ibasso DC01

'Müzik Çalar İncelemeleri' forumunda Emirhano tarafından 15 Mart 2020 tarihinde açılan konu

1. Emirhano

Emirhano
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    15
    üç hafta önce aldığım ibasso DC01 usb dac ı size anlatmak istiyorum.
    Bir iki youtube video su dışında hakkında fazla bir yorum ve bilgi alamadığım bu cihazı ibasso nun sitesinde gördüğümden beri almayı planlıyordum. Amacım yanımda ayrı bir müzik çalar taşımayayım, telefonumu iyi bir dap haline getireyim. Üst düzey iki kulaklığımı da 2.5 mm balanslı kablo ile kullandığımdan DC01 e karar verdim. 3.5 mm normal giriş kullanıyorsanız DC02 var.
    Fakat biraz kullandıktan sonra amacıma pekde uygun olmadığını anladım. Şöyleki: Kullandığım dap Fiio M9 kulaklıklarım (iem)fiio F9 pro ve (kulak üstü olarak)sennheiser HD 650. Telefonum huawei 3.5 mm ses çıkışı yok. Type-c çıkışına ibasso dc01 i taktım. Çok temiz düzgün bir ses almaya başladım ama Fiio M9 dan aldığımın yanına bile yaklaşmadı. Tam pişmanlık yaşamaya başladığım anda birde windows laptopa bağlayıp deneyeyim dedim ve işin rengi bir anda değişti. Alet coştu. Dip baslar mükemmelleşti tizler tınılar acayip netleşti. Vokal sanki yanında söylüyor.Evet biraz mantıksız. Sonuçta telefonda bilgisayarda digital bilgi veriyor dc01 analoğa çeviriyor nasıl böyle bir fark var anlamış değilim ama sonuç bu. Başka cihazlarda kullanan arkadaşlar varsa deneyimlerini merak ediyorum.
    Teşekkürler.

2. sokratesla

sokratesla
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    34
    Hocam sesi direkt dac üzerinden almak için usb audio player pro veya ücretsiz alternatifi HybyMusic uygulamasını denemenizi öneririm. Hidizs sonata hd dac cable ikinci versiyonu bu uygulamalar ile daha verimli kullanmıştım.

3. Emirhano

Emirhano
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    15
    Teşekkürler

4. theoldman

theoldman
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    424
    Telefonun 3.5mm çıkışı elimdeki kulaklıkları beslenemediği için bu urun aklımdaydı, iyi oldu mesajınızı okuduğum.

Collapse Signature Expand Signature
    Emirhano bunu beğendi.