Hoparlör Tavsiyeleri

'Hoparlör' forumunda kof11s tarafından 17 Mart 2012 tarihinde açılan konu

1. kof11s

kof11s
    Expand Collapse
    Guest

Yeri neresi bilmiyorum ama sorayım yine, yanlış yerdeyse silebilirim. Daha önce hep kulaklık ile müzik dinledim dolayısıyla hoparlör deneyimim olmadı, canım da istiyor kulaklığımın yanında bulundurmak isterim. Focal, B&W, Harman Kardon gibi markalara rastladım, dengeli ses arıyorum. Evin izolasyonu pek iyi olmadığı için yüksek seste kullanamayacağım. Max. 500 bütçem var ne almalıyım? :b

2. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    623
    500TL bütçe varsa söylediğiniz markalarda ürün bulmanız zor.

Biraz daha arttırırsanız veya ikinci el düşünürseniz AudioEngine A5 veya Aego M gibi birşeyler düşünebilirsiniz.

Collapse Signature Expand Signature
  3. adailton

adailton
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    17
    500 TL'den az bir miktara Audioengine A2 alinabilir garantili. Istanbuldaysaniz gidip dinleyebilirsiniz, kesinlikle boyundan buyuk isler yapiyor.

4. kof11s

kof11s
    Expand Collapse
    Guest

A2 güzel gibi, direk dap'a veya bilgisayara bağlasam çalışıyor değil mi?

5. neo1990

neo1990
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    13
    bence 500 lira civarina alinabilecek en iyi sistem ae aego m dir kendim bu seti kullaniyorum gercekten guzel bunuda arastirin bence :eek:k bi ara a5 baktim bestbuy da 650 ye inmisti dinledim cok bir fark yok ses olarak ve masama sigmayacagi icin vazgectim

6. XSoldier

XSoldier
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    Edifier r1900t3 aldım çarşamba günü.Hfi580den zevk alamıyorum yani o kadar :yourock 270 tl'e aldım İzmir Fil Elektronikten.

7. DrHolyday

DrHolyday
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    6
    Bugün çok enteresan birşey farkettim ve sizinle de paylaşmak istedim. Ses sistemimin subwooferı iki hoparlörün arasında zeminde duruyordu. (Kuleler masada, sub masanın altında yere 0.) Ve hatırlarsanız bassın bazen yorduğundan yakınmıştım. Bugün bi şekil değişikliği yapmak istedim odamda fakat sub a yer bulamadım. Bende gittim yaklaşık 40cm yüksekliğinde bir sehpanın üstüne koydum sub'ı. Ve enteresan bir şekilde basslardaki gereksiz uzama ve yorma azaldı, daha tok ve kısa hale geldi. Şu an süper oldu diyebilirm. Size de bir sorum var sub'ın altına koyacağım cisimler(köpük, mukavva, strofor) bass karakterini değiştirir mi?

8. A Dying Wish

A Dying Wish
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    23
    Elbette değiştiriyor,hatta sub'ın duvarlara ,köşelere yakınlığı,çevresindeki nesnelerin şekli şemali , nesnelerin malzemesi vs herşey çok etkiliyor.Bende zamanında envai çeşit deneme yapmıştım en doğru bası alabilmek için..Lakin sonra sub ile doğru bas almanın mümkün olmadığına kanaat getirmiş ve vazgeçmiştin.(müzikal açıdan)

9. DrHolyday

DrHolyday
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    6
    sub ile doğru bass da alınır benim düşünceme göre. ne tür müzik dinlediğiniz burada etkendir kanımca. Ki elektronik türde subwoofer olmadan olmaz. Ama baterinin yoğun bulunduğu müzik türlerinde (geriye kalan bütün türler sanırım bunlar :)) gerçekten can sıkıcı olabiliyor. Can sıkıcılığının oranı da ses siteminin kalitesine göre değişiyor.

10. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,318
    Fazlasıyla değiştirir.Ahşap can katar.

Ama sub yerde ve köşede olmalı.Olması gereken ve en doğru olan budur.

11. DrHolyday

DrHolyday
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    6
    ahşap candır ya :D köşede olması sesin oransız dağılmasına neden olmaz mı?

Edit: Yazım yanlışı

12. okty_k

okty_k
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,446
    Dengeli ses isteyenlere İngiliz monitor tipi hoparlörlerini öneririm. Bence en güzel başlangıç (hatta çoğu kişi için belki de son nokta olacak seviyede) ProAc Tablette Reference 8 yada Signature modeli olur...

13. okty_k

okty_k
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,446
  14. DrHolyday

DrHolyday
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    6
    bu stereo sistem olayını baya araştırdım ama anladım ki 1500tl vermedikçe elimdeki sistemle çok bir farkı olmayacakmış bu nedene para biriktirmeye başladım :)

15. DrHolyday

DrHolyday
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    6
    bir sorum olacak bilen cevaplarsa sevinirim. İki farklı hoparlör sistemini aynı ses kartına bağlayıp çalıştırmak istiyorum. Biri Promedia 2.1 diğeri Edifier r1900tiii. Kafama takılan şey ikisi aynı anda çalışırken herhangi birinden dolayı ses de yankı olur mu veya gecikme? Olursa nasıl halledebilirim?

16. A Dying Wish

A Dying Wish
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    23
    Yankı veya gecikme olacağını sanmıyorum ama ses çorba gibi olacaktır ona eminim.Hiç olumlu bir sonuç alınacağını sanmıyorum.Geçmişte böyle şeyleri çok denedim,bir defa bile rafine ve dengeli bir ses alamadım.

17. DrHolyday

DrHolyday
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    6
    ya amacım zaten daha süper bir ses değil. Gerektiğinde dinlenebilir yüksek ses alabilmek. :) Başarılı olur sanırım bu konuda.

18. hulki

hulki
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    95
    Pek sanmıyorum. Denemenizin sonuçlarını paylaşırsanız öğrenmiş olurum. :)

19. DrHolyday

DrHolyday
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    6
    pek sanmıyorum derken?? başarılı olacağını mı? açıkçası ben de sadece umut ediyorum :laugh: deneyimlerimi paylaşacağım dener denemez ses de kayma olmasın yeter dinlerim ben :D:D

20. XSoldier

XSoldier
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    Bakalım bu lafını yutcakmısın ? :evl