Iphone 7, ibasso it01, dragonfly red

'Ekipman Genel' forumunda Volkan tarafından 11 Aralık 2018 tarihinde açılan konu

1. Volkan

Volkan
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    20
    Merhaba arkadaşlar. Halihazırda iphone 7 ile ibasso it01 kulaklığına sahibim ve iphone 7'nin kendi dac'ı ile kullanıyorum. Dragonfly red alırsam büyük bir fark yaratır mı? Bassların daha tok ve daha vurucu olmasını ve sahne genişliği ile tizlerdeki detayın artmasını istiyorum. Dragonfly Red bu anlamda büyük katkı sağlar mı acaba? Meridian Explorer 2 Dragonfly Red'ten daha mı üstündür? Teşekkürler.

2. darkainu

darkainu
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,301
    Dragonfly red baya farkeder it01 ve google pixel ile denedim. Explorer - dragonfly farkini bilemiyorum.

Volkan bunu beğendi.
  3. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    322
    hocam dac ile ugrasilmayacağini Dap alınca anladım ,onu ona tak onu ona ...ugrasana kadar insanın dinleyesi kalmıyor ,size bir ap100 yapalım ,mis gibi Dap :)

Volkan bunu beğendi.
  4. DrWhite

DrWhite
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,005
    DAC-amp kullanımı özellikle dışarda tam bir eziyet eğer dongle, kablo vs ile baglayacaksaniz(kabloyu koruması, kaybolmasının engellenmesi, kontrollerin kablolu bağlantıda keyifsiz ve rahatsız olmasi).

Benim tavsiyem Bluetooth uzerinden bi çözüm bakmanız olacaktır. elinizdeki iem de günlük kullanım, dışarıda kullanım acısindan mantıklı, bu durumda ses yüksekliği değil de ses rengine göre seçim yapmanız mantıklı olur, zira it01 i beslemek zor olmasa gerek.

#4 DrWhite, 11 Aralık 2018
    Son düzenleme: 26 Aralık 2018
    FreeShah ve Volkan bunu beğendi.
  5. Volkan

Volkan
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    20
    Teşekkürler yorumunuz için it01 ile fark yarattığını öğrenm
    Teşekkürler hocam öneriniz için ama ben zaten telefondan ayrı olarak bir de dap taşımayayım yanımda diye bir çözüm arıyordum. :)

6. Volkan

Volkan
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    20
    EarStudio ES100 gibi bir şey mi acaba dediğiniz bluetooth öneriniz?

7. DrWhite

DrWhite
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,005
    Bu ürün özelinde bişey diyemem dinlemedim çünkü fakat evet bu ve benzeri benim önerim,

dikkat edeceğiniz şey streaming ya da 16-44 formatın üstünde bir kullanım
    olmayacaksa aptx, aac destekli
    olması cihazin, ldac ve aptx HD olsa daha da güzel tabi ama 24-96 vs için daha anlamlı bu destekler.

İos da zaten aac var sadece.

Bu arada dışarısı için özellikle benim önerim tabi evde durum değişir evde dert değil kablo vs, evde mojo, idsd bl, dragonfly hangisi hoşunuza giderse kullanirsiniz, dragonlfly bence özellikle macbook, laptop için mantıklı onun dışında pek anlamlı değil. Bir de iemlerle dipses ilgili epey yorum vardı black de özellikle, redi ben kullanırken hatırlamıyorum dipses ama epey zaman oldu.

Tüm bu çözümler çok ucuz olmadıkça telefondan iyi ses verecektir o açıdan çıta düşük zannımca.

Bir de dragonlfly red de android uapp dışında ses yüksekliğini ayarlama problemi vardı sonra halledildi mı arastirmadım.

#7 DrWhite, 11 Aralık 2018
    Son düzenleme: 12 Aralık 2018
    Volkan bunu beğendi.
  8. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    322
    lightning çıkışlı bir dac alirsaniz telefonun çok yüksek olmayan pil kapasitesini iyice azaltacak muhtemelen ,pilli bir dac alirsaniz da zaten taşımak eziyet ,Bluetooth dac da kullandım hem de en iyilerinden biri olan astell Kern Xb10, güzel şık ,sesi de sık ama her seferinde aç bluetooth eşleştir Felan uğraşmak sıkıntı ,ya android bir Dap ,ya da direk Dap olmalı bence :D ayrıca telefonun şarjı dan çok büyük tasarruf edersiniz şarkı dinlemek baya tüketiyor çünkü .

Volkan bunu beğendi.
  9. returnity

returnity
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    457
    Ben sahsen kulaklik>Dac/amp diye dusunenlerdenim. Tabi ki onemli dac/amp da ama ozellikle iemler icin size verecegi katki su asamada %10'u gecmeyecektir. Kulakligi satip dac'a verilecek parayi ustune ekleyerek elde edeceginiz kazanim ise %50 bile olabilir (zevkinize gore bir kulaklikla tabi).

IEM'in kendisinden pahali DAC almak ise tam anlamiyla gavurun dedigi gibi "overkill" yani "kas yaparken goz cikarmak" bana gore ama hazir yeri gelmisken sunu suraya birakayim, sevenler cossun en azindan :)

Volkan, coolblue, DrWhite ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  10. FreeShah

FreeShah
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    67
    AP1000 denemeden almayın bence. :) Ama telefonlara takılan DAC'lar var. Type-C fakat iphone desteklemiyor. Musiland mu2 vs. Bir de eğer isterseniz bluetooth için de çıktı bu teknolojiler. Belki düşünülebilir. Ben bu sebepten v30 veya benzeri bişey alabilirim.

Volkan bunu beğendi.
  11. Volkan

Volkan
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    20
    Hepinize teşekkür ederim arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için, araştırmaya devam :)

12. TanrıTelecasterıKutsasın

TanrıTelecasterıKutsasın
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    302
    Ben olsam fiio btr3 yada xb10 ikilisinden birini seçerdim.