IEM temizliği

'Kulaklık Genel' forumunda okty_k tarafından 18 Mayıs 2015 tarihinde açılan konu

1. okty_k

okty_k
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,447
    Merhaba,

2.el kullanılmış bir IEM kulaklık aldığınızda kullanmadan önce uçların, kablonun ve kulaklığın temizliğini nasıl yapıyorsunuz, parçalara zarar vermeden hijyen için kullandığınız solüsyon vb. özel şeyler var mı acaba? :)

2. Synthyss

Synthyss
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    3,015
    Hocam öncelikle makro lens'li bir kamera varsa çok işe yarar, yoksa 2-3 $ a satılan makro lensler var telefona takılan, ilk önce onu sabitliyorsunuz önünüze yükseğe, bir de ışık buluyorsunuz güçlü.Aşağıya kullandığım ürünleri bırakıyorum incelersiniz. Temizlik olarak ben minik cengel iğnenin ucuna ıslak mendil bağlıyorum ıslak mendili iyice sıkıp suyunu aldıktan sonra, temizliği o şekilde yapıyorum tabii eğer ızgarası falan varsa (örn. dunu dn1000) o zaman bu işler için ayırdığım diş fırçası ile temizliyorum. Macro kamera neyin ne olduğunu görmek için epey iyi bir araç.
    Kulakları gün aşırı olarak duş sırasında temizlerseniz zaten ciemde kullansanız pek kirlenme yaşamazsınız. İlk temizlik sonrası :)

http://www.ebay.com/itm/3in1-Mini-F...236?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item339c37fdc4

http://www.banggood.com/Original-Xiaomi-LED-Light-With-USB-For-Power-Bank-Tablet-p-950793.html

Hijyen hastası bir adam bu şekilde yapıyor, başkalarını bilmem :evl:evl

CIEM temizliği dersen, yeni hastalığım derim hiç girmeyelim oraya :deli

Collapse Signature Expand Signature
    2 kişi bunu beğendi.
  3. CapoNx

CapoNx
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    197
    Hocam ciem i de bi aciklasaniz on numara olur benimki de gelecek yakında bi ön bilgi alalım. Teşekkür ederim..

4. Synthyss

Synthyss
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    3,015
    @CapoNx Hayırlı olsun, hangi ciem hocam? Eğer ses boruları genişse yanında verdikleri aparatla temizyelebilirsiniz. Eğer ince ise iğne ucuyla temizlemek zorundasınız. Tabi bunları görmek için yine macro lensten yardım alabilirsiniz. Onun dışında her çıkardığınızda temizlemeniz vs. gerekiyor en sağlıklısı. Kullanmadığınız gece vs. moisture alan nem alan kablar var, isitme merkezlerinde bulabilirsiniz. Onların içine koyarsanız nemini alır. Onun dışında daha gelişmişleride var elektrikli olanları, onlar zararlı bakterileri falanda alıyor fakat fiyat biraz daha yükseliyor haliyle.

Kolay gelsin.

2 kişi bunu beğendi.