Hifiman R2R2000 Dap/Dac

'Haberler' forumunda refuserQ tarafından 24 Aralık 2017 tarihinde açılan konu

1. florence

florence
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,760
    Her ne kadar ses ilk koşul olsa da 15 yıl öncesinin arayüzü var yine. Şu devirde saçmalık.

2 kişi bunu beğendi.
  2. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,200
    Burak açıkçası ben cihazın kullanımını kolay ve sorunsuz buldum. Elbette uzun süre denemek lazımsa da bir sıkıntı görmedim.

Collapse Signature Expand Signature
  3. mavi

mavi
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    1,387
    Astell & Kern veya Sony gibi oldukça gelişkin kullanıcı arayüzleri sunabilen markalardan sonra evet, Hifiman'ın bu konuda geride olduğu aşikar.

Zira pek çok iyi yazılımcı Çin firmaları yerine genelde daha dolgun maaşlar önerebilen Japon veya Güney Kore firmalarını tercih etmekte. Harikulade donanımlar ve mühendislik dizaynları üreten Çin firmalarının yazılımsal olarak bu diğer iki ülkeden çıkan cihazların gerisinde olmasının sebeplerinden biri de bu durum.

Dolayısıyla, belki biraz düşük beklentili olmakla itham edilmek pahasına belirteyim, yalnızca hafızasındaki müziği dinletmek üzere tasarlanmış Çin müzikçalarlarından temel beklentim akıcı, kolay erişim sağlayan ve bug problemi olmayan bir kullanıcı arayüzü.

Hifiman'ın müzikçalarlarını 2011'den bu yana kullanmış (ve arayüzlerinden şikayet etmiş) bir dinleyici olarak belirteyim, firma SuperMini ile bu konuda iyi bir iş çıkardı.
    R2R2000'de de böylesine basit bir GUI (Grafik Kullanıcı Arayüzü) kullanmaları sanırım SuperMini'nin bu konudaki "kısmi" başarısı ile alakalı.

Çünkü arayüz karmaşıklaştıkça, "Designed In China" arayüzler daha fazla tökezlemeye başlıyor, bu da ürettikleri müzikçalarların kullanım performansına özellikle ilk fabrika yazılımlarıyla birlikte olumsuz bir etken olarak yansıyor.

Bu açıdan Hifiman'ın R2R2000'de basit bir arayüz kullanmasını olumlu buluyorum.

Belki bir eksiklik olarak yan tuşların olmamasını gösterebilirim. Sony'lerin cepten çıkarmadan pek çok şeyi yapmanızı sağlayan yan tuşlarına alıştıktan sonra her işlem için cihazı çıkarıp ekranı açmak pek hoş değil ; fakat R2R2000 özellikle amiral gemisi bir müzikçalara göre fena halde küçük olduğu için bu hoş görülebilir kanımca.

#43 mavi, 25 Temmuz 2018
    Moderatör tarafından düzenlendi: 25 Temmuz 2018
    6 kişi bunu beğendi.