HIFIMAN HM901S İzlenimleri

'Müzik Çalar İncelemeleri' forumunda VirtuFortuna tarafından 2 Temmuz 2016 tarihinde açılan konu

1. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,214
    Selamlar. :eek:k

Benim için yoğun ve biraz da zamana karşı yarış halinde geçen bu inceleme maratonunda, sırada Dr. Fang'in amiral gemisi var.

HM901'i herkes biliyordur. Bu yeni modelle değiştirilen 901, halihazırda ses başarımı olarak en üst düzey birkaç müzik çalardan bir tanesiydi. Fakat yazılımı, kasası, ısınma problemi, tekerlek navigasyonunu çok iyi olmaması, açılma ve veri tabanını tarama süresinin uzun olması gibi sıkıntılar mevcuttu.

Bunun sonucunda 901S modeli piyasaya sürüldü. Ek olarak 901 sahiplerine de belli bir meblağ karşılığında yeni modele geçme olanağı tanındı.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

YENİLİKLER

901S'in iç kısmınmda kullanılan komponentler olarak ne fark içerdiğini tam olarak bilmemekle beraber; analog kısmın iyileştirildiği, izolasyonun daha iyi olduğu, noise floor'da iyileşme sağlandığı, bunların getirisiyle beraber stereo imaj ve genel kalitede ilerleme kaydedildiği ile alakalı şeyler okudum. Buna karşın sesin aynı ya da benzer olduğu da yazılıp çizildi.

Benim bildiklerim şu şekilde: 24Bit ve DSD çalıyor. Gapless playback mevcut. Tekerlek ve arayüzde, özellikle açılma süresinde ciddi iyileştirme var. Ses potu daha fazla basamağa sahip, kasa artık metal olduğu için daha kaliteli ve elde daha rahat bir hissiyat sunarken, ısınma durumu daha kabul edilebilir düzeyde. Gain artık yazılım üzerinden ayarlanırken, HD/Vintage geçiş tuşu kaldırılıp yine dijital filtre olarak yazılıma eklenmiş. Son olarak 3,5mm TRRS Balanced çıkışı verilmiş.

Benim bildiğim yenilikler bu şekilde. Hifiman özellikle 3 saniye süren açılma zamanından bahsetmişti. Amfi modülü değiştirdikten sonra, veya ilk açılışta biraz uzun sürüyor açılış. Onun dışındaki açılışlarsa gerçekten iddia edildiği gibi çok hızlı gerçekleşiyor. Ek olarak sd kart okuma ve veritabanını oluşturma performansı da yeterli düzeyde.

Hifiman forumunda bir kişiye verilen resmi cevabı da buraya ekleyeyim son olarak:

What are the differences between the HM901 / HM 901S and HM901U besides price?
    • HM901U has better treatment of noise than HM901.
    • HM901S differs from HM901 and HM901U. It has much better stereo isolation and musical quality.
    • Both HM901U and HM901S are equipped with TAICHI UI. However, HM901S does have faster power on/off in three seconds.
    • HM901S has no high/low gain switch on side of the player.

Bunları haricinde @fortress34 Sertuğ Bey benden sonra kendisinin 901'i ile kıyas yapma fırsatı bulacak. Kıyasladıktan sonra bu başlığa konuyla alakalı yazacaktır diye düşünüyorum.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

DİZAYN - MALZEME - GENEL KULLANIM

Dizayn olarak çok beğendim. Eskisine oranla çok daha net, temiz ve premium bir tasarım ortaya çıkmış. Özellikle sade bir görünüme sahip olması ile birlikte dizayn birkaç seviye atlamış gibi hissettiriyor.

Malzeme kalitesi olarak da ilerleme mevcut. Metal kasaya geçilmiş olması çok olumlu. Cihaz gerçekten premium bir havaya sahip. Ucuz bir his veren tek bir yer yok.

Çok taşınabilir sayılmaz benim gözümde. Biraz daha taşıma dostu hale gelmiş olsa da hala ağır ve büyük bir DAP. Hifiman de kullandığı tam boyutlu DAC ve analog kısımlardan ödün verecek bir firma değil, özellikle de amiral DAP'ında. O yüzden de sonuç bu şekilde oluyor.

Yazılım ve kullanımdan biraz bahsedeyim. Öncelikle kullandığım süre boyunca büyük bir sıkıntı yaşamadığım, fakat hala sıkıntılı kısımlar var onlardan dem vurayım.

Tekerlek kusursuz çalışmıyor. Bazen atlama veya algılamama durumu söz konusu ama çok büyük bir boyutta değil. Ekran genel olarak iyi değil, özellikle parlaklık çok zayıf. En yüksek parlaklık bile gün ışığında yetersiz kalıyor. Ses potu oldukça güzel ve sağlam olmasına karşın, ses potundaki seviye sayısı artmış olsa da hala biraz daha hassas ayarlama şansı olsun istiyor insan. Maalesef bu cihazda çok hassas şekilde volume ayarlamak mümkün olmuyor.

DSD açıldığında cihaz ciddi anlamda yavaşlıyor. Ayrıca ilk 1-2 saniyeyi mutlaka kaçırıyor. Şarkı başa alma ve atlama tuşları bazen çalışmıyor. Durdurma ve devam ettirmede, ayrıca sarma işlemlerinde de bir sıkıntı yok.

Cihazın ısınması kabul edilebilir seviyelerde diyebilirim. Öncekinin ısınma problemi olduğu söyleniyordu. Bu kasa metal olduğu için daha az hissettiriyor olabilir, hala belli ölçüde ısınma yapıyor çünkü.

Bunlar haricinde yine tekerleğin atlama yapmamasını ve daha hızlı olmasını isterdim. Listelerde daha hızlı aşağı yukarı gidebilmek anlamında.

Yazılım ve kullanımda bunların dışında bir sorun bulamadım. Genel olarak kullanım kolay ve sıkıntısız sayılabilir. Hala iyileştirilebilecek şeyler olsa da önceki modele göre ciddi iyileştirme olduğu açık.

Pil ömrü olarak hem şarj olması zaman alıyor, hem de biraz çabuk bitiyor. Çok kötü değil ama insan daha fazlasını istiyor zaman zaman. Tam bir test yapmadım saat olarak, zira çok inceleme birikti, ancak ortalama bir ömür sunuyor diyebilirim.

Amfi modülü değiştirme meselesi genel olarak kolay ama, FiiO'nun amfi modülünde çıkardığı işe büyük saygı duyuyorum açıkçası. İnanılmaz kolay ve rahat bir tasarım Hifiman'e göre. Fakat Hifiman'in dizaynı da bu. Kabul etmek lazım. Önemli bir zorluk yok; tornavida ile arka kapak açılıyor, pil çıkartılıyor bir pin'e bastırarak, ardından amfiye ulaşılıyor. Onu da bir pine bastırarak çıkarıp, diğerini yerine takıyoruz.

Cihazda EQ olmadığını ekleyeyim.

Özetle 1-2 ufak pürüzü çok sıkıntı etmiyorsanız kullanımda büyük bir sorun yok ve kolay diyebilirim. Zaten o pürüzler de olmasa cihaz Hifiman olmaz. :wink

SES İZLENİMLERi
    (Minibox Amfi Kartı)

Dinlemeye başladığım anda sevdiğim ürünler oldu şu ana kadar hobide. Bunların sayısı çok fazla değildir. Olmaması da normal, sonuçta herkesin spesifik istekleri olabiliyor ve bu istekleri karşılayabilen ekipman sayısı çok fazla olamıyor. Ek olarak ses zevkim zaten piyasa genelinde satılan cihazlarla paralel olmadığından, liste iyice daralmış oluyor.

Fakat HM901S, ilk andan itibaren ses başarımı anlamında bana kendini sevdiren bir DAP oldu. Bunu şu açıdan belirtme gereği duyuyorum, ses tercihleri benim gibi olan arkadaşlar mevcut, onlar en azından bu yorumumdan bir çıkarım yapıp, DAP'ın sunduklarını kendilerine uygun bulabileceklerdir.

Bugüne kadar HM601 Limited Edition ve HM801, kullandığım Hifiman ürünleriydi. Bu açıdan Hifiman müzik çalarlara aşina sayılırım. Hifiman özellikle DAP konusunda, alan kişiyi özel hissettiren, performansı yüksek cihazlar sunuyor yıllardır. 901S de, elbette amiral gemisi DAP'ı olarak istisna değil. Bir kez daha, ses olarak yapması gereken her şeyi düzgün ve üst düzeyde yapan, göz boyamak için hiçbir şeyi çok abartmayıp kararında ve dengeli sunan, kulaklık seçmeyen, Hi-Fi mantığına sadık kalan ve taviz vermeyen, pek çok türün üstesinden gelebilen bir cihaz ortaya konmuş.

Dr. Fang gerçekten DAP yapmasını (ses başarımı olarak) çok iyi biliyor bu açık. Özellikle kulaklık seçmeyen ve referans seslenen bir DAP olması, kulaklık izlenimi edinme noktasında da avantajlı olmasına yol açıyor.

Minibox kartı IEM karttan üstün gördüğümden, 901S alacak birine kesinlikle Minibox kartı tavsiye ediyor, izlenimin genelini de bu kart üzerinden yapıyorum.

Eski modeller kadar sıcak bir sunum yapmıyor olsa da, yine rahatsız etmeyen, yumuşak çalan, çok hafif sıcaklık ve müzikallik barındıran bir DAP var elimizde.

FREKANS BAŞARIMI

Genel olarak hiçbir frekansın öne çıkmadığı bir cihaz. Hepsini eşit ölçüde verme kabiliyetine fazlasıyla sahip. Kaydı veya kulaklığı değiştiren, etkileyen, olduğundan iyi veya kötü gösteren bir yapısı yok. Bu açıdan kesinlikle çok başarılı buldum.​

Minibox kartlı HM901S, alt frekans bölümünde hafif bir sunum yapıyor. Aynı zamanda ferah da olan bu bass sunumu, taktığınız kulaklığın özelliği ne ise onu almanızı sağlıyor.

Altlar miktar bakımından bir Paw Gold kadar olmasa da, kalite açısından oldukça üst seviyede olduğunu söyleyebilirim. Biraz düz, sıkı ve rafine bassları var. Doku bakımından oldukça detaylıyken, şiddet ve gümbürtü olarak çok hissedilen bir yapısı yok. Ama takip edilmesi kolay, detay seviyesi de yüksek.

Yani biraz kalite > miktar diyor HM901S. IEM kartla durum biraz daha farklı ama IEM karttan izlenimin sonunda kısaca bahsedeceğim.

Bass bölümünün kalan frekans alanından iyi biçimde ayrılabilmesi bir başka artısı oluyor cihazın. Midbass fazlalığı, veya midbass bölümünün midlerden çok ayrılamaması gibi sorunlar söz konusu değil.

Altların hiçbir müzik türünde sırıtmadığını düşünüyorum. Elinizdeki kulaklık bu noktada pek çok şeyi belirleyen etmen olacaktır. 901S genel olarak her şeyi doğru ve üst düzey ölçülerde yaparak, işin kalanını kulaklığa ve onun karakterine bırakıyor. Açıkçası pek çok DAP'ın da böyle dürüst bir sunum yapabilmesini isterdim.

Altların toparlanması mükemmel diyebilirim bu cihazda. Vuruş kuvveti çok etkili olmasa da kalitesi, sıkılığı ve dokusu çok başarılı. Dinlediğim en kaliteli bass sunumuna sahip cihazlardan bir tanesi oldu. Eleştirilebilecek noktası ise biraz sert basslara sahip olması. ve zaman zaman coşkusuz kalabilmesi. Bu da vuruşun çok kuvvetli olamamasından kaynaklanıyor diye düşünüyorum.

Midlerde yine yapması gerekeni yapan 901S, hiç abartmıyor: Midlerde de referansa yakın takılmayı sürdürüyor.

Ne çok kalın, ne çok ince bir tonlama var. Detay seviyesi yine çok iyiyken, enstruman konumlaması kusursuza yakın. Miktar açısından hafif önde olan tek frekans aralığının midler olduğunu belirteyim. Bu önde olma durumu belirgin değil, fakat bir süre dinleyince ufak da olsa midlerin merkez frekans olduğunu anlamak mümkün oluyor. Açıkçası bir Hifiman DAP'a da bu yakışırdı zaten.

Hem vokal hem enstruman olarak doğru tonları üreten 901s, oldukça da doğal ve rahat hissettiriyor. Eforsuz, stressiz çalan midleri var. Mikro detay konusunda aslında çok iyi, fakat cihazın konforlu sunumu çoğu zaman detaylara fokuslanmanızın önüne geçtiğinden, duymayabiliyorsunuz. :) Ama esasında midlerdeki mikro detay düzeyi de en üstlerde gezinen bir DAP. Bazı kayıtlarda örneğin vokalistin kulağına gelen, vokale başlaması gereken yeri belirten ikinci bir vokal sesi duyarsınız. Bu detayı bile size duyurabilen bir DAP olduğuna göre, gerçekten üst seviyede anılmayı fazlasıyla hak ediyor.

Midlerin genel kontrolü ve dengesi de güzel. Genel spektrumda birbirinden farklı tonda çalan veya miktar olarak farklılaşan öğe bulunmadığı için cihaz çok ferah ve rahat dinleme yaptırıyor size. Üst midlerde bir sivrileşmeye denk gelmedim, hatta belki de o bölümü en güzel kontrol eden cihaz diyebilirim dinlediklerim arasında. Bu bölümde yükseltisi olan kulaklıkları çok iyi toparlayıp minimize ettiğini söylemek mümkün. Bu açıdan övülesi bir avantajı var.

Midler kullanacağınız kulaklığa göre etli, cılız, veya detaysız olabiliyor. Sürekli belirttiğim üzere vermesi gereken referans sunumu veren HM901S, kalan kısmı kulaklığa bırakıyor.

Üst frekanslar eski modellerden ayrılan tarafı. Eski Hifiman'lerde en arkada hep tizler yer alırken, 901S'in tizleri daha belirgin. Buna rağmen, tizler diğer tüm frekans aralıklarında olduğu gibi yine işi abartmayan bir yapıya sahipler. Bu cihaz çözünürlüklü olduğunu, detaylı olduğunu, üst seviye ses verdiğini kanıtlamak için abartılı tizlere ihtiyaç duymuyor, bazı sözüm ona "Hi-Fİ" iddiası taşıyan DAP'lar gibi.

Agresif kulaklıklarla, cihaz olanı verdiğinden dolayı sıkıntı olabilir. Fakat dengesi iyi olan kulaklıklarda müziğin size sunuluş biçimi çok konforlu. Hiçbir girinti çıkıntı yok. Başka DAP'larda arabanızda giderken yolda bir çok çukur ya da yükselti varmışçasına karışık, hızlı, belki heyecanlı ama rahatsız edici bir his yaşarken, bu cihazda pürüzsüz bir yolda yolculuk ediyorsunuz. Belki sadece koyu kulaklıklarda üstler kırpılmış hissettirebilir. O da ilk izlenim olur açıkçası. Çünkü dinledikçe cihaz üstlerde çok yakın ya da belirgin bir sunum yapmasa da üstlerin çok başarılı olduğu anlaşılıyor.

Bu bölüm 1 tık fazla tutulsa miktar olarak, cihazın konforlu ve rahat sunumu zarar görürdü. Bu yüzden ben bu konuda çıkarılan işi çok başarılı buldum. Tam eşik noktasında tutulmuş üstler. Yani ne teknik anlamda ödün verecek kadar detaysız, ne de çok analitik ve yapay hissettirecek kadar fazla.

Üstlerde açıkçası hiçbir sorun bulamadım. Özellikle uzama ve tonlama olarak çok doğal hissettiriyor. Kayıttaki tüm dokunuşları duyabiliyor, dokunuşun ardından gelen tınıyı da hep en güzel yerinden yakalayabiliyorsunuz. O kadar doğru çalıyor ki "acaba yanlış bir şey mi var, belki de doğrusu bu değil" diye aranırken buluyorsunuz kendinizi.

TEKNİK BAŞARIM

Ayrım ve çözünürlük düzeyi için inanılmaz diyemem. Çünkü orada Paw Gold "şşş" deyip şöyle bir öne çıkıyor. :) Paw Gold bu departmanların lideri olduğu için inanılmaz kelimesi ona gidiyor.

Çözünürlük noktasında Paw Gold'un 1 tık gerisine denk geliyor 901S. PG'un bu hususlarda gerçekten rakipsiz olduğunu kabul etmek lazımsa da, 901S, ZX2 dinledikten sonra örneğin, bu konudaki başarısını da gösteriyor. ZX2'den kesinlikle üstünken, Paw Gold'a da yaklaşıyor, ama sonuç burun farkıyla Paw Gold. :)

Çözünürlük olarak Paw Gold kadar kusursuz değilse de, ayrım olarak neredeyse aynı bulduğumu belirtmem gerek. Ek olarak, 901S'in sahnesi daha iyi olduğu için ayrımı daha geniş bir alanda, daha çabuk ve net hissettiriyor.

Arka plan konusunda yine AK380 ve Paw Gold ile birlikte en iyi 3 DAP'tan biri olarak görüyorum. Tekrar söylemek gerekirse ZX2'den geçiş yapıldığında bu konudaki teknik üstünlüğünü hissettiriyor. Paw Gold'dan geçiş yapıldığında ise farkı duymak zor olsa da, Paw Gold yarım tık önde yer alıyor.

Sahne başarımı çok çok iyi 901S'in. Hem derin, hem de geniş diyebilirim. Sahne olayını seven biri olarak, zaten teknik anlamda Paw Gold'a yakın olması, bununla birlikte sahnesinin daha iyi olmasıyla benim tercihim HM901S olurdu. Ek olarak Paw Gold kadar sert çalmaması da, en azından subjektif olarak benim için daha iyi ve keyifli bir sunum demek.

Sahnenin bu başarısıyla beraber ayrım da çok iyi olunca, bir de üst düzey bir IEM taktınız mı taşınabilirdeki en iyi seslerden birini yakaladığınızı hissediyorsunuz. Sahneyi seven ve bütçesi olan arkadaşlara ben kesinlikle bu cihazı tavsiye edebilirim.

Dinamizm olarak da harika bir DAP 901S. Bass departmanı çok çok belirgin olmasa da, diğer kısımlar ve özellikle de midler çok dinamik. Hiçbir şeyi kaçırmadığınızı, her detayı aldığınızı, her enstrumanı en alttan en üst tonuna kadar hızlı bir şekilde duyduğunuzu hissedebiliyorsunuz. Dinamizmin Paw Gold'dan iyi olduğu bile söylenebilir.

Cihazda bir dipses problemi yok.

IEM Amfi Kartı

Yukardaki izlenimlerim Minibox kartla yazılmıştır. İzlenimi Minibox üzerine kurdum çünkü IEM karttan teknik olarak daha üstün olan karttı. Fakat merak edecekler olabilir, o yüzden kısaca IEM karttan bahsedeyim.

IEM karttaki en büyük farklardan bir tanesi (daha güçsüz olması haricinde) bass bölümünün daha belirgin ve vuruşun daha kuvvetli olması. Bununla beraber, teknik anlamda bassın kalitesi düşüş gösteriyor. Minibox'taki mükemmel bass kontrolü ve dokusu biraz kaybolurken, altları daha çok isteyen müzik türlerinde IEM kart daha performanslı oluyor miktar açısından.

Midlerde çok büyük bir değişim olmasa da, Minibox'ta bass bölümünün daha kaliteli olmasının midlerdeki ayrıma verdiği katkı IEM kartta doğal olarak yok.

Üstler çok hafif kırpılıyor IEM kartta. Kısaca bu şekilde. Onun dışında büyük fark yok.

Genel ses olaraksa IEM kart biraz daha sıcak, daha klasik bir Hifiman sunumu yapıyor. Minibox kartta tüm frekanslar daha eşit hale gelirken bu sayede de pek çok kulaklığa uyum sağlaması mümkün oluyor. Ek olarak IEM kart daha toplu bir ses veriyor. Minibox kartta sesin biraz daha kenarlara açıldığı hissedilirken, derinlikte neredeyse aynı sunumları var.

Bu noktalar haricinde sunumda bir farklılık sezmedim. Bence 901S kesinlikle Minibox kartla tercih edilmeli. Zaten Minibox ile IEM'lerle hiçbir sorun söz konusu değil. Low Gain'de çok rahat kullanılıyor. Dipses problemi de yok.

SON SÖZLER

Dr. Fang gerçekten bu işi biliyor. Hifiman yıllardır bulunduğu konumu devam ettirip çizgisini bozmamaya kararlı gibi. Diğerlerinin teknolojik açıdan sunduklarını takip etmeyen, işleri tamamen kendi kurallarına göre devam ettiren bir firma. Bunun sonucunda kullanıcısını da özel hissetirerek gönüllerde ayrı bir yer ediniyor.

Yine yazılım çok iyi değil, yine büyük ve hantal, yine pili çabuk bitiyor, yine kendi tarzında eski kafa tasarıma sahip; fakat bir kez daha ses başarımı muazzam ve pek çok rakibinin önünde. Bence dünyadaki en üst seviye DAP'lardan bir tanesi olmayı başarıyor.

Kullanım açısından da açıkçası önceki modeller gibi cihazı duvara attıracak raddeye kesinlikle getirmez. Birkaç irili ufaklı problem insanı pek üzmüyor o açıdan fark edilir bir ilerleme söz konusu. Yıllardır doğru dürüst yazılım yapamayan Hifiman'i bu efordan dolayı tebrik ediyorum.

Ses olarak hiçbir önemli eksiği bulunmayan, müzikal olmasının yanında çok da teknik çalabilen, harika bir sese sahip. Özellikle Paw Gold'a karşı kulaklık seçimlerinde o kadar da nazlı olmaması büyük bir artı. Ayrıca kesinlikle all-round bir cihaz, her şeyin üstesinden gelebilecek bir ses başarımı var. Sesi çok dürüst şekilde ve çok kontrollü veren, ayrıca pek çok kulaklığı da "adam edebilen" bir DAP olduğunu düşünüyorum. Özellikle IEM'lerin çıkıntı ve pürüzlerini, diğer cihazlara göre daha iyi kontrol ederek sizi daha az rahatsız etmelerine imkan veriyor.

Hifiman DAP piyasasında diğer tüm firmalardan farklı bir yerde ve bu modelle de konumunu sürdürüyor.

Okuduğunuz için teşekkürler.

Collapse Signature Expand Signature
    #1 VirtuFortuna, 2 Temmuz 2016
    Moderatör tarafından düzenlendi: 14 Temmuz 2016
  2. elektronik müzik

elektronik müzik
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    794
    Bu parlaklık olayı çok önemli , xduuo daki gibiyse insanı tiksindirebilir ... O kadar rezil bi parlaklık var ki alıp kırasınız geliyor , çok mu zor şu ekranı parlatmak :sad

3. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,214
    Yazı ses izlenimleri ve fotoğraflarla derlenip toparlanıp tamamlanmıştır.

Bu izlenimleri de bitirdik, keyifli okumalar. :eek:k

8 kişi bunu beğendi.
  4. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,470
    Eline saglik Ogulcan hocam.
    Fotograflar yine cok estetik.
    Shakespare'in de dedigi gibi siz hep fotograf cekin dostum.
    Hm901s fazla kulaklik secmeyen bir dap. Ozellikle jazz ve klasik muzikde yuzumu guldurdu. Vokal olarak da cok begenirim hm901si.
    Metal muzik anlaminda ise Lpg'yi ben hm901se oranla cok az daha basarili bulsam da, isin icine jazz ve klasik girince tehcihimi hm901sden yana kullandim.

#4 karanehir35, 3 Temmuz 2016
    Moderatör tarafından düzenlendi: 3 Temmuz 2016
    6 kişi bunu beğendi.
  5. Yabguz

Yabguz
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    1,523
    Eline, emeğine sağlık Oğulcan hocam; okurken bitmemesini istedim, zevkle okudum :)

Bir HM650 kullanıcısı olarak Hifiman daplarla ilgili söylediğiniz sözlere ben de katılıyorum. Kullanımındaki olumsuzluklarla bile insana kendini özel hissettirebiliyor gerçekten :) Herkes bilgisayardan şarj olurken, kendini elektrik prizine ve laptop adaptörü görünümlü bir şeye emanet etmesi, ısınması; o duyulan güzel sesin yanında pek önemsiz kalabiliyor.

Bu arada, kendi üstünde gelen stok kart ile minibox kart arasında bir kıyaslama yapma imkanınız oldu mu?

acele posta servisi aracılığı ile gönderildi

3 kişi bunu beğendi.
  6. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,214
    @karanehir35 Teşekkürler Ahmet Abi, sayende diyelim. Gerçekten o türlerde sahnesiyle beraber ekstra işler yapabiliyor ama ben her türe uyabildiğini düşünüyorum. K10 ile birlikte uzun süre bozmazsın bence bu sistemi.

@Yabguz Teşekkürler dostum. Kendi kartını bilmiyorum Minibox ve IEM kart mevcuttu.

6 kişi bunu beğendi.
  7. bakieryigit

bakieryigit
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,964
    Güzel inceleme olmuş , eline , kulağına sağlık Oğulcan @VirtuFortuna

2 kişi bunu beğendi.
  8. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,214
  9. Mustafa ALKAN

Mustafa ALKAN
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,601
    En keyifli yerinde pil bitmese keşke. Acaba o anlarda taşınabilir şarj cihazı pili şarj edip kullanım devam edilebilir mi

10. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,214
  11. zoso86

zoso86
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    965
    sonuç olarak paw gold mu daha iyi 901s mi?

12. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,214
    Tamamen tercih meselesi.

13. Hanamichi

Hanamichi
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,539
    Müzikal anlamda bakacak olursam ben hm901s seçerdim , sahnesi ve sunumu açısından paw golda göre daha cazip geldi .
    Paw goldda çözünürlük olarak daha iyi gibi , klasik müzik ve enstrüman odaklı türlerde daha iyi bir tercih olabilir. Sonuçta ikisi de üst seviye cihazlar , paw gold biraz daha sahip olunan kulaklığa göre denenip alınması gereken bir cihaz . Hifiman ise denediğim kulaklıklara göre ses karakterinden pek taviz vermedi. Yeni nesilde yazılım ve dış görünüş olarak iyi iş çıkarmışlar . cihazı elinize aldığınızda kalitesini hissettiriyor .
    İkiside taşınabilirlik ve kullanış açısından başarılı oldukça güzel daplar .
    Eline sağlık Oğulcan .

5 kişi bunu beğendi.
  14. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,214
    Teşekkürler Barış. Yorumun çok isabetli olmuş. Katılıyorum.

Submariner2 bunu beğendi.
  15. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,343
    Berkhan eline sağlık...

HM901S neredeyse aradığım sesi veren bir DAP.Ama yazılım,donanım,batarya v.s. takıntılı biri olduğumdan çok çok beğensem de elimde tutmam sanırım.

Bir de not ekleyeyim.Kullandığım bütün ekipmanlar içinde(buna Hd650+3322 de dahil) 3D sahne hissini yaşadığım tek setup HM 801+W4R ikilisi idi.Soner Sarıkabadayı şarkısıydı.Stüdyoyu ve ortasında mikrofona performans veren sarkıcıyı görürcesine yaşamıştım.

Hifiman sahne kurma konusunda çok çok iyi.

Submariner2 ve refuserQ bunu beğendi.
  16. dogantes

dogantes
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    15
    elinize emeğinize sağlık. hifiman hep ilgiyle takip ettiğim bir marka. keşke bu kadar tuzlu olmasaydı :)