IEM PUAN TABLOSU R24

'Kulaklık Karşılaştırmaları, Çoklu İncelemeler' forumunda VirtuFortuna tarafından 2 Temmuz 2016 tarihinde açılan konu

1. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,347
    Ben son noktayı ses kriterleri ölçüsünde koymayı tercih ederim.Teknik konular daha sonra gelir benim için.

Bu benim fikrim.Nihayetinde liste sana ait.Değerlendirmelerde senin öznelin.Aslolan listeyi rehber kabul ederek denemek.Herkesin kulağı bambaşka bir ölçüt.

Güzel bir liste.Görüşlerimi söylüyorum ki daha da iyi olsun.

2. CongoFather

CongoFather
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    1,146
    Eskisi gibi son 5 kolon haric puanlama da ayri bir kolonda yazsa fena olmazdı. Sıralama şu anki gibi yine overall a bakarak yapılabilir. Şu anki kolon sayısına baktığımızda, ek bir kolon olması kafa karışıklığı yaratmayacaktır. Tabi yine de son söz liste sahibinin :)

Collapse Signature Expand Signature
  3. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,699
    Çift puanlama yapmıştım ama bu sefer de sıralamada karışıklıklar oluştu. Birebir aynı ortalamaya sahip iemlerin bazıları bir sıra üstte yer aldı vs.

Bu konuyu detaylı düşüneceğim yine de.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

4. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,699
    Tercihiniz o yöndeyse problem yok, sadece ses puanlarını toplayıp ortalama alabilirsiniz. Yani tablo size yine bir şekilde yardımcı olur.

Kimin neyi öncelikli alacağını kesin olarak genelleyemeyiz. Ben daha genel bir perspektife hitap etmesi açısından tüm faktörleri bir araya getirmenin uygun olduğu kanaatindeyim.

Açıkçası bu başlıktaki önerileri de pek çok kez dikkate aldım, ve listeyi bir anlamda bu haline getiren de bu öneriler oldu.

Bu yüzden önerilere elbette açığım, ancak burada eleştirilen şeyin ne olduğunu tam olarak anlayamadım.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

onurdogan4 bunu beğendi.
  5. Picasso16

Picasso16
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    492
    Hocam benim şöyle bir önerim olacak dap ve iem tabloları için.
    Alt alta olan satırların kutucuk içleri yatay satırda bir satır desenli diğeri desensiz olursa sağa doğru giderken doğru ürünün satırına bakmada şaşırmayız ve dikey olarak başka ürünle karşılaştırırken örneğin beş aşağıdaki ürünle karşılaştırırken aşağı doğru baktığımızda doğru veriye gideriz. Daha hızlı ürünler arasında karşılaştırma yapılabiliriz. Bunun için örnek tüm liste boyunca bir satır kareli desen bir desensiz yada noktacıklı noktasız olabilir. Tabiki benim attığım resimde rakamlar desenin altında kaldı. Siz yaparken rakamları sonra yazarsanız daha temiz olur.

Bir diğer önerim bu tür uzun tablolarda dinamik değil düz resim olunca, listenin alt kısımlarında kalan ürünlere inince üst başlıklar gözükmediğinden örneğin balansa gidene kadar balans sütunu hangisiydi karışabiliyor. Hop bir daha en yukarı çık bak sonra akılda tut aşağı in . Uzaktan yeni sekmede açıp bakınca da hepsini görüyoruz tek seferde ama karınca kadar kalıyor. Tablo daha da kabardıkça yakınlaştırmadan bakılamayacak.Bunun için de aklıma gelen her 25 ürün de bir tekrar fiyat skor ... özellik başlıkları satırı yazılması. Karar tabi ki sizin bu hali bile muazzam emek ama olur da aklınıza yatarsa neden olmasın?

6. darkainu

darkainu
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,325
    Misafirler tarafindan editlenemeyen online bir excel dosyasi olarak paylasilsa Google Docs vs uzerinden, bir cok sorun cozulecek galiba aslında.

7. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,699
    Önerileri dikkate alacağım. Buluşmada da biraz üstüne konuştuk.

Vaktim olduğunda listeyi tekrar elden geçireceğim, büyük ihtimalle salt okunur bir halini de Google Docs linkiyle paylaşırım.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 6 Mayıs 2019 ---

Bu şekilde daha basitleştirilmiş klasik bir dizayn nasıl olur?

#227 VirtuFortuna, 5 Mayıs 2019
    Son düzenleme: 6 Mayıs 2019
    mfya bunu beğendi.
  8. Totem

Totem
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    100
    İe800 ya da ie800s neden yer almıyor bu tabloda ?

Redmi Note 6 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

9. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    322
    Yüksek skorların renginin koyuya gitti renkli tablo çok daha tatlı bence.

Picasso16 bunu beğendi.
  10. Darius

Darius
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    35
    Renkli hali çok daha kolay anlaşılır bence, her on kulaklıktan sonra veya listenin ortasından ikinci kez, bas mid tiz şeklinde giden başlıklar aralara tekrar yazılırsa küçük ekranlarda okumak daha kolay olabilir.

11. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    322
    bence eskisi gibi ses ve genel skorun ayrı ayrı olması daha iyiydi çünkü kimi kullanıcılar sadece sese önem verirken kimileri izolasyon ve yapıya da önem verebiliyor. Onun haricinde değiştirmeye pek gerek bir şey göremiyorum.

12. Black

Black
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    134
    Ana başlıkların her IEM'den sonra tekrarlanmasını ben de destekliyorum. Örneğin 7 IEM'de bir olabilir. Zira renkli halini çok daha estetik buluyorum.

Düzenlenemeyen Excel dosyası da paylaşılabilir. Başlıkları kendi elimizle aşağılara çekebileceğimiz bir formül olacaktı. Bilsem el atardım ama bilmiyorum.

13. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,699
    Kötü çalıyorlar.

Ben yine de biraz basitleştirmeyi düşünüyorum.
    Öyle de çok renk cümbüşü oldu diye düşünüyorum, ne dersiniz?

Black ve jamesdean0701 bunu beğendi.
  14. Totem

Totem
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    100
    Peki berkhan bey 64 audio tia gibi iemleri deneyimlediniz mi ?
    İe800 ve s modelleri kötü çalıyorlar da, kz modelinden de mi kötü ? Sonuçta ilk 15'te 20'de yer bulabilirler. Ak tie8 modeline yakın olabilirler. Şunu anlıyorum o zaman ben ie800s kz as10'dan daha kötü ?

15. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,699
    Tia da kötü çalıyor. Ederi 500 dolar.

Hayır, ilk 15-20'de yer bulamazlar muhtemelen. T8iE net şekilde daha iyi bir IEM.

Hayır AS10'dan kötü değildir ama fiyatına göre çok düşük performans gösteren (subjektif görüşüm), buna rağmen kullananı olan IEM'leri koymak bana göre doğru değil. Zira başlığa itiraz etmeye gelenler olabilir ve gereksiz yere tartışma çıkar.

Tabloda fiyatına göre kötü IEM'ler var ama genel olarak çok popüler veya kullanıcısı çok olan ürünler değiller.

Totem bunu beğendi.
  16. Totem

Totem
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    100
    Tabi sonuçta pazarlama da talep sebebi. Teşekkür ederim, üslubum biraz sorguluyormus gibi olabilir ama siz bizler için iyi bir referanssiniz.

17. Picasso16

Picasso16
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    492
    Yok hocam renkli daha iyi anlaşılabilir. Böyle çok sıkıcı ve ruhsuz oldu. En iyisi eskisi artı bi desenli bi desensiz satır

lemavora bunu beğendi.
  18. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,699
    Bunu yapabilirim fakat araya rakam içermeyen satır eklediğimde büyükten küçüğe skor sıralaması yapmam zorlaşır, formül çok karmaşık hale gelir :)
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 9 Mayıs 2019 ---
    Deseni halledeceğim.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 9 Mayıs 2019 ---
    Tablo güncellenmiştir.

Değişiklikler:
    • Her satır arasına boş satır eklendi.
    • Renklerde güncelleme yapıldı, mavi ve mor renkler kaldırıldı. Puanlar iyileştikçe renk koyu yeşile doğru gidiyor.
    • Başlıklarda değişiklikler yapıldı.
    • İlk mesajın başına Google Sheets linki eklendi. Artık direkt olarak Excel şeklinde açıp bakılabilecek.
    Tüm öneriler için teşekkürler. Gelişmenin sonu yok :cool:

cemq, Serhat, jamesdean0701 ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  19. Picasso16

Picasso16
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    492
    Bir iki değişimle şık ve modern olmuş sevdim hocam. Emeğinze sağlık. Kötü kırmızı iyi yeşile ortalarda sarı ara rengiyle renk geçişi doğru seçim tebriks

VirtuFortuna bunu beğendi.
  20. Black

Black
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    134
    Fevkalade !

Linkteki tabloyu indirdim. Hem telefonuma, hem bilgisayarıma. :) DAP versiyonunu da png olarak kaydettim. Eline sağlık.

VirtuFortuna bunu beğendi.