hoparlör arızası,uçurduğu ekipmanlar

'Hoparlör' forumunda complete tarafından 6 Temmuz 2016 tarihinde açılan konu

1. complete

complete
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,973
    Bayram öncesinde bazı talihsizlikler yaşadım,Fostex pm.03 hoparlör takımından bayadır cızırtılar geliyordu,hifimedy usd dac ile kullanıyordum,en son hoparlörden uğultular gelmeye başladı,bende kabloları değiştirdim v.s. ses düzgün gelmeye başladı,tamam dedim bilgisayarı kapadım tekrar açtığımda aynı uğultular,sonra bilgisayardamı sorun var v.s. dedim sürücüleri tekrar yükledim sorun düzelmedi,telefonu takıp deneyeyim dedim bu sefer telefonun düzenini bozdu telefon hep kulaklık takılı gibi gösteriyor bu nedenle hem mikrofonu bozdu hemde haparlörünü,sonraki denememde hifimedy usb dac uçtu sürücüde görülüyor ama artık ses vermiyor,kanımca hoparlörde kısa devre var ne taksan uçuruyor,tecrübeli arkadaşlardan istanbul içi tamir için servis önerisi alabilirmiyim.

2. Hanamichi

Hanamichi
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,539
    Kime goturseniz ben yaparim diyecegi icin umarim burdan bi tavsiye cikar . Amfiyle ilgili bir sorun olsa Mehmet Baykozu tavsiye ederdim ama oda Bursada .
    Fostex satisi yapan hifi magazalari varsa onlarada danisabilirsiniz genelde yardimci oluyorlar ,gecmis olsun

2 kişi bunu beğendi.
  3. complete

complete
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,973
    Evet yapan çok biliyorum,yıllar önce tamir yapan arkadaş hoparlörün ses karakterini bozmuştu o günden beri tamir olayına sıcak bakmıyorum,uzman birini bulabilirsem yaptırırım.

4. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,348
    Mavi hifiden aldigim dac/amp bozuldugunda bizim servisimiz Tayf Audio deyip oraya gondertmislerdi. (Ancak benim urunum kart arizasi oldugu ortaya cikinca bire bir degisim oldu.) Bir arastirin isterseniz..

5. complete

complete
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,973
    tamam hocam teşekkürler.

6. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,150
    FFH: Fostex From Hell

Geçmiş olsun. Dediğiniz gibi kısa devre var muhtemelen...

2 kişi bunu beğendi.
  7. coolblue

coolblue
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,399
    İstanbul'daysanız Ben de Tayf Audio'yu öneririm . Yeri Ataşehir'de . Sony cd çalarımı orada modifiye ettirmiştim . Ayrıca power amfimin ve şu an kullandığım dac'ın da rca çıkışlarını da gümüşleriyle değiştirmişti Tayf Audio sağolsun.