iBasso IT01 (Black) İncelemesi

'Ibasso' forumunda Black tarafından 17 Mayıs 2019 tarihinde açılan konu

1. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    313
    ben getireceğiz cevabını aldım ama size direk elimizde yok yazmışlar :) demekki tedarik etmeleri biraz uzun sürecek

Ahneturan bunu beğendi.
  2. agestry

agestry
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    5
    inceleme için teşekkürler. çok samimi ve bilgilendirici olmuş. almayı düşünüyordum, sanırım vazgeçiyorum . it1 yerine it3 mü düşünmeliyim sizce?

3. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    313
    Neden vazgeçtiniz merak ettim.

4. agestry

agestry
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    5
    Doğrusunu söylemek gerekirse ben bu ürünün abartıldığını/şişirildiğini düşünüyorum. Öve öve bitiremedikleri bu kulaklığı kulağınıza taktığınızda "Bu mu şimdi IT01" gibisinden bir tepki verebileceğinizi düşünüyorum. Normalde beklentim yüksek olurdu o kadar yorum ve görüşlere rağmen. Ama daha önceden öğrendiğim ses karakteriyle birlikte beklentimi düşük tuttum bilerek. Dinledikçe de alıştım ve sevdirtti kendini açıkçası. İşin aslı: kur farkını ele alırsak bence ne eleştiri, ne de övgü getirilebilecek bir kulaklık. Herkesin sevebileceği bir tonlama ve renk yakaladıklarını düşünüyorum ben.

Bu ' son sözler ' yorumundan dolayı kararsız kaldım. ' bu mu şimdi ' demek istemem. Dinleyerek alma şansım olmayacak maalesef. Küçük bir ilçe de yaşıyorum.

5. Black

Black
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    132
    Daha öncesinde hangi ürünü kullanıyordunuz bilmiyorum ama şöyle söyleyeyim; forumda bir sürü yorum mevcut IT01 ile ilgili. Bu yorumların çoğu da olumlu yönde. Hal böyle olduğunda onca yorumdan sonra o kısmı belirtme gereği hissettim ancak asla "bu fiyata bu ürün alınmaz, başka kulaklıklara yönelmek lazım" tarzında bir söylemde bulunamam.

Açıkçası kulaklık almaya dur dedim bir süreliğine ve IT01 bunda büyük bir rol oynadı. Daha öncesinde sırf ses dinliyordum, ancak bu kulaklıkla birlikte sırf ses dinleyip kusur bulmayı bırakıp artık müziğin keyfine vardığımı belirteyim. Bu yüzden yeni bir kulaklık arayışında olmayacağım. :)

Daha önce bu seviyelerde bir ürün kullandınız mı ? Ya da ne kullanıyordunuz diye sormalıyım.

6. agestry

agestry
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    5
    İlk iem olacak. Kulak üstü kullanıyorum. Eşime almayı düşünüyorum. Spekra x dac var. Telefonuna dac bağlayıp iem bir kulaklık hediye etmek istiyorum. Dinlediğinde beğeneceği birşey olsun istedim. İt01 yine ilk sıralarda olabilir ama ikinci el it03 mü alsam dedim. Hemen hemen aynı fiyata gelecek.
    Mesela bang olufsen h6 kulaklığı çok beğeniyoruz.

7. Black

Black
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    132
    Bu IEM'den beklentiniz yüksek olursa bahsettiğim tepkiyi verebilirsiniz. Ancak artı eksilerini görmeyi deneyip burn-in sürecini gözlemlerseniz beğenme ihtimaliniz de olabilir. Tıpkı benim gibi.

B&O H6 dinlemedim. Kıyaslamak da pek doğru olmaz zaten IEM ile. İşin aslını isterseniz kafaüstü kulaklıklarla pek ilgim de olmadı. Ama IT03 için biraz koyu çalan, alt notalardan seslenen bir yapıdan bahsedebilirim IT01 ve IT04'e göre. Yanlış hatırlıyorda olabilirim. Çok çok kısa süre dinleyebildim. İncelemesi olması lazım forumda. Yanılmıyorsam Ahmet Bey döktürmüştü IT03 hakkında.

İkinci el IT03 düşünürseniz incelemeyi bir okuyun bence. Duyduklarıma göre konuşacak olursam B&O H6 referans çalıyormuş sanırım. HD600'e benzetiyor bazıları. Beklentiler durumu değiştirebilir. O sebeple incelemeleri okuyup iyice kararlaştırın yanlış yönlendirmek istemem.

#27 Black, 22 Eylül 2019
    Son düzenleme: 22 Eylül 2019
  8. agestry

agestry
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    5
    Anladığım kadarıyla it01 pişman etmez, alınır diyorsunuz özetle. Zaten bu fiyat bandında rakibi yok sanırım?

9. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    313
    it01'i ilk aldığımda işte budur dedirtti bana. mutlu mesut takıldık bir süre. bir süre sonra mutlaka daha iyileri vardır demeye başladım ve it03'e atladım. ancak it01'deki keyfi vermedi bana. normalde üst model daha zengin içerikli olmasını beklersin ancak bende aynı tadı vermedi. custom yapısından dolayı da kulağımı rahatsız etti ve ölü diyebileceğimiz bir fiyata elden çıkarmak durumunda kaldım. şimdi it01s var elimde. it01'e göre basslar daha düz, ön planda değil. ortada tatlı tatlı geliyor kulağa. sahne bir miktar daha geniş. gene v shaped bir yapısı var. güdümlü it01 diyebiliriz. şimdilik memnunum. burn in sürecini tamamlayıp bir de öyle bakacağım ses karakterine. ama genel olarak it01 ilk kullanımıma göre daha çok etkiledi beni it01s.

bir de herkesin duymak istediği frekans. ses tonu farklıdır. o yüzden yorumlar da göreceli olabilir. denemeden bilemezsiniz tam olarak nasıl olduğunu

onurdogan4 ve agestry bunu beğendi.
  10. Black

Black
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    132
    Elbette fiyatına ve teknik başarımına baktığımızda en çok tercih edilen IEM'lerden biri. Sıfır IT01 almak yerine ikinci el bir IT03 alabilirdim ben de. Ama deneme imkanım oldu çok kısa süreliğine de olsa, ve ilk dinlediğimde bana hitap etmediğini anladım. Yanlış anlaşılmasın, 03'ü daha başarılı bulanlara saygı duyarım.

Aynı şeyi @Makale_Helvetia hocam da yazmış. Daha premium ve üst segment bir kulaklığı daha çok seveceğinizi düşünürsünüz, sizi tatmin edeceğini ve beklentinizi karşılayacağını düşünürsünüz. Ancak bir noktadan sonra işler öyle yürümüyor.

Daha farklı bir sunum ve beklenti işleri değiştirebilir. Bu sebeple incelemeleri okuyun ve ona göre yol çizin derim. Belki IT01 seveceksiniz, belki IT03. B&O H6 seviyorsanız, en benzer ses karakterine sahip olan kulakiçi kulaklığa yönelin. IT01S'i de listeye ekleyin ve göz atın.
    Forumda kullanılan ses terimlerinden faydalanın. Rehber konular yardımcı olacaktır.

#30 Black, 22 Eylül 2019
    Son düzenleme: 22 Eylül 2019
    Makale_Helvetia ve agestry bunu beğendi.
  11. agestry

agestry
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    5
    Çok teşekkür ediyorum sizlere. Çok aydınlatıcı oldu benim için.

Makale_Helvetia ve Black bunu beğendi.
  12. TanrıTelecasterıKutsasın

TanrıTelecasterıKutsasın
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    355
    . Bir audiophile atasözü der ki;
    "İT01 i kablosu için, İT01s i kulağın için alacaksın."

Black bunu beğendi.
  13. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    313
    it01s’in kablosunun da it01’den aşağı kalır yanı yok bence :) baya evladiyelik yapmışlar
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 22 Eylül 2019 ---
    Bu arada hesaudio’dan mesaj geldi nozzle’lar ulaşmış 5 çift mevcut. Müracaat Selçuk bey :)

14. TanrıTelecasterıKutsasın

TanrıTelecasterıKutsasın
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    355
    Kafiyeyi bozuyor ama:)

15. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    313
    o açıdan düşünmedim o zaman sizin dediğiniz daha uygun oluyor :)
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 22 Eylül 2019 ---
    2 çift nozzle aldım. 3 çift kaldı ellerinde. Almak isteyen acele etsin :)

16. Black

Black
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    132
    Ne demiştim ben. :p:D

17. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    313
    :) beklediğimden çabuk geldi,firma gönderilerine öncelik tanıyor ptt belki de, tabi ptt ile geldiğini varsayarsak :)

18. zodiac_tauruss

zodiac_tauruss
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,294
    Ben de 2. el olarak edindim. Evvelinde tüm yazılanları okudum. Yaklaşık 1 saattir dinliyorum. Kulaklıkla yalnızca trance müzik dinleyen biri olarak bass sesleri gerçekten çok sevdim. Sahnesini benim için yeterli buldum. Midbass olarak gayet başarılı buldum. Kulağa oturuşunu, malzeme kalitesini çok sevdim. Herhangi bir fit sorunu yaşamadım. Kablosu estetik olarak çok hoşuma gitti. Jack L değil ama kaliteli bir jack. Uzun zaman kullanmayı ümit ediyorum. Sevmediğim tek yönü izolasyonu oldu. Benim gibi toplu taşıma araçlarıyla sık ve uzun yolculuklar yapan birisi için önemli bir sorun ama comply uçlarla çözüleceğini umut ediyorum. Aynı şekilde uzun yıllar kullanmayı umut ediyorum. Almayı düşünen arkadaşlara ve başlığa benim de ufak bir katkım olsun istedim. Sağlıcakla kalın, Allah'a emanet olun.

fosther, Black, Serhat ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  19. black81

black81
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    66
    Kulaklığın derinlik hissi düşük ve notaları normalden ince caliyor. İzolasyonu da dediğiniz gibi pek iyi değil. Bunları gideren kulaklık ise abisi ibasso İT03. Sahnesi daha orantılı holografik, derin baslara ve harika bir izolasyona sahip .Yine de fiyatlar göz önüne alındığında İT01 F/P olarak 2 tık önde bence.

Serhat ve zodiac_tauruss bunu beğendi.
  20. caens

caens
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    17
    Ben odyofil değilim. Orta halli sese önem veren biriyim. Burada ciddi teknik inceleme yapacak kapasitem yok. Türkçe özgünden, türkçe rap'e, oradan yabancı klasik rock'a kadar her çeşit müzik dinlerim. Bu kulaklık bana kafayı yedirtiyor. Aldığımın 3-5 katını versem pişman olmazdım muhtemelen.

Aynı denge yapısında. Aynı doğal bass'lar ile daha geniş ses sahnesine, daha güzel enstrüman ayrımına sahip kulaklık biliyorsanız lütfen aydınlatın:)

Kullandığım kulaklıklar; Audio Technica ATH M50x, Philips SHP9500, Takstar Pro 80, Sennheiser HD599, Sennheiser HD25 II, Sennheiser Momentum Over Ear, Monk+, Xiaomi Piston 3 gibi kulaklıklar deneyimledim.