IT01s'in Suçu Ne? Kulaklığı teslim Aldım süreç kapandı.

'Genel Tartışma' forumunda bahirtaha tarafından 8 Mayıs 2019 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.
  1. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    321
    Yarın PTT den kulaklığı gidip alıyorum şubeden.

Son Gelismeler:
    @barocka bey beni whatsaptan engellemiştir. Kendisine herhangi bir kötü söz söylemedim. Fakat karşılığında şaka mısın ya ? Fesupanallah gibi garip karşılıklar aldım konuşmalar duruyor. Foruma taşımak zorunda kalıyorum kusura bakmayın. Yoksa ben de kendi aramda halletmek isterim siz de haklısınız.
    @barocka beye mesaj atıyorum ama spamlayip sürekli aynı şeyleri yazıyor bana(An itibariyle whatsaptan engellemiş ). Forum olarak fikirlerinizi paylaşmaktan çekinmeyin lütfen. Ben paketin kendisine yönlendirilmesini ve ücretin PTT ile halledilmesi taraftariyim. Kendisi hala ısrarla ürünün Selçuk beye gitmesi yönünde diretiyor. Selçuk bey kimsenin işleriyle uğraşmak zorunda ya da ürünü onaylamak zorunda değil, herkesin kendi hayatı var.Kaldı ki 2 hafta boyunca fazlasıyla bu işle ugrasmiş, sıkıntıya girmiştir. Ürün Selçuk beyden değil Onur beyden Barocka beye gelmiştir ve kendisi ürünü yolladiginda hiçbir sorunun olmadığını söylemiş. Bunun üstüne Barocka bey de aksi taktirde bir beyanda bulunmamış 2 hafta civarı boyunca ürünü elinde tutmuştur.Son olarak konuşmamızda bana barocka beyin söylediği makul bir boşluk payı varsa geri iade almama dönüşmüştür. Makul boşluk payı varsa kimseye bir şey ödemem diyor. Kimse kimseden zorla tehditle para istemiyor zaten. Fakat birden iade şartı makul bir boşluk payına nasıl dönüştü orasını bilmiyorum.

Ben uzlaşma yoluna girmeye calisiyorum fakat
    @barocka bey sadece aynı şeyleri üst üste söylüyor. Süreci zorluyor hala. Anlamlandirmak mümkün değil. PTT Ürünü Selçuk beye ulaştırmak için kulakligin ücretini talep ediyor. @barocka bey bu süreçle ilgilenmelidir.

merhaba arkadaşlar .Bugün Selçuk bey bana ulaştı ve kargomun bulunduğunu söyledi. Müdür beyle beyle konustum. Paketin kasanın arkasına düştüğünü 1 Mayıs'ta çok yoğun oldukları için gözlerinden kaçtığını söyledi. Ben de sürecin kapandığını ve 2 haftadır çok yoruldugumu soyledim. Kendisi ücretini dagiticidan tahsil edildiğini ve paketin bulunmasından dolayı da dagiticiya mahcup olduklarını soyledi. Kendisi anlayışlı ve düzgün konuşan bir insandı.Yardimci olmaya çalışacağımı belirttim.

Şimdi ben ürünün bir daha Selçuk beye gitmesi taraftarı değilim. Takdir edersiniz ki hem ben hem Selçuk bey bu süreçte haddinden fazla yoruldu ve yıprandı.

Ben ürünün @barocka beye yönlendirilmesine ve ücretinin kendisi tarafından tahsil edilmesi önerisini sunuyorum. İnanin daha bu süreçle uğraşacak takatim kalmadı.

Ayrıca bu olayın gerçekleşmesi taktirde kendisine konuştuğum sözleri geri alacağıma ve özür dileyeceğimi de söyleyeyim.

Bu süreçte beni üzen, sinirlendiren asıl şey kendisinin süreç boyunca tatmin edici bir açıklamada bulunmamasıdır. İnsanlara kırıcı konuşmayı seven birisi hiç değilimdir aslında. Bu konuda forumdaki diğer arkadaşları da kırdıysam özür diliyorum.

Ben bu sürecin artık sükunet ve güzellikle son bulmasından yanayım. Dediğim gibi özürümü sonuna kadar dilerim @barocka beyden.

Kendisinin öğrencilere karşı yaptığı indirimde beni çok memnun etmiştir. Fakat ben çıkarcı değilim. Sadece para biriktirmenin benim için çok zor olduğu ve imkanlarimin kısıtlı olmasından dolayı biraz tez canlılık yasadim. Benim bu işten cikarim yoktur.

Diyeceklerim bu kadardır. Teşekkür ederim.

#1 bahirtaha, 8 Mayıs 2019
    Son düzenleme: 9 Mayıs 2019
  2. barocka

barocka
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    337
    Ürünle ilgili benim hiçbir sorun tespitim olmamıştır, sorun ürünün distribitörü Selçuk Bey tarafından onaylandığı anda, ürünün benim elime ulaşmasını beklemeden ücreti hesabına yatırırım, bu saatten sonra senin hesabına da yatırmam, sen paranı aldın, verirsin dağıtıcının, işyeri telefonunu, teyit ederim, PTT ilgili şubede çalıştığını onun hesabına yatırırım.

--- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 8 Mayıs 2019 ---
    Niye 'Bey' olduk şimdi, anlayan beri gelsin…

#2 barocka, 8 Mayıs 2019
    Son düzenleme: 8 Mayıs 2019
  3. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    126
    Taha sen paranı aldın mı kardeşim? Süreç senin adına kapandı mı yoksa hala sürüncemede mi kaldı? Biraz kafa karışıklığı oldu Brezilya dizisi tadında takip ediyoruz :)

4. tsora

tsora
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Haydaa neler oluyor yine

5. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    321
    Ben paramı aldım ama kargo bulunmuş öyle garip bir durum var
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 8 Mayıs 2019 ---
    Bana EFT bana yapılsın istemedim zaten. Ücreti siz PTT ye ödersiniz onlarda kargoyu size teslim eder olay bundan ibaret.

6. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    126
    yukarıda da yazdım tam brezilya dizisine döndü iş

7. Xexec

Xexec
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    154
    Bence süreç kişiler arasında çözüme ulaştırılsa(hala ulaşmadıysa) daha şık olur.
    Amiyane tabirle don lastiği gibi sündürmenin lüzumu yok diye düşünüyorum.

returnity ve NightOwl bunu beğendi.
  8. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    126
    taha parasını aldığına göre ve barocka da parayı ptt'ye gönderirim dediğine göre süreç bu şekilde ilerleyip artık sonuca ulaşsa daha hoş olacak gibi duruyor.

en başında selçuk bey konuya dahil edilmeden direk alıcı- satıcı arasında çözülmeliydi. benim düşüncem budur.

onurdogan4, Picasso16, tsora ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  9. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    321
    Aramızda halledemiyoruz. Benim attığım bütün mesajlara arkadaş aynı şeyleri spamlayip duruyor. Ürünü Selçuk bey onaylasin parayı vereyim(pttye) diyor hala.

10. mfya

mfya
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,822
    Para kimde? Kulaklık nerede?

Mesele çok basit. Uzatmanın anlamı yok.

Ortada dolandırıcılık yok. @bahirtaha hocamın haklı olma ihtimali ile @barocka hocamın haklı olma ihtimali aynı. Bu kadar tezcanlılık edip konuları farklı boyutlara ulaştırmanın da anlamı yok.

Bir kere de ben patlayayım. Ben de öğrenci oldum. Kimse bana gelip de burs parası demesin. Kalp kırarım. Herkesin parası değerli. Ne yani burslarla alın terini kıyaslamak zorunda mıyız?

Collapse Signature Expand Signature
    Nazım, erenn, returnity ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  11. Mustafa ALKAN

Mustafa ALKAN
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,600
    Konu kapansın ve açılmasın yeter.

barocka, zxc ve mfya bunu beğendi.
  12. Engin

Engin
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    1,535
    @bahirtaha Ptt ürünü Selçuk Bey'e teslim etmek için ücretini talep ediyor demişsiniz, bu para kime gonderildi ben anlamadım.

Bir de bu kulaklık kaç paraydı, Allahını seven söylesin artık!!1

erenn ve Synchronicity bunu beğendi.
  13. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,180
    Basligi degistirebilir misiniz? iki kisi arasinda olan bir anlasmazlik mi, forum yonetiminden onemli bir duyuru mu belli degil.

14. Engin

Engin
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    1,535
    Olmuş mu?

mfya, zxc ve Synchronicity bunu beğendi.
  15. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,180
    Mizahi yonden fena degil. :) "@barocka ve @bahirtaha arasindaki alisveris anlasmazligi" nasil?

#15 zxc, 8 Mayıs 2019
    Engin bunu beğendi.
  16. Engin

Engin
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    1,535
    Ptt, ptt dağıtıcısı ve Selçuk Bey de var ama arada. En son bu kadar taraf game of thrones 3. Sezonda (belki de 2) falan görülmüştü

mavi, fenrir, Serhat ve 7 kişi daha bunu beğendi.
  17. zodiac_tauruss

zodiac_tauruss
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    959
    Karakter en çok kriz anlarında kendini belli eder. Ki bu bazen saldırganlık, bazense tevazu maskesiyle vücut bulur. Ve insan genel olarak leş bir mahluktur. Keşke bir bok böceği olsaydım.

#17 zodiac_tauruss, 8 Mayıs 2019
    Be Creative, Ahmetg, akifb ve 7 kişi daha bunu beğendi.
  18. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,180
    En iyisi bir vakif olusturalim. Bu kulakligi alana da, satana da, ilk sahibine de, PTT'ye de, PTT dağıtıcısına da, hatta n'olur n'olmaz diyip HES Audio'ya ve kulakigi ureten firmaya da bir adet kulaklik ucreti verelim. Ancak bundan sonra basliga ilk mesaji atan, tum bu masraflardan sorumlu olsun...

returnity, mfya ve Synchronicity bunu beğendi.
  19. caens

caens
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    14
    Her şey güzel olacak kavga etmeyelim:)

fenrir bunu beğendi.
  20. Engin

Engin
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    1,535
    Arkadaş konu silinsin ben banlanayim konu unutulsun istiyor ama ne olayı çözebildik ne paranın kimde olduğunu öğrenebildik.

Zor şeyler mi yazdım arkadaş kimde bu para, taraflardan biri yazsın artık

Bir de @bahirtaha konunun ilk mesajını ve başlığı rahat bırak artık, geri döndürme ve başlıkla oynama işlerini zevkle yapabiliyorum.

#20 Engin, 9 Mayıs 2019
    Son düzenleme: 9 Mayıs 2019
    mfya ve Synchronicity bunu beğendi.
Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.