iBasso IT01 (Black) İncelemesi

'Ibasso' forumunda Black tarafından 17 Mayıs 2019 tarihinde açılan konu

1. OzanBc

OzanBc
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    128
    Müzikten gerçekten keyif alanların yolu bir şekilde bu kulaklıktan geçiyor değil mi?
    Gerçekten bu kadar insana ulaşabilmiş olmaları ne büyük başarı...

2. black81

black81
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    66
    İT01 in çok müzikal bir kulaklik olduğunu düşünmüyorum ben. Normalden ince çalması ve midlerin çekinik olması İT01 i biraz ruhsuz bir kulaklık yapıyor. Bana öyle hissettiriyor en azından. Fakat İbasso İT01 fiyatına göre çok güzel şeyler sunuyor. Geniş bir sahne, detaylı tizler ve tatminkar bas seviyesi. Kutu içinden çıkan comply ve harika kabloda cabası. 100 $ a bu kadar premium hissettiren pek kulaklık yoktur. Popülerliğinin sebebi de fiyat performans ürünü olmasından kaynaklanıyor bence. Yoksa bu hobideki çoğu kişiyi tatmin edeceğini ya da ana kulaklığı yapacağını hiç zannetmiyorum .Bana kesinlikle yetmez.

mehmetgcr, Ahmethuseyin ve OzanBc bunu beğendi.
  3. OzanBc

OzanBc
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    128
    Söylediklerinize %100 katılıyorum. Size kesinlikle yetmez, bana da yetmiyor artık. Ama yine bahsettiğiniz gibi 100 USD gibi bir paraya öyle güzel şeyler veriyor ki; normalde müzik hobisi olmayan insan bile "ulen bu paraya bu keyfi alıyorsam, biraz daha harcama yapsam nasıl büyüleyici sonuçlar alırım acaba?" deyip müziği hobisi yapıyor :). Biraz da bu yüzden "yolu geçiyor" dedim. Başlayan için bir mihenk taşı, durup kalacağınız bir yer değil de bir sonraki aşamaya geçmeden önce bir basamak. Tecrübeliler için, 100 USD'lik kulaklıkta ne var bu kadar diye merak uyandırıp denenen bir cihaz. Yine durup kalmazsınız ama merak edip bir gece konaklarsınız yani bu otelde :).
    Bu yüzden de marka için büyük bir başarı diyorum. Sırf bu kulaklığın başarısı yüzünden diğer ibasso ürünlerini deneyenler çok oldu, değil mi?

Ahmethuseyin ve black81 bunu beğendi.
  4. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    313
    hobi için yetersiz gelebilir ama günümüz şartlarına göre nokta atış ekipman arayan için biçilmiş kaftan diyebilirim. ben şansen 4-5 defa alıp sattım her defasında da içimde ukde olarak kaldı. şimdi it01s kullanıyorum onu da forumdaki bir arkadaştan aldım.mutlu mesut yaşıyoruz :)

Ahmethuseyin bunu beğendi.
  5. majesthion

majesthion
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    13
    Bende ilk başlarda biraz dertler yaşasamda şuan it01 ile baya mutluyum diyebilirim. @Makale_Helvetia hocam bilir dertlerimi :D. Şuan Symbio W uçlarla kullanıyorum. Her türlü müziğe gidiyor.

Makale_Helvetia bunu beğendi.
  6. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    313
    Her zaman söylüyorum alanın kolay kolay bırakamadığı bir kulaklık :) kablosu mest etmeye yetiyor zaten

7. msandikci

msandikci
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    iBasso IT01 kullanmaya yakın zamanda başladım. Gayet de memnunum. Sormak istediğim bir konu mevcut. Genelde dinlemelerimi mobil telefon (Redmi Note 8 Pro) ve laptop (Asus K53SV) üzerinden yapmaktayım. Anlaşıldığı üzere kapsamlı bir ekipmana sahip değilim. Tidal Hifi ile dinlemeleri sağlamaktayım. Yeni yeni de 24 bit ve 16 bit karışık müzik arşivi oluşturmaya başlıyorum.
    Bu aşamada acaba Fiio Q1 MII veya Dragonfly Red gibi DAC modelleri ve/veya benzer fiyat aralıklarındaki Shanling M0 DAP alsam ciddi fark görebilir miyim? Deneme şansım olmadığı için almalı mıyım, almamalı mıyım sorularına kendim cevap maalesef bulamıyorum.

8. black81

black81
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    66
    Dinamik sürücülü kulaklıklar iyi kaynaklarda farkını daha çok ortaya koyuyor tecrubelerime göre. İbasso İT01 i farklı kaynaklarda denedim ve rahatlıkla söyleyebilirim ki çok farkettiriyor. Yalnız parlak bir kaynak ile gitmez çünkü İT01 de biraz parlak çalıyor tiz bakimindan.

9. Black

Black
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    132
    Ben de Dragonfly, Hidizs Sonata gibi aksesuarları düşünüyordum bir aralar, ama sonra vazgeçtim. Dinlemelerimi laptop ile yapıyorum çoğunlukla. Laptop biraz koyu tarafta takıldığı için iyi uyum sağlıyorlar ve istediğime yakın ses rengini yakaladım bir nebze. Mobilde dinlerken Tidal farkını hissettirmiyor ama laptop ile dinlerken ekstra bir ekipmana ihtiyaç duymadığımı farkettim ben.

10. mehmetgcr

mehmetgcr
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    İbasso İT01kulaklıgını gecen hafta yorumlar üzerine aldım ancak bende kulaklıgı begenmeyenler arasına gırdım.Sesi temiz veriyor ancak bu sesi verebilmek icin bi arkadasın dedıgı gıbı banada müzigi törpülüyormuş gibi geldi Müziği oldugu gıbı degılde inceltip veriyormus hissiyatına kapıldım müziğin içine giremedım bi türlü bana uymayan bi kulaklık oldu.Peki siz tecrübeli arkadaslar ibasso it01 kulaklıgını begenmeyen birisine hangi kulaklık tavsiyeleri verebilirsiniz.her türlü müziği dinliyorum biraz daha coşabileceğim bi kulaklık mesela.