iPhone 7 flac dinleyebilmek

'Apple iPod / iPhone / iPad' forumunda C73 tarafından 21 Mayıs 2018 tarihinde açılan konu

1. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,593
    DAC çipi, bit, sampling rate bir telefondan elde edilecek ses kalitesi için önemli veriler değil bence. Amfi kısmının ve kulaklığın kalitesi çok daha önemli. Gel gelelim o kaliteyi de sayısal verilerle ifade etmek çok mümkün değil.

Yirmi sene önce oversampling özelliği olmayan DAC'ler ile sıradan CD'lerden hifi müzik dinlenebiliyordu, hala dinleniyor.

rifat38 bunu beğendi.
  2. nasty

nasty
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Herkese selamlar. Aranıza yeni katıldım. Herkese değerli bilgilerinden ve paylaşımlarından dolayı çok teşekkür ederim. Çoğu zaman iphone 8 plus telefonum ile kullanmak için bowers&wilkins px kulaklık aldım(İnşAllah pazartesi elimde olacak). Yine sizlerin önerilerini dikkate alarak Neplayer ve onkyo hd player app lerini tlf uma yükledim. Anladığım kadarı ile ne yaparsam yapayım iphone nin protokolleri yüzünden belirli bir ses kalitesini geçemeyeceğim. Yüklediğim programlarda ses kalitesini artırmayacak, sadece bazı müzik formatlarını dinlememi sağlayacak.Sizlere sorum: Dsd formatındaki albümlerimi bu ikiliyle dinlemem aac ye göre fark eder mi? Jailbreak ile bu sınırlar değiştirilip daha kaliteli ses elde edilebilir mi? Yoksa dsd ile uğraşmadan aac formatlı müzikler mi elde etmeliyim? Birde Tidal hifi aboneliğim var. Bu platformdan hi-fi dinlediğim zaman ne kadar verim alabilirim? Şimdiden teşekkür ederim.

3. bugra116

bugra116
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    43
    Kendi adıma konuşuyorum, ben ne yaparsam yapayım çözemedim bu durumu. Android telefon+dac ikilisi iphone+daca göre daha başarılı, bariz fark var. Aynı şeyleri yaşıycaz diye bi gaye yok, memnun olanlar da var ama beni tatmin etmedi. Gelince mutlaka iphone dışında bir kaynakla deneyin.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Collapse Signature Expand Signature
  4. nasty

nasty
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Bu konuda iphone biraz geride. Elimde ipod touch 6. nesil lg qstylus plus macbook air var. İphone aptx hd ye de izin vermiyor. Ancak bir kez ios kullanımına alıştığım için vazgeçemiyorum. Olmazsa dap alacağım galiba. Yorumunuz için çok teşekkür ederim. İphoe 8 plus, ipod touch 6 , macbook air ve lg q stylus + ile deneyip bakacağız artık. Hayır kulaklığa ayıp olacak gibime geliyor :) ondan üzülüyorum :)

bugra116 bunu beğendi.
  5. Peter Hammill

Peter Hammill
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    9
    Vay arkadaş, iyi iem aldığım için seviniyordum :) 320 kbps spotify + iphone 7 kullanıyorum ses de güzel, ancak bu başlıkta okuduklarıma göre kulaklığı tam performansında kullanmış olmuyorum. Ne yapmak lazım?

6. bugra116

bugra116
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    43
    kullandığın iem ne merak ettim bir de nasıl bağlıyorsun telefona?

Collapse Signature Expand Signature
  7. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,593
    Yanlış anlaşılma riskini göze alıp samimi düşüncemi paylaşayım:
    Tabii ki başlığı okumamak :)
    Dertsiz başına dert almamak :)

8. Peter Hammill

Peter Hammill
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    9
    @bugra116 Oriolus Finschi kullanıyorum. Telefona iphone7 ile gelen lightning i kulaklık girişine dönüştüren aparat ile bağlıyorum.

@zxc :D Doğru, başlıktan hiç haberdar olmamak da bir çözüm tabi ki ama kulaklığı tam verimiyle kullanamıyorsam telefonum beni kısıtlıyorsa kötü bir durum. Siz bu soruna bir çözüm buldunuz mu, yoksa çok önemli olmayan bir parametre olarak mı düşünüyorsunuz? Belki de benim de çok önemsemeyeceğim bir kayıptır, bilmiyorum. Test etmek lazım eşdeğer bi android telefonla kıyaslayarak.

@returnity bir önceki sayfada lightning çıkışta sesin DAC tarafından işlenmemiş olduğunu yazmış. Bu durumda normal kablo girişi olan iphone 6'da daha mı iyi ses almalıyım iphone 7'ye göre? Eğer kastedilen oysa hemen deneyebilirim iphone 6 kullanan arkadaşımdan.

Bir de internette gezerken lightning çıkışı olan DAC kabloya denk geldim. Belki bu problemi çözecektir, deneyen var mı? Ya da Ankara içinde denenebilecek bir yer var mı?

https://www.null-audio.com/products/capri-balanced-digital-earphone-cable-with-hi-res-dac

9. C73

C73
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    46
    Selamlar, ONKYO HF player uygulamasını iPhone 7’ye yükledim. NePLAYER ,VLC player, mconnectHD hepsini ses kalitesi olarak solluyor. Telefondan Tidal üstü ses. Yorumlarda denildiği gibi bas ve tiz performansı mükemmel, daha canlı geliyor. Tabi bana göre, handikapı yok değil. Modeme bağladığım hardiski oynatma özelliği yok. Diğer uygulamaların hepsinde var. iCloud var sadece. Telefon hafızası 32 gb olduğu için kısıtlı müzik.

10. artears

artears
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,230
    iphone çok bildiğim bir telefon değil açıkçası, android'li telefon kullanıyorum. Bunu iphone dac'ının lightning çıkışta neler karıştırdığını / karıştırmadığını bilmediğimi söylemek için yazdım ve keza bu da demek değil ki iphone dinlemedim, ama şunu söyleyeyim, telefonumun direkt çıkışı ile usb üzerinden meridian explorer dac ile çıkış arasında dağlar kadar fark var. Telefonumun çıkışı kötü, iphone çıkışı da kötünün lacivert renkli olanı. Kulaklık potansiyeli direkt telefon ile belli olmaz, dac/amp veya iyi bir dap lazım farkı görmek için. Yine de mutluysanız bu şekilde devam etmenizde de bir sıkıntı yok tabii ki.

Sent from my fridge using Tapatalk

11. C73

C73
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    46
    Selamlar, ifi idsd bl ve vdac dac olarak kullanıyorum. Deneyimim iTunes satın aldığım ve yüklediğim CD kayıtlar ile oldu. Denon pma 1510 anfi, Quad 22l2 hoparlör ve ayrıca kulaklık sistemi olarak sennheiser hd558 kullanıyorum. PC arızalandığından beri kaynak olarak iphone 7 ve iPad Air kullanıyorum gönül MacBook Pro diyor uçuk fiyatlar malum. Bunun dışındada araştırıyorum uzatmayayım. Vdac optik tv ,Apple TV aktararak tecrübe ettim. Kablosuz aktarımda bile diğer uygulamalara fark attı. İfiyi iPhone 7 direk malum lightning kablo ile bağladım. Özellik olarak 48 MHz sınırlı aktarım yapıyor. EQ açık kapalıda denedim. Ses seviyesi epey yüksek Diğer uygulamaların çok üstünde. Bir PC bulup Onkyo uygulamasına dsd flac atmak lazım. Kimisi tidalden indirip onkyo uygulamasında dinliyormuş.

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

#51 C73, 12 Ocak 2020
    Son düzenleme: 12 Ocak 2020