile sürülme sorunu yaşıyordu. Bu nedenle araya en azından iyi/güçlü bir taşınabilir (portamble) amfi koymak farz olmuştu. Mesela elimdeki LG G2 ve Sony ZX2 tek başına kulaklığın hakkını veremiyordu. Araya Fiio E12a bağlayınca işler baya değişti ve kulaklık kendini toparladı. Belli bir noktaya kadar hakkıyla sürdüğünü düşündüğüm tek Dap Hifiman HM603s olmuştur. Ama kulaklık yine de "bana daha da fazlasını verebilirsen, daha da fazlasını alırsın" diyordu sanki :)

10.) Artı ve Eksiler:

+Konfor
    +İşçilik ve Görünüm
    +Değiştirilebilir Kulak Pad'leri ve Kablo
    +Akıcı temiz ve pürüzsüz vokaller
    +Dokulu, kaliteli ve tacizci olmayan bass bölgesi
    +Uzun süreli dinlemeleri mümkün kılan oldukça detaylı ve yormayan tizler
    +Enstrüman ayrımı ve konumlandırma

-Sahne açık tip bir kulaklığa göre biraz dar
    -Tizler biraz daha belirgin olabilirdi
    -İddia edilenin aksine Telefon ve bazı Dap'lar ile yeterli derecede sürülemiyor olması (1. Satma sebebim)
    -Zayıf kutu içeriği (taşıma kılıfı yok)
    -Dışarıya hoparlör gibi ses veriyor (2. Satma sebebim) :)

11.) Sonuç:

Planar Manyetik Sürücülü kulaklık deneyimi yaşamak isteyen her türden müziksevere (basskafalar hariç) tavsiye edebilirim. Ayrıca daha iyi kaynak ile daha da kaliteli ses verme potansiyeli yüksek olduğu için, özel bir ekipman diye düşünüyorum.

Önemli Not:

Normalde çok ekipman değiştiren ve sürekli satışta ilanı olan bir kullanıcı olduğum için pek inceleme yayınlamayı uygun görmüyordum. Keza Hifiman HE400s de şu anda satışta. Fakat sevgili Oğulcan'ın ( @fosther ) bugünkü yazısından sonra, bu yazıyı paylaşmayı uygun gördüm.

Eksikler zamanla eklenecek, hatalar da düzeltilecektir.

Saygılar ve Sevgilerle,

Gökhan AYDIN
    Mail: gokhan.aydin80@gmail.com

Collapse Signature Expand Signature
    #1 moonstar, 4 Ekim 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 25 Mayıs 2017
    28 kişi bunu beğendi.
  2. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,485
    :)

Sağolun Gökhan abi.O kadar karışıktı ki yazılar,net bir yorum yoktu.Bende biraz isyan ettim sanırım :)

Benim nasıl bass istediğimi az cok biliyorsun.Sert bass sevıyorum.

Mesela şu şarkıda yumruk gibi vurması lazım=

Yoksa zevki çıkmıyor :)

Bu arada teknik bir karışıklık olmus.Electrostatic değil kulaklık,planar magnetic olacak.

Tekrardan teşekkürler.

5 kişi bunu beğendi.
  3. moonstar

moonstar
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    4,740
    @fosther
    Rica ederim Oğulcan;) Bu arda dak. 1 gol 1 oldu. Hemen düzeltiyorum Planar olarak :angel:

Parçayı dinledim, Fiio E12A ile yumruk yerine tokat gibi geldi basslar :D Sendeki Amfi/Dac ile boks eldivenli yumruğa dönebilir ;)

4 kişi bunu beğendi.
  4. radyo

radyo
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    749
    Ellerine sağlık Gokhan. İyi oldu bu. Bugün özelden sormustum, cevaplamistin da böyle daha ayrıntılı olmuş. Sağlıcakla... :eek:k

2 kişi bunu beğendi.
  5. Italoman

Italoman
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,817
    Teknik anlatıma fazla girmeden gayet anlaşılır bir inceleme olmuş, eline sağlık Gökhan.

2 kişi bunu beğendi.
  6. high-fidelity

high-fidelity
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,580
    Kulaklarınıza sağlık hocam,inceleme için teşekkürler.:)

2 kişi bunu beğendi.
  7. djalimarmaris

djalimarmaris
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    644
    Elinize sağlık.
    Forumun en tartışmalı kulaklığı :p
    Yapım kalitesi bölümünü ayrıca beğendim.kısa vadede olmasada Orta ve uzunvadede çok etkiliyor bence :)

2 kişi bunu beğendi.
  8. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,318
    Gökhan eline sağlık.Kulaklıkla biraz daha zaman geçirmen gerektiğini hissettim okurken.İçinde kalacak ve yeniden almak isteyeceksin sanki.

2 kişi bunu beğendi.
  9. moonstar

moonstar
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    4,740
    @radyo
    Teşekkür ederim hocam ne demek. Beni incelemeyi yazmak için gaza getirenlerden biri de sen olun :)
    @Italoman
    Eyvallah Ali Abi. Teknik detaydan çok okuması anlaması kolay bir inceleme olsun istedim ;)
    @high-fidelity
    Teşekkür ederim Dünya. Beğendiysen ne mutlu bana :)
    @djalimarmaris
    Size de teşekkür ederim Ali Bey. Fidelio X2 kadar olmasa da sağlam bir kulaklık ;)
    @DefinitioN
    Çok sağol Fatih hocam. Evde hanım kulaklıktan şikayetçi :) kulaklık mı hoparlör mü bu diye serzenişte bulunuyor. Odyofil hayatım için tekhlikeli bir kulaklık:D

2 kişi bunu beğendi.
  10. florence

florence
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,852
    Dostum kulağına, emeğine sağlık. Bir çırpıda okunası olmuş :)

2 kişi bunu beğendi.
  11. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,479
    Gökhan hocam,eline sağlık.Anlaşılır ve net ifadeler içeren güzel bir inceleme olmuş.Tebrikler.Ve duruma uygun bir deyimler kümesi gelsin şimdi:
    İnce eleyip/sık dokuyup/ilmek ilmek örüp/
    bir ters/bir düz/ortaya çeyizlik bir kanaviçe çıkartmışsınız.

Yine de ben Schitt gibi,güçlü basları olan lambalı bir Amfiyle basslarının önemli ölçüde artacağına ve kulak titretecek boyuta az çok geleceğine eminim.Schittle sayısız kulaklık test etmiş biri olarak diyebilirim ki,Schitt en Bassı az olan kulaklıkları bile boğazına kadar bassla dolduran bir lambalı.

#11 karanehir35, 4 Ekim 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 5 Ekim 2015
    3 kişi bunu beğendi.
  12. chemist

chemist
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    246
    Elinize sağlık, çok güzel bi inceleme olmuş :)

2 kişi bunu beğendi.
  13. moonstar

moonstar
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    4,740
    @florence Güzel yorumların için teşekkür ederim dostum :)

@karanehir35 Çok sağolun Ahmet hocam. Yeni bir amfi yatırımı ufukta görünmüyor maalesef. İlerde kendime bir Müzik Odası yapıp oraya kapatabilirsem, her türlü gideri var :)

@chemist Çok sağolun hocam, güzel yorumlar duymak insanın şevkini arttırıyor :)

14. Mair

Mair
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,069
    Elinize sağlık :) Güzel kulaklık, güzel inceleme. Bir iki sorum - yorumum olacak:

1. Kulaklığın güç kapasitesi 6w imiş üreticiye göre. Bu da söylediğiniz "ne kadar güç o kadar iyi ses"'i doğruluyor.
    2. Kupalar anneannelerimizin bolca kullandığı emaye misali metal geldi bana. Plastikten emin misiniz? (Aslında burada kendime cevap: Bir kere 15cmden dümdüz yere düştü ve bir kupanın kenarında ufak ve siyah bir açıklık oluştu..tamamen metalde böyle olmazdı sanırım)
    3. Bana "armatür misali hızlı ve basları keskin, punchy" geldi. Özellikle elektronik müzikte sanki bir tık hızlıydı dinlediğim. Sizce?
    4. Ben görüş edinmek için 200 saate yakın pişirmiştim. Siz acaba incelemeden evel kaç saat yaptınız?
    Bunu neden sordum; bu kulaklıkta pişme aşırı etkili ve değişik saat pişirenler değişik sonuçlar alıyor ve benim duyduklarım kısmen sizinkilerden farklı :/

Saygılarımla

#14 Mair, 5 Ekim 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 5 Ekim 2015
    5 kişi bunu beğendi.
  15. moonstar

moonstar
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    4,740
    @Mair Öncelikle güzel yorumlarınız için teşekkür ederim Mair Bey.

Sorularınızı aşağıda yanıtladım.

Saygılar...

Elinize sağlık :) Güzel kulaklık, güzel inceleme. Bir iki sorum - yorumum olacak:

1. Kulaklığın güç kapasitesi 6w imiş üreticiye göre. Bu da söylediğiniz "ne kadar güç o kadar iyi ses"'i doğruluyor.

Cevap: Evet, kulaklık güçten fazlasıyla etkileniyor. Bu bir bakımdan güzel, fakat portable bir cihaz ile kullanmayı düşünerek (benim gibi) alan arkadaşlar için bir handikap gibi görünüyor.

2. Kupalar anneannelerimizin bolca kullandığı emaye misali metal geldi bana. Plastikten emin misiniz? (Aslında burada kendime cevap: Bir kere 15cmden dümdüz yere düştü ve bir kupanın kenarında ufak ve siyah bir açıklık oluştu..tamamen metalde böyle olmazdı sanırım)

Cevap:
    Plastik malzemeler ile uzun zaman haşır neşir olduğum için, plastik olduğuna kesin bir kanaat getirdim :)

3. Bana "armatür misali hızlı ve basları keskin, punchy" geldi. Özellikle elektronik müzikte sanki bir tık hızlıydı dinlediğim. Sizce?

Cevap: Evet, aslında bu konuyu incelemede belirtmeyi unutmuşum. Hatırlatmanız için teşekkür ederim. Dediğiniz gibi, kulaklığın alt frekans bölgesi diğer geri kalan spektrumda olduğu gibi akıcı ve hızlı tepki veriyor. Altlar vur kaç şeklinde. Bunu ( @fosther ) Oğulcan'ın paylaştığı yukarıdaki parçada çok net anlayabiliyorsunuz. Kısacası yayvan çalma gibi bir durum söz konusu değil.

4. Ben görüş edinmek için 200 saate yakın pişirmiştim. Siz acaba incelemeden evel kaç saat yaptınız?
    Bunu neden sordum; bu kulaklıkta pişme aşırı etkili ve değişik saat pişirenler değişik sonuçlar alıyor ve benim duyduklarım kısmen sizinkilerden farklı :/

Cevap: Ben kulaklığı Boğaç Bey'den almıştım, kaç saat kullanıldığını sormamıştım. Fakat kendi adıma konuşacak olursam yaklaşık 90 - 100 saat mertebesinde olduğunu söyleyebilirim. Ayrıca kullanılan DAP/DAC/AMP ve kablolar da sese doğrudan etki ettiği için, kaynağa göre yorumlar değişik olabilir diye düşünüyorum.

Saygılarımla

#15 moonstar, 5 Ekim 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 27 Ekim 2015
    4 kişi bunu beğendi.
  16. leylines

leylines
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    800
    Elinize sağlık, okuması kolay ve keyifli bir inceleme olmuş.

17. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,243
    Gökhan Abi niye yapmıyorsun böyle incelemeler, elinden onca ekipman geçti. Bak yapmışsın ne güzel olmuş :) Eline sağlık. Daha da bekliyoruz.

Ses konusunda katılıyorum incelemeye. Yalnız ben pek konforlu bulmadım kulaklığı, tabi konfor meselesi herkes için değişebiliyor.

2 kişi bunu beğendi.
  18. Sechtdamon

Sechtdamon
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,646
    Çok gerekli ve bana göre korkutucu bir incelemeyi çok güzel kaleme almışsınız hocam. Tebrikler ve Teşekkürler. Satmanıza üzüldüm ama geçerli sebepleriniz var. Ben de şayet sistemi almadan evvel dinleseydim kafamı karıştıracak kulaklıklardan biri olurdu kesinlikle. Ama işte taşınabilirmiş gibi pazarlanıp da asıl karakterini iyi bir ampfi ile vermesi bence en büyük eksisi kulaklığın ve firmanın.

4 kişi bunu beğendi.
  19. moonstar

moonstar
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    4,740
    @leylines
    Teşekkür ederim hocam. Sizin incelemeleriniz de çok akıcı :)
    @VirtuFortuna
    Teşekkür ederim Oğulcan :) Fırsat buldukça yeni incelemeler de yazmaya çalışacağım. Konfor ile alakalı olarak şunu söyleyebilirim.
    Daha önce kullandığım Fidelio X1 ve Sony MDR R1'den sonra kullandığım en rahat kulaklık. Tabi bunda Focus Pad kullanmamın da bir etkisi var.
    Şimdiye kadar kullandığım en rahatsız edici kulaklık ise Ultrasone HFI 580. Taç kısmı bildiğin kafamı deliyordu :)
    @Sechtdamon
    Çok sağolun, böyle yorumlar geldikçe insan daha bir cesaretle inceleme yazası geliyor. En büyük eksi dediğiniz gibi portable diye pazarlanıp güçlü kaynağa ihtiyaç duyması. Benim gibi oda oda dolaşmak zorunda olan, bir sigara tüttürp balkonda dinlemek isteyen insana gitmedi maalesef :)
    Fakat uygun şartlara ve ekipmanlara sahip olanlar için f/p babında güzel bir planar seçeneği diyebilirim.

6 kişi bunu beğendi.
  20. Synthyss

Synthyss
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    3,009
    Gökhan abi eline sağlık, inceleme enfes olmuş, başkalarını da bekliyoruz :)

@moonstar

3 kişi bunu beğendi.