Hifiman R2R2000 Dap/Dac

'Haberler' forumunda refuserQ tarafından 24 Aralık 2017 tarihinde açılan konu

 1. florence

  florence
  Expand Collapse
  WAV

  Katılım:
  21 Ocak 2014
  Mesaj:
  631
  Alınan Beğeniler:
  1,806
  Her ne kadar ses ilk koşul olsa da 15 yıl öncesinin arayüzü var yine. Şu devirde saçmalık.
   
  Collapse Signature Expand Signature
  2 kişi bunu beğendi.
 2. VirtuFortuna

  VirtuFortuna
  Expand Collapse
  Analog

  Katılım:
  24 Şubat 2014
  Mesaj:
  1,833
  Alınan Beğeniler:
  5,534
  Burak açıkçası ben cihazın kullanımını kolay ve sorunsuz buldum. Elbette uzun süre denemek lazımsa da bir sıkıntı görmedim.
   
  Collapse Signature Expand Signature
 3. mavi

  mavi
  Expand Collapse
  FLAC

  Katılım:
  6 Temmuz 2013
  Mesaj:
  217
  Alınan Beğeniler:
  1,423
  Astell & Kern veya Sony gibi oldukça gelişkin kullanıcı arayüzleri sunabilen markalardan sonra evet, Hifiman'ın bu konuda geride olduğu aşikar.

  Zira pek çok iyi yazılımcı Çin firmaları yerine genelde daha dolgun maaşlar önerebilen Japon veya Güney Kore firmalarını tercih etmekte. Harikulade donanımlar ve mühendislik dizaynları üreten Çin firmalarının yazılımsal olarak bu diğer iki ülkeden çıkan cihazların gerisinde olmasının sebeplerinden biri de bu durum.

  Dolayısıyla, belki biraz düşük beklentili olmakla itham edilmek pahasına belirteyim, yalnızca hafızasındaki müziği dinletmek üzere tasarlanmış Çin müzikçalarlarından temel beklentim akıcı, kolay erişim sağlayan ve bug problemi olmayan bir kullanıcı arayüzü.

  Hifiman'ın müzikçalarlarını 2011'den bu yana kullanmış (ve arayüzlerinden şikayet etmiş) bir dinleyici olarak belirteyim, firma SuperMini ile bu konuda iyi bir iş çıkardı.
  R2R2000'de de böylesine basit bir GUI (Grafik Kullanıcı Arayüzü) kullanmaları sanırım SuperMini'nin bu konudaki "kısmi" başarısı ile alakalı.

  Çünkü arayüz karmaşıklaştıkça, "Designed In China" arayüzler daha fazla tökezlemeye başlıyor, bu da ürettikleri müzikçalarların kullanım performansına özellikle ilk fabrika yazılımlarıyla birlikte olumsuz bir etken olarak yansıyor.

  Bu açıdan Hifiman'ın R2R2000'de basit bir arayüz kullanmasını olumlu buluyorum.

  Belki bir eksiklik olarak yan tuşların olmamasını gösterebilirim. Sony'lerin cepten çıkarmadan pek çok şeyi yapmanızı sağlayan yan tuşlarına alıştıktan sonra her işlem için cihazı çıkarıp ekranı açmak pek hoş değil ; fakat R2R2000 özellikle amiral gemisi bir müzikçalara göre fena halde küçük olduğu için bu hoş görülebilir kanımca.
   
  #43 mavi, 25 Temmuz 2018
  Moderatör tarafından düzenlendi: 25 Temmuz 2018
  6 kişi bunu beğendi.