Htc One'a Kulaklık + Amfi tavsiyesi

'Kulaklık Genel' forumunda 38life tarafından 30 Ekim 2013 tarihinde açılan konu

1. 38life

38life
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Arkadaşlar hem telefon hem müzikçalar hem kulaklık amfisi, hem kafaüstü kulaklık ile gezmek zor olduğu için piyasadaki en iyi ses kalitesine sahip telefon olduğunu düşündüğüm Htc one ve yanına ufak boyutlu bi kulaklık amfisi + kafaüstü kulaklık almayı düşünüyorum. Sizlerden bu konuda yardım bekliyorum.

Fiyat: Aslına bakarsnız şuanki maddi durumum htc one+amfi+kaliteli kulaklık almaya müsait değil ancak müzik benim herşeyim olduğu için ve o telefona da ihtiyacım olduğu için taksitle bu yükün altına giricem. Bu yüzden f/p önemli.
    Kulaklık için üst limitim 400 tl. amfi için üst limit 200 tl. (300e kadar dac/amp önerirmisiniz? )

Ses Karakteri: Açıkçası her tarz müziği eşit seviyede dinliyorum. ne kadar rock dinliyorsam o kadar rap dinliyorum. ne kadar club, house dinliyosam okadar slow, jazz hatta tsm dinliyorum. Ama bass benim için çok önemli. müzik tarzını geçip ses karakterine değinecek olursam. Yumuşak ve tok sesleri seviyorum. Cırtlak seslerden nefret ederim. bi çığlık sesi çalsam bile bana o sesi tok vermeli. tabi hepten boğuk bi sesten bahsetmiyorum.

Ses karakteri ve fiyattan hariç olarak Htc one ile uyum sağlaması ve birlikte güzel performans vermesi de önemli. Zaten Kulaklık amfisini de kulaklıktan tam performans alabilmek için almayı düşünüyorum.

Tüm bu veriler ışığında bana doğru kulaklık ve amfiyi almak konusunda yardımcı olacak arkadaşlara çok çok çok çok teşekkür edicem :)

2. oksijen

oksijen
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    20
    Hocam telefonu almadiysaniz htc one yerine note 2 s3 veya nexius s1 s1 in sesi efsanedir s3 ve note 2 dede wolfson ses cipiyle cozunurlugu ve sahnesi oldukça guzel sonuclar elde edilmistir. Note 2 kullaniyorum kulaklik olanrakta weston um1 kisacasi memnunum tavsiye ederim.

3. karanis

karanis
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    6
    akılı telefon almak üzere benimde baya çelişkilerim var htc one çok iyi diyolar kullanan arkadaşlar yardımcı olacaklardır bende açıkcası
    sony z1 -lg g2-samsung s4 arasında kaldım :embarrassed

4. oksijen

oksijen
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    20
    Lg g2 ses icin alinacak bir telefon degil diye biryerde okumustum ama kaybak gosteremiyorum suan

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. MikePortnoy

MikePortnoy
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    3,120
    Akıllı telefon yerine, daha uygun çözümler var. ipod lod ve amfi gibi..

Edit: Ya da sansa clip gibi.

Collapse Signature Expand Signature
  6. high-fidelity

high-fidelity
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,580
    Katılıyorum.Ve telefonlar da ses konusunda şuan da HTC 8X lider.Kendi kullandığım cihaz diye söylemiyorum yanlış anlaşılmasın.Gerçekten öyle. :)

7. 38life

38life
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Hiçbirşekilde herhangi bir samsung ürünü almayı düşünmüyorum.

Ve arkadaşlar ben sizden kulaklık ve amfi tavsiyesi istiyorum. Ama henüz bu konuda bir cevap veren bile olmadı. Telefon veya müzikçalar tavsiyesi istemiyorum. Bunu buraya tekrar tekrar yazmak istemiyorum. Telefon veya müzikçalar tavsiyesi verecekler yazmasın lütfen. Sadece bahsettiğim verilere göre bana en çok uyan kulaklık+amfi tavsiyesi istiyorum. Ve bu işten anlayanlar yazsın sadece.

8. MikePortnoy

MikePortnoy
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    3,120

Bu arada kulaklıkla ilgili bir tavsiyede bulunayım, bulabilirseniz um3x bakın. Rc olmayan versiyonu. Um3x alınca extra bir amfiye de ihtiyac duymasınız. Ya da ben her türe giderim edasındaki ve altları durumu idare eden w4'ü düşünebilirsiniz. Toplam bütçenize istinaden yazıyorum.

Bu arada bu kadar sert olmayın. Yazanlar olacaktır. :)

9. 38life

38life
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Kulaklık tavsiyesi için teşekkürler. Ama ben Kafaüstü kulaklık istiyorum. Kulakiçi çok kaliteli olsa bile nedense beni memnun etmiyo.

Evet biraz sert oldu k. bakmayın ama aynı şeyi başka forumlarda da yaşadım. Ben a'yı soruyorum insanlar b hakkında yorum yapıyor. Biyerden sonra sinirleniyo insan. Herneyse sonuçta herkes iyi niyetle yazıyor kalp kırdıysam özür dilerim.

10. MikePortnoy

MikePortnoy
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    3,120
    Siz de kusura bakmayın kafaüstü meselesini kaçırmışım. Bu konuda da tavsiyeler gelecektir.

Sinirlenmeyin, yumuşak olalım, sevelim sevilelim :) Herkes elinden geleni yapmaya çalışır bu forumda. Bütçeniz göre fiio'nun amfileri e12 ya da e17 gibi cihazlar işinizi görecektir.

11. puskuruk

puskuruk
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    48
    Dac+amp olarak fiio e18 kullanabilirsiniz. Aynı zamanda telefonunuzu şarj etmenizi sağlayan 3000 mah pilide içindebarındırıyor. :)

12. 38life

38life
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Evet açıkçası bende e18'e ısındım baya. Pil olayını tam anlamadım. ne demek istiyosunuz. o pille telefonu şarj falan mı edebiliyorum. anlamadım tam :D

13. ı like sennhesier

ı like sennhesier
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Selamlar arkadaşım aynı tlf yani note 2 bende de var ama inaki (weston um1= bu kulaklıga haksızlık yapıyorsun diyorum. En hafif olarak bende zen xfi2 var onla dinledigim hotel californiya yı birde note 2 dinliyince daglar kadar fark var bu arada kulaklıgımda XBA-1 SONY noiseli uçlarla kulanıyorum şahane basları var şidetle tavsiye ederim uygun bir dap la kulanmanı weston um1 ni NOT bu arada samsung S 5 de stutüdyo kalitesinde ses verecek çip kullanıcakmış özelikle

14. ı like sennhesier

ı like sennhesier
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    "
    EMREDERSİNİZ beyfendi !!!!!!!!! Gerçi ben size direkt yazmadım ,sadace ilk cevap yazan arkadaşa bir açıklamada bulundum .Yoksa tlf dan müzik dinlicek olanlara, bir audiophile kulagı olan ve bir müzik tutkunu olarak ne kulaklık markası ne fikir vermem .Hatta muhatap bile olamam!!!!!!!!!!! NOT bu arada bende yeni üye olmakla. bereber burası o bahsediginız forumlarla kıyaslayamayacagınız bir kalitede .Dikkatinizi çekerim .gerci hatanızi bildiren arkadaşada gerekli özrü göstermişsiniz. lütfen polemik yaratıcak cevap yazmayınız !!!Muhatap alınmayacaksınız şahsım tarafından saygılarımla

15. MikePortnoy

MikePortnoy
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    3,120
    Arkadaş özür dilemiş. Siz niye sertleşiyorsunuz ki? :) Sakin olalım.

[quote author=ı like sennhesier link=topic=7855.msg108630#msg108630 date=1383148683]
    " EMREDERSİNİZ beyfendi !!!!!!!!! Gerçi ben size direkt yazmadım ,sadace ilk cevap yazan arkadaşa bir açıklamada bulundum .Yoksa tlf dan müzik dinlicek olanlara, bir audiophile kulagı olan ve bir müzik tutkunu olarak ne kulaklık markası ne fikir vermem .Hatta muhatap bile olamam!!!!!!!!!!! NOT bu arada bende yeni üye olmakla. bereber burası o bahsediginız forumlarla kıyaslayamayacagınız bir kalitede .Dikkatinizi çekerim .gerci hatanızi bildiren arkadaşada gerekli özrü göstermişsiniz. lütfen polemik yaratıcak cevap yazmayınız !!!Muhatap alınmayacaksınız şahsım tarafından saygılarımla
    [/quote]

16. ı like sennhesier

ı like sennhesier
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Onu belirtmişdim zaten alintıdada var :c

17. Italoman

Italoman
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,853
    Akg q460 her tür müziğe giden bir kafa üstü. Ayrıca kolay sürülen bir yapısı var.

18. 38life

38life
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    [quote author=ı like sennhesier link=topic=7855.msg108630#msg108630 date=1383148683]
    " EMREDERSİNİZ beyfendi !!!!!!!!! Gerçi ben size direkt yazmadım ,sadace ilk cevap yazan arkadaşa bir açıklamada bulundum .Yoksa tlf dan müzik dinlicek olanlara, bir audiophile kulagı olan ve bir müzik tutkunu olarak ne kulaklık markası ne fikir vermem .Hatta muhatap bile olamam!!!!!!!!!!! NOT bu arada bende yeni üye olmakla. bereber burası o bahsediginız forumlarla kıyaslayamayacagınız bir kalitede .Dikkatinizi çekerim .gerci hatanızi bildiren arkadaşada gerekli özrü göstermişsiniz. lütfen polemik yaratıcak cevap yazmayınız !!!Muhatap alınmayacaksınız şahsım tarafından saygılarımla
    [/quote]

:gulme

19. 38life

38life
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    125 db, 29500 Hz değerler çok fena duruyo. k518 düşünüyodum kafam karıştı :idiot2:

20. DarkTemplar

DarkTemplar
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    90
    Değerlere çok takılmayın derim ben naçizhane tavsiyem. Ayrıca Beyerdynamic DT1350 gibi bir kulaklık çok iyi olabilir.