InEar Stagediver sd-3 İncelemesi

'InEar StageDiver' forumunda Mair tarafından 4 Nisan 2014 tarihinde açılan konu

1. BatmaN19

BatmaN19
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    637
    Dinleti odası tasarlamak başlı başına ayrı bir mühendislik,odada zemin ve mobilyaları ahşap ağırlıklı tercih edince başka,daha sert mermer fayans tarzı tercih edince başka,boş olursa başka,fazla dolu olursa başka yada çok yumuşak materyallerden oluşan eşyalar yoğunluktaysa bambaşka ses alırsınız aynı sistemden.

Yine konumlandırma çok önemli bir husus,mesela sahne yaratmak, yada bazı frekansları yine konumlandırmayla öne yada geriye getirmekte mümkün.dinleti açısı yine çok önemli.

Yine önemli bir hususta dinleti odasının hacmine göre metreküp hesabından,sistemin gücü ona göre belirlenmeli.

Rezonans mevzusuna gelirsek,alt frekansların yoğunluğu,sertliği hızı vs bu konumlandırmayla direkt alakalı olabiliyor bazı speaker larda.bass Reflex portları arkada olan speakerlarda loudness etkisi yaratmak için duvara yaklaşık 15-25 Cm mesafe önerilir,yoksa alt Frekanslar yeterli hacme ulaşamaz derinlikleri hissedilmez,ama bu tarz sistemlerde yine Rezonans miktarını ayarlamak zor oluyorve Basslar fazla yoğun ve dağınık hale gelebiliyor.bazı speakerlarda ise kabinin içinde çeşitli mühendisliklerle sadece alt frekansa atanmış sürücünün sesi kabin içinde yansıtılarak dışarı veriliyor benim favorim bu tarz sistemler çünkü konumlandırma hatalarını affedici bir yönleri var.bu tarz sistemlerde bass portları yanda yada önde olabiliyor.bu dediğim mantık subwooferlardada kullanılıyor.

Tahsinin dediği gibi alt Frekanslar her zaman büyük bir problemdir hoparlörlerde.

Collapse Signature Expand Signature
  2. orhun5454

orhun5454
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    27
    Bu arada keşfettiğim bir şeyi paylaştım diye hatırlıyordum paylaşmamışım , utandım kendimden . DX100 ile sd3 tam birbirini tamamlayan cinsten oldular , dinlemesi çok keyifli bir hal aldı bir anda , o koyu karakteriyle dx100 ün tiz başarısı ve sahnesi resmen klasman atlattırdı kulaklığa .

3. tsn141

tsn141
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,486
    O konuda tahminin; odada iken kulak kanalının etkisi ihmal edilecek kadar kalıyor olabilir veya kulak kanalındaki hava da odayla bir hareket ediyor olabilir. Tam bir şey diyemeyeceğim.

4. trexable82

trexable82
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    12
    Merhaba arkadaslar. Inear sd3 almaya heves ettim. Bu zamana kadar begendigim iemlerin (ex1000, fx850) hep izolasyon sorunu oldu. Begenmeme ragmen alamamis olmama uzulmedim. Artik benzer ya da daha iyi performans verecek bir iem oldugunu biliyorum. Bir arkadasimiz sd2 satiyor. Acaba sd2 ile sd3 kiyaslamasi yapacak arkadas var mi? Hangisini tercih etmem daha mantikli bir secim olacaktir?

5. trexable82

trexable82
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    12
  6. Synthyss

Synthyss
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    3,014
    SD2 bassiz. Size gitmez.

7. elektronik müzik

elektronik müzik
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    836
    Westone 4r gibi mi?

8. Synthyss

Synthyss
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    3,014
    Çok önce dinlemiştim, hatırlamıyorum. SD2'nin basları sıkı ve hızlı. Quantity olarak biraz az olsada bence yeterli. Rock, Country, Jazz hatta metal için yeterli. İlla comparison istiyorsanız w30dan 1 tık sm64den 2 tık az diyebilirim.

9. trexable82

trexable82
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    12
    Dinlemişliği olan arkadaşlar varsa, sd3'ü w30 ve sm64 karşılaştırabilir mi acaba? trance dinleyen ve bas sever birisi olarak merak ettim.

#89 trexable82, 4 Nisan 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 4 Nisan 2015
  10. Synthyss

Synthyss
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    3,014
    Bana gore oldukca boguk bir kulaklik sd3. Govdeli dolgun caliyor. Sahnesi sd2 w30 ve sm64 den kucuk. Tizleri parlamiyor midleri cekinik. Epey once dinledim ama seveni cok seviyor sevmeyeni ise camur gibi diyor bkz. Ben

11. trexable82

trexable82
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    12
    O zaman denemekten başka çare yok anlaşılan. Kulak meselesinin göreceli bir olay olduğunu biliyordum. sd3 hakkında kesin bir görüş birliği yok. sd2 dinlemişliğiniz var mı? sd2 mi sd3 mü karar veremiyorum.

12. Synthyss

Synthyss
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    3,014
    Sd3un baslari bas derinligi ve gucu cok iyiydi. Sizin karar verememeniz cok mantiksiz sd2 sizin ture gidecek bir kulaklik degil sd2de bas yok. Sd3te ise cok bas var. Sorunuz alakasiz yani. Sizin dusunmeniz gereken sey fx850 mi sd3mu ki bence fx850 satista var alin gitsin

13. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,244
    Sd-2 açık ara daha iyi kulaklık hi-fi mantalitesi ile bakarsak.

Sm64 SD-3'den her açıdan daha iyi bir kulaklık. SD3 çok basslı dinamikler gibi bass vermeye çalışan 3 armatürlü bir kulaklık. Haliyle armatürler dinamiklerin havadar basslarını veremeyince ortaya 15dk sonra cidden yormaya başlayan bir sunum çıkıyor.

Sahne konusunda oldukça iyi. Özellikle EQ ile bassı kısarsanız. İzolasyon konusunda mükemmel iş çıkarıyor. Ama kulağınız küçükse uymama ihtimali de var. Universal IEM'leri bugüne dek sorun yaşamadan kullandıysanız sorun yaşamanız düşük bir ihtimal.

Ne tarz dinliyorsunuz? Ben Yağız'ın "bass yok" yorumuna pek katılmıyorum SD-2 ile alakalı :)

2 kişi bunu beğendi.
  14. Synthyss

Synthyss
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    3,014
    Ogulcan fx850 ve sd3 arastiran bi adama sd2de bas yok demek normal bence :)

15. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,244
    He o açıdan evet :)

Ama o dinamiklerin verdiği bassı da sd-3'ten alamaz gibi geliyor bana. Evet miktar fazlasıyla var ama işte dinamiklere göre yine de kuru kalıyor gibi :) Basslar nefes alamıyor.

Ama elbette o tarz bişeyler arayanlar için asla pişman etmez.

2 kişi bunu beğendi.
  16. trexable82

trexable82
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    12
    Trance dinliyorum ama kulağa hoş gelen pop ve arap müzikleri de dinliyorum. Parçanın kendi güzelliği dışında basına da hasta olduğum parçalar olabiliyor. Sırf bası güzel diye de dinlemiyorum. Parçanın kendisi de güzel oluyor.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 4 Nisan 2015 ---
    Sd2 de satışta. Bu yüzden kafam biraz karışık. İkisini aynı anda deneme şansım olsa kafam hiç karışmayacak. Hal böyle olduğu için ne yapacağıma tam karar verebilmiş değilim.

17. Solanahtarı

Solanahtarı
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,453
    1. İe800 alın siz, ikinci el 1300 liraya var forumda fazla uzatmayın içinden çıkamazsınız.

18. MTRMSK

MTRMSK
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    659
    Durumunuz elveriyorsa sd2 alıp deneyin, beğenmezseniz hangi yönünü beğenmediğinizi yazarsınız, onun üzerinden muhtemelen daha kesin tavsiyeler gelecektir.

19. zafer çoban

zafer çoban
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    125
    Bende sd3 ile westone w40 var . Elektro ,Hip Hop ,House gibi müziklerde sd3 bana daha güzel geliyor .Diğer jazz ,country gibi müziklerde westone w 40 daha iyi daha net daha temiz yormuyor .Sd3 biraz boğuk gibi ama sibilance da girmiyor .W 40 net ama bazı bazı sibilance a giriyor .Dap olarak x5 kullanıyorum .İe 800 de kullandım ama yalıtım açısından zayıf olduğu gibi hareket halinde kulakta durmayan bir kulaklık .Sd3 kulağa olursa eğer nerdeyse custom gibi dışarı ile bağlantınız kesiliyor. Sd4 de çıktı o nasıldır bilemiyorum ama belki boğukluk sorununu çözmüşlerdir..

20. Stumaster

Stumaster
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    39
    Elinize sağlık oldukça doyurucu olmuş benim açımdan.Şu kulak kepçeleriyle ilgili araştırma yapılıpta ona göre tasarlama işi hoşuma gitti.