hifimyfi Mağazamız Açıldı!

'Bircom (Sennheiser, A&K, Comply)' forumunda hifimyfi tarafından 29 Mart 2018 tarihinde açılan konu

 1. bahirtaha

  bahirtaha
  Expand Collapse
  WAV

  Katılım:
  4 Mart 2018
  Mesaj:
  502
  Alınan Beğeniler:
  323
  Mağazanın avukatlığını üstlenmenize gerek yok ,ben memnun kalmadım yazıyorum, yapılan davranış hiç hoşuma gitmedi ,siz memnun kalmışsınızdır ,memnun kaldığınızı yazabilirsiniz .Hakkımda yorum yapmanızı gerektirecek bir durum yok .
   
 2. Totem

  Totem
  Expand Collapse
  FLAC

  Katılım:
  12 Mayıs 2016
  Mesaj:
  252
  Alınan Beğeniler:
  116
  Bu genelde mağazaların telefon reyonunda olan bir şey. Bu denli bir ayıp yaptılarsa yazık. Herkes gidip deneyebilir, olur da bir gün parası olursa şayet, ilk aklına gelecek yer de orası olur. Kulaktan kulağa reklam, en uyusidir. Durum tam öyle mi oldu bilmiyorum lakin olma olasılığı da pek yüksek bir durum .
   
  #22 Totem, 25 Aralık 2018
  Son düzenleme: 25 Aralık 2018
 3. darkainu

  darkainu
  Expand Collapse
  WAV

  Katılım:
  6 Mayıs 2014
  Mesaj:
  546
  Alınan Beğeniler:
  1,325
  Abi noktalarla virgüller niye nerede duracağını bilmiyor? Bir sonraki kelimeye değen var, ortada kalmış ne yapacağını bilmeyen var. Eğitim okadar kötü mü ülkede? Kusura bakmayın ama bu şekilde yazılan hiç bir şeyin içeriğine itibar edemiyorum.
   
 4. bahirtaha

  bahirtaha
  Expand Collapse
  WAV

  Katılım:
  4 Mart 2018
  Mesaj:
  502
  Alınan Beğeniler:
  323
  Eğitim kötü doğru .Bende mesajı düzenledim şimdi .
   
 5. Chaturanga

  Chaturanga
  Expand Collapse
  Analog

  Katılım:
  12 Ocak 2017
  Mesaj:
  2,015
  Alınan Beğeniler:
  5,768
  Bazı arkadaşlar kızabilir, "Burası edebiyatçıların toplandığı bir yer değil", "Yazdıklarım kendi meramını anlatsın yeter" vs.. diyebilirler ancak ben de @darkainu gibi düşünüyorum. Hepimizin elbette tonla gramer ve yazım hatalarımız vardır, ama biraz özen göstermek istenirse en azından okunabilirlik artırılabilir.

  Noktalamalar, ünlemler soru işaretleri vs elden geldiğince dikkatli kullanılmalı.

  Paragraf denen şey unutulmamalı.

  Arka arkaya yazılmış nerede başladığı belli olmayan, nerede bittiği anlaşılmayan cümleler insanın gözünü yoruyor. Ayrıca içeriği de perdeliyor anlamak iyice zorlaşıyor.

  Yine çok uzağa gitmeyelim, dün açılan aşağıdaki konunun ilk mesajını okuyup bitirdim sabırla dün gece. Ama konuyu bitirince unuttum resmen olay neymiş anlamak baya zor oldu.

  http://www.techno-fi.net/threads/sony-nw-zx2-bayhankardaş.12421/#post-215148

  Haddim olmasada özellikle yeni üyelere tavsiyem, kızgınlıkla bir anda ağızdan çıkmış gibi hatta birine kızgınlıkla anlatır gibi yazmamaları.

  Yazdığımız şeyler gönderene kadar taslak olarak duruyor zaten, önce birkaç kez okuyup düzenlemek gerekir.

  Acaba noktalamalara uydum mu? Büyük harf küçük harf kullanımım uygun mu? Gereksiz uzatan öğeler tekrarlar var mı? Paragraf kullandım mı? Cümleler arasında ve paragraflar arasında boşluk var mı vs vs bunları bir irdeleyip öyle göndermeleri daha şık olur.
   
  Collapse Signature Expand Signature
 6. DefinitioN

  DefinitioN
  Expand Collapse
  Analog

  Katılım:
  9 Mayıs 2012
  Mesaj:
  2,786
  Alınan Beğeniler:
  6,348
  Yazım ve noktalamaya dikkat ederek yazmak siteye ve karşındakine duyduğun saygıyı gösterir.

  Edebi forum olmayla v.s. alakalı bir durum değil.

  bizdepek ta bibu sekılde yaza biliriz
   
  mfya, Sercan1096, CongoFather ve 4 kişi daha bunu beğendi.
 7. Chaturanga

  Chaturanga
  Expand Collapse
  Analog

  Katılım:
  12 Ocak 2017
  Mesaj:
  2,015
  Alınan Beğeniler:
  5,768
  "TabikiyAzaBiliriz? :D
   
  Collapse Signature Expand Signature
 8. FreeShah

  FreeShah
  Expand Collapse
  FLAC

  Katılım:
  13 Mart 2012
  Mesaj:
  213
  Alınan Beğeniler:
  62
  Öncelikle arkadaşların rahatsız olduğu edit gelmiş ona teşekkür ederim. Bence de dili elimizden geldiği kadarıyla düzgün kullanmaya özen göstermek daha iyi. Böylece hem daha anlayışlı hem de kaliteli iletişim kuruluyor. Sen de özen göstermişsin.
  Konu hakkında ise gerçekten çok üzüldüm. Ki düşün mağaza çalışanı da en fazla ne kadar kazanıyor olabilir ki? Yani kraldan çok kralcı olmak çok kötü bir şey. Ayrıca sen hiç alamayacak da olabilirsin. Keza ben hiç bir zaman bir DAP için 5-10 bin ödemeyeceğim. Belki de hiç sıfır ürün almayacağım. Ama bunlar benim gidip ürün deneme, mağaza gezme hakkımı elimden alamaz. En son bir kaç gün önce Sennheiser Amperior için kulak yastığı be bir kaç ıvır zıvır aldım Bircom'dan. Ama bu hareketlerinden sonra artık yurt dışından mı alsam ürünlerimi diye düşünüyorum. Umarım bu konuda bir özür belirtirler. Ayrıca şunu da eklemek lazım. Daha önce alışverişlerimde teknik servis tarafından hep olumlu dönüşler aldım. İlgili ve kibarlardı. O yüzden bunu direk mağazaya veya bütün çalışanlara mal etmek de istemiyorum. Ama yine de kurumsal bir firma bu konulara özen göstermek zorunda.
   
  Mikrobiyolog ve bahirtaha bunu beğendi.
 9. Synchronicity

  Synchronicity
  Expand Collapse
  WAV

  Katılım:
  1 Mart 2015
  Mesaj:
  709
  Alınan Beğeniler:
  1,945
  Ben aynı şeyi yaşamış olsaydım yapacağım ilk şey görevliye kritik bir dinleme yaptığımı izah edip sesin geçici süreli kısılmasını rica etmek olurdu.
  Eminim ki bu ricaya cevaben istek geri çevrilmez ve akabinde ortamdaki ses yok edilirdi.
  Hi-end ve çeşitli ses ekipmanlarının tanıtım ve satışının yapıldığı bir yerde ses seviyesinin bu kadar kafaya takılması garip.
  Benim asıl üzerinde durduğum konu durumu kafada kurarak pasif agresivite ile sinirlenerek foruma taşınmış olması, bu durumu gerçekten anlayamadım.
  İçeride müşteri var diye saygı duruşunda mı beklesinler?
  Belki de işlerinin bir parçasıydı ve ufak bir rica ile halledilecek bir şeyin büyütülmesine cidden anlam veremedim.
   
  Collapse Signature Expand Signature
  #29 Synchronicity, 25 Aralık 2018
  Son düzenleme: 25 Aralık 2018
 10. FreeShah

  FreeShah
  Expand Collapse
  FLAC

  Katılım:
  13 Mart 2012
  Mesaj:
  213
  Alınan Beğeniler:
  62
  Genel olarak insana saygılı davranılsa ne güzel olur. Müşteri veya değil. Saygı önemli bir konu. Rahatsız edici davranılması da güzel değil. Bazen vücut diliyle bile birini taciz edebilirsiniz.
  Belki daha yapıcı eleştirilebilir, ona katılırım. Fakat sizin de tavrınız fazla katı. İnsan bir şeyden rahatsız olabilir, belki yanlış yerden bakıyordur. Onu da daha yapıcı şekilde anlatmak lazım. Buraya yazıyoruz aklımıza takılan şeyleri ki fikir alışverişi olsun.
   
  #30 FreeShah, 25 Aralık 2018
  Son düzenleme: 25 Aralık 2018
 11. bahirtaha

  bahirtaha
  Expand Collapse
  WAV

  Katılım:
  4 Mart 2018
  Mesaj:
  502
  Alınan Beğeniler:
  323
  meizu pro 7 plus ile cx5.00 iem dinliyordum
  Meizu pro 7 plus ile dinliyordum ve kendisi çok güçsüz bir cihaz değildir şiddet bakımından .Ayrıca son seste dinliyordum.Kulaklığı çıkardığımda sesin aşırı yüksek olduğunu farkettim zaten.Müşterinin kesinlikle içeride rahat edemeyeceği derecede yüksekti .Art niyetli olduğunu farkedince çıktım bende .Baştan itibaren satıcının almayacaksan git tavrı da bu şekilde sonuca ulaşmış oldu .Bunları buraya yazıyorum çünkü asıl gerçek bu arkadaşlar emin olun .Türkiyedeki distribütörlerin genel tavrı bu .Her şey paraya bakıyor .
   
 12. hifimyfi

  hifimyfi
  Expand Collapse
  MP3

  Katılım:
  24 Mayıs 2016
  Mesaj:
  116
  Alınan Beğeniler:
  553
  Merhaba

  Öncelikle geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Mağazamızda müziğin belirli bir ses seviyesinde çalıyor olması şart koştuğumuz kurallarımızdan biri. Müzik ile ilgili 360 derece çözüm sunduğumuz mağazamızda, ürünlerimizin aktif bir şekilde her an demo ediliyor olmasını istiyoruz.

  Bu uygulamamızın amacı art niyetli olarak sizi rahatsız etmek değil, yukarıda belirttiğimiz gibi canlı demo olması esasıdır. Ses seviyeleri ürünlerin farklı şarkılarla personelimiz tarafından deneyimlediği anlarda artıyor ya da azalıyor olabilir. Bu durumda ses seviyesi sizin için rahatsız edici bir noktaya ulaşmış olabilir. Eğer ses seviyesinde dinleme deneyimini kötü bir şekilde etkileyecek bir yükseklik varsa bunu personelimize bildirerek, kısılmasını isteyebilirsiniz. Personelimiz sizin için müziğin sesini kısacak ve deneyimlediğiniz üründen en iyi performansı almanızı sağlayacaktır.
   
  Be Creative, mfya ve Synchronicity bunu beğendi.
 13. MuttFTS

  MuttFTS
  Expand Collapse
  Administrator
  Site Yetkilisi

  Katılım:
  25 Mart 2009
  Mesaj:
  5,804
  Alınan Beğeniler:
  563
  Bu arada yukarıdaki Edebiyatçılara bir not:

  Lütfen "Yönetime Bildir" butonunu kullanın. Eskiden beri okunamayacak şekilde yazan kişileri direk banlıyoruz. Gerekli işlemi yapmaktan keyif duyarız :)
   
  Collapse Signature Expand Signature
  mfya, DefinitioN ve Mikrobiyolog bunu beğendi.
 14. wadi

  wadi
  Expand Collapse
  FLAC

  Katılım:
  30 Temmuz 2015
  Mesaj:
  251
  Alınan Beğeniler:
  622
  Bu konuyla ilgili birkaç fikrimi belirtmek istiyorum.

  Şikayetini belirten kişi kulaklığı denerken kasıtlı olarak sesin açıldığından bahsediyor. Bana göre burada üç opsiyon var. Ona öyle gelmiş olabilir, ses kasıtlı olmayarak açılmış olabilir ya da bir kasıt olabilir.

  İlgili firma forum hesabından 'size öyle gelmiş' minvalinde bir açıklama yapıyor. Hangi tarafın haklı olduğundan bağımsız olarak, art niyet olmasa bile bana göre hassasiyet göstermesi gereken kişi müşteriden ziyade mağaza çalışanlarıdır. Yani o sesin kısılması için deneyimleyen kişinin uyarması değil, çalışanların bunu öngörüp o sesi kısması gerekir. Sadece televizyon deneyimlenen bir mağazaya girdiğinizi fakat arkadaki spot ışıktan ekranın görünmediğini düşünün. Rahatsızlığınızı dile getirdiğinizde firma da çıkıp size 'ışığı kapatın diye uyarsaydınız' desin.

  Firma mağaza içinde canlı demo yapılması gerekliliğini, bununla ilgili bir sorunu olanın da uyarması gerektiğini belirterek hassasiyet önceliğini net bir biçimde belirtmiş. Farklı sektörde işin ucundan tutan biri olarak bu benim mağazacılık anlayışıma uymuyor. Uyması gibi bir zorunluluk da bulunmuyor tabii.

  Daha enteresan olanı başka birinin o hoparlörlerden rahatsız edecek seviyede ses gelemeyecek olmasını savunması. Nispeten göreceli olan bu hobiyle ilgili kişilerin her sesten her kişinin aynı derecede etkileneceğini düşünmesi bana garip geliyor.

  Yukarıda yazdığım her şeyi 'kimse benimle aynı düşünmek zorunda değil' parantezine alıyorum. Pek tabii birilerinin şahsi veya ticari anlayışları benimkinden farklılık gösterebilir.

  Selamlar
   
  Collapse Signature Expand Signature
  #34 wadi, 26 Aralık 2018
  Son düzenleme: 26 Aralık 2018
  kayisikent, mfya, FreeShah ve 3 kişi daha bunu beğendi.
 15. bahirtaha

  bahirtaha
  Expand Collapse
  WAV

  Katılım:
  4 Mart 2018
  Mesaj:
  502
  Alınan Beğeniler:
  323
  hocam beni banlamayin lütfen. İnsanın bazen boşluğuna gelebiliyor.
  --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 26 Aralık 2018, İlk mesaj zamanı 26 Aralık 2018 ---
  En önemli detayı atlamişsiniz. Mağazanın içinde ya da çevresindeki tek kişi bendim. Ses normal bir derecede mağazada çalması gerektiği kadar çalıyordu fakat birden bire anormal derecelere çıktı .Kulakliktan gelen sesi bile neredeyse duyamaz oldum .Art niyetli olduğunu düşünüyorum .Hatta kulaklığı kulağımdan çıkarıp görevli arkadaşa bir baktım ama oralı olmadı pek, bende gittim ne yapayım .
   
  #35 bahirtaha, 26 Aralık 2018
  Son düzenleme: 26 Aralık 2018
  FreeShah, MuttFTS ve zoso86 bunu beğendi.
 16. Darius

  Darius
  Expand Collapse
  MP3

  Katılım:
  6 Mart 2015
  Mesaj:
  26
  Alınan Beğeniler:
  41
  Diyalog eksikliği de olabilir başınıza gelen durum.
   
 17. Mustafa ALKAN

  Mustafa ALKAN
  Expand Collapse
  WAV

  Katılım:
  11 Ekim 2014
  Mesaj:
  963
  Alınan Beğeniler:
  1,674
  Benim görüşüm; cok hassas olmamak. Yapilmasi gereken bir şey varsa yapmaktan çekinmeyin. O durumda personelden rica etmek yeterli olacaktir. Burada da bu kadar yoruma gerek kalmaz. Müşteri olmak her zaman avantajli bir durumdur dostlar. Kaldı ki böyle spesifik mağazalar özellikle Özel müşteri kitlesine hitap etmekte. Yapilmasi gerekeni aninda yapacaklardir.. Tüm dostlara bu vesileyle selamlar..
   
  mattiadestro ve Synchronicity bunu beğendi.
 18. Euphoria

  Euphoria
  Expand Collapse
  Yeni Üye

  Katılım:
  5 Ekim 2017
  Mesaj:
  8
  Alınan Beğeniler:
  24
  Mağaza nerede girip bakacaktım ama yorumları okuyunca yazmaktan alamadım kendimi. Öğrenci arkadaş alınganlık yapmış olsa bile, mağazadaki çalışanlar eğer bahsedildiği gibi deneme yapıyorlarsa bunu yapmadan önce mağazadaki müşteriye bilgi verme veya izin isteme jestini yapabilirdi. Mağaza hakkında söyleyebileceklerim bunlar :D
   
  FreeShah bunu beğendi.
 19. darkainu

  darkainu
  Expand Collapse
  WAV

  Katılım:
  6 Mayıs 2014
  Mesaj:
  546
  Alınan Beğeniler:
  1,325
  Benim de mağazayla iletişimle ilgili sıkıntılarım var. Özgür (Sachtdemon galiba nickini şeyedemedim) bircom'dayken ziyaret etmiştim ozaman güzel karşılanıp ilgilenilmiştim ancak hifimyfi'a bugüne kadar 2-3 kere websitelerinden ve telefonla ulaşmayı denedim, asla iletişim kuramıyoruz.

  Bugün 14.55'te 4 dakika telefonda bekledim, 17:49'da açılıp yüzüme kapandı, 17:50'de de 1.5 dakika bekledim kimse açmadı.

  Sr15 sitede menüde gözüküyor tıklayınca sayfa boş aylardır. 10kere dendi ama şurda sahiden bir avuç insanız sırayla hepimizi kaçırdıktan sonra kime satmayı planlıyorlar bu ürünleri? Bir yandan da işletmeci olarak empati yapıyor ve üzülüyorum; okadar yatırım var ama telefon açacak/mesaj yazacak adam yok, okyanusu geçip nerde boğuluyorlar yazık.
   
  mfya, Mikrobiyolog ve ahbob bunu beğendi.
 20. Synchronicity

  Synchronicity
  Expand Collapse
  WAV

  Katılım:
  1 Mart 2015
  Mesaj:
  709
  Alınan Beğeniler:
  1,945
  Malum başlık şikayet konusuna döndü başka bir başlık açmaya da lüzum görmedim.

  Bugün forumdan @Akales Gökhan hocamla hifimyfi'da buluştuk, ekipmanlar deneyip bol bol sohbet ettik. Sağolsun hifimyfi'da ki arkadaşlarımız da oldukça sıcakkanlı, ilgili ve misafirperver ağırladıkları için müteşekkir olduk.
  Enes Bey'e ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum Earsonics Es-5 için Comply SmartCore audio pro seçiminde yardımcı oldu, uzun zamandır aradığım fiti yaşattı. Mağazada denenmedik alet bırakmadık :)
  Sp1000Cu ve Se100 müzik çalarlardan ayırlamadık. Se100, Sp1000 serisine oranla çok daha hafif ve daha taşınabilir yapıda.
  Sp1000Cu müzikalite ve diğer tüm hususlarda herzamanki gibi lider, Se100 fiyatı göz önünde bulundurursak yumuşak ve keyifli sunumuyla bana daha çok hitap ediyor. Oldukça güzeller :)

  [​IMG]

  [​IMG]

  Kef LS50W'yi ve LSX modelini dinleme şansımız da oldu. İkisi de başarılı aktif bookshelfler. Amfi, dac ve kablo gibi karmaşa sevmeyenler için yüksek kalitede müzik dinlemeyi kablosuz halde sunuyorlar. LS50W boyundan büyük ses sahip, LSX ise çok daha uygun fiyata yine en iyi çözümlerden biri.
  [​IMG]
   
  Collapse Signature Expand Signature
  #40 Synchronicity, 3 Mart 2019
  Son düzenleme: 3 Mart 2019
  mfya, VirtuFortuna, border66 ve 7 kişi daha bunu beğendi.