iPad için tip c kulaklık dönüştürücü tavsiyesi

'Konu Dışı' forumunda sserkogss tarafından 17 Ekim 2020 tarihinde açılan konu

1. sserkogss

sserkogss
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    698
    Arkadaşlar iPad için type c kulaklık dönüştürücü için tavsiyenize ihtiyacım var, orjinali 90tl, 3 tane yan sanayi denedim ama çalışmıyorlar, netten yorumlara bakındım hiç bir şey bulamadım, orjinalini mi alayım yoksa tavsiye edeceğiniz başka bir şey var mı?

ibasso dc02 çalışır mı? Çalışırsa almaya değer mi?

2. ziprar

ziprar
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    142
    Apple'ın type c kulaklık adaptörü, tekrar bakayım dedim siz sorunca, fena değil. Kendi içinde dac ve amfisi var, tümleşik çip olarak. Bu salt kablo gibi görünen adaptörlerin iç yapısı farklı, bazılarında dac falan yok anladığım kadarıyla. Sanırım pek kullanılan bir protokol değil ama type c'de analog ses sinyal çıkış imkanı da varmış (kalitesini bilmiyorum). Ondan faydalanmaya çalışmış olabilirler. Öyle olunca da ipad dac aranıyor, bulamıyor ve çalışmıyor, diye tahmin ediyorum.

İbasso dc02'yi denemedim ama bu tip cihazlar zaten açıkça dac/amfi vs içerdiği için, büyük olasılıkla çalışacaktır, diye düşünüyorum. 3-4 çeşit harici dac'ı ipad'e (usb c çıkışlı) bağlamışlığım var, pek soruna rastlamadım. Lightning çıkışlı olunca fazla güç çekiyor uyarısı veriyor, çalışmıyor. Onun da çözümü usb 3 kamera kit. Önce onu takıp elektrik ile besleyince çalışıyor.

sserkogss bunu beğendi.