InEar Stagediver sd-3 İncelemesi

'InEar StageDiver' forumunda Mair tarafından 4 Nisan 2014 tarihinde açılan konu

1. moonstar

moonstar
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    4,740
    FX850, SD3 e göre cok daha ferah daha tatlı bir bass sunumuna sahip. Tınısı da bambaşka. Sd3 dinamik gibi çalmaya çalışan armatürlü bir kulaklık. Ben DX90 gibi açık karakterli bir DAP ile kullanmama rağmen sıkışık, boğuk bir sunum ile karşılaştım. Oğulcan arkadaşımızın dediği gibi yorucu da olabiliyor. Fakat dinlediğiniz türlere yine de uygun bir kulaklık. Eğer izalasyon sizin için önemli olmasaydı kesinlikle f/p nedeniyle FX850 yi önerirdim.

Şayet koyu bir sunumdan hoşlanıyor, sahne benim için önemli değil izolasyon iyi olsun, basslar subwoofer tarzı olsun, sibilans minimum seviyede kalsın ve hızlı olsun derseniz SD3 öneririm. Ama ferah çalsın, bassları derine insin, sibilans az olsun çok koyu olmasın, izolasyon çok önemli değil, şık/asil dursun derseniz FX850 uygun fiyatı ile tam size göre.

Collapse Signature Expand Signature
  2. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,485
    @trexable82 İe800 alın bence de :) Nokta atışı olur diye düşünuyorum.

@moonstar Abi izolasyona ihtiyacı varmış :) O yüzden fx850 önermıyorum ben.

3. trexable82

trexable82
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    12
    Su an Uskudar'dayim. Isim Topkapi'da, ikametim Sirinevler. Bu arada telefon numaram 0541 397 40 35 cagri atabilirseniz arayabilirim.

4. elektronik müzik

elektronik müzik
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    806
    Düşünürseniz westone umpro 30 da olur , ben seviyorum kulaklığımı , satmayıda düşünüyorum şu sıralar ... sd3 tadını vermez kanımca ama ben zevk aldıysam bu kulaklıktan iş görür ...

5. trexable82

trexable82
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    12
    Daha cok toplu tasima araclarinda dinleme sansim oldugu icin izolasyon olmazsa olmazim. Ilk iem'im se535 idi. Izolasyon harika idi ama basi yeterli gelmedi bana. Birakin su an saydigimiz iemleri (sd2, sd3, fx850), kullanmakta oldugum Sony xb90ex bile iste bas bu dememe neden oldu. Fakat hala miktar olarak basa doyabilmis degilim. Bu sebeple yeni arayisa girdim. Su an potada olan sd2-3, sm64, xb90ex'e gore ne kadar farkettirecek emin degilim. Hissedilir derecede fark ederse degistirecegim.

6. elektronik müzik

elektronik müzik
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    806
    SD3 teki bass doygunluğu bulamazsın ama umpro 30 da işini görür , tatlı bi kulaklık , kulağı ne fiziksel nede müzikal olarak yormuyor , şimdilik clip+ ile dinliyorum ona rağmen yeterli , gerçek gücünü kaliteli daplarda görür diye tahmin ediyorum ... Kaldıki sd3 tede aynısı oldu , clip+ ile dinlerken bile zevk alıyordum , basslar gümbür gümbür felan , bi gün colorfly c4 ile bi parçayı dinledim clip+ da duymadığım ayrıntıları duyunca çok sevinmiştim ... Hasili velkelam :) tercih senin , sd3te şöyle bir şey var unutmadan söylim kulağı sıkıyor , bulabilirsen small modelini al derim ...

umpro 30 dinlemek istersen güngören civarındayım , dinletebilirim müsait zamanımda

7. Synthyss

Synthyss
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    3,009
    Yazdim ama anlamamakta israr ediyorsunuz. SD2'DE XB90EX, SD3 ve FX850 BASI YOK. Cok farkli kulakliklari sunuyorsunuz ornek olarak arada kalmaniz gibi bir sey soz konusu degil her sey cok acik. Ya ie800 alirsiniz arkadaslarin dedigi gibi ya da sd3.

Sd2de o aradiginiz baslar yok.
    Fx850de aradiginiz izolasyon yok.

Elemezseniz biz burada sabahtan aksama kadar ayni seyleri konusuruz

8. MTRMSK

MTRMSK
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    657
    Bir razermamba vardı noldu ona?

9. Synthyss

Synthyss
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    3,009
    Ad degistirmis anlasilan

@MTRMSK

10. florence

florence
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,852
    Sd3'teki bas klostrofobi seviyesinde, ben öyle hatırlıyorum. Ya sd3 alırsın ya da ie800 yorumu yanlış bir yönlendirme. Sd3'teki gereksiz bas yoğunluğu ve boğuk altlar ie800'de yok her şeyden önce.

11. Synthyss

Synthyss
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    3,009
    Tamam :)

12. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,243
    Bu arada evet um30 da bir seçenek olabilir çok fazla olmasa da doyurucu bassları vardı.

@trexable82 en iyisi SD3 gibi gözüküyor bence sizin için. Kesinlikle memnun edecektir sizi.

13. trexable82

trexable82
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    12
    Tesekkur ederim arkadaslar. Sizin yorumlariniz ve izolasyon onceligimden dolayi sd3 de bana daha mantikli geldi. Alinik ilanim da yayinda zaten. Sureci hizlandirmak icin herkes kolu komsuya haber biraksin arkadaslar. :)

14. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,479
    Sd2s ve Sd3 araştırdığım şu günlerde epey faydalı oldu bu inceleme.
    Daha evvel sd2'yi dinlediğimden ve Mid/vokal bölgesini beğendiğimden , sd3'ün de çok Basslı olduğunu okuduğumdan sd2'nin küçük kulaklar için yapılmış versiyonu olan sd2s almak daha mantıklı geldi bana.
    Sub bassta sıfır çeken, midbasslarda iyi olan, Basslarda ise hızlı olan iemler her zaman favorim olmuştur.Metal müzik için bu sunum gayet yeterli geliyor bana.Ayrıca elektronik müziğide zaman zaman gümbür gümbürsüz ama bassları takip edecek şekilde ve vurgusuz dinlemek de ayrı bir keyif tavsiye ederim.Gümbür gümbür'ün arasında en çok vokaller harcandığından, elektroniği çıplak ve ptt şeklinde dinlemek de farklı bir tat bırakıyor beyinde.

#114 karanehir35, 12 Mart 2016
    Moderatör tarafından düzenlendi: 12 Mart 2016
    2 kişi bunu beğendi.