Iem tip tavsiye

'Kulaklık Genel' forumunda godsmack82 tarafından 13 Eylül 2017 tarihinde açılan konu

1. godsmack82

godsmack82
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    54
    Ibasso it03 için kulaklık uçları almayı düşünüyorum tavsiye alabilir miyim?

2. Picasso16

Picasso16
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    498
    Alınık ilan kısmında açabilirsiniz başlığı. Daha öncede verilmişti kulaklık silikon tavsiyesi şu an hatırlamıyorum. Hatırlarsam söylerdim. Arayınca bulabilirsiniz sanırım.

3. godsmack82

godsmack82
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    54
    Birisi yazmış evet sonlarda. Cevap verilmemiş. Yanlış yere başlık açtıysam kusura bakmayın

4. Yedaself

Yedaself
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    478
    Ben içinden çıkan tiplerle rahat edemedim bir türlü. Ya küçükler ya da büyükler benim kulak deliğim için o yüzden tam seal sağlayamadım. Ayrıca içinden çıkanlar biraz garip, dar borelu olanınki bile geniş sayılır. Sony Hybrid'e geri döndüm. Hangi kulaklığı kullanırsam kullanayım bunlara geri dönmek zorunda kalıyorum. Vakit bulursam Monster'ın silikon dolguluları ile de deneyeceğim tabii onları da kaybetmiş olabilirim kutuları karıştırmam lazım. Spiral dot, spin fit vs. elimde yok o yüzden onları denemedim.

5. sertac

sertac
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    371
    Önce fuzuli konu açılmış diye düşündüm ama bu konu bence çok ciddi arkadaşlar ya genel bir konu başlığı altında düşünceler alım yerleri ve paylaşımlar olsa fena olmaz bence.
    Çoğu arkadaşların işine yaramayan uçları ücretsiz vereceğine bile eminim

Collapse Signature Expand Signature
    5 kişi bunu beğendi.
  6. godsmack82

godsmack82
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    54
    Kesinlikle çok ciddi ve sesi doğrudan etkikeyen bir konu. Bu konunun genel bir başlık altında olması gerektiğini düşünüyorum.Alım yeri çok amazon, alibaba vs bir sürü site var satan ama kaliteleri ya da sesi nasıl etkileyecekleri hakkında bir fikrim yok.

7. bora şahin

bora şahin
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    282
  8. godsmack82

godsmack82
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    54
    Bende se425 vardı içinden çıkanlar başlıklar çok güzeldi ama nereden bulayım onları bilmiyorum ve bulsam da orijinali olur mu emin değilim. İşin duayenleri bir konu açarsa güzel olur. Ya da bir yerlerden alıp da kullananlar.

9. SnrslnFaruk

SnrslnFaruk
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ben de ibasso it03 ün uçlarından memnun değilim. Aliexpress den spinfit uç siparişi verdim. İnşallah uyar ama burdan da tavsiye veren olursa çok iyi olur.

10. godsmack82

godsmack82
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    54
  11. prostheticwhim

prostheticwhim
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    642
    Genis nozzle'i olan iemlerle kopuk uc derim. Spinfit denemedim ancak it03 icin ufak boy CP100 iyi bir secenek gibi duruyor, gordugum kadariyla uc zaten ice dogru, buyuk boy uclar kulakligi cok disa itecektir.

Ince uclu kulakliklar icin Shure ve Etymotic(Herkes sevmeyebilir, bence en rahat ve saglami, custom uctan daha iyi.) uclar cok iyi.

Collapse Signature Expand Signature
  12. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,636
    "Silikon kulaklık" basligini gorunce acaba silikon kasali CIEM mi konusuluyor dedim icimden. Eger yoksa "IEM uclari" veya "IEM tip tavsiyeleri" tarzinda bir baslik acilabilir belki. Sonucta sadece silikon'dan mamul degil kulaklik uclari.

3 kişi bunu beğendi.
  13. godsmack82

godsmack82
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    54
    Shure uçları nereden bulabilirim peki?