Iriver T10

'iRiver' forumunda fred78 tarafından 18 Mayıs 2007 tarihinde açılan konu

1. fred78

fred78
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    arkadaşlar iriver t10 hakkındaki görüşlerinizi alabilirmiyim..

2. uskan

uskan
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    ben kullanıyorum ,gerek taşıdığı özellikler,-kalem pil kullanması,sportif/sağlam bir duruşu ve ses karakteristiğiyle- benim favorim,srs vs özellikleri benim için önemli değil,ben user eq ile kullanıyorum ve çok memnunum.bu konuda deneyimli arkadaşlar daha net bir yorum yapabilir.

3. yilmaz196

yilmaz196
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    8
    Boşver t10u g3 al, cowonun mechbassı yeter... :eek:k

4. fred78

fred78
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    zaten ben vibez kullanıyorum ses kalitesi oldukça tatmin edici.T10'un en güzel tarafı kalem bil ile yaklaşık 50 saat gitmesi ve ufak,pratik olması.Benim merak ettiğim ses kalitesi.Bir arkadaş almayı düşünüyorda ses kalitesi olarak bir yorumunuzu alayım dedim..

5. ftt

ftt
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    0
    bence sesi de gayet iyi t10'un. u3'ten daha kotu oldugunu dusunmuyorum.

6. soundchaser

soundchaser
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    12
    iriverlar eski olmalarına rağmen ses kalitesi olarak Cowon'dan daha iyiler. Ayrıca efektlerini kapatınca sesi azalan bir aletten hayır beklemem. T10 fiyatına ve performansına göre başarılı bir cihazdır; fakat piyasa da ses olarak daha üstün aletler mevcuttur. Hiçbiri Cowon değildir. :)

7. yilmaz196

yilmaz196
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    8
    g3te pilli ve 50 küsür saat gidiyor. Ayrıca tipide t10dan daha güzel bence.

8. soundchaser

soundchaser
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    12
    T10'nun pili kalem pil bunu da hatırlatmak isterim. 3-4 yıl sonra çöpe atmak yerine T10'u hala kullanabilmek mümkün olacak.

Fred, arkadaşın bol bulamaçlı ses ve bas efekt vs. seviyorsa Cowon'u düşünmeden alsın. Daha az renkli ve efekt manyağı olmayan bir cihaz için T10 alsın. Bu arada Cowon U3'ün 69dB'lik SNR değerine karşılık T10'nun 71 dB'lik sinyal gürültü oranına sahip olduğunu da belirteyim. Aradaki fark ufak gibi gözükse de logaritmik bir değer olduğu için 2dB bile yeterince fark sağlar.

9. uskan

uskan
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    -peki bu bahsedilen marka ve modeller dışında (T10, G3) bu tarz,yani AA veya AAA pil kullanan flash bellekli, bu markaların ses kalitesini aşan marka ve model var mı? varsa hangileridir?yoksa yine bunlar mı?

-ayrıca, bu snr değerleri katalog bilgilerinde daha yüksek gözükmekle birlikte gerçekde daha düşük olması ticari politikalardan mı kaynaklanmakta?

10. fred78

fred78
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Sanırım T10'da G3'de aralarında fazla fark olmayan kaliteli cihazlar.Ancak T10 maalesef G.G. dışında bulunmuyor ve Amerika için üretilen T10 ların dışındakilerde (avrupa için üretilen) ses kısıtlaması var.Ama G3 türkiye'de satılıyor.Fiyatıda normal sayılır.Garanti ve taksit faktörlerinide göz önünde bulundurursak, G3 daha mantıklı bir seçim.

11. yilmaz196

yilmaz196
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    8
    Böyle ufak cihazlardan zaten çok kaliteli ses beklemek yanlış, ondan efekti bol birşey daha mantıklı. Ki cowonun efektleri de sallama efektler değil. İstersen kullanmazsın ama eline bir imkan veriyor. Özellikle mp3 kalitesini arttıran ve bas efekti veren efektler zaten tartışmasız en iyileri.

12. uskan

uskan
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    bu 2 cihaz arasında ses kalitesi ile ilgili yorumlar yapılmış (t 10 da bas ağırlıklı bir mp3 çalardır) ,bende diğer konulardan bahsetmeye çalışayım,t 10 un kısıtlanmış sesi bile g3 den yüksek ki hiçbir ürünü yüksek ses de kullanmadığım için bence önemli değil,her iki cihaz arasında görsellik dışında önemi olmayan ve maliyeti yükselten ekran farkı var (t10 daki renkli ekran),ayrıca t 10 navigasyon sistemine,g3 joyistik sisteme sahip (joyistik sistemin sorun çıkarma olasılığı her zaman mevcut),her iki cihazdan t 10 un radyosunun daha iyi çektiği söylenmekte,birde t10 un malzeme kalitesi ve sağlamlığı daha iyi durumda gözüküyor.(yapılan yorumlar bu yönde,bende görebildiğim kadarı ile aynı görüşteyim.)

13. ferhatt

ferhatt
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    0
    tam emin değilim soundchaser ama snr oran olduğu için logaritmik değil sanırım. yani 81 ile 83 arasında bir fark yok ?

yanlışsam da doğrusunu öğreneyim.

14. yilmaz196

yilmaz196
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    8
    Valla ben 6-7 aydır kullanıyorum hiç bir yerinde bir sorun yok aletin. Kozmetik olarak t10 daha şık ve kaliteli duruyor zaten ama biz bu aletlere, heleki bu tarz flash olanlara, görüntüden çok performans için para veriyoruz. En azından böyle olmalı bence. Joystiğin kullanımı çok rahat, radyosu normal, ben sorun yaşamadım. H320nin neyse bununda o, zaten radyo genelde aynı oluyor playerlarda. Cd kalitesi beklememek lazım. Irıverin tizler daha fazla cowona göre, basta cowonun eline su dökemez. Sqları çok farklı değil, tipi çok takan varsa gitsin t10 alsın, yoksa g3 daha iyi bir seçim şu şartlarda. Bhphotodan bile alınabilir.

15. uskan

uskan
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    doğru,cihazların tipi 2. planda olmalı her zaman, ama sağlamlık sanki önemliymiş gibi geliyor bana, elbette cd kalitesini hiçbir radyo şimdiki düzende yakalayamaz,bu ürünlerin teknik verilerinde ve uygulamada zaten görülüyor,ama cihazlar arasında radyo farkı olabiliyor,örneğin ben daha önce kullandığım creative n 200 modelinin radyosundan hiç memnun değildim,bu 2 cihaz arasında radyoyu denemediğim için yorum getiremiyeceğim,birde ben biraz tiz özürlü olduğum için tizleri de yüksek cihazları seviyorum.

16. ferhatt

ferhatt
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    0
    hangi çipi kullandığına bak radyo için, oradan yola çıkarak kaliteleri hakkında bir fikir elde edebilirsin. polonya forumlarında illa ki birisi açmıştır içini.

17. soundchaser

soundchaser
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    12
    Vallahi ben aynı parçalar ile U3 ile iriver N10 ile karşılaştırmıştım; arada bariz bir fark vardı. Efektleri kapalı bir Cowon ses yüksekliği ve kalitesi olarak irivera yetişemedi. Ayrıca bas her şey değildir. :)

Bu tarz cihazlarda radyo çok kaliteli olmuyor genel de. 50dB'lik kanal ayırma değerine sahip oluyorlar ki, biraz düşük. Uydu radyosu olmadığı sürece piyasanın geneli böyle.

18. yilmaz196

yilmaz196
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    8
    Yetişemedi lafı ağır kaçar biraz bence.. Ayrıca efektleri adamlar kullanalım diye koyuyor, kapalı olduğunda daha iyi, yada daha yüksek bence anlamsız olur. Ses seviyesinde 40a kadar çıkıyor g3, gayet yeterli. Bas herşey değil zaten, hakeza tizin yada midinde herşey olmadığı gibi. Bir ara dh de millet tiz oldumu kaliteli sanıyordu müziği, gerçi multimedya setler topiğinde hala aynı geyikte insanlar var. Dinlediğin türe bakar bu iş, ve kişisel zevklere. Ben de bas head değilim ama bas yerinde çok zevk verir. Benim için asıl önemli olan midtir. Ama cowonun mechbasına yetişen bir player görmedim ben.

19. soundchaser

soundchaser
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    12
    Bir kişi flat ses seviyorsa ve efektlerin sese kattığın distorsiyon ve benzerlerinden rahatsız olduysa mecburen kapatıp dinliyor. İki cihazın da tüm efektlerini kapatıp dinlediğimde 40.cı seviyede pekte yüksek bir sese ulaşmamıştı UM1 ile, iriver da daha düşük seviyelerde yüksek ses elde etmek mümkün olmuştu. Sonuç olarak Cowon'un gerçek mW değerlerini yayınladığından şüpheciyim. Ayrıca U3'ün hesapta 30 mW ve G3'ün daha da düşük verisi olduğunu düşünürsek aradaki fark daha da bariz olacaktır. Bas her şey değil tiz de her şey değil; önemli olan cihazın tüm frekanslara dengeli bir şekilde cevap vermesidir. Yani nötral,doğal mümkün olduğunda az renklendirilmiş. İsteyen istediğini kullanmakta beğenmekte özgür.

20. yilmaz196

yilmaz196
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    8
    Bende pek farklı birşey söylemiyorum aslında. Tek kriter zevk. Ama şöylede birşey var, nötr ses herkesin normalde de isteyeceği birşey değil. Nötr vermesi de bir avantaj olmayabiliyor her zaman. Ki bunlar 1-2 gblık ürünler, zaten sıkıştırılmış medya dinliyor bunları alanlar. O yüzden bu tip aletler ne kadar ses ayarı içerirse okadar iyi bana göre. Yani frekansları renklendirmek lazım belli oranda. Zaten hifi ses dinleeycek adam için farklı setuplar var.